Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tezy o drogim malowaniu. Mając sprawne wszystkie kończyny, można wydać tylko na farbę i wałek. Farba nie musi być super droga żeby skutecznie pomalować. A malować mieszkania raczej trzeba i bez palenia w czymkolwiek.

 

Dzięki, postoję.

Malowałem kiedyś samodzielnie dom 190m2, "niedrogimi farbami". Nie dość, że utyrałem się jak osioł, to jeszcze te niedrogie farby przegrały rywalizację z czterolatkiem. Były "rozmazywalne", zamiast "zmywalne"

 

Dwa miesiące temu, zonie podczas otwierania eksplodowała butelka ketchupu. Ekologiczny, bez konserwantów i chyba ktoś zapomniał schować go do lodówki.

Sciany wyglądały, jak w rzeźni i byłem przekonany, że mam kuchnię do malowania.

Na szczęście farba wygrała. No, ale kosztowała trochę więcej, niż w poprzednim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, a skąd Ty wiesz, komu on odpowiadał, jeśli w jego poście brak cytatu ?

Chyba logicznie, że pierwszemu....

 

Witam.

 

Plis.Nie komentuj głupoty, analizuj , a potem wysławiaj się logicznie.Chłopie ze zrozumieniem nim zwrócisz komuś uwagę.

 

Szukam wkładu narożnego (14-16 kW) z dopalaniem spalin i ewentualnie z popielnikiem. Znalazłem kilka modeli i tu prośba do Was o info co byście z tego wybrali lub zaproponowali coś od siebie ( do 6 tyś)

 

Do 2000,- zł z szyba narożną to bez szaleństw... bierz co dają

 

To są jego niedopowiedzenia, których i ty nie łapiesz.

Edytowane przez niktspecjalny
był
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Plis.Nie komentuj głupoty, analizuj , a potem wysławiaj się logicznie.Chłopie ze zrozumieniem nim zwrócisz komuś uwagę.

.

 

Bardzo logicznie się powyżej wysłowiłeś

:lol:

 

a komentarz był do tego zapytania ,na co logicznie wskazuje kwota:

 

zy moze ktos pomoc w wyborze pomiedzy wkladami

 

zuzia 16 kw

KFD ECO MAX 7 R/L NAROŻNY 14 kw

UNIFLAM 700 SELENIC szyber dolot

a moze jest cos lepszego do kwoty 2000zl ?

 

Ty też jesteś dotkniętym tą przypadłością.

Z namiętnością ocierającą się o masochizm robisz z siebie głupka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo logicznie się powyżej wysłowiłeś

:lol:

 

a komentarz był do tego zapytania ,na co logicznie wskazuje kwota:

 

 

 

Ty też jesteś dotkniętym tą przypadłością.

Z namiętnością ocierającą się o masochizm robisz z siebie głupka...

 

Witam.

 

Nie chodzi o ubliżanie czego w stosunku do ciebie nie czynię wyzywając od głupków.Jak sam widzisz te nie dopowiedziane ,krótkie wejścia Dariusza są czasami trudne w rozumieniu do kogo i jak je kieruje.Wkrada się tu niemerytoryka nad czym ubolewam bo tematy o wkładach nawet nie wiesz jak są mi bliskie.Zauważ o czym jest topik i o czym w nim piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie chodzi o ubliżanie czego w stosunku do ciebie nie czynię wyzywając od głupków.Jak sam widzisz te nie dopowiedziane ,krótkie wejścia Dariusza są czasami trudne w rozumieniu do kogo i jak je kieruje.Wkrada się tu niemerytoryka nad czym ubolewam bo tematy o wkładach nawet nie wiesz jak są mi bliskie.Zauważ o czym jest topik i o czym w nim piszesz.

 

Nie bądź hipokrytą!! Przeczytaj swoje ostatnie wpisy w tym wątku - ZADEN nie jest na temat. Po trzecie jak zauważyłeś (choć nie jestem pewien) każdy zrozumiał wpis Dariusza - prócz Ciebie. Pouczasz innych a sam klepiesz w klawiature co ci popadnie.

