Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wg.mnie Hajduk, Pama i Arysto to to samo. Czy w Hajduku wyjmuje się jednym ruchem drzwiczki? To wg.mnie bardzo ważne chociaż jak ja szukałem to nikt o tym słowa nie pisał. Czy Hajduk może być tzw. szczelny? Arystko zamawiałem szczelne - nibyb powietrze w 100% z zewnątrz a nie dodoatkowe z pokoju na drzwiczki. Czy ma regulację dolotu i szyber?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wg.mnie Hajduk, Pama i Arysto to to samo. Czy w Hajduku wyjmuje się jednym ruchem drzwiczki? To wg.mnie bardzo ważne chociaż jak ja szukałem to nikt o tym słowa nie pisał. Czy Hajduk może być tzw. szczelny? Arystko zamawiałem szczelne - nibyb powietrze w 100% z zewnątrz a nie dodoatkowe z pokoju na drzwiczki. Czy ma regulację dolotu i szyber?

 

W Arysto, żeby wyjąć drzwiczki, trzeba wykonać dwa ruchy:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga z tym zdejmowaniem drzwiczek, poproszę o pokaz jak się je wyjmuje. Właśnie ta szczelność była dla mnie bardzo pociągająca w modelu a11, niestety to nowy model i bardzo mało na jego temat mógł powiedzieć nawet gość który je sprzedawał. Do hajduka przekonała mnie opinie znajomego, ma co prawda model 24kw, ale twierdził on że jego teść i szwagier mają właśnie ten model(1vt), cała trójka jest bardzo zadowolona. Powietrza na szybę jest na pewno z zewnątrz, tak twierdził Pan u którego go zamówiłem(czas oczekiwania co ciekawe 4 tygodnie). Regulacja dolotu i szyber też jest. Budowa i rozwiązania techniczne przynajmniej na oko faktycznie w arysto i hajdukach są bardzo podobne. Dziękuję za pomoc(żeby nie to forum pewnie kupił bym jednego z jotulów, czy dobrze zrobiłem dopiero się okaże. Na pewno troszkę kaski zostało w kieszeni:). Oszczędność na wkładzie pewnie wystarczy na budowę surowej obudowy). Pozdrawiam. Edytowane przez goku22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwiczki mają bolec o góry i u dołu. W ramie kominka jest otwór u dołu i u góry. otwierasz drzwiczki, unosisz je, wtedy dolny bolec wychodzi z otworu. dolną część drzwi przsuwasz ku sobie aby wyszły poza ramę i opuszczasz w dół, wtedy górny bolec wychodzi. Banalnie proste.

 

Wydaję mi się że model A11 to praktycznie model A10 a małymi zmianami, jesienią zgłębiałem temat i chyba różnią się podwójną szybą i płomiennicą. ja zamawiałem A10 z dopalaniem spalin, deflektorem i właśnie dolotem tylko z zewnątrz. Człowiek, który mi sprzedawał miał też Hajduka ale polecał właśnie Arysto - zresztą ja byłem zdecydowany. Hajduk nie pamiętam ale czegoś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na FV jaki jest konkretnie komin.

Sprawdź później jakie ma parametry w deklaracji zgodności:

http://www.schiedel.pl/pliki-do-pobrania/deklaracje-zgodnosci

jak czytać symbole w opisach deklaracji? załączone info.

 

jaką temperaturę spalin może mieć nawet mały Jotul, to widać po półce deflektorowej na zdjęciu zamieszczonym powyżej.

 

witam skorzystałam z okazji i poczytałam sobie info o moim kominie Schiedel Rondo Plus przekrój 200 czy to znaczy, że o wkładzie joutula mogę zapomnieć? dopuszczalna temp. spalin T400 czy są wkłady dobrze pracujące z tymi kominami, dopuszczalne czy jak to się zwie sory fachowiec ze mnie żaden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, tak sobie myślę.... Czy są jakieś popularne wkłady kominkowe lub kominki z załadunkiem drewna od tyłu? Kolega chce wstawić kominek pomiędzy salon a kotłownię bo ma ją akurat za ścianą (domek Edwin z Archipelagu) i wtedy mógłby dokładać drewno w kotłowni a nie w salonie.Mało wiem o kominkach ,widziałem tylko jeden taki model w ofercie Romotop ale z nadstawą wodną.Może ktoś wie czy inne firmy kominkowe produkują takie wkłady lub kominki?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, tak sobie myślę.... Czy są jakieś popularne wkłady kominkowe lub kominki z załadunkiem drewna od tyłu? Kolega chce wstawić kominek pomiędzy salon a kotłownię bo ma ją akurat za ścianą (domek Edwin z Archipelagu) i wtedy mógłby dokładać drewno w kotłowni a nie w salonie.Mało wiem o kominkach ,widziałem tylko jeden taki model w ofercie Romotop ale z nadstawą wodną.Może ktoś wie czy inne firmy kominkowe produkują takie wkłady lub kominki?Pozdrawiam

 

Prawie każdy wkład stalowo szamotowy, można zamówić z drzwiami do załadunku drewna. Zresztą, ile to roboty "markeciaka" przerobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak rozumiem taki wkład niemieckiego producenta z Gorzowa zamontować da się między salonem a kotłownią, tak jak kolega forumowicza sobie założył ?

proszę o wskazówki

Witam

 

W naszej firmie mamy w produkcji takie rozwiązania , które umożliwiają załadunek z tyłu albo z boku . Istnieją również tzw rozwiązania Vis a vis czyli dwuszybowe na przestrzał . Zapraszam do nas , kontakt numer na infolinie znajdziesz w sieci ...

