Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Basenowa pompa ciepła


Recommended Posts

Witam posiadam basen o wymiarach 412x201x122 lustro wody ma wysokości max 110cm a łączna pojemność to 8124L. Zastanawiałem się na zakupieniem do basenu basenowej pompy ciepła:

 

https://wszystkodobasenow.pl/pompa-ciepla-eco-do-malego-basenu

 

Basen stoi od strony południowej i przez prawie cały dzień jest w słońcu w zeszłym roku temp wody była i nawet 30 stopni w czerwcu. W tym roku wszyscy widzimy jaka jest jest pogoda i na dworze 15 stopni. Basen stoi na styropianie a na noc na lustro wody jest kładziona fiola bąbelkowa do zatrzymywania ciepła oraz dodatkowo nad basenem jest rozciągana pokrywa aby bardziej zatrzymać temperaturę nocą. I teraz pytanie czy taka pompa ciepła zda egzamin ??? o prąd zbytnio się nie martwię bo na domu jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 8.25 kWp. Założenie jest takie aby w pochmurne dni woda w basenie miała 28 stopni. Dlatego pytanie do was bo nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy i żeby się nie okazało że to ustrojstwo nie zda egzaminu i a pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zdaje egzamin ?? Mnie interesuje ten model bo jednak za dużego basenu nie mam i szkoda mi pieniądze inwestować w pompy do baseny 30m3 jak mój ma 8m3 :)

Jak z serwisowaniem czy każda firma która zakłada klimatyzację w domach poradzi sobie z tym ustrojstwem ?? Sorry za głupie pytania ale to moje pierwsze podejście pod pompy ciepła do basu i dopiero uczę się wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem Ci jak działa basenowa pompa ciepła i czego możesz od niej oczekiwać, nigdzie nie mówiłem, że masz kupić taki model.

Ta pompa, której dałeś link raczej nie ma funkcji autodefrost. Jak taka funkcja działa, to miałeś okazję zobaczyć na filmie.

Sam musisz zdecydować, czy będzie Ci potrzebna, czy nie.

Czy każda firma poradzi sobie z serwisowaniem, to ja tego nie wiem, to jest z założenia, przy normalnej eksploatacji urządzenie bezobsługowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik oglądałem i bardzo mi się podobał więc dlatego zastanawiam się na zakupem takiej pompy tylko mój basen nie jest duży i trochę szkoda mi ładować parę ładnych tysięcy do tak małego basenu jaki posiadam jakbym miał basen 30m3 to tak wtedy ma sens inwestycja chociaż z drugiej strony jak mam kupić dla przykładu tą pompę co podałem i efekt zero to też bym jej nie kupił. No nic będę musiał bardziej zgłębić temat czy warto dać te 1800zł czy np nie lepiej dołożyć z 500zł i kupić coś pewniejszego, Mam możliwość kupienia nowej pompy za 3000brutto

https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwb-woda-basenowa/pcwb-35kw.html

 

A co do założenia że urządzenie bezobsługowe to jak to ma się do uzupełniania odczynnika?? bo jak dobrze pamiętam jest tam gaz o znaczeniu R32.

Edytowane przez SuchyX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sprzedawcy o serwisowanie oraz czy posiada jakieś pompy z autodefrost zobaczymy co odpisze bo jak przeglądam oferty to mało kto ma w opisie o tej funkcji :) a wydaje się że ta funkcja jest całkiem przydatna. No nic dzięki za porady i czekam na to co odpisze sprzedawca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...