Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem na etapie adaptacji projektu dom w lewkoniach 2. Bardzo zależy mi aby zobaczyć jak wygląda ten domek w rzeczywistości. Jeżeli ktoś buduje ten domek w Krakowie lub okolicy bardzo proszę o kontakt mailem: [email protected]

 

Kasia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie,

Jestem na etapie adaptacji projektu dom w lewkoniach 2. Bardzo zależy mi aby zobaczyć jak wygląda ten domek w rzeczywistości. Jeżeli ktoś buduje ten domek w Krakowie lub okolicy bardzo proszę o kontakt mailem: [email protected]

 

Kasia :)

Zależy co masz na myśli jeśli chodzi o okolice. Jak można wyczytać z mojego opisu buduję w małopolsce lecz od Krakowa to jest jakieś 60km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem na etapie adaptacji projektu dom w lewkoniach 2. Bardzo zależy mi aby zobaczyć jak wygląda ten domek w rzeczywistości. Jeżeli ktoś buduje ten domek w Krakowie lub okolicy bardzo proszę o kontakt mailem: [email protected]

 

Kasia :)

 

Okolice Wieliczki tylko jest troche zmian zresztą jest opisane w tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betisk-a super macie domek! Gratuluje! NIe moge sie doczekac reszty zdjec. Ja tez myslalam nad wysepka, ale zrobilismy barek w wejsciu do jadalni,. Myslisz ze nie bedzie ciasno? Gdybym miala i barek i wysepke? W poprzednim domu mialam wysepke i byla multifunkcyjna tu myslalam ze bedzie za duzo nackane. Koniecznie wrzuc reszte zdjec! Jeszcze raz gratuluje... My chyba zwariujemy zanim skonczymy ten dom w srodku. Czasami czuje ze ten dom kradnie moje zycie towarzyskie (ciagle jestesmy na budowie).

Jak wy czujecie? Macie czasami takie dni ze zamieszkalibyscie w kartonie pod mostem zeby od tego uciec? Albo ze ta budowa nigdy sie nie skonczy?

 

Dorcia1981 dzięki za gratulacjie. Resztę zdjęć, pewnie etapami, dokleję w wolnej chwili. Nie będzie ich jednak za wiele, bo jeśli chodzi o wystrój wnętrza, to nie mamy za dużo zrobione A propos barku i ciasnoty, chyba kwestia przyzwyczajenia.

A jeśli chodzi o życie towarzyskie... Jakie życie? Jakie towarzyskie? Przez rok dzień w dzień siedziałam na budowei z kolesiami, którzy wszystkie rozumy pozjadali. Którzy nie przekonywali, że tak jak oni mówią, to jest na bank. Ile nerw straciłam, to moje. Ile nocy nie przespałam, to już nigdy nie odeśpię. Popełniliśmy przy wykańczaniu domu masę błędów. Wiele rzeczy zrobiłabym na obecną chwilę inaczej. Wiadomo, jestem mądra po fakcie.

My teraz wariujemy widząc rachunki za ogrzewanie. Kiedy skończy się ta zima :evil:

 

 

Bozena M odnośnie schodów. Nasze faktycznie są wąskawe tylko 83 cm do barierki. 15 cm zabrał nam źle wylany górny zbie schodów. Zbiegi nachodziły na siebie i musieliśmy odejść z barierką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betisk, u nas tez bylo zrypane wiele rzeczy, i najgorsze bylo to ze gdy mysleslismy ze juz wszystkie bledy wyszly, pojawialy sie nowe jak tylko bralismy sie za cos innego. Na tym forum, w jednym z moim postow napisalam kilka. Co do schodow. Wyobraz sobie ze u nas zrobil w ogole bez zabiegu, czyli tak jakbys drabine przystawila i wchodzila na sciane :"bo tak wyszlo, bo Jozek mowil zalewac to zalalim". Musielismy skuwac cale schody sami z moimi tesciami moj mąż wyliczyl jak maja wygladac i z pomoca znajomego zalalismy je odnowa. Koszt ogromny... przezylismy. TEraz wykanczanie nas zabija. Chce juz przyjsc do domu rzucic sie na kanape jak za dawnych czasow i ponazekac ze mi nudno.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekać. Przecież chyba nikt nie mówił, że będzie łatwo. A przynajmniejnie ten, któ sam budował.

