Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

O AśG niestety ale nadbitki juz nie zrobisz bo masz już pokrycie dachowe. Nadbitkę nadbija się na krokwie i dopiero potem przybija sie łaty, kontrłaty i układa dachówkę. No chyba, że będziecie rozbierać dach. Oczywiście podbitka jak najbardziej. Zdjęcia zrobię i zamieszczę, ale dopiero w przyszłym tygodniu, bo niestety napięty kalendarz a o 17-stej jest już ciemno.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim! Sorki, że dopiero teraz odpisuję. Wczoraj zrobiłam przegląd w swoich zbiorach i nie wiem jak to się stało, ale nie mam zdjęć domu z dachem :oops: . Jak ja to mogłam przeoczyć? Sama nie wiem. Postaram się coś pstryknąć przez weekend.

 

Nomoz, ty też wprawiłeś już okna? Jakie kupiłeś? Podeślij zdjęcia jeśli możesz.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! A tu ciągle nic sie nie dzieje. Czy was wszystkich zasypało śniegiem? AśG dawaj zdjęcia (choć ja juz widziałem to inni pewnie też chętnie zobaczą twój domek). Nomoz masz już okna?

A jak inni budowniczowie? Może ktoś sie czymś pochwali.

Czy ktoś montuje lub zamontował odkurzacz centralny w lewkoni? Ja będę montował i interesuje mnie rozmieszczenie gniazd ssących - gdzie je rozmieścić aby było jak najmniej ale obsłużyły cały budynek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam lewkowiczów !!!

Kupiłam niedawno projekt domu w lewkoniach 2 ale już od dawna śledzę wasze forum i bardzo mi się podoba, ze się wymieniacie doswiadczeniami i pomysłami. ja tez postaram się czynne uczestniczyć w forum i podzielić się z wami moimi pomysłami i problemami bo pewnie bedzie ich sporo. puki co to jestem na etapie wystapienia o pozwolenie na budowę a domek bedziemy budować w woj. lubuskim koło Żar. Jesli ktoś z tych okolic też ma lewkonie 2 to proszę o kontakt bo chętnie zobaczyłabym go na żywo. Zazdroszczę niektórym, że tak blisko siebie buduja swoje lewkonie i mogą podgladać różne rozwiazania techniczne. Piękne sa wasze domki wklejcie więcej zdjęć, a szczególnie pokoje na górze nad wejsciem i nad kuchnią oraz mam watpliwosci co do łazienki bo mam bardzo wysokiego męza i te skosy mnie troche przerazaja nad Wc. Tez wprowadzę kilka zmian: zlikwiduję wejscie na taras od strony szczytu, powiększe troszkę wiatrołap i chcę zlikwidować przejście do garazu a w kotłowni zrobić drzwi na zewnatrz. Co Wy na to. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Bożeno, witamy w naszym gronie. Super że nas tu przybywa. Widzę że zmian nie robisz dużo, ale ten dom jest tak zaprojektowany, że właściwie większe zmiany nie są konieczne. Póki co postaram się zrobić w sobotę zdjęcia pokoi na górze i Ci podeślę. Zobaczysz jak wyglądają. Co prawda gołe ściany, ale zawsze to coś.

Ja w kooooońcuuuuu się zmobilizowałam :roll: i zamieszczam zdjęcia z zewnątrz.

Tak teraz wygląda mój domek.... i przez najbliższy czas nic się nie zmieni w jego wyglądzie :cry: :cry: . Okna dopiero w przyszłym roku :cry: :cry:

 

http://images29.fotosik.pl/299/7393c5f2350cdae6m.jpg http://images44.fotosik.pl/35/2ff32f2ed532fb25m.jpg

Zdjęcia robione w tym samym dniu a jakie różne kolory dachu wyszły. W rzeczywistości ten na pierwszym zdjęciu jest bliższy prawdy.

 

Nomoz ile kosztowały cię okna? Też się nam marzy platinum ze szprosami i w klorze zoty dąb :D. Zamieść lub prześlij mi jeśli możesz zdjęcie samego okna.

