Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ciąg wsteczny w kanalizie


Recommended Posts

Hej witajcie,

 

Mam spory problem. Dwa lata temu wprowadziłem się do deweloperki na 4-tym piętrze. Żyło mi się świetnie do marca-kwietnia (koniec sezonu grzewczego) kiedy zobaczyłem, że w mojej łazience.... wieje i jest zimno. Przez dwa lata, łazienka była najcieplejszym miejscem w mieszkaniu dlategoż zdziwiony tym faktem zacząłem się interesować co jest grane i dlaczego dosłownie łazienka jest wyziębiona (temp.21*C gdy w pokoju obok jest 24*C). Łazienka znajduje się pośrodku mieszkania więc całkowicie zgłupiałem.

 

Po krótkim researchu stwierdziłem, że z przycisku geberit po prostu wieje zimne powietrze! Idąc tym tropem wyśledziłem, że przez odpływ w którym w przyszłości podłącze suszarkę również wali zimne powietrze!

 

xuv0zluf7v3y_t.jpg

Real photo z remontu

 

 

Czy kto mógłby mi wytłumaczyć skąd bierze się zimne powietrze w spłuczce? (przecież spłuczka nie jest połączona w żaden sposób z kanalizą? (nochyba, że się mylę))

 

Oraz skąd zimne powietrze w odpływie?

 

Dodam, że w mieszkaniu jest wentylacja grawitacyjna i kratka w łazience dobrze wyciąga powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpływ od suszarki i spłuczka nie mają ze sobą nic wspólnego. To, że w odpływie jest zimne powietrze nie jest niczym szczególnie dziwnym.

 

Ale jeśli chodzi o powietrze z przcysku spłuczki. Pewnie masz zabudowę GK, która zakrywa spłuczkę i pion. Mozliwe, że w pionie zaczął hulać wiatr, wyciąg zasysa powietrze i stąd to zimne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...