Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Archon robi w tej chwili takie świetne wizualizacje i zarówno wnetrz jak i elewacji.Przez ostatni rok zrobili naprawde milowy krok,jesli chodzi o prezentacje wnetrz,ułatwia to bardzo wybór projektów i jak dla mnie to strzał w dziesiątke.Niestety w czasie kiedy ja kupowałam projekt takich atrakcji nie było,dziś maja w ofercie projekty z gotowymi aranżacjami wnetrz.Niestety nasze lekowonie nie sa objete ta akcją,może gdybysmy przeprowadzili zmasowany atak na ARCHON to pojawiła by sie taka wizualizacja salonu z kuchnią-bo z tym jest najwiekszy problem.

Hecata ja też nie czułam budowy ,do momentu kiedy Kangur zwrócił uwage na izolacje chudziaka.Pytanie czy robimy tak jak w projekcie(2xpapa) czuje ze ma drugie dno.Dlatego chciałam sie was spytać jak to jest z tą papą i izolacją.Mój kierbud twierdzi ze izolowanie poziome folia nie jest dobrym pomysłem bo folie nie sa przeciwwilgociowe,zwłaszcza ze miedzy pustakami a fundamentem jest juz papa i ona zostanie połaczona czyli zlepiona z ta która pójdzie bezposrednio na chudziaka. To nie był temat który miał mnie zaskoczyć,jednak Kangur sparwił ze zaczynam sie zastanawiać o słuszności naszych wyborów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Do Hecta :) z tymi wielkimi drzwiami balkonowymi w salonie dobrze się zastanów bo jezeli nawet zmieścisz kanapy i fotele z tv to gdzie w salonie dasz grzejnik a na 33 m2 musi być dosyć spory( no chyba że robisz podłogówke) salon jest niby duży ale kanapy i stół troche zajmują (najlepiej u kogoś zobaczyć w realu bo każdy patrzy żeby był piekny na zewnątrz ale mieszka się w środku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirabilis widzę że moje pytania dały Ci do myślenia..

głównie chodziło mi o to, że papa to jest materiał który do tych celów wykorzystywany jest od lat.. ale nie wiem czy widzieliście jak wyglada ta 2x papa na lepiku po x albo xx latach? z niej po prostu albo nic nie zostaje, albo jest tak ściśnięta przez ciężar budynku że robi się z niej po prostu listek (nie twierdzę że folia zachowa się inaczej, ale folia po iluś tam latach po prostu się nie rozłoży).

tutaj oczywiście jest rózńica między papą którą kładli nasi ojcowie,a papą która mamy w ofercie teraz, oczywiśćie że ta termozgrzewalna jest lepsza, ale to jest nadal papa.. takie moje zdanie.

ponadto.. w lewkoniach w projekcie jako poziomą izolację podłogi mamy też wymienioną 2 x papę na lepiku.. szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze zeby ktoś tak izolował podłogę na gruncie..

jak już damy folię na chudziaka to tą samą folię później łączymy z folią pod podłogą - dla mnie rozwiązanie prostsze, tańsze (przede wszystkim), szybsze, praktyczniejsze i chyba trwalsze...

takie moje zdanie. Mirabilis a jak masz zaizolowaną podłogę? papą? gdzieś czytałem że papa tak naprawdę nie jest izolacją, jedynie lepik między tą papą spełnia wszystkie funkcje izolatora..

 

Mam do Was jeszcze inne pytanie (może Mirabillis pamiętasz jak to u Ciebie było)

pamiętacie ile dokładnie poszło Wam betonu na fundamenty? Oczywiście pyt do tych którzy fundament nie robili z bloczków. przymierzam się do szacowania tego wszystkiego i muszę się Was trochę podpytać..

