Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podepnę się pod wątek, bo chyba jest najbardziej odpowiedni.

Planuję zakup wkładu kominkowego - z racji ograniczonego budżetu nie będzie to niestety "mercedes wśród kominków", lecz raczej jakiś tańszy model.

Wyszukałem w leroy taki:

http://www.leroymerlin.pl/kominki/kominki-piece-kominkowe/wklady-kominkowe/wklad-kominkowy-pf-600-270-d2i,p56308,l902.html#opis

Cena na która mogę sobie pozwolić, opinie raczej pozytywne, ale dla pewności chciałbym się dopytać, czy taki wkład nie będzie złym pomysłem?

Kominek będzie pełnił funkcję głównie relaksacyjno - estetyczną, obudowany płytami izolacyjnymi, prosty kształt.

Będę wdzięczny za wszelki opinie i wskazówki.

 

To zależy jak często będziesz chciał się relaksować. Może być tak, że nawet jednego rusztu nie przepalisz a wkład posłuży jeszcze Twoim dzieciom. Oczywiście jeśli będą kontynuować Twoje upodobania...

 

Swoja drogą, chętnie posłuchałbym kiedyś Foresta, co nawija klientowi, który przychodzi do jego salonu i powyżej tego nie ma szans :cool:https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-jas-6_jas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Forest, czytałem już to forum na tyle intensywnie aby rozpoznać subtelną ironię ;)

Wkład właściwie już zamówiony, ale nie jest za późno aby zrezygnować z zakupu i kupić coś co będzie dobrze służyć lata, tylko najzwyczajniej nie wiem co, a w sklepach wiadomo, sprzedawca zachwala wszystko jak leci.

Mogę wydać 1500, da się kupić w tej cenie w ogóle sensowny wkład?

 

Patrz na tą jego ocenę swoimi oczami.Branżysta z wieloletnim stażem nie mylić z praktyką :yes::D zawsze powie ,że w marketach itp.sklepach,innych niż z ichniej prezentacji to badziew.Dlaczego chyba nie muszę tłumaczyć.Zapytaj np. foresta przewrotnie tak?

Wkład ten twój z linku i dalej

1.instalacja zgodnie z ich sztuką i rozwiązaniami

2.oprzyrządowanie takie jak oni polecają

3.ciągi kominowe tylko takie ,które stanowią nierozerwalną parę w ich realizacjach

4.obudowa ciepła tylko z materiałów sprawdzonych i praktykowanych u nich itp.

Jakiej odp. byś się spodziewał.Ja wiem albo żadnej i pal gumkę albo......................:rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze ... porównujesz żeliwnego "łupa" do o połowę mniejszej, bezrusztowej i z wyłożeniem ceramicznym, kasetki kominkowej, służącej ze swego założenia do całkiem innych celów ...

A że pokrywają się mniej więcej cenowo, to już inna rzecz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, prawda jest taka, że poczytałem trochę tematów na tym forum i nabrałem wystarczających wątpliwości żeby dopytać, w markecie raczej niczego się nie dowiem.

A jakie są słabe strony takiego wkładu który wybrałem? Tzn. czy będzie on nieszczelny, czy szybko się zużyje i drzwiczki mu odpadną, czy może jak na moje potrzeby w ogóle jest zbyt duży i masywny i powinienem szukać czegoś "lżejszego"?

Na jakie firmy zwracać uwagę szukając solidnego wkładu kominkowego?

Zdecydowanie pasuje mi taki właśnie rozmiarowo, szerokość ~50cm, pojedyncze drzwi otwierane na bok, moc nie musi być taka duża bo dom ma kompletny system ogrzewania.

Cenowo - mogę wydać trochę więcej, no ale nie planowałem 3 czy 4tys...

Czytałem wątki o polecanych wkładach, ale tam były wypowiedzi sprzed wielu lat, na pewno coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie odnośnie mocy kominka, czy jeśli biorę pod uwagę tylko okazjonalne palenie, to w ogóle ma to znaczenie przy wyborze mocy, czy tylko uzależniam ją od powierzchni pomieszczeń do grzania ?

