Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do NOMOZA!

Ciekawa jestem jak ten pokój wyglada, proszę zrób zdjęcia i wklej na forum, będę wdzieczna i przy okazji ten pokój nad wejsciem też. A odnośnie tego słupa, którego nie ma, rozumiem że dach wspiera sie na ścianie szczytowej i łazienki to bardzo długi odcinek bez wsparcia jak to rozwiazałeś. Ja też bardzo chcę wywalić ten słup i zastanawiam się czy muszę mieć pozwolenie od Archonu na takie zmiany. Marzy mi się sypialnia w tym pokoju - taka duża i przestrzenna i chciałabym umieścić natrysk tylko musze rozeznać się jak zrobić dodatkową wentylację żeby okno nie było zaparowane.

Piękne masz okna i dach. Jaką masz dachówkę i z jakiej firmy. Super wyglada. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja połaczyłam te dwa pokoje nad wejsciem i też niby miał być słup ale obeszło się bez. Teraz mamy super zarąbista sypialnię z wielką garderobą.

Pozostałe dwie sypialnie nie mają garderoby dzięki czemu są większe, narazie będą to tylko goscinne sypialnie bo na dzień dzisiejszy jest nas dwoje. Jak rodzinka sie powiększy to w skosach zrobimy szafy.

Ludziska wrzucajcie zdjęcia, a może ktos już ma wykończony dom i chce sie pochwalić ???? Chętnie zobaczę! :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapomniałam dodać odnosnie odkurzacza centralnego. My robimy! Już mieszkałam w domu ze schodami gdzie musiałam nosić odkurzacz, nie wybrażam sobie w moim domu marzeń nadal to praktykować. Będąc w usa zamówilismy odkurzacz z Kanady który razem z przesyłką wyszedł nam nie całe $700.00 (czyli jakies 1500 zł) Poza odkurzaczem mamy dwa komplety zestawu do odkurzania (jeden do domu drugi do odkurzania w piwnicy lub na zewnatrz żeby nie brudzić tego domowego węża), szufelka do kuchni,6 gniazdek, wszelkie rury plastikowe do rozprowadzenia chyba okolo 50 m,kolanka i zakręty... i jakies inne duperałki.

Wejscia bedą 4: parter, piętro, piwnica i jedno na zewnatrz. Sami już rozprowadzilismy rury przed tynkami. Bardzo prosta sprawa tym bardziej że na internecie można o tym poczytać.Sam odkurzacz będzie w piwnicy ale z tego co wiem instaluje się go też w garażu. Słuzę pomocą jesli ktos ma ochotę zrobić to sam lub ma jakies pytania.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcia1981 dzięki za informację. Czy masz jakiś narysowany schemat prowadzenia rur po domu i rozmieszczenia gniazdek? Rozmawiałem z osobą sprzedającą te odkurzacze i też chcę sam wykonać tą instalację, zwłaszcza, że Pan jest bardzo pomocny w tym temacie i nie naciąga mnie na wykonastwo tylko mówi, że jak chcę zrobić sam to On mi wszystko dokładnie pokaże. Odkurzacz u mnie będzie w garażu i w domu planuję 3 gniazda (hol na dole, hol na górze i na półpiętrze) + szufelka w kuchni i dodatkowe gniazdo w garażu. Jednak mam wątpliwości gdzie poprowadzić same rurki. Jeśli masz jakiś schemat Twojej instalacji to proszę o zamieszczenie. Będzie to dla mnie pewną pomocą, a za instalację zabieram się na dniach. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc Zioło.

Gdzie kupiłeś taki odkurzacz podaj namiary na tego Pana. Ciekawe ile kosztuje taka przyjemność, a w sumie fajna sprawa. Ta nasza LEWKONIA jest dużym domkiem do sprzatania. Czy te rury są takie długie, że z holu spokojnie sięgną do salonu.

Ładnie wyglada Twój domek. Jaką masz dachówkę i ile za nią dałeś.

A te filary i łuki są cudne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacza jeszcze nie kupiłem, a na razie zamierzam zrobić instalację. Co do namiarów to ja znalazłem na stronie internetowej BEAM, wybrałem swoje województwo i znalazłem sprzedawcę najbliżej siebie i się z nim skontaktowałem. Poniżej podaję link

http://www.beam.pl/?id=4

Koszt materiałów do zrobienia trzeba liczyć około 70-80 zł za punkt + osłonka gniazda, ale ją montuje się już po pomalowaniu ścian i ceny różne w zależności od koloru, wzoru, producenta itp. Wąż standardowy ma 9mb więc łatwo sprawdzić czy dostanie - 9metrów sznurka przybić do ściany i pochodzić po domu, czy drugi koniec wszędzie dostanie.

