Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

witam serdecznie forumowiczów.

 

 

Zdecydowałem się na budowę Lewkoni w Przyszowicach k. Gliwic i startuję wiosną.

 

Mam już pozwolenie na budowę i ściagnieta czarną zimię

 

Papierkowe roboty trochę trwały, ale nie było źle. Projekt został adaptowany do szkód górniczych i podniosłem ściankę kolankową o jeden pustak.

 

Przełożyłem również drzwi z kotłowni na ścianę wspólną z garażem, ponieważ chcę w miarę mozliwości zapobiec wynoszeniu nieczystości z kotłowni do domu.

 

Jako budulca użyję Poromuru 25 p+w nabyłem go w bardzo dobrej cenie. Ścianki nośne wybuduję z cegły pełnej. Dostałem bardzo okazyjnie dobrą cegłę rozbiórkową i z niej wymuruję ściany nośne. Mam pytania do forumowiczów:

 

Czy ktoś porównywał cenowo wykoanie stropu żelbetowego i gętożebrowego?

 

biorąc pod uwagę potrzebne do szłowania deski i robociznę.

 

jeśli jest ktoś kto w okolicy buduje ten dom to proszę o kontakt.

 

Mówi się że co dwie głowy to nie jedna ;)

 

pozdrawiam

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Radkul witamy i gratulujemy wyboru super domu :)

My własnie kładziemy płytki w łazience. Kuchnia prawie skończona, brak blatu na szafkach i zlewu - nie mamy czasu szukać jakiegos kamienia.

W następnym tygodniu pewnie będzie już podłoga. Chyba jednak można ten dom wykończyć :) Obiecuję że nauczę się dodawać zdjęcia i nie będę musiała męczyć Zioło :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ci radkul wśród budujących lewkonie.

Odnośnie porównania kosztu stropu to proponuję ci dać do wyceny materiały potrzebne na wykonanie stropu gęstożebrowego w jakiejś hurtowni (zrobią to na podstawie projektu), do tego doliczysz beton i wiesz ile wyjda cię materiały na gęstożebrowy.

Co do stropu monolitycznego to stali potrzeba około 1,5 tony razy cena stali, beton obliczysz mnożąc powierzchnię przez grubość stropu (12-14cm) i oczywiście razy cena. Desek do szałunku ja miałem 8,0m3 i prawie wszystkie wykorzystane. Stemple w każdym przypadku potrzebne, a koszt robocizny w obu przypadkach taki sam (jak różne ekipy budowlane wyceniały dla mnie robociznę to każdy mówił, że koszt roboty w obu przypadkach jest taki sam).

A tak na marginesie to ja mam monolit.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam serdecznie! Jestem z okolic Iwonicza Zdroju.Zdecydowaliśmy się na domek Lewkonie 2.Zaczęliśmy póżną jesienią i mamy zaledwie piwnice pod 1/3 domu.Bardzo mi zależy zobaczyć ten domek w rzeczywistości bardzo proszę o kontakt mailem:[email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Budowniczych Lewkonii !!!!!!!i

 

Nie odzywałem sie przez dłuższy czas ponieważ załatwiałem papierkologie ale śledziłem wątek.

Jak kiedyś w pażdzierniku nadmieniłem o zmianach jakie dokonujemy w projekcie Lewkonie 2 i niestety nie wszystkie sie udało dokonać.Mam zrobioną adaptacje ale tam nic specjalnie nie widać tylko wymiary sa zmienione.

Kominek został na swoim miejscu. Ale ściana zew. salonu tam gdzie jest wykusz jest przesunięta 60 cm.Czyli salon powiekszony do 42 m2 ( zlikwidowany podcień). Tym samym pokoje na górze również większe.Na dole bedzie tylko WC i spiżarka bedzie większa. Garaż na dwa stanowiska.

Już za niecały miesiąc rozpoczynam swoja wielką przygodę z budowaniem.

Super że wklejacie zdjęcia i można sobie popatrzeć jak dom będzie wyglądał.

Wklejam adaptacje parteru.

 

 

http://images41.fotosik.pl/75/380c268ebccea37dm.jpg' alt='380c268ebccea37dm.jpg'>

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych Lewkowiczów.

Ja tez juz po malutku zaczynam zbierać materiały narazie stal zbrojeniową wycenili nam na 1430,00 zł i bloczki fundamentowe po 3,17 zł za sztukę (ceny brutto) nie wiem czy to drogo czy tanio. Jjak to u Was wyglada?

 

Ketrab z czego budujesz swój domek i prosze uzasadnij jesli możesz dlaczego własnie z tego bo ja nie mogę się zdecydować i szukam opinii na temat róznych mat. budowlanych, a chciałabym jak kazdy z taniego i dobrego ale tak nie zawsze sie da, a budujemy na lata i czsami lepiej wydać wiecej.

 

Radkul jaka to jest dobra cena za Poromur i czym sie rózni od Porotermu firmy Wienerberger. Jaka jest opinia o tymmateriale budowlanym i co cie skłoniło zeby z tego budować.

