Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zalogowałem się na Muratora żeby dowiedzieć się czegoś konkretnego o kominkach a tu i w każdym innym temacie zawsze to samo - potyczki "kto jest większym specem".

 

Temat jasny tylko odpowiadająca masa ciemna.

 

Ja was proszę ludzie - nie spamujcie - zakładajcie nowe tematy jeśli macie ochotę sobie podywagować.

 

"Tani dobry kominek"

 

1) czy jest w ogóle coś takiego?

2) jeśli jest to na co zwrócić uwagę a na co uważać

3) jeśli tani wkład to czy może lepszy osprzęt (wymienniki ciepła, dodatkowe radiatory na komin, dodatkowe uszczelnienie, lepsza izolacja term. np. płyty krzemianowo-wapniowa, itp) aby uzyskać ten sam efekt

4) wkładki wermikulitowe - czy warto dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety 2 pierwsze linki się nie otwierają - wyskakuje komunikat Not Found

 

Kominek będzie zamknięty cały czas ponieważ mamy w domu wentylacje mechaniczną. Eliminuje to więc również chęć posiadania szyby podnoszonej do góry - wystarczy ta otwierana tradycyjnie. Będzie spełniał bardziej funkcję dekoracji niż urzadzenia do ogrzewania (ale dobrze by było, zeby jednak w razie czego był wstanie dać i trochę ciepła dla powierzchni powiedzmy 160m2) Maksymalnie możemy wydać 3 - 4tyś na taki wkład. Tylko teraz jaki "zwykły" wkład (nie ten stricte do portalu) w tym przedziale cenowym jest godny uwagi?

Edytowane przez tutli_putli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wycene na wklad na zamowienie od Arysto za niecale 4700 brutto - o wymiarach szyby przedniej do: 55cm szerokosci i 45cm wysokosci, boczne szyby szerokosci 25cm, glebokosc calego wkladu do 50cm, ze szprosami i otwierana tylko przednia szyba. Oczywiscie mowa o wkladzie wylozonym szamotem w srodku oraz z podejsciem powietrza z zewnatrz. Warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, życie i ceny weryfikują moje pierwotne założenia - po wizycie specjalisty i długiej z onym rozmowie chyba jednak zrobię kominek prosty.

 

Specjalista poleca - uwzględniwszy mój budżet - wkład Tarnava, Arysto tudzież Godin. A jako, że kominek mam mieć przede wszystkim dla przyjemności, to chyba kupię ten ostatni (ładny jest i ma największą szybę), co myślicie?

 

Dodam, że rozważam izolację z krzemianów, czy jak to się tam nazywa, bo podobno wełna (a dokładnie klej między wełną a folią aluminiową) bywa mocno uczulająca. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

przymierzam się do zakupu wkładu do kominka.

Chce używać go w celach rekreacyjnych oraz do grzewania salonu i kuchni ( pow ok 45 m2).

pod posadzką doprowadzenie powietrza fi 100.

 

do ciągłego palenia

 

jaki wkład polecacie (raczej taki z niższej półki)

co daje dolot powietrza, czy taki , który czerpie powietrze z pokoju to tylko do sporadycznego palenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlazłem tu, bo tytuł mnie sprowokował...

I przypomniała mi się historyjka:

Do SPATiF-u wchodzi Himilsbach, oczywiście pod wpływem, i woła: Inteligencja, wypier..... !

Sala zamarła. Naraz wstaje Gustaw Holoubek i mówi: Nie wiem, jak państwo, ale ja wypier...

Edytowane przez romole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluję poczucia humoru, ale czy przypadkiem nie zaśmiecamy forum?

 

Zagwostką jest dla mnie "współpraca" kominka z wentylacją mechaniczną - czy przypadkiem, kiedy akurat w domu będzie podciśnienie, dym z kominka nie zacznie lecieć szparami w drzwiczkach? I jak tego uniknąć, poza utrzymywaniem nadciśnienia w momencie palenia w kominku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chce zamontowac w salonie okolo 50m2 piecyk wolnostojacy interesuje mnie ten model INVICTA CHAMANE antracyt ponizej podaje link

http://www.cieplotek.pl/502,piec-wol...-antracyt.html

czy ktos z Panstwa ma moze taki piecyk u siebie w domu.

Poprosze o opinie dziekuje i pozdrawaiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rekreacyjnego palenia w domu drewnianym o kubaturze 450m3, wyposażonym w wentylację mechaniczną?

 

Yorey mnie głowa rozbolała jak zrobiłem rekonesans w wyborze wkładu kominka. Tyle jest obecnie oferowanych wkładów a każdy lepszy od innego :)

Bez ustalenia wstępnych założeń się nie da. Prześledziłem Allegro, salony kominkowe, hipermarkety i znowu na Allegro i tak w kółko.

Najważniejsze są założenia:

-Jeżeli chcesz palić okazjonalnie to w zasadzie nie ma znaczenia jaki wkład wybierzesz. Jedź do marketu i kup najtańszy wkład za 800zł lub taki jaki ci odpowiada estetyczne i po zawodach. Wszytko inne to bajery za które trzeba dopłacić. W każdym wkładzie będzie ci się palić. W każdym wkładzie da się napalić. Pamiętaj jedynie aby uchylić okno podczas palenia w tych najtańszych wkładach bo ciągną powietrze z pomieszczenia w kórym przebywasz i może obniżyć się zawartośc tlenu.

 

-doprowadzenie powietrza z zewnątrz - jest to bajer, który eliminuje większość wkładów z hipermarketu. Chodzi o to, że nie musisz otwierać okna. Za ten bajer musisz podnieść budżet kominka o 1000zł. W Castoramie z całej oferty tylko 2 miały taką możliwość, w innych podobnie. Z całej puli zostanie ci kilka firm Kornak, Dovre, polski Arysto, Kwline itp.

 

-szczelność 100% kominka- jest to bajer który w połączeniu z w/w cechą powoduje, że nie ma już żadnego wkładu do wyboru w Castoramie czy w Leroi Merlin. Chodzi o to że wkład jest w 100% szczelny tak aby cofające się spaliny nie spowodowały zadymienia pokoju a zimą przyjemny powiew mroźnego powierza wygaszonego kominka. Sprawdzasz to tak że pomiędzy szybą a ramką nie może być nawet 1 mm odstępu a dookoła drzwiczek masz ciągłe uszczelnienie. To jest bardzo ważne także przy rozpalaniu. Rozpalasz, dym leci i ci szczelinami przy szybie a następnie ten dym wychodzi na mieszkanie.

 

-typ obudowy żeliwny, blaszany. Tu są dwie przeciwstawne szkoły Lwowska i Berlińska. Lwowska mówi że żeliwo i tylko żeliwo bo blachę przeżrą żrące spaliny, Berlińska mówi że tylko blacha bo nie ma już dobrego żeliwa a te aktualne w sprzedaży powyginają się, odkształcą a co za tym idą rozszczalnią się po kilku latach. Zatem bardzo ważną cechą jest gwarancja. Im dłużej tym lepiej. Tanie żeliwne wkłady mają gwarancję 2 lata. Lepsze 5 lat. Spotkałem się z wkładami o 10 letniej gwarancji. Cały widz polega na tym aby mieć pewność, że za 2 lata nie będę musiał wymieniać pękniętej obudowy żeliwnej.

 

Po zastosowaniu powyższych warunków zostają tylko wkłady powyżej 4 tys zł.

Pomijam tutaj jeszcze systemy czystej szyby, akumulacyjnej obudowy, systemu dopalania spalin ,płaszcze wodne inne tym podobne.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pawgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...