Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie było o 3 szyby ☺ to piszą o 3 szybach.

Jeszcze trochę i będą odróżniać.

Do 4500 dodałem 1300 i myślę sobie: tak tanio to jeszcze nie było.

 

A do kolegi który szuka 3 szyb - jeśli masz jeszcze trochę czasu, pojawi się wkrótce alternatywa dla Blanki. 3 szyby na bazie MBO/BS #. Cena nie powinna zwalać z nog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to "wrzutka" do mojego postu to prostuję, że nie takie 3 szyby miałem na myśli tylko 3 w jednej ścianie.

Iwona Pellet dobrze zrozumiała pytanie.

 

Wkład z 3 szybami jedna za druga ... w 2 szyby IR - naparowane ... proszę bardzo !

Wodny .... KV 025W.02 ...

KV 025W 02 krbova vlozka Romotop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam kominka do salonu o powierzchni 50 m2.

Początkowo szukałem kominka 3-szybowego, ale po sprawdzeniu ceny za "porzadny" kominek tego typu zaczalem szukac alternatywy.

- Blanka 67512kw https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-blanka-670570-12-lewyprawy-bs-szyby-laczone-bez-szprosa_blanka670570lpbs

cena 3600

- https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-mbz-13-prawy-bs-szyby-laczone-bez-szprosa_mbzpbs

5000zł

 

Szukam czegoś dobrego, w przedziale cenowym do 7000zł z montażem i dodatkami.

dobrze by było, aby szyba sie za mocno nie brudziła i zeby kominek poprostu sprawial wiecej przyjemnosci z uzytkowania niz problemow.

 

PYTANIE było o takie 3 szyby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład z 3 szybami jedna za druga ... w 2 szyby IR - naparowane ... proszę bardzo !

Wodny .... KV 025W.02 ...

 

A nie rozpędziłeś się trochę z tym wpisem - "w 2 szyby IR - naparowane ... proszę bardzo !" bo w opisie podają, że tylko jedna szyba jest pirolityczna.

Naparowane? a czy są nie naparowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozpędziłeś się trochę z tym wpisem - "w 2 szyby IR - naparowane ... proszę bardzo !" bo w opisie podają, że tylko jedna szyba jest pirolityczna.

Naparowane? a czy są nie naparowane?

 

jak w każdą z nich chuchniesz to je wstępnie naparujesz :)

Edytowane przez ktototaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Chciałbym zakupić wkład Panorame o wymiarach min 70-80x45 który będzie podłączony do DGP jeden kanał 160, następnie wentylator i na 4 pomieszczenia na poddaszu o łącznej powierzchni ok 90m2. Salon o powierzchni 35m2 , otwarta przestrzen na parterze to kolejne 40m2

 

DGP ma służyć wyłącznie jako wspomaganie instalacji CO w dłuższych okresach zimowych

 

Zastanawiam się nad kilkoma opcjami:hajduk,arysto, pama, lechma, w opcji z drzwiczkami na bok lub do góry .Oglądając różne wkłady z otwieranymi drzwiczkami do góry doszedłem do wniosku , że to może być niepotrzebny kłopot w przyszłości bo rozwiązania typu łożyska,linki itp , mają przecież jakąś granice wytrzymałości materiału. Co sądzicie o tej kwestii? mechanizm unoszenia do góry vs tradycyjny otwierany na bok

 

 

Modele proste otwierane bocznie

 

Hajduk Volcano AT 750x45

 

Pama Diablo 880x45

 

Arysto A11 800x51

 

 

Modele proste otwierane do gory

 

Lechma PP400 1000x45

 

Hajduk Volcano 1 Vh lub Vth

 

Arysto A10-910x510

 

Co sądzicie o tych wkladach?Proszę Was o opinie i pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam mam pytanie do znajacych sie w temacie

 

chce kupic kominek narazie mam dom stan surowy zamkniety instalacje elektryczna i tynki w srodku

 

i tu moje pytanie chce kupic kominek i narazie sam wklad podlaczyc zeby mozna w zimie grzac

 

czy mozna kupic wklad z plaszczem wodnym i grzac tym kominkiem niepodlaczajac narazie plaszcza wodnego bo niema do czego narazie ?

 

prosze o pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie polecam klasykę - Zuzię z kratek http://kratki.com/sklep/pl/produkt/1124/zuzia-16-700

Jest to stary sprawdzony wkład. Oczywiście niech Pan nie wymaga od niego szczelności, ale większość wkładów z szybrem na króćcu wylotowym jest nieszczelnych.

 

A do jazdy analogicznie klasykę - Warszawę, albo jeszcze lepiej Pabiedę...:D Dunte, wybacz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykły wkład w dobrej cenie.

Panie Piotrze nie musimy się we wszystkim zgadzać choć w większości napewno.;)

Pozdrawiam

Używane wkłady osobiście odradzam gdyż wymienione zostały z jakiegoś powodu:yes:.

Zazwyczaj są to popękane płyty żeliwne, rozszczelnienia, przepalona blacha, brak części zamiennych.

Edytowane przez DUNTE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...