Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam Wszystkich ciężko zapracowanych na budowie.

Chciałam sie pochwalić, że W KOŃCU w poniedziałek 06.07.2009r weszła brygada i buudują nasz domek. Cieszę się bardzo bo już wykopali pod fundament i zbrojenie w większosci jest już przygotowane i widać już zarys naszego wymarzonegio domku. Teraz troche podciagnę forum bo będe miał sporo pytań do doświadczonych inwestorów i już pirwsze z nich:

- odnosnie wody - bo ta niebieska rura idzie przez garaż do kotłowni i w którym miejscu najlepiej ja wyprowadzić w kotłowni - ja myślę ze najlepiej będzie przy scianie na której jest piec, gdzies tak w połowie, a jak to jest u Was.

Może macie jakieś porady dla poczatkującej inwestorki będę bardzo wdzięczna za każdą poradę we szystkich sprawach bo wiecie jak to jest: praca, stary dom, małe dziecko i jeszcze budowa. A mój Pan ma jeszcze firmę dodatkowo na głowie więc może pomogę mu jakoś i dzieki Waszym poradom nie popełnimy pewnych błędów, które w tej gonitwie można popełnić.

Pozdrawiam. Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam ponownie.

Cieszę się Bozeno M że rozpoczęliście budowę. Oby szło gładko.

Odnośnie pytania o niebieska rurę (myślę, że chodzi tu o przyłącz wody) to zgodnie z projektem woda wprowadzana jest do budynku od strony wjazdu do garażu, a złącze licznikowe jest na ścieni zewnętrznej garażu. Nie wiem skąd Ty będziesz miała wykonany podłącz, ale trzeba znaleźć trochę miejsca na złącze licznikowe. Ja mam takowe w garażu na ścianie wspólnej z domem (tak to mi pasowało - w projekcie wrysowane są w tym miejscu regały, czy szafy). Do kotłowni to woda doprowadzona jest już w wylewce, ale to robili instalatorzy wody na etapie instalacji wewnętrznej. Osobiście nie robiłbym złącza licznikowego w kotłowni, bo zajmuje to trochę ściany, a kotłownia jest mała i pozostawiłbym to w garażu.

Ja też nie próżnuję i powoli ale do przodu kończymy ocieplać poddasze (został montaz płytk GK w dwóch pomieszczeniach). Wykończeniówka łazienek rozpoczęta (kafelkarz już pracuje), do końca lipca powinien być gotowy kominek, drzwi wewnętrzne w końcu dojechały, teraz tylko montaż. I tak ciągle coś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się znowu rozkręciło!

Gdybym nie była blondynką to pewnie bym wam serwowala nowe zdjęcia ale jesli mi to nie wychodzi to straciłam ochotę na prubowanie.

U nas wykończeniówka mimo tego że już "mieszkamy" od stycznia. Wszystko robimy sami więc trochę wolno nam idzie. Własnie kończę fugi w łazience.

Wczoraj był u nas "majster" od schodów drewnianych. Było ich dwuch, myslalam ze chodzą parami bo jeden zna sie na miarze a drugi liczy...okazało się że obaj ani liczyc ani mierzyc nie potrafia. Mają ogolnie dobra renomę w okolicy i nie wiem kto im te wymiary robi. M. stwierdzil ze jesli oni mierzyc nie umieja to schodow im nie powierzy tym bardziej. Z ich wyliczen wyszlo okolo 8000 zl -bez barierek! co o tym myslicie? Mamy schody z betonu. Moze mi ktos podac jakies wyceny schodów wewnetrznych?

Pozdrawiam!

Bozena, pytaj! Postaramy sie odpowiedziec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też mam schody betonowe i będą obkładane drewnem. U mnie po WIELKIEJ znajomości za obłożenie umówiliśmy się na 5tys. Drewno dębowe z niskim cokołem od strony ściany i mała listwa od strony balustrady (nie wiem jak to wytłumaczyc fachowo, ale nie będzie takiej dużej dechy od ściany tylko jakby cokolik), stopnie i podstopnice, z balustradą na gotowo z montażem. Ale cena naprawdę po WIELKIEJ znajomości. Jak pytaliśmy swoich znajomych ile płacili za obłożenie schodów to ceny zaczynały się od 6,5tys. na gotowo z balustradą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ZIOŁO za odp.

