Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pany, bo piszecie, że kominek musi grzać i spełniac swoje zadanie a nie grzać komin i wypuszczac nim temperaturę to ja już czytałem i pytałem i dochodzę do wniosku, że każdy wkład wypuszcza w komin po kilkaset stopni i grzeje komin:stirthepot: temat rzeka. A gdyby tak wkład żeliwny obłożyć na tylnej ściance cegłą szamotową ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak rozwiązałeś swój problem? co kupiłeś ? jakiej marki ? co polecasz ? Janusz pisz konkretnie bo czytam forum od pierwszej strony i siwieje. Możesz polecić coś tańszego bo nie ukrywam, że na wkład szykowałem 2tyś zł:(

Tańszego wkładu nie polecam! Jak też na początkowym etapie miałem mętlik we łbie, to normalne jak zaczynasz się wgryzać w temat, którego nie znasz. Mimo, że fachowcy pomiędzy wierszami pisali ..."nie kupuj tego..." ja byłem "mądrzejszy" i wtopiłem. Może są tacy, którym takie wkłady pasują. Ja miałem wkład za ciut więcej niż Ty chcesz przeznaczyć i szczęśliwie się go pozbyłem za 1/3 kwoty zakupu. Nie zadałeś sobie trudu żeby przynajmniej zajrzeć na kilka ostatnich stron i przeczytać wpisy w linku który podałem wcześniej. Tam znajdziesz kompletną odpowiedź na swoje pytanie co mam.

To co napiszę będzie truizmem, tak jak za dobry samochód, laptop również za dobry wkład trzeba odpowiednio zapłacić. Jeżeli masz takie parcie na kominek a nie dysponujesz odpowiednią kasą radzę poczekaj. Najważniejsze czego oczekujesz od kominka? Jeżeli jak piszą niektórzy do okazjonalnego odpalania to nie wiem co bym wybrał, bo na zakupie wkładu się nie kończy. Ja też tak kombinowałem i doszedłem, że jak mam wydać od 8tys wzwyż i palić jak mi się zechce to moim zdaniem wydawanie nawet tylu zł nie ma sensu za przyjemność patrzenia w ogień i tylko do dogrzewania chałupy, to kupiłbym przyzwoitej jakości kozę. Moi znajomi tak zrobili i są zadowoleni. Wiem, że dobrze mówili użytkownicy o wkładach Hajduka. Ktoś z Krakowa wykorzystał ten wkład do tzw ciepłej zabudowy-znajdziesz go na forum. Dużo na forum było o Tarnawie. Szukaj i czytaj.

Jeszcze na koniec - nie dziw się Fachowcom z forum, że odpowiadają w ten sposób, oni chcą Ciebie sprowokować do poszukiwania i czytania, poza tym nie mają czasu na to, żeby każdemu z osobna tak tłumaczyć najprostsze sprawy, takich jak Ty czy ja to większość, ich jest ciut mało. Obszernie wypowiadają się w innych tematach związanych z kominkami. Wydaje mi się, że nie mogą wprost powiedzieć czegoś złego o danym wkładzie, domyśl się dlaczego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańszego wkładu nie polecam! Jak też na początkowym etapie miałem mętlik we łbie, to normalne jak zaczynasz się wgryzać w temat, którego nie znasz. Mimo, że fachowcy pomiędzy wierszami pisali ..."nie kupuj tego..." ja byłem "mądrzejszy" i wtopiłem. Może są tacy, którym takie wkłady pasują. Ja miałem wkład za ciut więcej niż Ty chcesz przeznaczyć i szczęśliwie się go pozbyłem za 1/3 kwoty zakupu. Nie zadałeś sobie trudu żeby przynajmniej zajrzeć na kilka ostatnich stron i przeczytać wpisy w linku który podałem wcześniej. Tam znajdziesz kompletną odpowiedź na swoje pytanie co mam.

