Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Raczej jest to świadczenie usługi, nie jest to handel (i nie powinien być to handel).

Każdy kominek jest inny, wykonany w innej lokalizacji i dla innego Klienta.

 

Redakcja pewnie da odpowiedź co miała na myśli pisząc:

 

Takie niegrzeczne wpisy skończą się niestety wykuczeniem Pana ze społeczności forum.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...... chodziło o to, by nie marnować czasu na jałowe dysputy. Pisać na temat....Nie strzępić języka po próżnicy.

 

Też tak Piotrze myślę... patrząc na ostatnie wypowiedzi właścicieli płatnych profili dotyczące poruszonego przeze mnie tematu i wyboru pieca akumulacyjnego zgazowującego drewno Etna trzeba przyznać że są one "na temat".

Nie ma co :rolleyes:

Niewatpliwie równie konkretnymi wypowiedziami "na temat" nie będącymi "marnowaniem czasu" czy tez "strzępieniem jezyka po próżnicy" były słowa niektorych speców o prowokacji czy też o opatentowaniu koła tudzież wspomniane przez Ciebie Piotrze zadawanie retorycznych pytań.

Jakże Ci nie przyznać racji :)

 

 

Mając jednak na uwadze iż Szanowna Redakcja przytoczyła konkretny fragment mojej wypowiedzi wydaje mi sie ze to właśnie w niej było cos nie tak. Przypuszczam, że Szanowna Redakcja czuwa i czyta nasze posty, wiec pewnie i odpowiedź z jej strony padnie rychło.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przypuszczam, że Szanowna Redakcja czuwa i czyta nasze posty, wiec pewnie i odpowiedź z jej strony padnie rychło." -forscher - a nie za dużo Ty sobie byś chciał????:eek:

Gdybyś coś się dowiedział o patencie w swoim kominku to nie zapomnij się pochwalić tu na forum.

 

Redakcja mogła by napisać co konkretnie było niegrzeczne w wypowiedzi forschera.

Ale może nie musi i pewnie szkoda ciągnąć dłużej wątek wypowiedzi grzecznej czy niegrzecznej.

 

A`propos "patentu" dot. paleniska ETNA który wg forum nie jest patentem:

(cytat z https://www.facebook.com/kominkiGodzic )

 

Piotr N.

Czesi już przed wojną wyprodukowali Skodę, która jeździła na.. drewno. Tzw zgazowanie

12 czerwca o 07:43

 

Kominki Godzic

Oczywiście w zgazowaniu nie ma nic innowacyjnego, lecz jak dotąd w kominku (wkładzie z szybą) nikomu jeszcze nie udało się osiągnąć takiego typu spalania.

15 czerwca o 06:18

 

Prawda czy fałsz? Jaka jest odpowiedź? Czy komuś się to udało w kominku z szybą?

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak Piotrze myślę... patrząc na ostatnie wypowiedzi właścicieli płatnych profili dotyczące poruszonego przeze mnie tematu i wyboru pieca akumulacyjnego zgazowującego drewno Etna trzeba przyznać że są one "na temat".

Nie ma co :rolleyes:

Niewatpliwie równie konkretnymi wypowiedziami "na temat" nie będącymi "marnowaniem czasu" czy tez "strzępieniem jezyka po próżnicy" były słowa niektorych speców o prowokacji czy też o opatentowaniu koła tudzież wspomniane przez Ciebie Piotrze zadawanie retorycznych pytań.

Jakże Ci nie przyznać racji :)

 

 

Mając jednak na uwadze iż Szanowna Redakcja przytoczyła konkretny fragment mojej wypowiedzi wydaje mi sie ze to właśnie w niej było cos nie tak. Przypuszczam, że Szanowna Redakcja czuwa i czyta nasze posty, wiec pewnie i odpowiedź z jej strony padnie rychło.

 

Pozdrav

Trzy razy o tym już nadawałeś...żenua....

Albo nie, napisz jeszcze raz! :cool:

 

pozdraF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przypuszczam, że Szanowna Redakcja czuwa i czyta nasze posty, wiec pewnie i odpowiedź z jej strony padnie rychło." -forscher - a nie za dużo Ty sobie byś chciał????:eek:

Gdybyś coś się dowiedział o patencie w swoim kominku to nie zapomnij się pochwalić tu na forum.

 

 

Nie wiem czy za dużo.. sądzę jednak ze skoro jakiś jegomość grozi mi wykluczeniem ze społeczności tego forum i przez dłuższy czas nie jest w stanie odpowiedzieć tak właściwie za co... to jest to mówiąc bardzo delikatnie "dziwne".

Sam wiesz co można sadzić o osobach które wysuwają wobec kogokolwiek jakieś ostrzeżenia lub groźby, a zapytanie "za co?" - milczą.:rolleyes:

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie, napisz jeszcze raz! :cool:

 

pozdraF

 

nie raz i nie dwa... śledź moje wpisy uważnie i licz.. :D Licz..

 

Pozdrav

 

 

Prawda czy fałsz? Jaka jest odpowiedź? Czy komuś się to udało w kominku z szybą?

 

Czyżby to "koło" nie było dotychczas opatentowane? Ciekawi mnie odpowiedź "fachowców"

 

:D:)

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ad.1

Der Luvano setzt auf die Holzvergasertechnik und soll dank vieler, zum Teil als Patent angemeldeter Verbesserungen einen Wirkungsgrad von >*91% erreichen können.

