Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I to mi się marzy. Zawsz taka jest ta szybka? Właśnie studiuję stronę z kominkami takimi jak ten. O ile dobrze wyczytałam to proponują dwa rodzaje okładzin. Jaka jest u Ciebie?

 

Szyba zawsze taka jest ale zależy to nie tylko od samego wkładu ale też od umiejętności palenia w nim oraz od tego czy masz suche drewno (sezonowane co najmniej 2 lata w przewiewnej drewutni). Okładzinę w środku mam szamotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba zawsze taka jest ale zależy to nie tylko od samego wkładu ale też od umiejętności palenia w nim oraz od tego czy masz suche drewno (sezonowane co najmniej 2 lata w przewiewnej drewutni). Okładzinę w środku mam szamotową.

 

Oj wiem, że ważna jest umiejętność palenia. Wszystko na tym forum wyczytałam. Ha. Ale ja nawet nie umiem rozpalić w kominku a co dopiero umieć w nim palić. Jak będzie to się będę uczyć i będzie się działo, aż strach pomyśleć.

Na stronie podają "komora spalania wyłożona wermikulitem lub akubetem" To coś podobnego do szamotu? Sam wymieniałeś na szamot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prąd się nie boję bo u nas nie wyłączają. Salon ma 6 metrów wysokości co całe ciepełko pójdzie do góry, ale nie sądzę żeby się rozeszło po pokojach na górze. Chcemy mieć kominek bo lubimy ogień, a skoro palić to odzyskiwać energię i puszczać w podłogówkę. Tak nam się wydaje. U znajomych jest zwykły kominek i sauna na dole a na górze lodek. Tego byśmy chcieli uniknąć. A jak będziemy palić w zwykłym to po co piec ma działać i dogrzewać pokoje dzieci na górze, więc dlatego ten płaszcz wodny.
Dlatego lubiącym palić polecam piecokominki. Połowę ciepła oddają na dole przez promieniowanie, w sposób spowolniony (nie ma sauny jak u znajomych), druga połowa to konwekcja wędrująca na górę. Zapraszam do Łazisk na oględziny. To wcale nie żart...Ludzie tu przyjeżdżają z całej Polski. Czasem zapraszam do domu. Mam też 6 m wysoki salon, a piecokominek to jedyne źródło ciepła (które do górnych pomieszczeń wchodzi przez drzwi). Jest też PW, dla porównania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lubiącym palić polecam piecokominki. Połowę ciepła oddają na dole przez promieniowanie, w sposób spowolniony (nie ma sauny jak u znajomych), druga połowa to konwekcja wędrująca na górę. Zapraszam do Łazisk na oględziny. To wcale nie żart...Ludzie tu przyjeżdżają z całej Polski. Czasem zapraszam do domu. Mam też 6 m wysoki salon, a piecokominek to jedyne źródło ciepła (które do górnych pomieszczeń wchodzi przez drzwi). Jest też PW, dla porównania...

 

Dziękuję za zaproszenie, trochę daleko, a szkoda.

Ja mam zamiar kominek obłożyć kaflami, aby kumulowały ciepło i potem po wygaśnięciu promieniowały. Podobno nawet kominek z PW też da się tylko trudno o dobrego zduna w mojej okolicy okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie, trochę daleko, a szkoda.

Ja mam zamiar kominek obłożyć kaflami, aby kumulowały ciepło i potem po wygaśnięciu promieniowały. Podobno nawet kominek z PW też da się tylko trudno o dobrego zduna w mojej okolicy okolicy.

Kafle jako obudowa PW jak najbardziej. Zapomnij jednak o ich nagrzewaniu, jeśli kupisz dobre urządzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IIob, @qumaczek

 

Inspiracje można znaleźć w wątku obok.

Nie jest tego dużo. Tylko 42 strony w 20 dni :yes:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?317602-Nie-r%C3%B3bcie-komink%C3%B3w-w-domu-)

Ciekawe. Naprawdę.

 

Ten temat przerobiony hehehe, jak nie jeden inny.

 

Ja chcę mieć kominek i nie jestem francuskim pieskiem z czystością sprawdzaną przez sanepid w domu. Miałem kominek w domu rozdzinnym, lubię ogień, lubię rąbać drewno itp. Kwestia doboru do mojego domu. Mój ojciec ma zuzie z kratek i jest koszmarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj na forum jakaś firma lub ktoś prowadzi sklep i instaluje kominki ?

