Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Dorcia. Jeśli masz problemy z umieszczaniem zdjęć to może podeślesz mi je na maila i zamieszczę je na forum? Mimo, że masz dom niewykończony to i tak jesteśmy ciekawi jak wygląda.

Co do podłogi to trudno powiedzieć co wybrać. U siebie jak na razie planuję w salonie deskę barlinecką (panele podłogowe drewniane klejone warstwowo gotowe do ułożenia), hol dolny i kuchnia to jakies płytki (chyba gresy), a w małym pokoju to już nie wiem - jak staczy kasy to też deska barlinecka jak w salonie. Na poddaszu w holu deska barlinecka, żeby nawiązywało do schodów drewnianych, a w pokojach raczej panele MDF, choć pojawił się pomysł, że w sypialni głównej może dobra, miękka wykładzina dywanowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie kochani! Wcale nie zapomniałam o tym forum. Zaglądam tutaj od czsu do czasu żeby Wam pokibicować, ale nic nie piszę bo nie mam się czym chwalić.

Dorcia też jestem ciekawa Twoich zdjęć. Może podeślesz je do Zioła. Super masz że już mieszkasz. Nieważne jak, ważne że na swoim. U nas do podłóg jeszcze dłuuuuga droga.... ale ....planujemy podobnie jak Zioło gres w kuchni i przedpokoju, a w salonie drewno. Podobają mi sie podłogi dębowe tylko jak tak oglądam to dąb dębowi nierówny. Chyba to zależy od wykończenia, czy lakierowany,czy olejowany. Reszta to chyba będą panele. Acha, schody drewniane.

Zioło a Ty z czym aktualnie walczysz. Tynki pewnie już dawno zrobione.

 

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki zrobione poza małymi poprawkami, które trzeba zrobić, ale na razie roboty moga trwać dalej więc nie ścigam ekipe, aby szybko zrobiła poprawki. Zrobiłęm izolację poziomą na chudym betonie z papy, ale co było czyszczenia po tynkach to już nie wspomnę. Co prawda tynkarze posprzątali, ale żeby później przy układaniu styropianu nie było problemów, że jakieś góreczki wychodzą to postanowiliśmy odsprzątać dokładniej. Jak się temu przyjrzeliśmy z bliska to się okazało, że w dwóch zeszło nam prawie trzy dni na tym sprzątaniu. Ale teraz jest OK.

Izolacja zrobiona, teraz wróciłem do montażu odkurzacza centralnego, tzn. podłączam gniazda ze ścian, które wcześniej zamontowałem.

Czekam też na instalatorów od centralnego ogrzewania. Mają przyjść w przyszłym tygodniu. Mam tylko zagwozdkę co do wyboru pieca.

AśG. Ponieważ już da się wejść to jeśli nadal masz ochote na zwiedzanie to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło, podaj mi e mail to wysle zdjecia do ciebie :)

Ktos sie wczesniej pytał kiedy zaczelismy budować: 14 stycznia 2008, "wprowadzilismy się" 10 stycznia 2009.

W ogole to cos malo zdjec wkladacie. Czekam na jakies, nie ma nikogo kto juz zbudowal ten dom? A w ogole jak wejsc na forum innych domow z archonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia domu Dorci

Opisy przeklejam jak z maila

 

"Tu sa zdjecia sypialni nad wejsciem do domu ( z dwuch sypialni zrobilismy jedna+ garderoba) Nie wiem czy widac na zdjeciu, nad drzwiami balkonowymi mamy taki wysoki sufit w skosach)."

http://images39.fotosik.pl/52/7d9b5733151c33a5med.jpg

http://images33.fotosik.pl/448/5d58e64520ed2c71med.jpg

http://images46.fotosik.pl/52/63652c708a7e0314med.jpg

http://images43.fotosik.pl/52/e4f0c0e31dae2cefmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluje zaawansowania w budowie, mozna mieć odbiór na takim etapie budowy? Faktycznie uciekliście, troszke papierów przybędzie od tego roku.Wydaje mi sie ze przesuwaliście ściane w pokoju nad wejściem, piwnica pod całym domem tak jak u mnie- zastanawiam sie czy też zrobiliści dużą łazienke na dole z kotłowni, spiżarki, i małej łazienki. My tak zrobiliśmy rezygnując na dole z prysznica zrobił sie salon kąpielowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomoz, Sama byłam w szoku że udało sie zrobić odbiór tym bardziej że w dzienniku budowy inspektor wpisał daty kładzenia podłóg, instalowania agd i inne rzeczy których my nie mielismy. Mielismy jedną inspekcje ale latem i pewnie nie chciało im sie drugi raz przyjeżdżać. Co do pokoju nad wejsciem to tam w planie były dwa, my zrobilismy jeden i dużą garderobę. Wiem że majster też tam cos pokręcił jak budował dom, ale na szczęscie nam pasuje.

