Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Państwa.

Magik ... polecamy z naszej oferty palenisko (wkład) Basia.

[ATTACH=CONFIG]135803[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]135804[/ATTACH]

Model z pojedynczym przeszkleniem w cenie 2000,00 złbrutto, z systemem Glass (podwójne przeszklenie) cena 3000,00 zł

Wyłożenia wermikulitowe paleniska, konstrukcja bezrusztowa, doprowadzenie powietrza z zewnatrz domu, spalanie górne, rama (blenda) ułatwiająca montaż.

 

Mam pytanie a jak jest w kwestią brudzenia się szyby w tej wersji za 2000?

Gdybym zdecydował sie na ten kominek proszę powiedzieć jakie wielkości kratek muszę kupić. Jakie do wentylacji komory dekompresyjnej ( jedną większą czy dwie mniejsze) a jakiej wielkości wylotową z obudowy kominka?

Ps. jaki koszt wysyłki do Częstochowy?

 

 

Pytanie do fachowców z forum która opcja lepsza Kratki Basia za 2000 czy KFD ilux90 za 2600 ??

Edytowane przez Magik Cz-wa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytałeś o " w miarę niezły kominek do okazjonalnego palenia". Nie oczekuj od

wkładu za 2000 brutto więcej, bo nie po to go wyprodukowano. Miał wyglądać

nowocześnie, miał być hitem cenowym i miało się w nim palić. Te założenia

spełnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Mam pytanie a jak jest w kwestią brudzenia się szyby w tej wersji za 2000?

Gdybym zdecydował sie na ten kominek proszę powiedzieć jakie wielkości kratek muszę kupić. Jakie do wentylacji komory dekompresyjnej ( jedną większą czy dwie mniejsze) a jakiej wielkości wylotową z obudowy kominka?

Ps. jaki koszt wysyłki do Częstochowy?

Pytanie do fachowców z forum która opcja lepsza Kratki Basia za 2000 czy KFD ilux90 za 2600 ??

Dzięki wyłożeniom wermikulitowym i konstrukcji napływu powietrza do spalania palenisko (wkład) Basia, utrzymuje szybę w czystości.

Co nie zwalnia jednak jego użytkownika z obowiązku myślenia stosowania się do instrukcji użytkowania ... czyli spalania drewna poniżej 20% wilgotności ... :rolleyes:

Generalnie paleniska z okładzinami wewnętrznymi zwiększającymi temperaturę spalania zawsze będą lepsze od "golców".

Jak masz mały salon lub komplet wypoczynkowy bliziutko kominka, to dużo lepszym rozwiązaniem będzie model Basi z podwójnym przeszkleniem (glass), ograniczającym emisję ciepła przez szybę.

Kratki ... standard ... czyli jak największe (jak przy każdym innym kominku konwekcyjnym) - bo to gwarancja jego prawidłowego funkcjonowania.

W tzw. "komorze dekompresyjnej" jeżeli jest faktycznie potrzebna, zawsze dwie kratki zróżnicowane nieco wysokością aby wymusić naturalny przepływ powietrza.

Co do innych szczegółów - proszę na priv ... :)

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o " w miarę niezły kominek do okazjonalnego palenia". Nie oczekuj od

wkładu za 2000 brutto więcej, bo nie po to go wyprodukowano. Miał wyglądać

nowocześnie, miał być hitem cenowym i miało się w nim palić. Te założenia

spełnia.

