Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Równie dobrze można opatentować koło....Pytanie Darka było retoryczne, ale trafiło na grunt mało podatny do mądrej dyskusji....

 

Co do Jarka i Mariusza...Robią świetny biznes i uprawiają doskonały marketing...Nawet fizyczne właściwości drewna potrafili doskonale sprzedać jak swoje :D :D ...Ważne że pacjent w końcu coś wybrał i jest w dobrych rekach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Równie dobrze można opatentować koło....Pytanie Darka było retoryczne, ale trafiło na grunt mało podatny do mądrej dyskusji....

 

Co do Jarka i Mariusza...Robią świetny biznes i uprawiają doskonały marketing...Nawet fizyczne właściwości drewna potrafili doskonale sprzedać jak swoje :D :D ...Ważne że pacjent w końcu coś wybrał i jest w dobrych rekach...

 

 

 

Fakt, iż było to pytanie retoryczne wie każdy kto choć raz w życiu widział kominek. :rolleyes:

 

Naprawdę Piotrze sądzisz że jest sens prowadzić "mądre dyskusje" z kimś kto ową rozmowę zaczyna od pytań retorycznych? Jeżeli tak - to widocznie myślisz inaczej niż ja.

O czym z taką osobą dyskutować? O maksymalnej wydajności kominków z tektury ? ;)

:rolleyes:

 

 

A co do reszty Twojej Piotrze wypowiedzi.. Myślę, że każdemu handlarzowi zależy na tym by pacjent był w dobrych (jego) rękach. Coś mi mówi ze w głębi ducha Tobie także.

 

 

Pozdrav

 

 

 

 

REKLAMA USUNIĘTA

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, iż było to pytanie retoryczne wie każdy kto choć raz w życiu widział kominek. :rolleyes:

 

Naprawdę Piotrze sądzisz że jest sens prowadzić "mądre dyskusje" z kimś kto ową rozmowę zaczyna od pytań retorycznych? Jeżeli tak - to widocznie myślisz inaczej niż ja.

O czym z taką osobą dyskutować? O maksymalnej wydajności kominków z tektury ? ;)

:rolleyes:

 

 

A co do reszty Twojej Piotrze wypowiedzi.. Myślę, że każdemu handlarzowi zależy na tym by pacjent był w dobrych (jego) rękach. Coś mi mówi ze w glebi ducha Tobie także.

 

Pozdrav

Przyznam, że mnie zaskoczyłeś. Sprawdziła się po raz kolejny prowokacja...Pozwala rozpoznać z kim mamy do czynienia...Pozdrawiam z wyrazami szacunku.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, iż było to pytanie retoryczne wie każdy kto choć raz w życiu widział kominek. :rolleyes:

 

Naprawdę Piotrze sądzisz że jest sens prowadzić "mądre dyskusje" z kimś kto ową rozmowę zaczyna od pytań retorycznych? Jeżeli tak - to widocznie myślisz inaczej niż ja.

O czym z taką osobą dyskutować? O maksymalnej wydajności kominków z tektury ? ;)

:rolleyes:

 

 

A co do reszty Twojej Piotrze wypowiedzi.. Myślę, że każdemu handlarzowi zależy na tym by pacjent był w dobrych (jego) rękach. Coś mi mówi ze w glebi ducha Tobie także.

 

Pozdrav

 

Jeżeli włazi się do wody to nie można się pultać, że się zmoczy.

Jeżeli włazi się na forum dyskusyjne z reklamówką wyrobu to nie można się pultać, że będzie dyskusja i pytania o istotę zakupionego patentu.

A rady typu; telefon do producenta to zostaw sobie na późniejsze czasy eksploatacji zakupionego szczęśliwie wyrobu.

Życzę długiej i przyjemnej eksploatacji.

Daj znać jak wyrób będzie się sprawował "w praniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włazi się do wody to nie można się pultać, że się zmoczy.

Jeżeli włazi się na forum dyskusyjne z reklamówką wyrobu to nie można się pultać, że będzie dyskusja i pytania o istotę zakupionego patentu..