Piwnicę mamy pod połową domu: pomieszczenie na piec, opał, graciarnię i pralnia w korytarzyku. Co do łazienki to też mamy dużą dzięki wyeliminowaniu kotłowni. U nas wyszła w kształcie litery L bo spiżarkę jednak maleńką zrobilismy. Na dole będzie prysznic z sauną a na górze wanna. Niebawem porobię więcej zdjęć bo prace nabrały tempa. Czekam teraz na twoje zdjęcia z wewnątrz. Chciałabym zobaczyć jak wygląda łazienka i jakie masz pomieszczenia w piwnicy ( Jakas siłownia i spiżarnia???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piwnice mam pod całością , zdjęcia może zrobie po tynkach na razie gołe mury słabo wyglądają:) jeszcze zawalone deskami i resztkami materiałów po budowie.

W mojej lewkonii pomieszczenia do spania są właściwie u góry (na dole salon i gabinet) wiec zastanawiam sie czy warto montować prysznic w dolnej łazience czy mając prysznic u góry bedzie mi sie chciało śmigać na dół po schodach. Jak wy drodzy Lewkoniowicze to sobie rozplanowaliście?

Dorcia montujesz saune jakiej firmy podaj jakieś dokładniejsze info ja na dole myśle wpakować sporą wanne z hydromasażem ale sauna .... fajny pomysł tylko jakie koszty?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zazdroszczę Wam piwnic. U mnie niestety nie dało się zrobić bo problemy z wodą gruntową i okresami mógłbym mieć wodę w piwnicy więc wolałem nie ryzykować.

Co do łazienki na dole to mimo, iż mam taką małą jak w projekcie to prysznic w niej będzie. Nie zakładam sytuacji takiej, że będę na codzień korzystał z tego prysznica, ale może kiedyś ktoś gościnnie. U mnie to nie był temat do rozważań. Ma być i już. A może na starość przeniosę sobie sypialnie do małego pokoju na dole i nie będę śmigał ciągle po schodach więc prysznic na dole będzie jak znalazł.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

U nas na dole też będzie prysznic i co do tego nie było żadnych wątpliwości. W planach mamy też małą łazienkę z prysznicem w piwnicy, ale to pewnie do realizacji na końcu. Zastanawiamy się jednak nad prysznicem na górze w łazience. Myślałam żeby nie robić bo będzie więcej przestrzeni, ale ostatni mąż zbił mnie z tropu i teraz zastanawiam się czy ta łazienka nie będzie zbyt zagracona. Ale to i tak wszystko wyjdzie w trakcie.

Zioło co do przyjazdu to dzięki za pamięć i zaproszenie. Oczywiście jestem zainteresowana! Jeszcze nie wiem co będziemy jutro robić. Czy wy będziecie na budowie? Bo może jutro... ale to tak na 50 %. Odezwę się jeszcze jakby co. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nomoz, co do prysznica z sauna, to kupilismy to jakies 3 tygodnie temu w Praktikerze cena byla wysoka, ale byla przecena i zostaly chyba 3 jak bralismy nasza. Wiec wydalismy okolo 2000 za wszystko. W tym jest, CD, radio, hydromasaz, telefon, budzik i jakies inne bajery. NIe wiem ile kosztuje podlaczenie bo jest bardzo skomplikowane, ale mysle ze hydraulik ktory u was robi powinien sobie z tym poradzic. JEst tam podlaczony prad, wiec lepiej zeby to zrobil ktos kto sie na tym zna. Z prysznicem na dole wyszlo tak ze narazie tej lazienki na gorze nie bedziemy wykanczac bo nie mamy bardzo kiedy i narazie musimy wszystko zrobic co jest niezbedne a pozniej na koncu bierzemy sie za lazienke na gorze.... Masz racje ze nie bedzie nam sie chcialo ganiac z gory na dol szczegolnie latem gdy prysznic sie bierze dwa razy dziennie ale tak wyszlo- musielismy sie szybko wprowadzac. Moze ktos chce sie pochwalic swoja budowa i wrzuci jakies zdjecia. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Zioło :p zmobilizujcie się i wpadnijcie. Najlepiej w niedzielę bo w pozostałe dni to krucho z czasem, ale zresztą jak będziecie mieli czas to daj znać to przecież jakoś się umówimy. Może następna niedziela.... będziemy mieć już dach w komplecie :lol: :lol: (mam nadzieje)

 

Betisk-a gratuluję postępów w wykańczaniu! Czy mogłabyś zamieścić jeszcze jakieś zdjęcie kuchni w innym ujęciu. Widzę że masz zrobioną wyspę. Czy nie jest przez to ciasno w kuchni?