Mam projekt, który mi się podoba ale na razie wyceny mnie powalają.

Przedstawiłbym projekt chętnemu do wykonania.

 

Ewentualnie możecie polecić jakiegoś dobrego speca na terenie śląska ?

Edytowane przez kaeres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj na forum jakaś firma lub ktoś prowadzi sklep i instaluje kominki ?

Mam projekt, który mi się podoba ale na razie wyceny mnie powalają.

Przedstawiłbym projekt chętnemu do wykonania.

 

Ewentualnie możecie polecić jakiegoś dobrego speca na terenie śląska ?

 

 

Podobno tego co dobre nie trzeba reklamować, ale z autopsji polecic mogę speców w Czeladzi - Jarka i Mariusza Godzic. Dokładne dane kontaktowe znajdziesz w necie.

Od kilku dni montują u mnie swoje cudo z patentem - palenisko ceraminczne zgazwoujące drewno o wdzięcznej nazwie ETNA.

 

 

Pozdrav

 

 

 

 

 

 

Nie podaję całej nazwy firmy bo no sam wiesz...nie chce sie narazić wcale niczego nie reklamującemu moderatorowi, ktory ma tu tak zwany a tffuuuu "authorytet". Pewnie ten "authorytet" tez sobie gdzieś kupił...

Jak to handalrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr pewnie wyjaśni, ale co tu niejasnego? Jeśli kupi dobry kominek z PW, to będzie on miał dużą sprawność = płaszcz odbierze większość ciepła z paleniska. Kafle więc nie będą miały się czym nagrzać.

Chyba, że się mylę.

 

A dobry wkład to jaki???

Pewien Zdun, który się na tym forum udziela, jak najbardziej polecał (w rozmowie osobistej) obudować kominek z PW kaflami i że będą ciepłe nie jakiś ukrop, ale cieplutkie bardzo. Więc to jakiś kit??? Na forum co innego a już zielonemu klientowi też co innego??? Gdzie tu logika? I komu wierzyć?

Kominek, który był wtedy rozważany do zabudowy kaflami to Romotop 6.6.2 tv :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobry wkład to jaki???

Pewien Zdun, który się na tym forum udziela, jak najbardziej polecał (w rozmowie osobistej) obudować kominek z PW kaflami i że będą ciepłe nie jakiś ukrop, ale cieplutkie bardzo. Więc to jakiś kit??? Na forum co innego a już zielonemu klientowi też co innego??? Gdzie tu logika? I komu wierzyć?

Kominek, który był wtedy rozważany do zabudowy kaflami to Romotop 6.6.2 tv :no:

 

6.6.2 to dobry wkład. Kafle jako obudowa też. Darek też nie jest zły, ale musisz się nauczyć rozumieć to forum również bez zadawania pytań. Im więcej zadasz tych pytań, tym większy galimatias....Nam też jest trudno zgadnąć jak przebiegała Twoja rozmowa w Żabiej Woli. Każdy pali inaczej. Jak będziesz palić pół dnia w PW, nawet dobrym, kafle w końcu trochę się nagrzeją. Ja palę w płaszczu 1,5 - 2 godzin i mam nagrzaną chałupę na kilka godzin. Więc kafle się nie nagrzeją....Twoje wypowiedzi też są pełne kontrowersji. Mówisz że trudno znaleźć dobrego zduna pod Warszawą, a z Darkiem gadałaś :) Jest jeszcze Krupa. ale ograniczanie się do Warszawki to przeszłość. Dobre firmy, montujące dobry sprzęt, mają bardzo duży zasięg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dobry wkład to jaki???

Pewien Zdun, który się na tym forum udziela, jak najbardziej polecał (w rozmowie osobistej) obudować kominek z PW kaflami i że będą ciepłe nie jakiś ukrop, ale cieplutkie bardzo. Więc to jakiś kit??? Na forum co innego a już zielonemu klientowi też co innego??? Gdzie tu logika? I komu wierzyć?

Kominek, który był wtedy rozważany do zabudowy kaflami to Romotop 6.6.2 tv :no:

 

Nie mam pojęcia jaki wkład z PW jest dobry - to raczej koledzy montujący coś więcej powiedzą. Nie gorączkuj się, bo pytanie jest raczej do Ciebie - czego od wkładu oczekujesz - czy maksymalnej wydajności PW, czy nagrzewania obudowy. Pogodzenie tych oczekiwań z pewnością jest możliwe, tylko będzie to kompromis (jak sama napisałaś, kafle będą "... nie jakiś ukrop, ale cieplutkie..." ) na który musisz się świadomie zdecydować.