 

Pozdrawiam i dobranoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia podeśle ja płaciłem 18 tys , na vat 7 % i montowałem sam dwa dni montowaliśmy i 2 tys zostało w kieszeni :) , dodatowo mam 3 okienka w piwnicy, jestem zadowolony bo profil ma bardzo ładne zaokrąglenia chyba najładniejszy z profili oknoplastu ale tez najdroższy:( mi pasowały do podbitki brama tez w tym kolorze wygląda całkiem całkiem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne sa te Wasze domki :) :D Ja na dzień dzisiejszy nic nie mogę robic ale zanim zasnę to zamykam oczy i buduję wirtualnie a Wasze zdjęcia pomagają mi rozwinąć wyobraźnię. Ten wiatrołap powiększę tylko o 25 cm bo mam teraz w obecnym domu super szafę wnękową, którą zabiore do nowego i brakuje mi 20-25 cm, a stary dom sprzedam z inną. Sen z powiek spędza mi też sypialnia na górze w pokoju nad kuchnią - chcę połączyć te dwa pokoje ale co z tym słupem zrobić to jeszcze nie wiem. Mam duże łoże i przez ten słup jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak urządzić ten pokój. Najpierw myślałam o sypialni od strony frontowej nad gabinetem ale tam jest za wąsko na sypialnię. Mam łoże szer 2m i długie 2,3m bo mój mąz ma ponad 2 m i w końcu nie musi kulić nogi jak śpi ale teraz mam problem z ustawieniem tego łoza, a jeszcze dochodzą boczne szafki i drzwi od balkonu tez sie muszą otwierać. Ciekawa jestem czy te skosy bardzo przeszkadzałyby w dojściu do balkonu. Może jednak podnieść sciankę kolankową przynajmniej o 25cm, tylko co z dachem chyba trzeba będzie powiększyć. Wy pewnie tez już myślicie co i gdzie ustawicie. Tylko wy macie już na jawie a ja ciagle wizję. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki żeby wszystko sie Wam udało zrealizować bez większych problemów !!!!

Ale i tak dużo już za Wami :D :) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnie można powiększyć właśnie przez połączenie dwóch pokoi zostało to zrobione w lewkoniach czterospadowych ja mam taki układ miejsca na sypialnie jest więcej i małą garderobe z prasowalnią jeszcze zrobiłem a słupów być nie musi , jeśli zrobisz ukryte beliki w stropie tam gdzie brakuje pod spodem ścian nośnych, ściany u góry wymurujesz z pustaka to więźbe można położyć na ścianach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się ruch zrobił na forum! Super!

 

AśG domek piękny, choć zdjęcia nie oddają wyglądu na żywo, który jest znacznie lepszy.

Zioło dzięki :wink: ! Wszystkie domki się ładnie prezentują bo oryginał ładny.

Co do odkurzacza to się nie wypowiem bo sie nie znam i nie myślimy robić.

 

Nomoz dzieki za szybkie wklejenie zdjęć. Dom z oknami wygląda świetnie. Ceny takiej się spodziewałam. My mamy 21 okien w tym 3 małe w piwnicy. U Ciebie ile jest okien? Proszę napisz mi ile cm mają szprosy? Czy wybrałeś najcieńsze? I jeszcze czy zamawiałeś razem z parapetami wewnętrznymi?

 

Bożeno z tą sypialnią to też miałam dylemat. Ja z kolei chciałam połączyć pokój nad wejściem z tym obok, ale chyba będziemy robić sypialnie tak jak jest w projekcie, właśnie obok tego nad wejściem. Też musimy zmieścić łóżko, szafę, komodę, 2 nakastliki :roll: :roll: ... może jeszcze kiedyś łóżeczko :wink: :wink: Ciężko to będzie pomieścić. Ściankę kolankową podnosiliśmy ( o 1,5 pustaka) Wyszło dobrze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie rozmawiałam z kierownikiem budowy o tych zmianach on pewnie coś doradzi. Zastanawiam się jednak co zrobić jeśli połączymy dwa pokoje te nad kuchnią obok łazienki (bo tam musi gdzieś być słup skoro nie będzie ścianki, tylko gdzie???). Proszę zróbcie zdjecia jak to wygląda wewnatrz. Ale i tak ta nasza "lewkonia" nie wymaga większych przeróbek i jest taka piękna. Cieszę sie, że następni zaczynaja się pojawiać na forum i nie będę sama budować bo niektórzy wybuduja i pewnie znikną bo będą sobie układać życie w nowym cieplutkim fajnym domku. Życzę szcześcia i pozdrawiam !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...