Oczywiście to zalezy od głębokości i szerokości fundamentów - dlatego te wymiary też możecie podać ;) będę wdzięczny za pomoc. Aaa i jeszcze jedna sprawa.. jak robiliście w fundamentach odpływy? tzn trzeba pozostawiać miejsca na rurę do ścieków i wodę.. w którym momencie i jak to robiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomoz, myślę że damy radę tak urządzić salon, aby było i ładnie i wygodnie :) Zależało nam bardzo na wpuszczeniu dużej ilości światła do salonu, właśnie od strony południowej, a mi się zawsze marzyły wielkie okna narożne. Spełniamy więc nasze marzenia :)

 

Teraz szukamy ekipy budowlanej z okolic Krakowa. Może ktoś ma jakieś namiary na sprawdzonych budowlańców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangurzyca z tego co pamiętam to w momencie szalowania w odpowiednich miejscach fundamentu pozostawiono dziury na rury. potem w trakcie zasypywania fundamentu układano rury i wyprowadzano z fundamentu poprzez pozostawione otwory w ławach. Co do ilości betonu, jak sama piszesz jest to uzaleznione od terenu na którym będziecie stawić dom. U nas było to 81 kubików na ławy i stopy. Fundamenty dużo wyższe niż w projekcie ok 2,3 m i stopa również powiększona.

licuid fajna propozycja zmian, niestety dostępna tylko dla podpiwniczonych budynków, bo domyślam się że kotłownia tam właśnie została przeniesiona. Fajna sprawa - tak powiększyć łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki AAnakonda za info ;) 2,3 m to głęboko....

ciągle zastanawiam się jak popaść w dobre miejsce z tymi otworami w fundamencie na rury, bo robimy inaczej niż w projekcie - będzie ujście do szamba i do studni, nie będzie kanalizacji i jakiś tam studzienek

licuid bardzo ciekawa wizualizacja ;) fajna baza do robienia jakis swoich przeróbek, ja jednak zostawiłbym przejście do spiżarni od strony kuchni i kuchnię oddzielił od salonu ścianką, albo przynajmniej luxferami.. no ale kwestia gustu :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangurzyco ciezka sparwa z ta papa i izolacją,opinie sa tak bardzo podzielone ze praktycznie trudno ocenic kto ma racje a kto nie.Mam jeszcze troche czasu aby temat bardziej zagłębić,bo nie mam jescze izolacji chudziaka jestesmy dopiero na etapie elektryki.Jedyne co mam zrobione to ocieplony fundamet czyli dysperbit + styropian+folia kubełkowa i papa miedzy pustakami a chudziakiem.Ale mysle że raczej zdecyduje sie na pape , jakby na to nie patrzec sprawdzony materiał.

Co do betonu,to u nas na same ławy poszło prawie 40 kubików-ławy były szerokie 90x50 a miejscami nawet szersze na 1m.Fundament robilismy z bloczków wiec moge jedynie cześciowo odpowiedziec na twoje pytanie.I oczywiscie trzeba wypuścić rury, tak jak wspomina AAnakonda.Jesli interesują cie jakies kwoty ile za SSO, to licz sie z wydatkami rzedu od 180 do 200 tys.zł.U nas akurat chwyciła górna granica czyli 200 tyś,1/4 tej sumy to robocizna czyli ekipa od sso,ekipa od dachu,ekipa od zasypywania fundamentów,ocieplenie szczytów, kanalizacja,CO -reszta to materiał.Czy mozna było cos zaoszczedzić możliwe,ale ja tego akurat nie analizuje,mielismy dobrych wykonawców którzy nas nie nabili w butelke,solidnych i uczciwych-czego zycze wam wszystkim początkujacym.

Z wydatków i planów na ten rok mamy:elektyke,okna i drzwi,brama garazowa ,ogrzewanie,piec,kominek,wylewki i tynki- wstepnie oszacowalismy jakies 120 tyś zł a jak bedzie naprawde zobaczymy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licuid, bardzo fajne wizualizacje :) Nie wiem czy dobrze rozpoznaję, ale były chyba robione w programie Sweet Home 3d. Tak? Ja też tam próbowałam, ale nie miałam takiego fajnego wyposażenia jak ty. Skąd wziąłeś te wszystkie meble i akcesoria?

Co do rozkładu pomieszczeń, to podobnie jak Kangurzyca, zrobiłabym wejście do spiżarki z kuchni. Chyba, że to nie będzie spiżarka spożywcza tylko taki schowek... I troszkę dziwnie wygląda ta ściana oddzielająca kuchnię od salonu. Taka niedokończona...Ja bym bardziej oddzieliła kuchnie od salonu i zrezygnowała z drzwi do kuchni od strony przedpokoju, na rzecz szerszego przejścia.