 

Sorry za odejście od tematu wątku, ale ten gość jest chyba niereformowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może załagodzę i skłonie Was do pomocy w wyborze wkładu dla mnie.

Proponowano mi Zuzię narożną bez szprosa za 3500zł.

Z tego co widzę to cena dobra ale sam wkład to taki średniak ze wskazaniem na dolną półkę.

Kominek będzie palony od święta.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze wkładu ?

Wielkość paleniska, szerokość otwierania drzwiczek, popielnik, czy aby nie kopcił, aby przy otwarciu szyby nagle nie buchło na pół salonu ?

Kompletnie się na tym nie znam i każdy specjalista może mi wcisnąć co chce.

 

Nawet nie wiem ile wydać na kominek jako całość.

Zuzia 3500zł, a mi kosztorys podano 8700zł (w tym płyta granitowa 700zł oraz rura w kominie do rozprowadzenia grawitacyjnie ciepła na 2 pokoje na piętrze).

Czy to dużo czy mało, nie wiem.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź hipokrytą!! Przeczytaj swoje ostatnie wpisy w tym wątku - ZADEN nie jest na temat. Po trzecie jak zauważyłeś (choć nie jestem pewien) każdy zrozumiał wpis Dariusza - prócz Ciebie. Pouczasz innych a sam klepiesz w klawiature co ci popadnie.

 

Sorry za odejście od tematu wątku, ale ten gość jest chyba niereformowalny.

 

Witam .

 

Znowu siejesz jad ,zupełnie niepotrzebnie.No okrągło piszesz o jednym i tym samym.Styl twoich ironicznych wypowiedzi jest bardzo niegrzeczny.Nigdy cie nie lubiłem bo zawsze byleś dla mnie du...kiem.Wybacz za du...ka.:p.Jeśli chodzi o wkłady kominkowe jesteś laikiem,raczkujesz i nie powinieneś doradzać ,pozostaw to branży.Twoja ideologia-przekonania nie ma nic wspólnego z poruszanymi tu zagadnieniami.Ktoś powinien wyciszyć twoje emocje ,niepotrzebne są w tym topiku.Miej to na uwadze.Wklepane w klawiaturę moje wpisy czytaj ze zrozumieniem.Brak ci ogłady technicznej........ku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie do expertow

 

czy moze mi ktos wytlumaczyc roznice pomiedzy dwoma wkladami bo ja niewidze

WKŁAD KOMINKOWY INVICTA 700 SELENIC Z SZYBREM REF. 6769-05

vs

WKŁAD UNIFLAM 700 SELENIC SZYBER REF. 601-725

 

jeden kosztuje 2249zl a drugi 1799 zl

 

pozdrawiam

 

Witam.

 

O odpowiedź poproszę link2jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwalę....

Zdecydowałem się na palenisko kominkowe zgazowujące drewno o nazwie Etna z firmy Kominki Godzic.

Montaż mniej więcej za tydzień..

 

Pozdrav

Możesz podać coś więcej na temat tego paleniska? Także cenę z montażem (ewentualnie na priv)

Czytałem materiały reklamowe -ciekawa technologia.

Oglądałeś w działaniu ? Jak to wygląda w praktyce?

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać coś więcej na temat tego paleniska? Także cenę z montażem (ewentualnie na priv)

Czytałem materiały reklamowe -ciekawa technologia.

Oglądałeś w działaniu ? Jak to wygląda w praktyce?

 

 

Palenisko widizałem kilkukrotnie "w akcji" w salonie Mariusza i Jarka Godzic w Czeladzi. Cudeńko robi wrażenie. Jednym z wielu argumentów ZA jest fakt iż jest to opatentowane dzieło Jarka i Mariusza. A co za tym idzie jest we mnie przeświadczenie ze przyłozyli sie do tego by pod względem osiągów było to cos dobrego a zarazem nie tak drogiego jak podobne do tego paleniska na przykład od Brunnera. Cena jest sprawą indywiduualną zależną np od wielkosci, rodzaju i kształtu szyby itp.

 

 

Nie bede ukrywał ze z niecierpliwością czekam na montaż i pierwsze odpalenie.

POZDRAV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...