 

ad.2

DAS 2 FLAMMEN KAMINOFEN PRINZIP

Spitzenwerte

Dank patentierter TwinFire-Technologie verbrennt jeder xeoos Kaminofen entstehende Rauchgase in einer zweiten Flamme in den unteren Brennraum hinein.

 

ad.3

Der patentgeschützte KÜNZEL-Kamin-Holzvergaser mit Saugzuggebläse vereint die behagliche Atmosphäre eines Kaminofens mit der vollen Leistungsstärke und modernen Technik eines wasserführenden Zetralheizkessels.

 

Czyli jednak jest produkcja tego typu kominków wolnostojących.

Nie ma palenisk zduńskich ze spalaniem Holzgasu.

Szkoda że nie ma takich produktów polskiej produkcji (nie mówię o kotłach tylko o kominkach)..

Ile to kosztuje ?

Czy jest to praktycznie lepsze niż wersja bez Holzgasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Czyli jednak jest produkcja tego typu kominków wolnostojących.

Nie ma palenisk zduńskich ze spalaniem Holzgasu.

Szkoda że nie ma takich produktów polskiej produkcji (nie mówię o kotłach tylko o kominkach)..

Ile to kosztuje ?

Czy jest to praktycznie lepsze niż wersja bez Holzgasu ?

 

Przede wszystkim to nie są paleniska/piece na gaz drzewny, zwany melodyjnie holcgazem. Wytwarzanie i spalanie tegoż to zupełnie inna historia.

To są po prostu urządzenia dolnospalające. Tam się odbywa trochę inny proces - zgazowanie węgla za pomocą CO2 i H2O (dwutlenku węgla i pary wodnej), a potem współspalanie z CO i H (tlenkiem węgla i wodorem).

Stricte gaz grzewny wytwarza się właściwie bez dostępu powietrza (prażąc drewno), schładza się go, a potem spala (patrz instalacje w starych ciężarówkach). Procesu zgazowania na pewno nie można oglądać przez szybę, bo to fabryka smoły.

Jeżeli już o tym dolnym spalaniu, to każdy użytkownik takiego pieca (najczęściej kotła) wie, że jest to sporo sprawniejsze od górnego spalania. Daje większą czystość spalin, umożliwia uzyskanie wyższych sprawności. Wymaga jednak nieco większych umiejętności od palacza. Ale jak już się człowiek nauczy, taki piecyk się odwdzięczy.

Sam takie palenisko zaprojektowałem i jest ono na rynku. Też jest opatentowane, ale to dlatego, że jest zbudowane inaczej niż według schematu komora nad komorą.

Twierdzę, a to na podstawie kilkuletnich już testów, że jest to główna droga do sprostania nowym ostrym wymogom co do czystości spalania. To przy prawidłowej eksploatacji nie wytwarza ani sadzy ani smoły. Trzeba tylko jeszcze popracować nad sterowaniem, w sensie elektroniki, aby to działało dobrze, nawet jak ktoś się uprze, żeby nakopcić.

 

A nawiasem ... - zdun Darek miał rację - drewno zawsze spala się w postaci gazowej - dokładnie w ponad 80%. Dolniak niczego nie zmienia. Spala po prostu na raty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że nie można takich informacji na forum umieszczać, bo byłaby to reklama. Ale jak poszukasz to znajdziesz.

Pochwalę się tylko, że otrzymał tytuł produktu roku za 2014 od poczytnego czasopisma kominkowego.

2014, a więc nie jest to takie nowe.

Teraz będzie łatwiej znaleźć.

Zainteresowanie innowacjami jest jednak takie, że nie zawsze człowiek ma motywację do działania.

Ludzie wolą się jednak kierować urodą klamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że nie można takich informacji na forum umieszczać, bo byłaby to reklama. Ale jak poszukasz to znajdziesz.

Pochwalę się tylko, że otrzymał tytuł produktu roku za 2014 od poczytnego czasopisma kominkowego.

2014, a więc nie jest to takie nowe.

Teraz będzie łatwiej znaleźć.

Zainteresowanie innowacjami jest jednak takie, że nie zawsze człowiek ma motywację do działania.

Ludzie wolą się jednak kierować urodą klamki.

 

 

To cudo o którym mówisz ma coś wspolnego ze smokiem o tajemniczej nazwie X - nieprawdaż ?

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie innowacjami jest jednak takie, że nie zawsze człowiek ma motywację do działania.

Ludzie wolą się jednak kierować urodą klamki.

 

Znalazłem, domyślam się też Kto jest Konstruktorem tego urządzenia :)

 

Klamka okrągła jest ładniejsza od płaskiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Mam do wyboru następujące wkłady.

Zuzia - 3500zł

MBZ lewy - 4500zł

NADIA 14 BS - 5700zł

 

Pomińmy kształty.

Czym się różnią te wkłady i czy warto do poszczególnych dokładać mając na uwadze okazjonalne odpalenie kominka kilka razy w roku ?

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Mam do wyboru następujące wkłady.

Zuzia - 3500zł

MBZ lewy - 4500zł

NADIA 14 BS - 5500zł

 

Pomińmy kształty.

Czym się różnią te wkłady i czy warto do poszczególnych dokładać mając na uwadze okazjonalne odpalenie kominka kilka razy w roku ?

 

Czym się różnią - najlepiej zapytaj u producenta.

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...