Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Oj Bożeno M.

Zadajesz takie pytania, na które nie da się jasno odpowiedzieć. Ja budowałem z gazobetonu. Ściana dwuwarstwowa - pustak 24cm + styropian 12cm. Nie potrafię Ci odpowiedzieć nawet jaki był koszt zakupu pustaków, bo część kupiłem, część dostałem "w spadku" od rodziców. Budowałem też wszystkie ściany razem (nośne - zewnętrzne i wewnętrzne i działowe), a Tobie dla porównania byłby potrzebny koszt ścian zewnętrznych. Co prawda jestem w stanie policzyć z pewnym przybliżeniem ile kosztowało wybudowanie wszystkich ścian, ale to przybliżenie może być tak duże, że zaburzy poprawną wartość do tego stopnia, że do niczego się to nie przyda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! My też będziemy mieć ścianę dwuwarstwową. Zastanawiamy się jednak czy nie dać styropianu 15 cm. Czy nie jest to trochę przesada?

 

Policzyłam i wyszło mi że na same kostki wydaliśmy 15400 zł. Nie wiem czy to dużo czy nie, ale do tego musisz jescze doliczyć inne pierdołki (piasek, cement) koszt kominów no i robociznę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zadaje takie pytania i dziękuję ze starasz się odpowiedzieć. Jestem na etapie który ty juz masz dawno za sobą, a na rynku jest tyle materiałów budowlanych i tak trudno sie zdecydować.

 

Nomoz - jak patrze na twoj domek to wydaje mi się ze masz mury jednowarstwowe. Jeżeli tak to napisz co cię przekonało do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, tylko czasem nie da się odpowiedzieć na każde pytanie.

W dylemacie "z czego budować" mój kierownik budowy ma jedną dobrą odpowiedź: "najlepiej budować z materiałów ceramicznych; najlepszym przykładem na trwałość tego materiału jest zamek w Malborku, który dtoi do dziś". Gdybym nie dysponował połową pustaków to pewnie budowałbym z ceramiki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Was zasypało? Nikt nic nie robi tej zimy? Na forum też cisza.

A może już gorączka przedświąteczna?

U mnie tynkarze nadal walczą z tynkami, z instalacjami zdążyłem, teraz szukam kogoś do instalacji ogrzewania i waham się czy robić w miedzi czy Alu-Pex, choć jak na razie przeważa na Pex. Jakie macie typy w tej kwestii?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zdecydowanie plecam Alu-pex, prościej, szybciej i taniej. Rura jest rozprowadzana w podłodze więc jej nie widać, pod grzejniki można ją wyprowadzić w ścianie parę cm nad podłogą i od razu podpiąć pod grzejnik zasilany z dołu. Trzeba tylko znaleść miejsce na szafkę z rozdzielaczem.

Producenci gwarantuja żywotność rur alu-pex na ok. 50 lat. Przestrzegam tylko przed kupnem rury chińskiej lub nieznanego pochodzenia - są słabej jakości i nie mają dopuszczeń.

Więcej informacji na stronach internetowych Kisan, Purmo, Tece, Roth, Wavin, Unipipe.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura jest rozprowadzana w podłodze więc jej nie widać, pod grzejniki można ją wyprowadzić w ścianie parę cm nad podłogą i od razu podpiąć pod grzejnik zasilany z dołu. Trzeba tylko znaleść miejsce na szafkę z rozdzielaczem.

 

Wszystko pasuje, tylko, że kaloryfery chce aluminiowe włoskie (skręcane żeberka z wylotem powietrza do przodu) i te niestety nie mają podłączenia od dołu. Jednak myślę, że tę rurkę da się zamontować w ścianie i wyprowadzić na odpowiedniej wysokości. Nie chcę, żeby taki mało estetyczny pex przechodził po ścianie.

Może jeszcze jakieś sugestie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Was zasypało? Nikt nic nie robi tej zimy? Na forum też cisza.

A może już gorączka przedświąteczna?

U mnie tynkarze nadal walczą z tynkami, z instalacjami zdążyłem, teraz szukam kogoś do instalacji ogrzewania i waham się czy robić w miedzi czy Alu-Pex, choć jak na razie przeważa na Pex. Jakie macie typy w tej kwestii?

Pozdrawiam.

 

Witam! Gorączka przedświąteczna jest, to fakt z tym że nie na budowie. Tam spokój :( ... w przeciwieństwie do innych :roll: . Niezłe macie tempo. Jak te tynki wychodzą? Ładnie? Tak sobie myślę że jakbyśmy chcieli tych tynkarzy co u Was to powinniśmy ich zamówić jak najszybciej. Ciekawe czy późna wiosna wchodzi u nich w rachubę. A tak wogóle to coś czuję że pewnie się kiedyś wprosimy do was :oops: :wink: Może tak po Nowym Roku.