 

Witam serdecznie,

aśG w końcu " dojrzałam " do odpowiedzi na Twoje pytanie, czy w kuchni z wyspą nie jest za ciasno. Zdecydowanie nie jest za ciasno. Przetestowałam to przez ostatnie dwa miesiące, bo tyle już mieszkamy w naszym domku. Dla mnie wyspa to super rozwiązanie. Wszystko tam przygotowuję, wszystko mam pod ręką. Tylko przydałby mi się rząd wiszących szafek, bo nasz maluch wszystkie szuflady nam pustoszy, a niestety na wiszące szafki nie było już miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło, podaj mi e mail to wysle zdjecia do ciebie :)

Ktos sie wczesniej pytał kiedy zaczelismy budować: 14 stycznia 2008, "wprowadzilismy się" 10 stycznia 2009.

W ogole to cos malo zdjec wkladacie. Czekam na jakies, nie ma nikogo kto juz zbudowal ten dom? A w ogole jak wejsc na forum innych domow z archonu?

 

Dorcia1981 wklejam fotki, bo " już zbudowaliśmy" i mieszkamy. Zdjątek mało, bo net kiepsko mi dziś chodzi.

Dolna łazienka ( kiepski ze mnie fotograf )

http://img1.smyki.pl/0902/01/m/22374714457.jpg

http://img1.smyki.pl/0902/01/m/22384414457.jpg

Górna łazienka

http://img1.smyki.pl/0902/01/m/22403014457.jpg

http://img1.smyki.pl/0902/01/m/22432514457.jpg

Holl

http://img1.smyki.pl/0902/01/m/22441614457.jpg

http://img1.smyki.pl/0902/01/m/22522814457.jpg

http://img1.smyki.pl/0902/01/m/22525214457.jpg

Pokój nad wejściem

http://img1.smyki.pl/0902/01/m/22564914457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsik-a dzięki za zdjęcia i czekam na kolejne (salonu, kominka, kuchni itp.) Wnętrza ładne. Jakiej firmy są te drzwi? Podoba mi się wzór, ale kolor ja chce ciemniejszy (np. orzech).

AśG. Na budowie byłem w sobotę więc szkoda, że nie przyjechaliście, ale Twojego posta przeczytałem dopiero dziś więc nie dałem znać co i jak.

Co do zdjęć to na razie nie mam co zamieścić bo same tynki sa mało atrakcyjne do oglądania, a z zewnątrz dom wygląda tak samo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betisk-a super macie domek! Gratuluje! NIe moge sie doczekac reszty zdjec. Ja tez myslalam nad wysepka, ale zrobilismy barek w wejsciu do jadalni,. Myslisz ze nie bedzie ciasno? Gdybym miala i barek i wysepke? W poprzednim domu mialam wysepke i byla multifunkcyjna tu myslalam ze bedzie za duzo nackane. Koniecznie wrzuc reszte zdjec! Jeszcze raz gratuluje... My chyba zwariujemy zanim skonczymy ten dom w srodku. Czasami czuje ze ten dom kradnie moje zycie towarzyskie (ciagle jestesmy na budowie).

Jak wy czujecie? Macie czasami takie dni ze zamieszkalibyscie w kartonie pod mostem zeby od tego uciec? Albo ze ta budowa nigdy sie nie skonczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AśG. Na budowie byłem w sobotę więc szkoda, że nie przyjechaliście, ale Twojego posta przeczytałem dopiero dziś więc nie dałem znać co i jak.

Witam! Z tym naszym przyjazdem to i tak by nic nie wyszło bo dziecko nam zaplanowało weekend rozchorowując się w piątek po południu i o dziwo w niedzielę wieczorem już była zdrowa. Ale weekend z głowy :roll: Teraz ten weekend też odpada. Jak coś to będę sie wpraszać trochę wcześniej, a nie z dnia na dzień :p

 

Betisk-a super wnętrza. Dzięki za odpowiedź co do kuchni. Oczywiście proszę o jej zdjęcia! Bardzo mi się podobają wyspy.

 

Dorcia1981 nie przejmuj się! Rozumiem Cię, że ten ciągły bałagan może denerwować ale już mieszkacie w swoim domku!A imprezy już teraz możecie robić. Każde warunki są dobre jak towarzystwo zgrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...