 

pobieżnie przeleciałam wątek, ale rzucił mi się temat braku kompatybilności komina z wkładem kominowym, jestem na etapie fundamentów, już teraz powinnam wybrać wkład a pod niego komin ? czy dobrze to zrozumiałam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim wkładzie:

http://www.romotop.pl/wklady-kominkowe/angle-r-l-2g-l-88-51-44-01-narozny-podnoszone-drzwiczki-z-gieta-szyba

 

Szukam czegoś tańszego od Spartherma z dość szeroką przednią szybą, narożnego. Ciężko znaleźć informacje na forum. Może ma ktoś doświadczenia z montowaniem, użytkowaniem tego wkładu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna próba ;)

Czy taki wkład to już nie będzie totalny badziew?:

 

http://www.leroymerlin.pl/kominki/kominki-piece-kominkowe/wklady-kominkowe/wklad-kominkowy-w1-kaw-met,p218771,l902.html

 

Choć domyślam się, że profesjonalista nawet by nie splunął na taki produkt, to mimo wszystko za wszelkie opinie będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się tym że ma dolot, a ja mam rurę w podłodze więc dolot się przyda.

Różni się również ceną ;)

I miałem nadzieję, ze różnica jest również na plus w jakości, tak ogólnie.

A tak w szczegółach to nie mam odpowiedniej wiedzy o wkładach kominkowych aby ocenić, dlatego szukam jak najwięcej informacji..

Nie ma zbyt wielu na tym forum wypowiedzi o "budżetowych" wkładach, a jednak są takie, i na pewno nie jestem jedynym który rozważa zakup niedrogiego wkładu.

Może jakbym kupił w ciemno i niczym się nie przejmował to okazało by się, że nie było by żadnych problemów i byłbym zadowolony, ale taki już jestem że wolę dopytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do FireWalkWithMe i http://www.leroymerlin.pl/kominki/kominki-piece-kominkowe/wklady-kominkowe/wklad-kominkowy-pf-600-270-d2i,p56308,l902.html#opis. Może mnie posłuchasz, chociaż nie nalegam. Mam za sobą wkład z Leroy"a tylko ładniej się nazywał Grande Vision/ Invicta, co ja się nakombinowałem żeby było tanio i dobrze. Po dwóch latach dogrzewania fachowców na budowie i obserwacji tego wynalazku dojrzałem do tego, że to wyrzucone w błoto pieniądze. Owszem do ogrzewania domku letniskowego ale do chałupy się to coś się nie nadaje. Mimo, że zapłaciłem ok 2,5tys nie żałowałem, że się tego pozbyłem za tyle, ile Twój ma kosztować. Policz ile docelowo będzie to kosztować-wkład+obudowa+robocizna. Wielu forumowiczów, że kominek będzie pełnił ..."funkcję głównie relaksacyjno - estetyczną"... tylko uwierz że to żadna estetyka o relaksie nie wspomnę, chyba że lubisz często czyścić szybę(estetyka), zamiatać i donosić kloce do palenia a efekt mierny z wyjątkiem zmarnowanego drewna i syfu obok. Ja bym poczekał aż uzbierałbym odpowiednią kasę i wtedy podjął właściwą decyzję. Na przeczekanie zaopatrzyłbym się w jakąś kozę. Gdyby w czasie moich rozważań kominkowych ktoś, tak ja Tobie "nawkładał do głowy" to z pewnością nie dałbym zarobić producentom dziadostwa. Nie słuchałem fachowców z forum a warto było. Wybór należy do Ciebie. Żeby było dobrze to nie może być tanio, tę zasadę chyba znasz. Teraz mam "cuś" takiego, że pysk mi się śmieje i do dzisiaj nie potrafię uwierzyć jaki byłem durnowaty. W tym drugim wkładzie "podoba mi się" te lew, deflektor a radiatory są zarąbiste. Nie daj się zwieźć tym bajerom. Pozdrawiam Edytowane przez janusz_21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże co za czasy...

Żeby nie można było normalnie pójść do sklepu i kupić wkładu kominkowego bez obaw o jakość i życie ;)

 

No dobra.

Musiała zatem nadejść chwila gdy zapytam, czy warto kupić wkład z kratek ;) Nie Jasia co prawda, ale np. Maję:

 

https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-maja-12--dolot_majad

 

Lub, ewentualnie, takie coś?

 

http://kom-in.pl/wklady-kominkowe/classic-a645.html

 

Niezmiennie dziękuję za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_21 dobrze, że w porę pozbyłeś się tego szmelcu i wymieniłeś go na coś przyzwoitego. Wiele osób popełnia ten błąd co Ty i męczy się z takim badziewnym wkładem przez długie lata. Po czasie stwierdza, że kominek to jedna wielka pomyłka.

 

Wymień w punktach po czym tak sądzisz???:cool:.Pokaż kto na FM tak stwierdza ,że to wielka pomyłka..Pokaż.:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...