To co napiszę będzie truizmem, tak jak za dobry samochód, laptop również za dobry wkład trzeba odpowiednio zapłacić. Jeżeli masz takie parcie na kominek a nie dysponujesz odpowiednią kasą radzę poczekaj. Najważniejsze czego oczekujesz od kominka? Jeżeli jak piszą niektórzy do okazjonalnego odpalania to nie wiem co bym wybrał, bo na zakupie wkładu się nie kończy. Ja też tak kombinowałem i doszedłem, że jak mam wydać od 8tys wzwyż i palić jak mi się zechce to moim zdaniem wydawanie nawet tylu zł nie ma sensu za przyjemność patrzenia w ogień i tylko do dogrzewania chałupy, to kupiłbym przyzwoitej jakości kozę. Moi znajomi tak zrobili i są zadowoleni. Wiem, że dobrze mówili użytkownicy o wkładach Hajduka. Ktoś z Krakowa wykorzystał ten wkład do tzw ciepłej zabudowy-znajdziesz go na forum. Dużo na forum było o Tarnawie. Szukaj i czytaj.

Jeszcze na koniec - nie dziw się Fachowcom z forum, że odpowiadają w ten sposób, oni chcą Ciebie sprowokować do poszukiwania i czytania, poza tym nie mają czasu na to, żeby każdemu z osobna tak tłumaczyć najprostsze sprawy, takich jak Ty czy ja to większość, ich jest ciut mało. Obszernie wypowiadają się w innych tematach związanych z kominkami. Wydaje mi się, że nie mogą wprost powiedzieć czegoś złego o danym wkładzie, domyśl się dlaczego!

Janusz dzięki, że poświęcasz mi tyle uwagi i czasu. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kozy. jeśli bym kupił kozę w podobnych pieniądzach to byłby to lepszy zakup? fakt, że zabudowę mamy z głowy a czy są jeszcze jakieś tego plusy? bo teraz nad koza sie zastanawiam:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dopytywałam się tu o kominek z płaszczem wodnym... pomysł płaszcza wodnego odrzuciłam, jednak z kominka nie zrezygnuję za żadne skarby! :)

Miejsce na kominek- kwadrat:

[ATTACH=CONFIG]292946[/ATTACH]

 

Dom wybudowany prawie jak energooszczędny, więc nie jest mi potrzebny potwór pochłaniający niezliczone ilości drewna.

Główne zadanie to dobry klimat i dogrzanie w wielkie mrozy salonu i klatki schodowej (myślałam też o podciągnięciu jednej rury DGP do górnej łazienki, bo jest tam tylko jedna drabinka i nic innego wstawić nie mogę, no chyba że elektryczną matę grzewczą pod kafle...)

 

Jaki kominek polecacie? Myślałam o narożnym tak by dwie szybki łączyły się z prawej strony kominka, ale zupełnie nie znam się na markach i modelach kominkowych.

 

Jeszcze chciałabym się dopytać fachowców o sprawę dolotu powietrza- mam rurę fi 100 albo 110 z pcv, nie została ona zaizolowana termicznie iiiii... tam gdzie jest żółta kreska rura leży na stropie obłożona styropianem i na to ogrzewanie podłogowe, tam gdzie zaznaczyłam odcinek na fioletowo rura idzie w wełnie pomiędzy drewnianymi legarami, na górze jest osb. Na dole jest niezależne mieszkanie. Tak sobie myślę, że w tej wełnie to może się chyba wilgoć skraplać, nie? Mogę jeszcze zerwać kilka płyt i to poprawić jak będzie trzeba- co o tym myślicie?

 

Mógłby mi ktoś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś doradzić?