Czy ty masz wejście z garażu do mieszkania i z tyłu te drzwi w garażu tak jak w projekcie. My chyba zlikwidujemy i zrobimy z kotłowni drawi na zewnatrz, a do garazu tylko brama, bo potem tyle tych drzwi do zamykania.

 

W którym miejscu macie przyspawana bednarkę do zbrojenia.

 

Robił ktos przydomową oczyszczalnię scieków, bo my się przymierzamy.

 

Jakie macie kominy z cegły czy sys.

 

Pozdrawiam - Bożena M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam wejście z garażu do mieszkania tak jak w projekcie (jest to wygodne bo wjeżdżam do garażu i już prosto do domku w razie np. deszczu). Drzwi z garażu do tyłu nie mam, ale przeniosłem je do kotłowni w miejsce okna i jak na razie mimo iż nie mieszkam to była to bardzo dobra decyzja.

Bednarki nie mam.

Nie mam tez przydomowej oczyszczalni bo grunty nie dobre do rozsączenia i mała działka, a brak odbiornika zewnętrznego (np. rowu czy potoku).

Kominy mam z cegły z dymowym wkładem z rur fi20cm z Bolesławca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy cięzko pracują i pewnie nie mają czasu na zaglądanie na forum a ja ma m kolejne pytania:

- jak macie zrobioną izolację pionową fundamentu z bloczków ( pomalowana tym czarnym mazidłem i co dalej folia czy inne rozwiazania) troche czytałam o izolacji pionowej i sa różne wypowiedzi np. że to strata pieniędzy ale może jednak zrobić,

- dreny wokół domu macie puszczony na jakim poziomie,

- jak macie rozwiazaną sprawę odprowadzenia deszczówki.

- jaki groby styropiana dajecie na ocieplenie fundamentu od zewnatrz.

 

Proszę wkejci zdjęcia waszych ślicznych domków niech nacieszę oczy bo u mnie to narazie jama wykopana i trochę muru fondamentu.

 

Pozdrawiam Bożena M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiero teraz piszę bo faktycznie zajęć mnóstwo.

Izolacja pionowa ściany fundamentowej zrobiona jest tak: izoplast (czarne mazidło), styropian 8cm folia kubełkowa, na dole ściany fundamentowej drenaz opaskowy (peszel obsypany żwirkiem umiejscowiony tuż ponad ławą fundamentową).

Deszczówkę odprowadzam do studni chłonnych - grunt nie za dobry do rozsączenia, ale mam ich kilka i niestety po jednym z oberwań chmury studnie wylały, ale normalnie nie jest źle.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie prace postepują planowo. Dziś mija juz 3 miesiące od rozpoczęcia budowy. Obecnie trwają prace z murowaniem ścian na poddaszu i stawianie konstrukcji dachu. Strop terriva wylany 2 tygodnie temu. W planie jest zrobienie opaski drenazowej wokół domu do rowu meriolacyjnego i ocieplenie fundamentu. Dachówka wybrana. Zastanawiam się ndd oknami dachowymi do poddasza. To tyle. Póżniej postaram się wkleic zdjecia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

u mnie ściany pną sie w górę :)

aż miło się patrzy.

dzisiaj murarze zaczynają zbijać szałunek na strop garażu bo muszą wylać go w pierwszej kolejności z racji różnicy poziomów między stropami.

pozdrawiam serdecznie.