Bardzo upraszczając, zdolność nagrzewania obudowy jest odwrotnie proporcjonalna do wydajności PW.

Taka to logika :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.6.2 to dobry wkład. Kafle jako obudowa też. Darek też nie jest zły, ale musisz się nauczyć rozumieć to forum również bez zadawania pytań. Im więcej zadasz tych pytań, tym większy galimatias....Nam też jest trudno zgadnąć jak przebiegała Twoja rozmowa w Żabiej Woli. Każdy pali inaczej. Jak będziesz palić pół dnia w PW, nawet dobrym, kafle w końcu trochę się nagrzeją. Ja palę w płaszczu 1,5 - 2 godzin i mam nagrzaną chałupę na kilka godzin. Więc kafle się nie nagrzeją....Twoje wypowiedzi też są pełne kontrowersji. Mówisz że trudno znaleźć dobrego zduna pod Warszawą, a z Darkiem gadałaś :) Jest jeszcze Krupa. ale ograniczanie się do Warszawki to przeszłość. Dobre firmy, montujące dobry sprzęt, mają bardzo duży zasięg...

Od dwóch lat tylko czytam i nie pytam. W tym czasie rozmawiałam z wieloma osobami i z Panem Darkiem też, ale zapomniałam. Dopiero po Twoim poście, że kafle do PW to nie, to mnie olśniło, ale jeszcze musiałam się upewnić i sprawdzić w starym kalendarzu. Nikogo nie chciałam urazić…. Ani być kontrowersyjna.

My też pewnie byśmy chcieli palić ze 2 -3 godz. Jak się domyślam to nasz bufor???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki wkład z PW jest dobry - to raczej koledzy montujący coś więcej powiedzą. Nie gorączkuj się, bo pytanie jest raczej do Ciebie - czego od wkładu oczekujesz - czy maksymalnej wydajności PW, czy nagrzewania obudowy. Pogodzenie tych oczekiwań z pewnością jest możliwe, tylko będzie to kompromis (jak sama napisałaś, kafle będą "... nie jakiś ukrop, ale cieplutkie..." ) na który musisz się świadomie zdecydować.

Bardzo upraszczając, zdolność nagrzewania obudowy jest odwrotnie proporcjonalna do wydajności PW.

Taka to logika :)

 

Pozdrawiam.

Witam. Nie gorączkuję się I wiem co bym chciała. Kominek z płaszczem wodnym, lub nasadką oraz akumulację ciepła, jak już za dużo w płaszcz to pstryk i głównie akumulacja działa. Są takie rozwiązania po prostu genialne, ale też bardzo, bardzo drogie (rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł) i moje myślenie zdroworozsądkowe mi na to, nie pozwala. Szukam więc czegoś dużo tańszego a z podobną funkcjonalnością. Wolę dogrzewać ogrzewanie podłogowe i dołożone grzejniki drabinkowe, których teraz nie mam wcale. Ale dobrać kominek i jego moc i pojemność płaszcza wodnego nie jest wcale tak prosto, dla kogoś kto nie ma z tym nic wspólnego. W salonach to jak największą moc doradzają, żeby sprzedać i zarobić ale potem to ja będę mieć problem. Bo koniec końców jak to mówią to przecież moja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat tylko czytam i nie pytam. W tym czasie rozmawiałam z wieloma osobami i z Panem Darkiem też, ale zapomniałam. Dopiero po Twoim poście, że kafle do PW to nie, to mnie olśniło, ale jeszcze musiałam się upewnić i sprawdzić w starym kalendarzu. Nikogo nie chciałam urazić…. Ani być kontrowersyjna.

My też pewnie byśmy chcieli palić ze 2 -3 godz. Jak się domyślam to nasz bufor???

Tak mam bufor, ale nie taki jak myślisz. Dużo podłogówki którą ładuję trochę ponadnormatywnie (specjalnie umieściłem ją w miejscach bezpiecznych dla układu krążenia domowników), ściany akumulujące ciepło z rurek wodnych i trochę kaloryferów podłączonych grawitacyjnie...Prosi się o kolejny wpis na blogu...:). Jeśli Cię to interesuje, przyciśnij mnie, to opiszę przy czasie (gdzieś na forum ze trzy miejsca z tym są...:D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...