Dachówka to Roben średzka falista kolor kasztanowy, koszt wszystkich elementów ceramicznych to 18 tys. Co do łuków to na żywo niestety nie są tak idealne jak się wydaje, ale jak się wykończy to nie będzie śladu. Filary natomiast są wykonane dokładnie takie jak w projekcie, bo takie nam się podobały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło, nie mam specjalnego schematu samo jakos tak wyszlo z tymi gniazdkami i rurami. Jedno jest w korytarzu na tej scianie ktora widzisz jak wchodzisz do domu jest to jedna ze scian kuchni. Drugie gniazdko jest w tym samym miejscu na gorze i jedno na dole. Wiec tych rur nam nie wyszlo duzo bo wszystko jest w jednym pionie. Aha szufelka bedzie w kuchni tak wiec rura jest puszczona do piwnicy gdzie bedzie stal odkurzacz. na zewnatrz jeszcze nie wiemy w ktorym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Faktycznie cicho tutaj.

Bożeno, powiem Ci że nie wiem dlaczego nie mamy żaluzji zewn. Nawet tego nie braliśmy pod uwagę, a tak wogóle to mi się to nie podoba.

 

Zioło zaintrygowałeś mnie tym odkurzaczem. Zaczęliśmy się zastanawiać nad tym. Wydaje mi się że jest to dobre jeżeli ktoś jest alergikiem (u nas na szczęście takiej osoby na razie nie ma) a poza tym względy praktyczne.

Powiedz ile taka przyjemność kosztuje w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorki, że długo się nie odzywałem, ale zadyszki można dostać ostatnio. W pracy gonią, na budowie gonią i wogóle.

 

Nie wiem ile dokładnie taki odkurzacz będzie kosztował w efekcie. Jak dla mnie koszt instalacji to będzie rzędu 300-350 zł (pięć gniazd). Sam odkurzacz z osprzętem to koszt ok. 3000 zł. Jest to trochę dużo, ale mozna go zamontować w razie wolnych środków zdecydowanie później i ja tak planuję. Instalację muszę zrobić teraz bo potem to jest trochę uciążliwe.

 

Montażu rolet zewnętrznych nie zakładaliśmy od samego początku. Może ze względu na koszty, w domu czujemy się bezpiecznie i bez nich.

 

Trochę mnie gonią na budowie, bo tynkarze rozpoczęci prace o miesiąc wcześniej niż zakładałem. Dzisiaj weszli też instalatorzy od wod-kan i niestety sam walcze z instalacją alarmową bo już nie ma kto zrobić, i sam robię instalację odkurzacza centralnego. Żeby tylko zdążyć przed zatynkowaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło, ta instalacja alarmowa to super sprawa tylko jak to działa. Są to czujki ruchu i alarm na zewnatrz i co dalej. Bedzie ten alarm zgłoszony na policję czy agencji ochrony. Jak ciebie nie będzie i się właczy to jak to wyłączysz bo ktoś to musi wyłączyć ręcznie i przy okazji sprawdzić dlaczego się włączył. Jak to jest????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bożeno M za dużo szczegółowych pytań zadajesz.

Na razie robię instalację (będą czujki ruchu) i chcę zrobić alarm w formie straszaka, ale takowy można podpiąć do systemu ochrony jakiejś firmy (nie słyszałem żeby się dało podpiąć do policji) ale to decyzja na później jeśli będzie potrzebne. Alarm taki można odpowiednio zaprogramować, że sam się wyłączy po jakimś czasie. Można podpiąć do linii telefonicznej i może on do ciebie zadzwonić lub łącznie pod inne podane numery - np. do firmy ochroniarskiej. Mam też ten komfort, że mam odpowiednich sąsiadów, którzy w razie czego sprawdzą. Mogę też włączyć alarm na dole i pójść spać na górze.

Bądźmy szczerzy. Dla prawdziwego złodzieja alarm to nie przeszkoda, a dla przypadkowego będzie wystarczającym straszakiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My własnie w piątek rozliczylismy się z naszym instalatorem od alarmu. Praktycznie mamy cały dom "obczujkowany". Łącznie mamy około 12 czujek.

Całosć z towarem wyszło nam 2000 zl. Syrena jedna znajduje się na kominie a druga na dole w wiatrołapie. Mamy jeszcze 7 malutkich czujek które przykleja się do okna. Planujemy zamontować je w garażu który "siębuduje".

Jak ktos już wczesniej napisał, w polsce nie można takiego alarmu podłączyć do policji co uważam za błąd. Za granicą taki system podłączony jest do policji, straży i szpitala-zjawiają się w przeciągu minuty.

Mam nadzieję że zwykłych złodziejaszków to odstraszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nomoz. Ja planuję też system satel ale płyta CA10. Czujki w pomieszczeniach zewnętrznych (z oknami i drzwiami - w holu nie będzie bo po co). Instalatorzy wyceniają mi to na 2800 - 4500, ale rozsądnie da się zrobić poniżej 3000 zł. Oszczędzam też na położeniu kabli bo robię sam (koszt skrętki to 120 zł) więc powinno być jeszcze taniej.

Pamiętaj, że centrala powinna być zasilana z odrębnego obwodu (odrębny bezpiecznik), a przynajmniej tak twierdzi każdy z tych instalatorów, którzy oglądali mój dom.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie z czego budować domek i czy jedno czy dwu warstwowe mury, bo są różne opinie. Ciekawa jestem jakie są koszty przy jedno a jakie przy dwu-warstwowym. Macie może przybliżone kalkulacje. Jak sie przyglądam Waszym domkom to chyba każdy ma z innego materiału. Napiszcie ile wydaliscie na mury.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...