 

http://images48.fotosik.pl/172/30f454183db1348dmed.jpg

http://images47.fotosik.pl/172/92a0370a9ba76dcemed.jpg

http://images37.fotosik.pl/167/5c2f02153696ea0dmed.jpg

http://images44.fotosik.pl/172/ab740bdfcafadc12med.jpg

http://images44.fotosik.pl/172/f390d35988a6e057med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich lewkowiczów :D

Radkul - ogladam zdjęcia twojego domku i zastanawiam sie co to za druty wystaja szczególnie te w pokoju na 3 zdjęciu od dołu i co to za rura wystaje z muru na ostatnim zdjęciu. Widze, że nie robiłeś wylewki na podłodze bo ja myslałam że wylewkę sie robi przed stawianiem murów. Jak to jest?

Ciekawe jak inni robili.

Ja robię opaskę drenażową przy fundamencie i zastanawiam sie czy dać folię kubełkową- czy jest sens ponosić te koszty. Napiszcie czy dawaliście

Wklejcie zdjęcia - bardzo proszę :lol:

Proszę napiszcie mi jak wkleić zdjęcia z aparatu cyfrowego to tez się pochwalę jak moja lekonia wygląda.

Pozdrawiam Bozena M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te druty to trzpienie zbrojeniowe, które projektuje sie na szkodach górniczym.

Jest to takie dodatkowe powiązanie ławy fundamentowej ze stropem.

podobne trzpienie są miedzy stropem i wieńcem po obrysie dachu.

Taka technologia zabezpiecza przed pękaniem domu na skutek drgań gruntu i ruchów tektonicznych. Konstrukcja domu tworzy jakby żelbetową klatkę.

A rura to jest kratka wentylacyjna (dopływ powietrza do kotłowni.

Co do braku chudziaka to jest to zabieg ułatwiający mi życie, bo nie jest on do niczego potrzebny gdyż nie tworzy żadnej podpory konstrukcyjnej (w niemczech nazywa się go warstwą oczyszczającą i leje z betonu B5)

Tylko Polacy popisują się swoją niesamowitą wiedzą i robią niczemu niepotzrebne wyliczenia co do chudziaka.

Także izolację położe bezpośrednio na piasek i zaleję wylewką. poza tym nie ma przeszkód do jakichkolwiek przeróbek kanalizacji na parterze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja własnie niedawno kładłem drenaż opaskowy wokół fundamantu i dałem folie kubełkową.

 

Co do wejscia to u mnie zrobili wąską ławe pod bloczki betonowe na pierwszy stopień.Jeszcze nie wiem jak wysoko wyrównam teren wiec może wyjdzie jeszcze jeden stopień.

 

Jutro porobie zdjęcia i postaram sie wkleic jak to u mnie wyglada.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do schodów to w projekcie przewidziano, że schody frontowe będa wykonane "na sucho" czyli np. przy wykorzystaniu palisady i kostki brukowej lub płyt. Jeśli ktoś chce mieć betonowe obłożone np. płytkami to już trzeba indywidualnie podjeść do tematu.

 

Pochwalę się co nieco. Mój kominek

http://images43.fotosik.pl/178/2540565a4fc8bf9f.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zioło - piękny kominek - GRATULACJE fajny projekt. Jakie wymiary ma ten koncik gdzie stawiałeś kominek bo wydaje mi sie ze troche zmieniłeś.

Ja jestem na etapie podjęcia decyzji jaką dachówke położyć. Podoba mi sie ten wzór Marsylka winna glazura - ale cena odstrasza.

Jakie wy macie dachówki - prosze o zdjęcia jak wyglądaja Wasze domki.

 

Mateo - twoja galeria zdjęć wygasła

 

Joanna wklej zdjęcia - prosze

 

Pozdrawiam Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bozeno M. Nie zniemiałem nic w wymiarach i kąt pod kominek jest taki jak w projekcie (dokładny wymiar to musiałbym zmierzyć) jedyną zmianą jest to, że dobudowałem ściankę działową pomiędzy kuchnią a jadalnią i ścianka ta została wybudowana tak jakby od strony jadalni więc długość ściany, ma której jest komin jest o 12 cm dłuższa.

Ja mam dachówkę Roben średzka falista kasztanowa.

AśG. Może pochwalisz się piększymi oknami. Ja już widziałem, ale inni pewnie też byliby zainteresowani.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...