 

Po pierwsze nie "włażę" na forum z reklamówką jakiegoś wyrobu. Etna reklamy nie wymaga. Tak samo jak np Brunner, Spartherm i inne tego typu produkty czy tez firmy. Takowe firmy nie muszą reklamować się choćby na tym pełnym sarkazmu czy też wspominanych przez innego użytkownika "prowokacji" forum, wykupywać jakiś płatnych profili licząc na to ze poprzez "prowokacje" czy też "retoryczne pytania" zostaną dostrzeżeni i docenieni.

 

Po drugie

Ty też uważasz ze warto było marnować czas na odpowiadanie na retoryczne pytania typu (że pozwolę sobie zacytować) "kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" "? Takie pytania nazywasz "pytaniami O ISTOTĘ ZAKUPIONEGO PATENTU"?

SUPER :D

 

W moim odczuciu pytaniami o istotę patentu są pytania czy to o efektywność czy tez takie jak pytania postawione przez użytkownika MD. No, ale widocznie inaczej pojmujemy to, co kryje się pod pojęciem "istota zakupionego patentu". Normalna sprawa.

Natomiast zawsze gdy nie znam dokładniej odpowiedzi na jakieś pytanie to sięgam lub wskazuje najprostszą drogę do źródła informacji. Patrz post #1595

 

POZDRAV

Edytowane przez Redakcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie "włażę" na forum z reklamówką jakiegoś wyrobu. Etna reklamy nie wymaga. Tak samo jak np Brunner, Spartherm i inne tego typu produkty czy tez firmy. Takowe firmy nie muszą reklamować się choćby na tym pełnym sarkazmu czy też wspominanych przez innego użytkownika "prowokacji" forum, wykupywać jakiś płatnych profili licząc na to ze poprzez "prowokacje" czy też "retoryczne pytania" zostaną dostrzeżeni i docenieni.

 

Po drugie

Ty też uważasz ze warto było marnować czas na odpowiadanie na retoryczne pytania typu (że pozwolę sobie zacytować) "kiedy to drewno pali się bez "zgazowania" "? Takie pytania nazywasz "pytaniami O ISTOTĘ ZAKUPIONEGO PATENTU"?

SUPER :D

 

W moim odczuciu pytaniami o istotę patentu są pytania czy to o efektywność czy tez takie jak pytania postawione przez użytkownika MD. No, ale widocznie inaczej pojmujemy to, co kryje się pod pojęciem "istota zakupionego patentu". Normalna sprawa.

Natomiast zawsze gdy nie znam dokładniej odpowiedzi na jakieś pytanie to sięgam lub wskazuje najprostszą drogę do źródła informacji. Patrz post #1595

 

POZDRAV

 

http://1.bp.blogspot.com/-UJcXNPzNOEk/VPI1yJC8QaI/AAAAAAABufY/Jgo3Y4BLFQo/s1600/s-0837.gif

A jednak pierwsze wrażenie bywa słuszne....."nie wymaga reklamy....płatnego profilu".......http://forum.muratordom.pl/showthrea...izja-Kominkowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forscher - bardzo ładnie przedstawiłeś swój wybór więc sądziłem, że jesteś bardzo dobrze zorientowany w tym co nabyłeś. Pytania zawsze się jakieś cisną bo to jest najprostsza droga żeby się coś dowiedzieć. Oczywiście pytania mogą być różne bo forumowicze są różni (i to jest bardzo dobrze).

Po tym co na końcu napisałeś wychodzi, że kupiłeś "kota w worku". Ale jasnym jest, że nie musisz się na tym znać i zaufałeś sprzedawcom a zaufanie to bardzo istotna sprawa.

Życzę Ci żebyś był zadowolony z dokonanego wyboru i żeby służył Ci długo i niezawodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak pierwsze wrażenie bywa słuszne....."nie wymaga reklamy....płatnego profilu".......http://forum.muratordom.pl/showthrea...izja-Kominkowa

 

 

O ich profilu tutaj nie wiedziałem - przyznaje. Reklamują na nim wspomniany przez mnie produkt? Jeżeli nie - to zadziwia mnie fakt iż zdaniem jakiegoś gościa owym reklamowaniem miałby się zajmować podrzędny użytkownik tego forum jakim jestem ja.