Pillproof praktycznie codziennie spotykam sie z takimi pytaniami u siebie w firmie. Aby poradzić cos sensownego klient zazwyczaj spędza u nas przeciętnie 2 lub więcej godzin. Po tym czasie wychodzi od nas mądrzejszy, ale dalej nie wie co wybrać. Po kilku dniach wraca z kolejnymi pytaniami i dopiero wtedy dokonuje wyboru. Tak wiec sam widzisz, ze nie da sie w prosty sposób odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Ps. Jeżeli rura napowietrzająca leży na stropie otoczona styropianem, to siłą rzeczy jest zaizolowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz dzięki, że poświęcasz mi tyle uwagi i czasu. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kozy. jeśli bym kupił kozę w podobnych pieniądzach to byłby to lepszy zakup? fakt, że zabudowę mamy z głowy a czy są jeszcze jakieś tego plusy? bo teraz nad koza sie zastanawiam:bash:

Ty chciałbyś tak kawa na ławę, wierz mi nie da się tak, wybór co kupisz i tak należy do Ciebie. Czytaj opinie ludzi z forum i wypowiedzi Fachowców, ja nie mam wiedzy "w temacie" kóz i tych z pastwiska i do grzania. Tu niestety też trzeba zapłacić dobrych parę zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś mnie oświeci jakie są wady wkładów stalowych?:confused:

 

Widzę ,że nie zrozumiałeś lekcji ci tu udzielonych.Musisz pojąć język FM-kominki.Tu nie ma miejsca na serwowanie lipy w salonie.Za 2 tyś nikt ci u siebie z branży nic nie poleci ponieważ u nich zdunów tyle to kosztuje klej do ciepłej obudowy.

................ wady wkładów stalowych
w porównaniu z czym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Orcio ... u Ciebie coś trzeszczy i stuka ... ? :rolleyes:

Pozdrawiam.

daje sie słyszec jakies ciche stuki jak sie dołoży sporą porcje opału (jakies takie związane z rozszerzaniem sie metalu chyba), ale na tyle cicho że nie przeszkadza, trzeba się wsłuchać specjalnie w tym celu

 

na pewno nie mam takich problemów jak ludzie w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?226299-Trzaski-stuki-i-strzelanie-we-wkladzie-kominkowym-stalowo-szamotowym

Edytowane przez orcio_kr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pillproof praktycznie codziennie spotykam sie z takimi pytaniami u siebie w firmie. Aby poradzić cos sensownego klient zazwyczaj spędza u nas przeciętnie 2 lub więcej godzin. Po tym czasie wychodzi od nas mądrzejszy, ale dalej nie wie co wybrać. Po kilku dniach wraca z kolejnymi pytaniami i dopiero wtedy dokonuje wyboru. Tak wiec sam widzisz, ze nie da sie w prosty sposób odpowiedzieć na Twoje pytanie.

Ps. Jeżeli rura napowietrzająca leży na stropie otoczona styropianem, to siłą rzeczy jest zaizolowana.

 

Wcześniej byłam w trzech salonach kominkowych, ale wówczas rozglądaliśmy się za wkładem z płaszczem wodnym, ale tak jak pisałam co do tego rozwiązania już się rozmyśliłam... Poza tym Panowie nawijali tak by sprzedać, a nie by doradzić, więc z tego dalej nic nie wiedziałam ;) Lubię palić drewno w kominku i chciałabym dobry wkład, co bym go za 5 lat wymieniać nie musiała, ale też i nie najdroższy.

Nie podobają mi się szprosy, chciałabym mieć obie szyby przylegające do siebie, ale z tego co wiem lepiej, gdy jedna jest otwierana ( w przypadku zbicia i konieczności wymiany), mam doprowadzenie powietrza z zewnątrz, więc chyba lepiej jak będzie palenisko bezrusztowe, bo podobno lepiej się pali drewno. Mam też rekuperację, więc powinno być chyba palenisko z zamknięta komorą spalania. Komin postawiony- fi160, ceramiczny schiedla- rondo plus. Kominek będzie ma być głównie do dobrego nastroju a w większe mrozy do dogrzania salonu oraz górnej łazienki (brak w niej miejsca na porządne ogrzewanie). Na sprawnościach, mocach, temp. spalin i innych aspektach technicznych się nie znam... chociaż chciałabym, aby był możliwie wydajny w swoim spalaniu.

 

Mam nadzieję, że jest jakiś złoty środek pomiędzy, wyglądem, jakością i ceną? :) Nie chcę też wydawać fortuny na sam wkład...bo gdzie jeszcze zabudowa.

 

Może teraz okroiłam trochę zakres pasujących wkładów? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...