A jaka jest szerokość łazienki? Taka jak w projekcie czy poszerzona kosztem spiżarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,trafne spostrzeżenie Sweet Home 3d!, a meble i reszte dodatków to poprostu ściagam z jakiś innych stron!

Jak narazie jest to tylko nasz wstępny projekt wnętrza ,napewno coś bedziemy jeszcze zmieniac!

Co do łazienki to jest taka jak w projekcie 2,05m szerokość.

Z tym przejściem z kuchni do jadalni to jeszcze bedziemy coś kombinować.

 

"pomorzanie" pozdrawiają

Aśka&Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam licuid czy nie korciło cie aby zrobic na dole jedna duża łazienke-mając piwnice jaki jest sens robienia spiżarni. Pomysł z wejściem od kuchni raczej bym sobie darowała-jak to bedzie wygladało ciag mebli kuchennych-przerwa na drzwi-znowu ciag mebli.Było nawet kilka zdjeć na FM podobnych przykładów i mnie sie to nie poodbało,ale rzecz jasna kazdy robi po swojemu.Fajny pomysł z likwidacja drzwi balkonowych w salonie,u mnie nie realny dlatego planuje drzwi przesuwane.Niestety to kolejny nieplanowany wydatek bo taki mechanizm kosztuje ok 2500zł,ale za to bede sie mogła z kanapa dosunac jak najblizej drzwi nie tracac cennych cm.

Licuid-napisz cos wiecej,budujesz sie czy dopiero jestes na początku drogi,piszesz ze od 2 lat obserwujesz to forum ale jakos nie kojarze twoich wpisów.

U mnie finał z elektryka i co

 

kablelki przy wejsciu

http://images8.fotosik.pl/1244/e7e48640df91d934.jpg

 

co-korytarz z przejsciem do kuchni

http://images8.fotosik.pl/1243/90bd05ac66830a63.jpg

 

co w kuchni

 

http://images8.fotosik.pl/1243/b25ae4a288079ee3.jpg

 

 

reszta do ogladniecia w fotosiku-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejście z kuchni do spiżarki to troche pomyłka, mało blatów roboczych,kuchnia nie ustawna. Natomiast ta spiżarka Licuid obok kuchni fajny pomysł, moja lepsza połówka właśnie zobaczyła i już mi suszy głowe :) Też mam piwnice i łazienke zrobiłem na dole bardzo dużą z ogromną wanna z hydromasażem, a w piwicy ma być spiżarka, ale spiżarka w piwnicy ma tylko jedną zaletę jest duża reszta na minus czyli daleko od kuchni i w lecie przy dużych upałach skrapla się czasem woda na płytkachi jest troszke wilgotno to zawsze jest piwnica niby słoikom sie nic nie dzieje ale mąki nie potrzymasz . Zawsze coś za coś.

Wizulaizacje bajka.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie naszej spiżarki, to bedzie to raczej schowek na soki itp. korniszony i konfitury będą mieszkały w piwnicy (:

Jestem na etapie wieczornego studiowania planów

Dostalem wycenę kosztów budowy z dwóch firm STAN SUROWY OTWARTY.

Jedna firma chce 51tyś druga 52tys. Myśle ,ze to dobra cena!

 

rodzaj usługi:

 

WYKONANIE FUNDAMENTÓW BUDYNKU 5500

WYKONANIE PODMURÓWKI Z BLOCZKÓW (PIWNICA) 5000

ZALANIE CHUDZIAKA 1000

POŁOŻENIE KANALIZACJI PODPOSADZKOWEJ 1000

WYKONANIE IZOLACJI PIONOWYCH I POZIOMYCH ŁAW FUNDAMENT. 3500

WYKONANIE ŚCIAN PARTERU BUDYNKU 9000

WYKONANIE STROPU 3000

WYKONANIE ŚCIAN PODDASZA BUDYNKU 9000

WYKONANIE KOMINÓW KLINKEROWYCH 2000

WYKONANIE KONSTRUKCJI DACHOWEJ 7000

DESKOWANIE I PAPOWANIE DACHU 5000

 

