Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy moja stopka MUSI "wnosić coś znaczącego"?

 

 

Wiele osób na tym forum ma takie stopki.. baaa zadzwiajace że najbardizej przeszkadza ona tym, ktorzy mają bardzo zbliżone, podobne, "wnoszące cos znaczacego" stopki.

 

 

 

Pozdrav

 

Chodzi o wielkość tego czegoś. Czytam na telefonie, post 1/4 ekranu, stopka 3/4

Pokaż mi kogoś, z tych "wielu osób", kto ma tak długą stopkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby się zrobić tak, żeby Twoja stopka nie była 3-kronie dłuższa od Twoich postów ?

Przecież to się da skrócić do trzech linijek, nawet, jeśli uważasz, że Valvex i Bosch wnoszą tu coś znaczącego....

 

Problemy na FM należy zwalczać.Coś się przy........ł do stopki Już ci następny tłumaczy.Odpowiadaj rzeczowo na postawione pytania.:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenisko widizałem kilkukrotnie "w akcji" w salonie Mariusza i Jarka Godzic w Czeladzi. Cudeńko robi wrażenie. Jednym z wielu argumentów ZA jest fakt iż jest to opatentowane dzieło Jarka i Mariusza. A co za tym idzie jest we mnie przeświadczenie ze przyłozyli sie do tego by pod względem osiągów było to cos dobrego a zarazem nie tak drogiego jak podobne do tego paleniska na przykład od Brunnera. Cena jest sprawą indywiduualną zależną np od wielkosci, rodzaju i kształtu szyby itp.

 

 

Nie bede ukrywał ze z niecierpliwością czekam na montaż i pierwsze odpalenie.

POZDRAV

 

Co tutaj jest opatentowane? - gdybyś tak mógł coś podpowiedzieć bo metoda jest "stara jak świat" i nie wiem o co chodzi a innowacje są zawsze interesujące,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

śledzę ten topik cały czas.Piszę ,że wątek jest o wkładach , a oni nawet malują.Czy jakiś mod może mieć na to baczenie?Przecież ich się nie da nawet czytać.

Witam

Czy mógłbyś być tak uprzemy żeby wyedytować swój post i usunąć 60 zbędnych wierszy ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tutaj jest opatentowane? - gdybyś tak mógł coś podpowiedzieć bo metoda jest "stara jak świat" i nie wiem o co chodzi a innowacje są zawsze interesujące,

 

Hej

 

odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz pod numerem telefonu 32 265 64 28

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

PS mam nadzieję ze własciciel tego numeru nie obrazi się za jego udostępnienie, Choć w sumie jest on dostępny dla każdego w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na moje pytanie , bardzo proszę , a kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" ?

 

 

Ty??? ZDUN ???? - zadajesz mi to pytanie?? :lol2:

Nie byłeś na tej lekcji i na forum chcesz się dokształcać ? Osobiście nie sądzę by był to właściwy sposób.

 

Zadzwoń tu 12 637 36 23 tam pogadasz z fachowcami, którzy odpowiedzą na Twoje pytanie i - o ile to konieczne - uzupełnią braki w Twej wiedzy. Możesz też skorzystać z organizowanych przez wspomnianych fachowców szkoleń. Jedno albo dwa takie szkolenia z pewnością przyczynią się do tego, iż określając siebie mianem ZDUNA nie będziesz zadawał takich pytań jak to powyżej. A w zamian tego będziesz mógł się wypowiedzieć fachowo choćby w temacie poniższego wątku.

 

Pozdrav

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz pod numerem telefonu 32 265 64 28

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

PS mam nadzieję ze własciciel tego numeru nie obrazi się za jego udostępnienie, Choć w sumie jest on dostępny dla każdego w necie.

 

Dziękuję za wyczerpującą informację i gratuluję zakupu kominka z patentem.

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na moje pytanie , bardzo proszę , a kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" ?

 

w materiałach na stronie http://www.kominki-godzic.pl/blog/jak-efektywnie-spalac-drewno-w-kominku-bez-dymu/

znalazłem taki opis który jest być może odpowiedzią na pytania "kiedy drewno pali się bez zgazowania" ?

 

" Drewno jest ekologicznym paliwempod warunkiem zastosowywania efektywnej techniki spalania. Drewno dla „czystego” katalitycznego spalania holzgazu potrzebuje 700-1000°C W praktyce wygląda to następującą:*Paliwo (drewno) początkowo schnie i uwalnia zawartą w nim wodę. Dzieje się to przy temperaturze poniżej 200°C Następnie w wyższej temp. 200-600 następuje wyodrębnienie lotnych frakcji – piroliza.

 

Kolejnym etapem spalania a właściwie zgazowania jest utlenianie. W temperaturze powyżej 700°C następuje utlenienie znajdujących się w paliwie pierwiastków węgla i wodoru. W naszym palenisku ETNA podczas przejścia powstałych wcześniej gazów przez warstwę rozżarzonego węgla (do dolnej komory spalania) następuje redukcja CO2 i pary wodnej do tlenku węgla CO i wodoru H2. W tym momencie holzgaz jest gotowy do użycia. Oczywiście równie ważnym elementem „układanki” – spalania, teraz staje się odpowiednia proporcja powietrza, o odpowiedniej temperaturze, podana w odpowiednie miejsce, w odpowiednio długim czasie. "

(koniec cytatu)

 

 

cytat z wiki

Gaz drzewny, holzgas jest gazem generatorowym produkowanym w procesie zgazowania z drewna w urządzeniu zwanym gazogeneratorem.

Składa się przede wszystkim z wodoru (około 20% objętości), tlenku węgla (około 20%) i niewielkich ilości metanu oraz niepalnego azotu (około 50-60%) a także dwutlenku węgla i pary wodnej, które powstają podczas jego spalania[1]. Paliwo to może być stosowane do zasilania silników spalinowych i innych urządzeń (np. kotłów).

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tutaj jest opatentowane? - gdybyś tak mógł coś podpowiedzieć bo metoda jest "stara jak świat" i nie wiem o co chodzi a innowacje są zawsze interesujące,

Sądzę, że opatentowana jest nie "metoda" a pewnie konstrukcja, kształt paleniska, dyszy i komory dolnej.

Zawsze możesz dopytać u źródła (Godzic) a nie w nabywcy paleniska :)

Hollgas też nie jest opatentowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...