Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super zdjęcia!

Widzę że niektórzy nadal mają naklejki na oknach... zdejmujcie je jak najszybciej bo my do tej pory zeskrobujemy z naszych okien w mikroskopijnych kawałeczkach. A wydawało się że super schodzą i nie słuchalismy co nam ktos doradzał.

Pozdrawiam!

 

ok, dzięki...ale u mnie to są żółte papierki z symbolem koloru farby na jaki ma być pomalowany pokój...

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno tu nic nie pisałem. Widzę, że wszyscy mocno budują swoje domki - to się chwali.

Ja jeszcze nie mieszkam. Ale może już nie długo. Troche długo schodzi z tą wykończeniówką bo wiele rzeczy robię sam i to po pracy i w soboty. Na szczęście łazienki mimo przejść z jednym płytkarzem zrobione dzięki innemu. Teraz czeka montaż schodów i malowanie, potem wstawić meble i będzie można się wprowadzać.

Pozdrawiam wszyskich budujących:-)

 

P.S. Nomoz co się z tobą dzieje? Mieszkasz już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniew mówie o naklejkach na oknach...tasmach a nie o twoim pokoju....

Moim celem było doradzenie... sorry.

 

dorcia...ależ owszem, słuszna uwaga z Twojej strony, ja swoje naklejki i folie ochronne zdjąłem w dwa tygodnie właśnie za namową równie życzliwej osoby, sorry zupełnie niepotrzebne...pozdrawiam gorąco :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dawno tu nic nie pisałem. Widzę, że wszyscy mocno budują swoje domki - to się chwali.

Ja jeszcze nie mieszkam. Ale może już nie długo. Troche długo schodzi z tą wykończeniówką bo wiele rzeczy robię sam i to po pracy i w soboty. Na szczęście łazienki mimo przejść z jednym płytkarzem zrobione dzięki innemu. Teraz czeka montaż schodów i malowanie, potem wstawić meble i będzie można się wprowadzać.

Pozdrawiam wszyskich budujących:-)

 

P.S. Nomoz co się z tobą dzieje? Mieszkasz już?

 

ja właśnie wczoraj rano pożegnałem mojego "fachowca" od płytek, kolo nadal nie rozumie z czego jesteśmy niezadowoleni, już się nie nauczy :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mieszkam. Ale może już nie długo. Troche długo schodzi z tą wykończeniówką bo wiele rzeczy robię sam i to po pracy i w soboty. Na szczęście łazienki mimo przejść z jednym płytkarzem zrobione dzięki innemu. Teraz czeka montaż schodów i malowanie, potem wstawić meble i będzie można się wprowadzać.

 

zioło, pochwal się zdjęciami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba nam się ten domek. Napiszcie mi jakie ponieśliście koszty budowy. Oglądając zdjęcia z realizacji coraz bardziej mi się on jeszcze podoba. My szukamy czegoś sporego bo już mamy trójkę dzieci wiec trzeba je gdzieś pomieścić :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też jeszcze nie miaszkam może na przyszłą zimę sie wprowadzę z naciskiem na może :)

Pozdrawiam Zioło miło słyszeć ze ty już masz prawie koniec , ja sie troszke rozdrobniłem bo wybudowałem garaż obok na samochód dla małżonki i jakieś tam graty.

Pozdrawiam budujących.

To zdjęcie z poprzedniego roku

http://pl.fotoalbum.eu/images1/200811/72618/187584/00000005.JPG

 

A to w tym roku na jesieni.

http://pl.fotoalbum.eu/images1/200811/72618/187584/00000003.jpg

http://pl.fotoalbum.eu/images1/200811/72618/187584/00000004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez jestesmy na etapie wykanczania i mamy nadzieje wprowadzic sie do konca miesiaca ... mam nadzieje, ze sie uda, bo to juz 3ci taki miesiac :)

 

Generalnie racja z ta wyk(a)onczeniowka - jest to naprawde najgorszy etap budowy.U nas mielismy praktycznie klopoty na kazdym kroku

 

- zle zrobiona wylewka - na skrajnych punktach roznica poziomow = 2 cm, wg laty z metrowej, niby OK. Jednak poniewaz na parterze kladlismy kafle 60x60 + podloge z deski barlineckiej, to o takich odchylce nie moglo byc mowy.

 

- panowie "fachowcy" zamontowali nam futryny do za duzych (o 5 cm ) otworow, czego nie przykryly listwy - wszystko trzebabylo od nowa zalepiac, szpachlowac itd

 

- projektant wnetrz zle wymierzyl dolna i gorna lazienke, kupilismy za duzo plytek, zbyt duze umywalki itd

 

- kilka pomylek w rozmieszczeniu gniazdek i punktow wod-kan - trzeba bylo przerabiac

 

- i wieele wiele innych

 

No ale, idziemy do przodu... galeria http://www.vag-tech.com/vagcanpro/dom/

 

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie ale cały czas oglądam Wasze postepy. :o

My jesteśmy na etapie konstrukcji dachu i spieszymy się bo pogoda jeszcze pozwala działać. Dachówka wybrana Creaton Terra-Tecta winna glazura podobna do Marsylki i zastanawiamy się czy kłaść ją tak jak Asia jedna pod drugą czy z przesunięciem tak na przemian. Może ktoś ma tak położoną i się wypowie jak to ogólnie wyszło. Mile widzane zdjęcia. :D

 

Mam jeszcze pytanie o drzwi wejsciowe - jakie wysokie wstawiacie bo w projekcie są 2,30 m i zastanawiam sie czy nie zmienić i czy nie ma problemów z zakupem takich wysokich.

 

Patrzac na wasze domki zastanawiam się jak wykończycie balkony ( chodzi mi o barierki ) nad wejściem skoro dach zachodzi na płytę balkonu.

:o

Pozdrawiam wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drzwi maja 2.2 + 10 cm naswietla. Zrobili mi Bracia Łapawa spod Rawicza, cena 3k z montazem - lite drewno sosnowe.

 

Co do barierek na balkonach, to warto o tym pomyslec przez ocieplaniem, mysmy tego nie zrobili no i teraz musimy wycinac 15cm styropianu. Miejsca przy dachu faktycznie niewiele, ale mozna jescze balustradke wcisnac.

 

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje drzwi obniżyłem do standardowych. Otwór 210 na 110 i w to miejsce weszły drzwi setki. Choć szkoda, że nie zmniejszyłem ich do 90-tek bo kolejne drzwi do wiatrołapu są i tak 90-tki więc wcale te drzwi większe o 10 cm nie poprawiają komfortu wejścia do domu.

 

A tak wygląda teraz mój domek od zewnątrz

http://images35.fotosik.pl/85/dcc6bfc9d5ab180d.jpg

 

i widok z salonu do holu

http://images37.fotosik.pl/226/771dc99ff62c7b3d.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...