 

ŁĄCZNIE 51000 tyś. zł

Edytowane przez licuid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licuid Jesli jest to wycena z pokryciem dachu to jest to bardzo dobra cena,jesli bez to raczej drogo.Zakładając ze pokrycie dachu dachówka kosztuje od 65-85 zł to jasne sie staje że jeszcze pare tyś.trzeba bedzie doliczyc do robocizny.Co prawda piszesz ze konstrukcja dachowa 7tyś. deskowanie i papa 5 tyś, więc chyba krycie dachu nie jest wliczone w wycene.Czekamy na wiecej info

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2008 za budowe lewkoni z pełnym podpiwniczeniem i kryciem dachówką wraz z podbitkami rynnami zapłaciłem około 42 ( Kraków) i to nie była najtańsza oferta, trzeba pamiętać że w 2008 roku ciężko było o jakąś ekipę budowlaną teraz z pracą jest słabo wiec pewnie można coś wiecej utargować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas zaproponowane ceny za lewkonie 2 z podpiwniczeniem oraz z kryciem dachu były następujące (okolice Krakowa):

- kilka ofert w okolicach 50 tys,

- 65 tys,

- i to co nas najbardziej ubawiło - 135 tys :)

 

I to wszystko za ten sam zakres robót. Wydaje nam się, że rozsądna wycena to jest właśnie około 50 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ciekawe te ostatnie posty, ale po kolei :)

licuid jesli chodzi o izolację pionową i poziomą ław fundamentowych... czy 3500 to nie dużo? no ale Ty masz piwnicę, to trochę więcej.. no i zalezy jakim systemem ocieplanie.

ogólnie to te Wasze koszty mnie trochę dziwią, bo..

moi dekarze za robociznę (więżba dachowa, foliowanie, ocieplanie wełną w środku, kładzenie blachy, okna dachowe, orynnowanie) za robociznę powiedzieli (jak dobrze pamiętam) 6 albo 7 tys.

murarze (wyprowadzenie domu od gotowych fundamentów - bo te zrobimy sami- czyli murarze - wypoziomowanie, podniesienie bloczkami, ściany parteru, chudziak, strop terriva, ściany na poddaszu, murowany stropodach, kominy, kolumny z klinkieru) zażyczyli sobie 22 tys.

ceny z lubelskiego.

Ponadto pobawiłem się z wizualizacją 3D :)

pierwsza faza - jeszcze nie dokończona, ściany ciemne same się zrobiły :-P brak schodów jeszcze, reszta zgodnie z projektem, jedynie frontowe okna zmnienione na 150/150 o lekka ścianka między kuchnią a salonem - wersja podglądowa

http://img145.imageshack.us/img145/5224/44318647.jpg

 

druga wersja - nieco już zmieniona, poszerzony o 70cm garaż, oraz przedłużony, wydzielone pomieszczenie (połączone z kotłownią) na węgiel. brak okienka w kotłowni - przeniesione do składzika na węgiel (zastanawiam się czy nie zrobić tam drzwi..

schody trochę źle narysowane, kiedyś je poprawię, ale u siebie nie będziemy robić schodka zabiegowego na półpiętrze, tylko prosta płytę.

http://img59.imageshack.us/img59/3408/70007683.jpg

 

tzrecie podglądowe - właściwie wszystko to samo co na drugim, jedynie coś tam na zewnątrz dodane. ściany i podłogi nie dokończone. północne przesuwne drzwi z salonu zmniejszone jak dobrze pamiętam do 130/210, większość drzwi w środku powiększona na 90tki.

http://img192.imageshack.us/img192/860/43370395.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych osób,które wybudowały Dom w lewkoniach z dachem czterospadowym i powiekszyły garaż:

 

My powiększamy garaż o 1,10 m, przez to musimy postawić dodatkowy słup w pokoju nad garażem ( wychodzi to w samym środku pokoju).

Czy, jak zamontuje reme HEB to wszystko uprości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...