Chociaż w sumie to sam chciałbym już zamieszkać, ale najbardziej z tego powodu, że drażni mnie to dojeżdżanie na budowę. Nie da się tak po prostu wyskoczyć na chwilę coś tam zrobić czy chociażby sprawdzić bo jest kawałeczek, tylko wiąże się to już ze swego rodzaju wyprawą.

Do budowy trzeba mieć anielską cierpliwość, żeby nie zwariować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betisk-a macie barierki ktore bardzo mi sie podobaja. Mozesz dac jakies namiary? I koszt oczywiscie.

 

Dorcia1981 Gościa nie polecam!!! Od listopada czekamy, aby nam je poprawił. Koleś zamontował tralki na 2 cm kołkach wkręconych w drewno. Cała barierka się chwieje i do tego dzwoni. Nasz maluszek ma super zabawę, a ja mam tylko nerwy. Gdy powiedzieliśmy gościowi, żeby ją poprawił, powiedział, że się nie da, więc czekamy.

Koszt 800 PLN za metr bierzący. Takie u nas są ceny.

Gdy już mieliśmy zamontowane to "cudo" na schodach znalazłam panów, którzy robią balustrady za około 550 PLN za mb ( ceny z końca 2008 ). Tych kolesi wzieliśmy do balustrad na tarasach ( zrobili nam o 1/3 taniej niż ten " sympatyczny" pan od schodowej). Wykonanie: bez rewelacji. Na nich mogę dać namiar, ale ...

 

Chce juz przyjsc do domu rzucic sie na kanape jak za dawnych czasow i ponazekac ze mi nudno.

 

Po dwóch miesiącach mieszkania, jeszcze nie jest mi nudno, jeszcze nie mogę poleniuchować na kanapie.

Wczorajw końcu podłączyłam światło w sypialni :D , a sporo zostało mi jeszcze takich tam robótek. I wiecznie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Wiec i ja sie dolacze - budujemy lewkonie 2 spadowe pod Poznaniem. W projekcie zrobilismy spooooro zmian (piwnica, skasowanie garażu, zmiana rozkladu pokoi na górze, rezygnazja z jednego wyjscia, dodatkowy komin itd). Mamy nadzieje, ze jakos uda nam sie dotrwac do konca budowy, bo problemy sie piętrzą...

 

tak to sie zaczelo ...

 

http://www.vag-tech.com/vagcanpro/dom/DSC00074.JPG

 

a tak wyglada teraz (po 3 miesiacach :)

 

http://www.vag-tech.com/vagcanpro/dom/DSC00869.JPG

 

galeria w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cię zatem mateoosh wśród budujących lewkonie. Oczywiście chętnie zobaczymy więcej zdjęć oraz dowiemy się co pogmerałeś przy projekcie i jakie masz zmiany (jeśli takie są).

 

Mam prośbę do tych co już mieszkają. Zamieście zdjęcia z waszej kotłowni bo moja jeszcze nie skończona a już mnie przeraża ilością rurek, zaworów, rozdzielaczy itp. Poza tym zastanawiam się czy układać płytki również na ścianach i chciałbym zobaczyć jak to wygląda u was.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kotłowni, kłębowisko naszych rurek wygląda tak:

http://img1.smyki.pl/0902/10/m/18404914457.jpg

http://img1.smyki.pl/0902/10/m/18435214457.jpg

 

http://img1.smyki.pl/0902/10/m/18484314457.jpg

 

No cóż nam nie udało się położyć płytek na całej ścianie z piecem. Przy takiej instalacji cena położenia płytek byłaby na pewno zabójcza. I tak wygląda to teraz nie najgorzej. Hydraulicy zostawili nam masakre, którą musieliśmy zaklejać, a i tak do końca prac jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie trochę pocieszyłaś ale i zmartwiłaś betisk-a. Um mnie trochę już tak wygląda jak u ciebie, ale nie mam jeszcze zasobnika ciepłej wody ani pieca. Na razie podobne kłębowisko tworzą rurki do wody, kanalizacji i trochę z ogrzewania (rozdzielnica do podłogówki). A gdzie do końca.