 

Pozdrawiam i życze Wszystkim spokojnych, radosnych i białych Świąt Bożego Narodzenia! Niech Wasze domki rosną i pięknieją a kasiurka niech się mnoży. Spełnenia marzeń tych dużych i tych maleńkich!

Życzy Joanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images45.fotosik.pl/42/eb2e4f12b7e79a16.jpg

 

Tradycyjnie jak co roku sypią się życzenia wokół,

większość życzy świąt obfitych i prezentów znakomitych,

a ja życzę, moi mili, byście święta te spędzili tak jak każdy sobie marzy.

 

Może cicho bez hałasu iść na spacer gdzieś do lasu?

Może w gronie swoich bliskich jedząc karpia z jednej miski?

Może gdzieś tam w ciepłym kraju czując się jak Adam w raju?

Ważne, aby w te święta, był ktoś, kto o Was pamięta.

 

Samych tanich i dobrych wykonawców, mało stresów przy budowaniu i aby Wasze lewkonie rosły i piekniały.

Zioło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam w Nowym Roku. Troche odkurzę na tym forum, bo jakoś nic się tu nie dzieje.

U mnie roboty ciągle trwają, tzn. trwały do Sylwestra. Tynki prawie skończone, zostały tylko małe doróbki i poprawki, ale to jak zrobi się trochę cieplej, a przynajmniej nie będzie mrozu. Teraz czas skończyć instalację do odkurzacza i zacząć instalację centralnego ogrzewania.

A w zimie miałem trochę odpocząć od budowy :( a tu nic takiego się nie zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za życzenia i Tobie Zioło też zyczę spełnienia wszystkich marzeń w Nowym 2009 roku,pieniędzy, spokoju i zdrowia.

Było troche zamieszania przez te Święta i nie było czasu na forum ale pragnę wszystkim Lewkowiczą złożyć najlepsze życzenia w Nowym 2009 roku aby zdrowie było i marzenie się spełniło i abyście szybko się wprowadzili do swoich Lewkonii.

Duzo się mówi o certyfiatach energetycznych czy coś na ten temat już wiecie iPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No Zioło zapierniczasz z tą robotą podziwiam tempo prac ile ci wyszło m2 tynku, czy kupowałeś zaprawę z worka czy tradycyjnie piasek i wapno.

U mnie bedą tynki tradycyjne i zastanawiam sie ile ci poszło materiału w przybliżeniu oczywiście. Z taki tempem to Ty kolego sie wprowadzisz na przyszły sylwester na luzie:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie było tynkowane wszystko za wyjątkiem garażu, który był wcześniej. Wyszło 630m2 tynku, z tym, że otwory obrabiane (tzn. przejścia bez drzwi, okna) nie są odliczane z powierzchni. Nie wiem ile wyszło materiałów bo to było w gestii wykonawcy. Przywozili piasek (dwa rodzaje) cement i wapno oraz wszystkie narożniki i listwy tynkarskie, ale w jakich ilościach to nie wiem.

Z tą wprowadzką na najbliższego Sylwestra to myślę, że mi się uda.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my już mamy odbiór!

Nasz inspektor budowy przestrzegł nas przed zmianami (oczywiscie upierdliwymi dla budującgo) Wszystko zajęło nam okolo 2-3 tygodnie. Odbiór dostalismy przed swietami i w miedzy czasie juz sie zmienilo cos i musielismy o jeden papierek wiecej skladac. Wiem ze od roku 2009 trzeba miec wiele innych zaswiadczen, miedzy innymi wyniki testu na zuzycie energii. Ten test ma pokazac ile dany dom uzywa energii i ile jej ucieka... cos takiego.

My wwczesna wiosna chcemy sie wprowadzic ale do zrobienia jest jeszcze duzo.

Pozdrawiam i zycze wytrwania w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos mi nie wychodzi to wkladanie zdjec na forum chyba musze jakies linki wrzucic. My nie mamy jeszcze wykonczone, musielismy sie wprowadzic na nie do konca gotowy dom, bo nas zima wygonila z poprzedniego.Troche juz jednak mamy zrobione. Kuchnie mamy zamowiona, wyszlo 5000 zl bedzie gotowa na 20 lutego. Wybralismy kolor ciemny brąz. Wszystko do zabudowy wiec wydaje mi sie ze nie tak zle. Kominka narazie nie robimy bo nie mamy czasu ale miejsce jest zostawione.

Pracujemy nad poddaszem, jestesmy na etapie kladzenia podlogi. A w ogole to mam pytanie, jakie podlogi kladziecie? Z tego co slysze kazdy robi drewno na dole a panele ne gorze. Co o tym sadzicie? Czy moze w calym domu jakies leprze panele? Ja wczesniej mialam drewno w calym domu ale teraz mysle nad panelami. Ktos moze sie wypowiedziec co o tym sadzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...