 

Brunner i Spartberm tez maja tu płatne profile ?? :)

 

A wracając do G.

Doszukałeś się w ich postach tych wspomnianych w dalszej części mojej wypowiedzi retorycznych pytań i (wspomnianych przez ciebie) prowokacji ?

 

Przytocz ich wypowiedzi o jakichkolwiek prowokacjach...Może oni nie majac co robic zajmowali sie na tym forum prowokowaniem innych użytkowników lub zadawaniem pytań niezbyt mających sens. Coś mi się wydaje ze ONI nie muszą się do tychże prowokacji posuwać czy o nich wspominać. Jak sądzę nie muszą także zadawać retorycznych pytań by istnieć w świadomości obecnych, czy też zaistnieć w świadomości nowych klientów.

 

Ot taka - w moich oczach i subiektywnej ocenie - nieWIELKA różnica klas pomiędzy porządną firmą a jakimś tam zdunem :)

 

PS masz racje w kwestii pierwszego wrażenia :)

POZDRAV

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci żebyś był zadowolony z dokonanego wyboru i żeby służył Ci długo i niezawodnie.

 

Faktem jest, że nie mam takiej wiedzy o kominkach, wkładach jak niektórzy zdunowie zawodowo zajmujący się na tym forum prowokacjami i zadawaniem pytań retorycznych. :rolleyes:

 

Faktem jest, że w czasie moich kontaktów ze sprzedawcą "patentu" nie dopytywałem co takiego jest opatentowane, gdyż - prawdę mówiąc nie miało to dla mnie znaczenia. A informacja o tym że Etna jest opatentowana pojawia się w opisie tego paleniska na FB. A o wprowadzanie klientów w błąd szybciej podejrzewałbym jakiegoś zduna zajmującego się zadawaniem retorycznych pytań czy tez prowokowaniem użytkowników na tym forum niż firmę z Czeladzi.

Należę do tych osób które kupując Toyotę nie zaprzątają sobie głowy kwestiami jakie to rozwiązania są w niej opatentowane - a zapewne takie są; lecz nieco innymi kwestiami mającymi znaczenie w czasie codziennego użytkowania.

Analogicznie było z "patentem".

 

Co zaś się tyczy Etny.. Jakiej wiedzy potrzebuje użytkownik paleniska przed jego zakupem? Wiedzy o materiale z jakiego jest wykonany i dlaczego akurat z tego a nie innego materiału? Miałem taka wiedzę porównując Etnę z produktami jednej z podkrakowskich firm. To mi wystarczyło.

Wiedzy o jego budowie, o budowie i częściach składowych wybranego modelu? O materiale z jakiego wykonane jest palenisko - i dlaczego akurat ten materiał. Ta wiedza została mi przekazana. W porównaniu ze wspomnianym produktem z okolic Krakowa Etna wypadła - w moich oczach - lepiej.

 

Sądzę, że po jego zamontowaniu przyjdzie czas na naukę. Naukę obsługi tego paleniska by - stosując się do pewnych wskazówek - osiągnąć jak najwyższą wydajność.

A wrażeniami nie omieszkam się podzielić :rolleyes:

 

Pozdrav

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mamy już zainstalowany kominek z płaszczem wodnym + bufor 750 l + sterownik Tatarek. Wszystko wydawałoby się działać dobrze - ciepła woda jest bardzo szybko, grzejniki grzeją, podłogówka też ale jest jeden problem - woda na powrocie do kominka jest poniżej 55 st C ;( Najprawdopodobniej wina zaworu Hertz, który powinien puszczać wode na kominek o temp conajmniej 55 st C. Hydraulik twierdzi że zawór otwiera sie dopiero przy tej temp.Tylko dlaczego termometr zamocowany na rurze powrotnej nie wskazuje powyżej 38-40 st C ;/ Czy może być ten zawór odwrotnie zainstalowany? A może ktoś mógłby mi wskazać zawór który będzie spełniał swoje zadanie?

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forscher - bardzo ładnie przedstawiłeś swój wybór więc sądziłem, że jesteś bardzo dobrze zorientowany w tym co nabyłeś.

...

