Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam serdecynie.

Wracajc do tematu górnego hollu z drzwiami pełnymi lub nie, wklejam zdjątka jak było u nas przed i jak jest z drzwiami.

[...]

Pozdrawiam

Pieknie, piękinie - tylko pozazdrościć.

Widzę, że zdecydowaliscie się na ogrzewanie "tradycyjne", ja zastanawiam się nad podłogówką w całym domu. Ale teraz jestem na etapie elektryki. Czyli jeszcze mam czas na przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki betisk-a za zdjęcia górnego holu, napewno pomocne. Może ktos ma pełne drzwi na górze i też zamieści zdjęcia? Byłoby super.

 

AśG. Dzięki za zaproszenie. Co prawda wybieramy sie do Was od jakiegoś czasu, ale ciągle coś nam wypada albo jest coś do zrobienia i ciągle... i ciągle..., ale w końcu może się zmobilizujemy i zaglądniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecynie.

Wracajc do tematu górnego hollu z drzwiami pełnymi lub nie, wklejam zdjątka jak było u nas przed i jak jest z drzwiami.

[...]

Pozdrawiam

Pieknie, piękinie - tylko pozazdrościć.

Widzę, że zdecydowaliscie się na ogrzewanie "tradycyjne", ja zastanawiam się nad podłogówką w całym domu. Ale teraz jestem na etapie elektryki. Czyli jeszcze mam czas na przemyślenia.

 

Tradycyjnie będziemy ogrzewać gazem. Kominek to dodatek. Zrobiliśmy rozprowadzenie ciepła do dwóch górnych pokoi ( wykorzystaliśmy jeden z kominów wentylacyjnych).A w kuchni, wiatrołapie, łazienkach i przy wyjściu na taras mamy podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zioło :p zmobilizujcie się i wpadnijcie. Najlepiej w niedzielę bo w pozostałe dni to krucho z czasem, ale zresztą jak będziecie mieli czas to daj znać to przecież jakoś się umówimy. Może następna niedziela.... będziemy mieć już dach w komplecie :lol: :lol: (mam nadzieje)

 

Betisk-a gratuluję postępów w wykańczaniu! Czy mogłabyś zamieścić jeszcze jakieś zdjęcie kuchni w innym ujęciu. Widzę że masz zrobioną wyspę. Czy nie jest przez to ciasno w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AśG. Postaramy się do Was zaglądnąć w niedzielę. Wcześniej zadzwonię. Myslę, że telefon, który mi podałaś wczesniej jest nadal aktualny.

Poza tym, pochwalę się, że mamy już okna :lol: ale niestety brama garażowa nie przyjechała :( :evil: Hormann nie dotrzymał terminu i brama nie dojechała na czas. Mam nadzieję, że nie długo przyjedzie i będzie komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zeszłym tygodniu przykryłem domek u Siebie.Okien dachowych jeszcze nie montowałem bo mogłyby sie ulotnić jak budynek bedzie zamknięty to sie wstawi, z tego co widze to pokój nr 7 bez okna dachowego mili państwo jest ciemny jak......... piwnica, odnośnie klatki widziałem taki domek jak nasze i drzwi do pokoju nad garażem były przeszklone i w ciągu dnia idzie wytrzymać na klatce wiadomo oświetlenie musi być ja bede montował lampki co drugi stopeiń schodów na fotokomórke widziałem taki patent i wydaje mi sie niesamowicie praktyczny.

Widze Zioło ze tez sie zdecydowałeś na Hormana jaki kolor czy z automatem (jakim) i gdzie kupiłeś ja jeszcze nie zamówiłem jestem ciekaw ile sie czeka no i za ile, mi wycenili na 3.9 tys z 2375 X2125 z automatem złoty dąb z montażem może znalazłeś gdzieś taniej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nomoz to proszę o zdjęcia domku z dachem.

Nie wydaje mi się, żeby w pokoju nr 7 było ciemno bez okna dachowego (u mnie jest to strona południowa). To już bardziej ciemno jest w pokojach nr 5 i 6, ale na razie jest szaro od surowych ścian.

Co do bramy nie pamiętam dokladnie jaki mam wymiar, ale podobny. Kolor będzie orzech z przetłoczeniami (kasetony), grubość 4cm i z napędem supramatic (ten lepsiejszy). Kosztuje mnie to z montażem 4400PLN. Ale jest to wycena powiązana z zamówionymi oknami. Gdy wyceniano mi hormanna wcześniej to było ok. 5,5tys. w tym samym zestawieniu. Co do czekania to miała być za 6 tygodni, ale u mnie mija właśnie ósmy i dalej nie widać. Ale na razie się nie martwię i cierpliwie czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaramy się do Was zaglądnąć w niedzielę. Wcześniej zadzwonię. Myslę, że telefon, który mi podałaś wczesniej jest nadal aktualny.

 

Zioło, zapraszamy serdecznie. Telefon jest aktualny, tak że dzwoń. My po południu jesteśmy w domu.