I to mnię sie podobuje :D:D 2000 zyla i ....wszystko ok.jakie to romantyczne oczywiście pod względem doboru :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chcialabym prosic o pomoc w wyborze wkladu. Chcemy postawic kominek dwustronny. Jedna bedzie wychodzic na ogrod zimowy ok 55m2. Druga na sypialnie 18m2. Zalezy nam na plaszczu wodnym, bedzie podpiecie pod ogrzewanie podlogowe wlasnie w ogrodzie ze wzgledu na rosliny itd. Polecono nam ze wzgledu na technologie, spalanie, wydajnosc, czysta szybe itd Brunner 45/101. Szkopul w tym, ze tydzien temu ceny skoczyly w gore i wycena samego wkladu wynosi w tej chwili 7500 euro z podwojna szyba. Nie chce myslec o cenie koncowej, ze sterownaniem, zbiornikiem na 500l itd. Czy moglby mi ktos doradzic, jaka opcja wchodzi jeszcze ewentualnie w gre? Tzn inna firma, porzadna, ktorej cena jest nizsza? Bede bardzo wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo ... obejrzyj małe palenisko Blanka jakie pokazałem w wątku "Kominki z Kratki.pl".

Istnieje też bardzo ładnie się prezentująca wersja z boczną szybą - niedługo zamieszczę tam zdjęcie tej wersji.

To ja poprosze zdjecia wersji z boczna szyba, aczkolwiek pionowa orientacja do mnie nie przemawia. Zdecydowalem, ze bedzie to narozny ze szprosem, ale pytanie, jaki duzy?

 

Mam niewiele miejsca, ale czy wklad, ktory ma 50cm szerokosci, nie ma za malego paleniska? Jesli wklad ma 50cm, to ile musi miec obudowa?

 

A moze sa wklady nieduze (do 10kW), ktore sa trzyszybowe, ale szyby boczne maja tylko polowe szerokosci calego wkladu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze zdjecia wersji z boczna szyba, aczkolwiek pionowa orientacja do mnie nie przemawia. Zdecydowalem, ze bedzie to narozny ze szprosem, ale pytanie, jaki duzy?

 

Mam niewiele miejsca, ale czy wklad, ktory ma 50cm szerokosci, nie ma za malego paleniska? Jesli wklad ma 50cm, to ile musi miec obudowa?

 

A moze sa wklady nieduze (do 10kW), ktore sa trzyszybowe, ale szyby boczne maja tylko polowe szerokosci calego wkladu?

 

Varia Ch http://www.spartherm.pl/img/download/pdf/datenblaetter/einsaetze/eck/varia-ch.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek będzie robił mój mąż, obudowę portalowa zakład kamieniarski. Mnie nie chodzi o dobór paleniska tylko o konkretny i sprawdzony model wkładu. Na rynku jest cała masa wkładów i każdy chwali swój jak może najlepiej. Z płytkich wkładów znalazłam tylko jeden Unico Hermes 10 Modern. Nie mam pojecia czy to dobry wklad i czy nie lepiej jednak kupic taki o standardowej glebokosci? Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do portali są przeznaczone wkłady ze specjalnie obniżanym paleniskiem i całą fasadą. Oraz dobrze by miały zachowaną "portalową" właśnie proporcję szerokości drzwiczek (i ogólnie widocznej części) do ich wysokości. Przykłady wizualne niżej.

http://www.spartherm.pl/prod/paleniska/1/39/plaska-szyba/varia-sh-1001525.html

http://www.spartherm.pl/prod/paleniska/1/39/plaska-szyba/varia-srh-1001575.html

http://pl.brunner.eu/products/products.aspx?group=11&subgroup=1

Mówimy oczywiście o dobrych paleniskach ... bo do każdego kominka można kupić i smolucha za tysiaka.

Te paleniska przeznaczone stricte do portali to koszt w przedziale 7 - 15 tys (te z linków to górna półka)

Teraz pytanie podstawowe - czy chcecie mieć możliwość zrobienia z niego kominka "otwartego" i cieszenia się też widokiem żywego ognia, czy wystarczy Wam widok jego przez "szybkę" tylko ... Jeżeli pierwszy wariant podoba się bardziej, to będzie blisko górnej granicy bo i podnoszoną szybę do góry trzeba mieć. Jeżeli drugi wariant to można bliżej dolnej granicy.

Jeżeli w ogóle te kwoty Was przerażają to poszukać trzeba zwykłego wkładu, który będzie "trzymał" proporcje właściwe dla portalu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...