Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość Darek B.
A ile kW masz w pomieszczeniach { zapytaj hydraulika } gdzie ma być kominek i rozprowadzenia? Kw z gazu i z drewna to tosamo. Jak masz kominek tylko do salonu to nieszalej z np.18kW. Zawsze licz że kominek daje 3/4 ciepła z mocy max. w normalnej pracy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek B.
Tarnawa-skład producenta ,wszystkie modele, wystawa, [ np.panorama].transport gratis. Spartherm ,Hajduk ,Lechma[c.o.]systemy DGP,kafle kominkowe i piecowe. Piece trójkomorowe. Pełny zakres usług zduńskich. Kominy atestowane CRNI jedno i dwupłaszczowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Hajduka. Tarnawa może i dobra, ale jest jeden warunek musi się wizualnie podobać nabywcy. Mnie niestety nie racuje taki design, więc mam zimnego i prostego Hajduka. Identyczny jak Spartherm i patrząc jak się zachowuje podczas palenia pewnie nie ustępujący jego parametrom.

Z doświadczenia, małego co prawda wiem, że żar trzyma spokojnie przez noc. Jest także wspomniany szamot no i ładna duża szyba i palenisko do którego można wrzucić sporo drzewa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek B.
ufff...system łyknął Darek przez wielkie D.Cos ni etak z tym logowaniem .. Podnoszone szyby sa OK! ale musza wsówać sie w kieszeń jak u Spartherma i Hajduka ,bo inaczej "zaciaga"dym po szybie do środka obudowy i "kominek smoli ściany". Uwaga na wkłady z łańcuchami jest kłopot z ich konserwacja i strasznie je słychać .Generalnie jak wkład jest głośny przy zakupie to po kilu paleniach bedzie bardzo głośny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Przyglądam się właśnie ofercie wkładów kominkowych na naszym rynku. Trzeba przyznać, że jest tego trochę....i niestety mam dylemat, jaki wkład kominkowy wybrać! Zależy mi na tym, żeby kominek nie był tylko dekoracją, ale żeby można było ogrzać nim dom, zwłaszcza w tzw. "okresach przejściowych". Żeby tak zawęzić: FLAMMA, JOTUL, czy SUPRA? Czy warto "zainwestować" i kupić Jotula, bo podobno zwróci się to przy ekspoloatacji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się właśnie ofercie wkładów kominkowych na naszym rynku. Trzeba przyznać, że jest tego trochę....i niestety mam dylemat, jaki wkład kominkowy wybrać! Zależy mi na tym, żeby kominek nie był tylko dekoracją, ale żeby można było ogrzać nim dom, zwłaszcza w tzw. "okresach przejściowych". Żeby tak zawęzić: FLAMMA, JOTUL, czy SUPRA? Czy warto "zainwestować" i kupić Jotula, bo podobno zwróci się to przy ekspoloatacji?

Tylko JOTUL- tak nie sa tanie ale za to jaka sprawność i :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...