 

Ja też nie uważam żeby ten pokój nad wejściem był jakiś bardzo ciemny. No mógłby być jaśniejszy, ale na piwnicę :lol: to raczej się nie nadaje :lol:. Ja tam jestem zadowolona :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Może ustawienie domu do stron światła ma wpływ u mnie ten pokoik jest najciemniejszy i bez okna dachowego była by lipa zwłaszcza ze po wstawieniu okien światła bedzie jeszcze mniej. U mnie pokój nr 7 światło ma od zachodu wiec moze być ciemniej. Zdjęcia podeśle Asi :) może dorzuci. Brame tez mam z tym szybszym napędem.Tylko panel może z tąd ta różnica.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt czterospadówki, bardziej mi podchodził różnice są drobne ustawienie salonu na dole i jeden pokój mniej piętrze.Miała być czterospadówka ale plan przestrzenny nie puścił dachu kopertowego z tak krótką kalenicą.

Zamiast 5 pokoi na górze jest ich tylko 4 ale są większe zawsze coś za coś.

w Listopadzie myśle wstawić okienka , bramę garażową i ogarnąć działke jak mi sie uda to wrzuce jakieś zdjęcia. A jak u Was wyglądają postępy w pracach nic nie wstawiacie zdjęć Zioło ty pewnie okna i brame masz juz zamontowaną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie wrzuciłabym zdjęcia ale jakos mi to nie wychodzi. Musze je umiescić na jakiejs stronie a póżniej tu wrzucic? Ahhh... :evil:

My jestesmy na etapie czekania aż wyschną posadzki i tynki :-? . Czy ktos z was robi w łazience płytki na podłodze w kabinie przysznicowej zamiast brodzika? Chcemy wiedzieć czy tam trzeba jakos specjalnie uszczelnić podłogę i czy wylewa sie tam tyle samo posadzki co w całym domu. Mamy zamiar dać tam folię i zalac tyle samo co wszędzie, ale tak na wszelki wypadek pomyslałam żę wspomnę tu o tym. Może ktos się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

DorciaB - właśnie tak z tymi zdjęciami. Trzeba je umieścić na jakiejś stronie, na której można zamieszczać zdęcia a potem tu wkleić link lub odnośnik.

Co do twojego pytania o kabinę prysznicową to nie wiem jak powinno być poprawnie. My z kolei chcemy zamontować niski brodzik (płaski 4-6cm wysokości) i chcę zapytać, czy w tym miejscu wogóle robić wylewkę, czy zostawić to na czas montażu brodzika.

Apropos moich postępów to faktycznie brame garażową i okna już mam, ale niestety zdjęcia zrobię do zamieszczenia dopiero w weekend bo od razu nie zrobiłem po montażu i teraz jak jestem na budowuie po pracy to jest już prawie ciemno. Obiecuję, że w weekend zrobię zdjęcia i zamieszczę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko znalazłam tutaj trochę o prysznicach bez brodzika.

http://forum.muratordom.pl/prysznic-bez-brodzika,t121230.htm?highlight=przysznic%20bez%20brodzika

 

Swoją drogą też chcę zrobić coś takiego na dole w łazience, ale jakoś nie mam jeszcze wizji. Nie wiem czy mi sie tam zmieści bo chciałam taki prusznic cały murowany tylko ze szklanymi drzwiami. U nas łazienka jest chyba większa niż w orginale bo trochę tam pozmienialiśmy, ale wydaje mi się że taki murowany prysznic niezbyt pasuje do małej łazienki bo jest trochę taki przytłaczający. Jak nie spasuje murowany to może zrobimy ze szklanymi bokami tylko jak sobie pomyślę o widocznych zaciekach na szybach to... :roll:

Wiem że podłogę w tym miejscu pokrywa się jakimiś specjalnymi klejami. W jednym z ostatnich numerów muratora był obszerny artykuł na ten temat.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia dzieki za ten link jest tam bardzo duzo ciekawych wiadomosci, pokażę to mojemu mężowi bo to w końcu on bedzie to robił :)

U nas tez lazienka jest zmieniana-w ksztalcie litery "L" i tu gdzie jest pozioma kreseczka my bedziemy mieli duzy prysznic. Moj brat ma zrobiony prysznic dwu stanowiskowy (żeby bylo romantycznie) wszystkie sciany z granitu a podloga z jakiegos antyposlizgowego wiec tylko drzwi sa szklane. Myslelismy o czyms takim ale ciagle zmieniamy pomysly. Może w koncu znadje czas i wrzuce kilka zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rafał super prezentuje się Wasz domek z oknami. Szczególnie to drugie zdjęcie mi się podoba. Gratuluję!!! Oj kiedy my tak będziemy mieć :roll: Brama garażowa ładna, pasuje do stylu domku. A okna to myliście? Szyby tak lśnią jakby dopiero co umyte.

Miałabym do Ciebie prośbę żebyś zrobił zdjęcie z bliska podbitki ( nadbitki :wink: ) Chciałabym zobaczyć jak wygląda bo będziemy musieli się w końcu zdecydować jaką robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...