 

Pozdrawiam

Jakub Świrepo doradca techniczny

" Oszczędzaj Temperaturę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam serdecznie

 

od około miesiąca stoje przed wyborem kominka z płaszczem wodnym. Po przeczytaniu wielu wątków i skonsulowaniu wkładów z regionalnymi przedstawicielami mam do wyboru następujące kominki

 

- lazar westa

- romotop 6.6.2 kv

- bef aqua 7

 

O ile o lazarze wątków na forum i informacji jest sporo, o tyle na temat befa nie ma w ogóle. O romotopie też nie mogę doszukać się informacji takich, jak np o lazarze. Chodzi mi głównie o czystość szyby, o trwałość wkładów werlimulitowych czy szamotowych - oczywiście mając pod uwagą bezpieczną ich eksploatację. Na temat westy przeczytałem wszystkie posty kolegi Wojtka i wiem, że szyba pozostaje czysta przez bardzo długi czas, jak to jest w przypadku befa czy romotopa? W wescie wkładki wermikulitowe pękają, a jak w innych kominkach? Spotkałem się też z opiniami na temat puszczających uszczelek szyby w wescie i kiepskiego podejśćia do nabywców. A jak sprawa wygląda w befie czy romotopie?

 

Liczę na pomoc w zakupie, dlatego że w sklepach kominkowych bardzo róźne opinie doświadczyłem na temat wyżej wymienionych wkładów. Może tutaj uda mi się zaczerpnąć troche wiedzy od użytkowników tych że kominków.

 

W grę wchodzą głównie te wkłady - jednak jeśli ktoś ma inną rozsądną propozycje - chętnie zaczerpne wiedzy i w tych kierunkach. Dodam jeszcze że kominek ma służyć do nagrzewania powierzchni ok 120m2. Komin fi200, wysoki na 5m, doprowadzenie świerzego powietrza z zewnątrz rurą fi100. Kominek ma współpracować z piecykiem gazowym dwufunkcyjnym.

 

Za konkterne odpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Romotopa, ale ze dopiero zaczynam, to specjalnych doświadczeń brak, 3 palenia jak na razie.

Przy pierwszym paleniu delikatnie się dolne rogi okopciły, ale to akurat pierwszy raz był komin używany ..

Niby jest dużo efektywniejszy w porównaniu do polskich produkcji (bardziej niż to procenty mówią) ale to subiektywna opinia hydraulika.. u mnie ogrzewa 190m2. Gdzieś się natknąłem że musi byc dobry ciąg do tego wkładu.

Jakbyś wybrał Romotopa, to dobrze żeby go montował ktoś z certyfikatem firmowym, wtedy zamiast 2 lat gwarancji masz 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Romotopa, ale ze dopiero zaczynam, to specjalnych doświadczeń brak, 3 palenia jak na razie.

Przy pierwszym paleniu delikatnie się dolne rogi okopciły, ale to akurat pierwszy raz był komin używany ..

Niby jest dużo efektywniejszy w porównaniu do polskich produkcji (bardziej niż to procenty mówią) ale to subiektywna opinia hydraulika.. u mnie ogrzewa 190m2. Gdzieś się natknąłem że musi byc dobry ciąg do tego wkładu.

Jakbyś wybrał Romotopa, to dobrze żeby go montował ktoś z certyfikatem firmowym, wtedy zamiast 2 lat gwarancji masz 7.

 

Dzięki za odpowiedz. A możesz zamieścic jakieś zdjęcia - jak to wygląda u Ciebie? Jakieś zdjęcia z palenia, palenisko po nocy? Żeby mieć porównanie do westy. Jak wysoki masz komin i jakiej średnicy? Nigdzie nie moge znaleźć informacji na temat pojemności wodnej płaszcza - może masz jakąs informacje na ten temat? Czym kierowałeś się przy wyborze - masz jakieś inne opinie o tym kominku?

 

Przepraszam za nadmiar pytań - ale chyba jak każdy chce wiedzieć co kupuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem info w temacie o wkładzie .. komin chyba fi 180 ceramiczny, a długość? dom 1-pietrowy + strych, komin się kończy ok 3m nad podłogą strychu :/ czyli od przyłącza ~7-7.5m? pojemność chyba ok 40-50L

kierowałem się: pod 20kW, jak najlepszy stosunek jakość/cena i efektywność

na podstawie: -parametry, -opinie, -to co znalazłem w sieci i sklepach/salonach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz stalowo-szamotowe Hajduk Smart 1V, 1VT - z drzwiami prostymi otwieranymi na bok. Ewentualnie 2P lub 2L z drzwiami narożnymi, również otwierane na bok. Szerokość drzwi 450 mm, do wyboru wysokości 450 mm, 510 lub 570 mm (zależnie od wersji). Moc nominalna 7,5 kW, średnia sprawność 85%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...