Po tym co na końcu napisałeś wychodzi, że kupiłeś "kota w worku". Ale jasnym jest, że nie musisz się na tym znać i zaufałeś sprzedawcom a zaufanie to bardzo istotna sprawa.

.

Chyba zawsze kupuje się kota w worku.

Po to jest to forum żeby dowiedzieć się więcej niż podaje producent, zdun, montażysta lub firma kominkowa.

Każdy chwali swoje.

Nawet kupując samochód o jego wadach i zaletach dowiaduje się od innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie doczekałem się żadnej rady co do wyboru komika narożnego ale to może dobrze bo żona zmieniła koncepcję i teraz szukamy wkładu z jedną szybą i im będzie węższy tym lepiej co znacznie utrudnia wybór bo wkładów w wkładem ceramicznym nie głębszych niż 45 cm wiele nie znalazłem. Na tapecie mam Lucy 14 (kratki), dragon2 (unico) i alberto 14 (hitze). Macie jakieś zdanie o tych wkładach lub polecicie coś lepszego?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do reszty Twojej Piotrze wypowiedzi.. Myślę, że każdemu handlarzowi zależy na tym by pacjent był w dobrych (jego) rękach. Coś mi mówi ze w głębi ducha Tobie także.

 

 

Pozdrav

 

 

 

 

Takie niegrzeczne wpisy skończą się niestety wykuczeniem Pana ze społeczności forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Redakcjo.

 

o co Wam tak naprawsde chodzi ?? co w tej wypowiedzi jest NIEGRZECZNEGO ?

 

 

Prosze o zwrócenie uwagi na kiolka faktów:

1. słowa "Twojej", "Tobie" napoisane z GRZECZNOŚCI z WIELKIEJ LITERY

2. w kliku słowach przy zacytowaniu okreslenia Piotra (słowo "pacjent") napisalem o tym o co chodzi kazdemu handlarzowi... O to by klient (pacjent) był w rekach danego handlarza. CO W TYM JEST NIEGRZECZNEGO ?

PRZECIEŻ TAKA JEST ISTOTA HANDLU kazdy handlarz chce miec jak najwiecej "PACJETNTÓW" CZYLI KLIENTÓW I KAZDY HANDALRZ CHCE MIEC ICH W SWOICH REKACH - to znaczy tłuamcząc szanownej redkacji - by ci klienci (pacjenci) zostali przy danym handalrzu i przez dlugi czas korzystali z jego uslug lub kpowali tylko wyroby tego handalrza.

A Piotrz e swoją firmą takim HANDLARZEM jest! Mylę się?

 

Wierze ze szanowna Redakcja jest w stanie pokreślić co w powyższej wypowiedzi jest niegrzecznego ?

 

(A moze po prostu ktoś sie poskarzył?)

nie wiem.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie doczekałem się żadnej rady co do wyboru komika narożnego ale to może dobrze bo żona zmieniła koncepcję i teraz szukamy wkładu z jedną szybą i im będzie węższy tym lepiej co znacznie utrudnia wybór bo wkładów w wkładem ceramicznym nie głębszych niż 45 cm wiele nie znalazłem. Na tapecie mam Lucy 14 (kratki), dragon2 (unico) i alberto 14 (hitze). Macie jakieś zdanie o tych wkładach lub polecicie coś lepszego?

 

pozdrawiam

Unico...Najbardziej się starają :) Oczywiście lepsze są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie

HANDLARZ, HANDLARZE

 

Az sprawdziłem w slowniku polszczyzny.. słowo handlarz nie jest ani oblega, ani wyzwiskiem, ani czyms negatwnym.... Definicja tego słowa jest jak najbardziej neutralna (soba zajmująca się kupnem, sprzedażą lub wymianą towarów i uslug).

A nie jestesmy w Niemczech by ten rzeczownik pisac z wielkiej litery...

No nic.,.. poczekam.

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d7d

Hmm ja potraktowałem słowo handlarz jako "sprzedawcę dóbr i usług", a adresat moich słów jak sam przyznaje "...oferuje .... kompleksowe usługi związane z montażem kominków..."

Wiec to chyba jednak nie o to chodziło szanownej Redakcji.

 

Miejmy nadziej ze o cos KONKRETNEGO jednak chodziło...

 

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...