Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich po długiej nieobecności na forum ale obiecuję że teraz postaram się częściej pisać.

Mam prośbę do

 

ZIOŁO odezwij się bo też długo nic nie pisałeś i wklej fotki - interesuje mnie jak masz zrobione wejście do domu i jak wykończony balkon nad wejsciem.

 

Jestem na etapie wykończeniówki i oczywiscie jestem wykończona. Męczy mnie podejmowanie decyzji : jakie płytki , jakie ....itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panele na piętrze ułożone....

czekamy zatem na drzwi, przykręcamy cokoły i końcem kwietnia przeprowadzka :)

Bożena M....

wykończeniówka jest jakimś koszmarem....

a kasa jaka jest potrzebna to kosmos :)

hehe.... ale trzeba to przejść...

jutro pójde w dzień na budowę, to zrobię zdjęcia kuchni jak nie zapomnę ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam po długiej przerwie:) U nas fundament wylany, w poniedziałek rozpoczynamy murowanie. Ściany z porothermu 25 + 15 cm styropianu grafitowego frezowanego, nie mamy żadnych kominów, ogrzewanie: powietrzna pompa ciepła (brak gazu z sieci), WM i reku, ogrzewanie podłogowe na dole i górze, odkurzacz centralny, cały dół w kafelkach (gres włoski), na górze panele, wiatrołap mamy przesunięty do ściany korytarza, wyjście na taras pod balkonem na południe (duże okno HST - 4,40 m), garaż 2-stanowiskowy, łazienka u góry w pokoju nad kuchnią, żeby była większa. Zrobimy też mechaniczną przydomową oczyszczalnię ścieków bo nie ma kanalizy. Tak to wygląda na chwilę obecną, ale na pewno coś się jeszcze zmieni:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomoz pochwal się swoja kuchnią i wklej jakieś fotki. Ja mam właśnie dylemat jak urzadzić kuchnię tak aby dobrze funkcjonowała bo przecież spędzę w niej większość czasu. A jest tak nieustawna bo na każdej ścianie drzwi lub okno. Projekt jest super tylko ta kuchnia spędza mi sen z powiek.

Jak inni mają już kuchnie zrobione to proszę o zdjęcia, mogą być na prywatną pocztę [email protected] będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

Bozena M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam do Was praktyczne pytanie- niedługo będą lane ławy i fundamenty, jak wygląda sprawa z uziomem fundamentowym? Robiliście coś takiego? Jeśli tak, to jak? Planuję zrobić to samemu, podobnie jak instalację wod kan do poziomu 0 (trudno będzie?).

Co do uziomu - nie planuję gromochromu, jedynie ten pod tablicę rozdzielczą (gdzie najlepiej w domu umiejscowić tabl rozdz?)

proszę o rady

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nomoz, bardzo ładna kuchnia. A powiedz mi, bo nie mogę tego ze zdjęć wywnioskować, drzwi do spiżarki macie z kuchni czy zamurowane? I jak jest z wysokością okna w kuchni, jest dokładnie tak jak w projekcie? Bo wam się bez przeszkód mieści bateria pod otwartym oknem? Jak ja robiłam wstępne plany to mi się to nie pomieściło...

 

A u nas z nowości to odebraliśmy już projekt po adaptacji i złożyliśmy papierki o pozwolenie na budowę... Mamy nadzieje na szybkie rozpatrzenie i do dzieła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuzszej mojej nieobecności.

 

Troche sie u nas działo przez ten miesiac,np.ktos bardzo niemiły włamał sie na nasza budowe i ukradł czesc naszej instalacji elektrycznej.Tzn. poucinał kable w gniazdkach bo nie mógł ich wyrwac ze ścian, i tym sposobem musimy wymieniac inst.internetowa i telewizyjna w całym domu.To wydarzenie przyspieszyło jednak decyzje o alarmie,wiec teraz spie spokojnie.Z rzeczy bardziej miłych mamy juz ocieplony garaz od wew. i czekamy na montaz bramy garazowej i okien -to pod koniec przyszłego tygodnia.

Kangurzyco fajnie ze zaczynacie budowe ,na razie pogoda dopisuje wiec oby tak dalej.Niestety nie moge odpowiedziec na twoje pytania poniewaz my uziom bedziemy robic inaczej tzn. połaczymy bednarke z wod-kana.O gromochronie nie mysle na razie wogóle bo pochłonieta jestem teraz oknami i ogrzewaniem.Mysle jednak ze powinnas porozmawiac z elektrykiem,który doradzi co i jak,czasem warto zagadnąc fachowca niz słuchać pseudo-najlepszych doradców na FM,których zaczyna być więcej niz samych forumowiczów.