Jutro wchodzą robić wylewki. Obiecuję dać jakieś zdjęcia w przyszłum tygodniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wam powiem: Wybralismy chyba najfajniejszy, najprzestrzenniejszy i najciekawszy dom. Od jakiegos czasu (nawet przed wykanczaniem domu) kto kolwiek do nas przyszedl to nie mogl sie nadziwic jakie ciekawe rozmieszczenie. I wiem ze nie mowia tego tak po prostu aby powiedziec, bo mialam bardzo duzo upierdliwcow i osob ktore mowia co mysla. Nawet jeden gosc zgryzliwy zapytal kto takie rozmieszczenie wymyslił, myslalam ze bedzie komentowal ze cos mu sie nie podoba a on mowi ze super. Wiec tak na pocieszenie, po tym calym marudzeniu, przeciez budujemy taki super dom!

Zioło, wysłalam ci zdjecia moich rurek. Pewnie ilosc ich zalezy od tego czym sie ogrzewa dom. My mamy piec tradycyjny. Ćwierć domu ogrzewanie podłogowe. Moja znajoma ma duzo mniejszy dom a rurek od diabla, i tez ma piec tradycyjny. Ma zainstalowane 3 pompki do wody :o ?!?!?!?!!?!

Niedlugo podesle kilka zdjec jesli nadal chcesz je wrzucac na forum.

Pozdrawiam was!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, Zioło ale macie tempo :roll: :roll: Chyba nie będę tu zaglądać bo mnie normalnie dobijasz :p. Ja się wybieram do Ciebie oglądać tynki, a ty już wylewki robisz. Zanim się wybiorę to będziesz mieszkał. Wybraliście już piec? My teraz szukamy kogoś od instalacji co i wod. Ceny straszne.

Dorcia1981 masz rację że wybraliśmy najfajniejszy dom. Jeszcze nie mieszkam, ale jakbym miała wybierać drugi raz to też by to była lewkonia. Przesyłaj fotki bo z ciekawością pooglądam.

Mateoosh witamy w klubie. Widzę że jesteś na podobnym etapie co ja... tylko ty po 3 miesiącach a ja po... roku i ... paru miesiącach :lol: :lol:

Kiedy wprawiacie okna? Jakie plany co do dalszych prac?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dorcia.

Nie bardzo wiedziałem od kogo mam te zdjęcia. U mnie będzie piec miałowy z zasobnikiem i do tego zasobnik ciepłej wody.

Zdjęcia jak prześlesz to oczywiście umieszczę.

Sam nie moge się nadziwić, że ten domek naprawdę może być funkcjonalny. Choć ma kilka mankamentów to nadal jestem zadowolony z wyboru projektu. Do dziś zaglądam na co niektóre strony biur projektowym i przeglądam ich nowości, ale nadal nie znajduję projektu, który bardziej by mnie zainteresował niż lewkonia.

Pozdrawiam

P.S. Nomoz co porabiasz? Coś przycichłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jestem śledze wątek cały czas czekam na jakieś nowe zdjęcia, tez jestem zadowony z układu pomieszczeń i funkcjionalności ale małe mankamenty są :).

Elektryke i wode mam zrobioną jutro wchodzą tynkarze.

Pogoda troche mnie przygnębia bo ciapa i błoto mam okropne na działce:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wylewki zrobione. W załączeniu kilka zdjęć.

 

Widok z salonu na ścianę pomiędzy jadalnią i kuchnią

http://images46.fotosik.pl/64/93aa72732e4ce37amed.jpg

 

Jadalnia z wykuszem

http://images45.fotosik.pl/64/a8aa6b33a0fcb230med.jpg

 

Widok z salonu na gabinet i drzwi do wiatrołapu

http://images44.fotosik.pl/65/d736c32cbaf98162med.jpg

 

Hol na poddaszu

http://images40.fotosik.pl/60/9af5b4b2551c0becmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...