Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piecyk ze względów estetycznych odpada. Chyba zdecyduje się na kratki JAŚ 6 kw - ze względu na cenę i materiał wykonania. Nie dodałem że pomieszczenie ma wysokość 3 metry , więc być może doprowadzenie powietrza przy takiej kubaturze nie będzie tak istotne ? Czy ktoś miał do czynienia z tym wkładem lub ze stalowymi wkładami kratki.pl ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC - cena czyni cuda, ale czy czasem też nie (bez urazy) czuba? Jaś to stalowa skrzynka osłonowa do płonących polan wzbogacona wermikulitem. Tyleż ładna, co nieprzydatna w Twoim przypadku. Co do nadziei na wystarczającą ilość powietrza, muszę Cię rozczarować - masz go na jakieś 2,5 godziny dla Jasia i czas dwa razy krótszy dla Zibiego. Oczywiście zakładam, że w tym czasie nikt w domu nie oddycha, bo wtedy cały ten misterny plan psu w ......:no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz, bym wziął na siebie zbyt dużą odpowiedzialność, a widzę, że jeszcze nie dojrzałeś do kupna wkładu, czyli za mało wiesz o wadach tanich rozwiązań i zaletach droższych.

Jeśli upierasz się przy kryterium: najpierw cena, potem (może) jakość - Zibi, jeśli cena, ale też i jakość - Hajduk, Arysto, Unico, Haas+Sohn, jeśli najpierw jakość, to ..............wiele, wiele więcej

Zwróć uwagę na wkłady Hermes w bardzo dobrych cenach.

O Zibim masz na forum ciekawy wątek.

Edytowane przez Bolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to mój pierwszy kominek i nie ma być to inwestycja do końca życia, wystarczy ,że wytrzyma 3-5 lat . Bardziej zależy mi na wydajności, zużycia palonego drewna w niskiej cenie, niż na długowieczności. Hajduk, Arysto, Haas+Sohn to dla mnie za wysoka półka cenowa.

Hermesy sprawność na poziomie 68 % , to już mnie chyba bardziej Zibi przekonuje. . .albo Maja . Na razie jestem niezdecydowany, wracam do przeglądania forum. Jakieś uwagi/ rady mile widziane .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli elementem decydującym jest sprawność, to zapewniam Cię, że Hermesy nie są gorsze od Zibiego (co najmniej), Po prostu któryś z producentów zastosował troszkę inną metodologię i wyszła taka różnica. Delikatniej napisać chyba już nie mogłem, a dosadniej nie chciałem...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie no ... Bolt ... Hermes'y i Zibi to oddziela mniej więcej przepaść w podejściu do konstrukcji paleniska kominkowego jak i wynikająca z tego sprawność własnie ...

Pozdrawiam.

Czyli, że według Ciebie mam rację bardziej niż bym chciał, czy też nie mam jej w ogóle, bo już zgłupiałem? :oops:. Mimo całej sympatii dla produktu kratek, lokuję hermesy po lepszej stronie Twojej przepaści.

Edytowane przez Bolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Wkładu kominkowego do kominka narożnego z DGP. Domek wielkości 120m, głównym ogrzewaniem jest kocioł gazowy. Kominek jako dodatkowe źródło z rozprowadzeniem na inne pomieszczenia.

 

Jaki wkład kominkowy polecacie?

 

Znalazłem takie pozycje, chyba że jest coś lepszego w podobnej cenie?

-DIABLO LP 15kw 670x510 4 950 zł

-Oliwia 18kW z dolotem - 4200 zł

-Arysto model Arysto 10 P DJ/510- 4700zł

 

Bardzo dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że według Ciebie mam rację bardziej niż bym chciał, czy też nie mam jej w ogóle, bo już zgłupiałem? :oops:. Mimo całej sympatii dla produktu kratek, lokuję hermesy po lepszej stronie Twojej przepaści.

 

Ja bym się nie podniecał ani jednym, ani drugim...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Wkładu kominkowego do kominka narożnego z DGP. Domek wielkości 120m, głównym ogrzewaniem jest kocioł gazowy. Kominek jako dodatkowe źródło z rozprowadzeniem na inne pomieszczenia.

 

Jaki wkład kominkowy polecacie?

 

Znalazłem takie pozycje, chyba że jest coś lepszego w podobnej cenie?

-DIABLO LP 15kw 670x510 4 950 zł

-Oliwia 18kW z dolotem - 4200 zł

-Arysto model Arysto 10 P DJ/510- 4700zł

 

Bardzo dziękuję za wszelkie porady.

 

Warto zobaczyć jeszcze Volcano 2L z Hajduk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej wybór padnie na Hermesa 2 modern, również ze względu na "mały" przekrój wylotu spalin fi 150 cm - taki mam przewód kominowy . Wkład będzie podłączony od góry w linii prostej, wysokość komina: ~ 7 metrów. "Podoba" mi się też Pama diablo 2 bez rusztowy. Teraz pytanie , czy w tym przypadku można zastosować redukcję z fi 180 na 150 cm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...