Dla nas najdogodniejszym miejscem na rozdzielnie byl garaż i sciana pokoju na dole,zreszta tam mamy juz alarm i centarlny odkurzacz -uznaliśmy ze jedna ściane przeznaczymy na wszelkiego rodzaju puszki etc. Tak wygladała ściana przed tynkowaniem

http://images8.fotosik.pl/1243/d793c5ca273925ee.jpg

a tak po:

http://images8.fotosik.pl/1525/519e662d4bc53c22.jpg

http://images8.fotosik.pl/1525/eac8a848eaff01d4.jpg

 

uzupełniona rozdzielnia

http://images8.fotosik.pl/1525/21a630ebb4e6047d.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangurzyco za wiele nie pomogłam Tobie, ale przy okazji twojego pytania zagadnełam swojego elektyrka, i doardził aby z takimi rozwiązaniami kierwowac sie zawsze do specjalistów. W necie jedyne miejsce do którego warto sie zwrócić to forum.elektroda.pl. Tam naprawde sa rzetelini fachowcy, służa poardą i jest kulturalnie. Warto spróbowac moze trafi sie ktos kto zna temat. Tej bufonady na FM nawet nie pytaj, bo najpierw cie wysmmieja a później obrażą - szkoda słów dla tych najlepszych doradców.

Niestety otynkowane ściany mamy tylko w garazu a to dla tego ze bedziemy na dniach montować brame garazową. Reszte domu tynkujemy czerwiec/lipiec i tez mam zagwozdke co i jak. Pewne info juz posiadam, wszystko zalezy od ceny ekipa namawia nas na tynk cement-wap.+ piasek kwarcowy dla uzyskania gładkości ściany ale tym sposobem drożej zapłącalibysmy ok 1000 zł. Pytałeś tez o kanalizacje do poziomu zero - u nas te usługe wykonywała firma koszt z materiałem 1300 zł, w tym studzienka na zewnątrz. Robili to w momencie zasypywanie fundamentów, niestety nas tam nie było wiec nawet nie wiem jak te rury były rozprowadzane. Mysle ze nie jest to trudne do zrobienia wiec jesli masz czas (którego ja nie posiadam) to smiało sobie poradzisz, własciwie dotyczy to tylko łazienki i garazu czyli pomieszczen gdzie wychodza grube rury. Mam tylko jedna fotke moze cos pomoze

 

http://images8.fotosik.pl/1535/1bf64b65924a8ed9.jpg

 

Na koniec kilka fotek rozdzielini w fazie wstepnej- moze sie przyda kiedy bedziesz zmagac sie z pradem.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Mirabillis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Mirabilis, tak czy siak z Tobą można widzę o wszystkim w kwestiach doradczo-budowlanych pogadać ;)

Co do kanalizacji na poziomie 0 - tak, myślę że sam to zrobię, naczytałem się i naoglądałem przeróżnych zdjęć, także mniej więcej temat ogarniam, ostatnio robiłem sobie nawet rysunek podglądowy co jak gdzie i którędy będzie rozporowadzone, bo przecież muszę zostawić przepusty w ścianach fundamentowych (po co później mam kuć?). Podliczyłem też i wypisałem wszystkie rury, trójniki, kolanka i inne niezbędne plastiki do zrobienia tejże kanalizacji, także mam nadzieję damy sobie z tym sami radę :) Widzę że u Ciebie są 'szare' rury pvc zatopione w chudziaku.. nic nie chcę mówić, ale firma powinna zrobić to raczej pomarańczowymi, tamte mają specjalnie grubsze ścianki i są specjalne do tego typu podposadzkowych instalacji.. to taka uwaga z tego co się naczytałem.

Co do rozdzielni.. to absolutnie sam chyba nic w tym nie będę grzebał :-P mam tylko pytanie.. tą całą tablicę rozdzielczą "chowaliście" w ścianie (tzn wykuwaliście w ścianie kwadrat) żeby była na tej samej płaszczyźnie co ściana? czy ona trochę odstaje od płaszczyzny ściany?

co do uziomu też się naczytałem już.. jedni mówią że kategorycznie robić, inni że niekoneicznie.. więc pozostaje tylko już porada jakiegoś elektryka, którego jeszcze nie mamy :-P

W sobotę robiliśmy jarzemka na zbrojenia :wiggle: teraz zostaje przy pogodzie zrobić zbrojenia ław, wytyczyć (geodetę już ścigamy), wykopać, zazbroić i zalać :)

założylismy swój dziennik budowy, który pomału się aktualizuje.. http://forum.muratordom.pl/blog.php?122366-Dom-w-lewkoniach-by-Kangur-i-Kangurzyca-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie Kangurzyco rozdielnia jest pod tynkowa,fajnie to wygląda,a ruryu mozliwe ze powinni byc pomarańczowe -szczerze nawet o tym nie wiedziałam a poradzic sie nie było kogo.Teraz jak sie cieplo zrobiło i sezon rozpoczal sie wpełni pewnie a forumowiczowie ruszyli na budowy rzadko tu sie bedzie zaglądało.Pomysł z dziennikiem bardzo fajny,pewnie bede podgladac wasze postepy a póki co spiesze na działke bo w czwartek zamontowali nam okna brame i drzwi garażowe.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Wchodze mimochodem na FM -dom w lewkoniach- raczej zrezygnowana bo starciłam nadzieje ze wogóle tutaj ktoś zagląda a tu prosze nowe piękne fotki od kolegi Zioło. Musze przeznac ze drzwi bardzo ładne, podobaja mi sie.Tylko jedno mnie zastanawia jakim cudem zmiesciłeś tam drzwi z podwójna wstawką,susze teraz głowe mężowi o to bo twierdził ze sie nie da. Czy przesuwałes którakolwiek sciane?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...