 

Mateosh co tam u Was, gdzie obiecana galeria zdjęć. Wasza lewkonia zbudowana jest z chyba suporeksu. Jaki jest koszt takiego bloczka i dlaczego włśnie z tego materiału budowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożeno....fajnie że nasze grono się powiększa.

Buduję z pustaków Jopka, ponieważ są tanie

miesiąc temu zakupiłem poromur G25 z piórem w cenie 4,10 zł/szt.(brutto)

Jaka jest cena porothermu wiesz.

Róznie się wypowiadają o tym materiale.

Podobno są okresowe serie kruchych pustaków....

w mojej dostawie było wszytko ok...

Cena jaką podałas za stal...brutto czy netto i jakiej średnicy??

Ja mam 4 tony fi 16 żebrowanej i do tego troche fi 12 (łącznie 7,5 tony)...więc cena dla mnie jest troche istotna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja zamierzam budowac fundamenty z pustakow keramzytobetonowych a sciany z betonu komorkowego. Od poczatku myslalem o BK. Rowniez czytalem rozne opinie na temat ceramiki czy silikatow. Zdwcydowalem sie na BK. U mnie bedzie czesciowa wymiana gruntu pod domem do glebokosci 1,5 m. Potem utwardzanie piaskiem. Lawy fundamentowe mam powiekszone do szerokosci 90 cm. Tak zdecydowano po ogledzinach geologa. Ja buduje sie nad morzem a u nas jest duzo torf w okolicy niestety.

Na razie kupilem juz bloczki BK po 8,90 zl za sztuke.Nie wiem jakie ceny sa gdzie indziej.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

sorry za pozny post - mamy sporo pracy i w pracy i na budowie :)

 

W projekcie zmienilismy dół:

 

- podpiwniczenie pod czascia salonu i kuchnia

- wiekszy wiatrołap

- schody beda drewniane

- inne okna

- likwidacja jednego wyjscia na ogrod

- likwidacja garazu (malo miejsca na dzialce)

- dodatkowy komin dymowy dla pieca "smieciucha" - nigdy nie wiadomo co bedzie z tym gazem, a zawsze bedzie mozna czymkolwiek napalic.

 

http://www.vag-tech.com/vagcanpro/dom/parter.jpg

 

 

Na poddaszu:

 

- przesuniecie czesci scian, tak aby powiekszyc lazienke i sypialnie kosztem srodkowego pokoiku (bedzie tam "Graciarnia")

- przesuniecie scianki dzialowej tak aby oba pokoje od poludnia mialy wspolny balkon + powiekszenie okna

- usuniecie jednego kaferka

 

http://www.vag-tech.com/vagcanpro/dom/poddasze.jpg

 

 

Mamy juz zrobiona elektryke (Pan Adam Staszynski pieknie wykonal robote),kanalize i wode, tynkarze powinni w tym tygodniu skonczyc tynki wewnetrzne, potem od razu wchodza instalatorzy ogrzewania.

 

Wylewki - Pani z Lafarge Beton bardzo nas namawia na nowa wylewke anhydrytowa Agila, ponoc wypas itd. Metr^3 kosztuje 417 netto, ale mozna dac 3.5cm zamiast 5. Tak czy owak wychodzi ~1000pln drozej na materiale na 200metrach posadzki. Jeszcze nie wiem, czy sie na to zdecydujemy, ale kierbud tez jest ciekaw co to za cudo, wiec pewnie zrobimy.

 

Mamy juz umowionego Pana Michala od plyt g-k, szpachlowania, malowania i podlóg, i ekipe od ocieplenie i tynkow zewnetrznych. Tak wiec jakos idzie :-)

 

 

galeria TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Baaaaardzo zalezy mi na zobaczeniu domu w lewkoniach2. sprawa jest dla mnie o tyle podbramkowa, ze lada 'moment' musze sie decydowac na konkretny projekt, a lewkonie2 wpadly mi w oko przez totalny przypadek i zawrocily w glowie, choc mialam juz wybrany inny projekt. Jestem z pomorskiego, wiec bardzo prosze o kontakt; jesli ktos umozliwilby mi zobaczenie tego domu, bylabym ogromnie szczesliwa :-) Prosze o kontakt mailowy: [email protected]

Bez Waszej pomocy chyba sobie nie poradze...

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczow! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Gratuluje postępu w budowaniu Lewkoni!Mam nadzieję że wszyscy są zajęci budową domków i nie mają zbyt czasu kuknąć na nasze forum.Czekam z niecierpliwością na meila [email protected] od kogoś kto buduje w podkarpackim,mam wiele pomysłów do zmian, ale dużo by mi pomogło widzieć domek w rzeczywistości.I tak wasze świetne zdjęcia już mi pomogły w realizacji zmian.Gorąco pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna, wiosna!

No to ruszyliśmy z robotą.

Blachodachówka położona, okna wstawione, brama garażowa będzie w tym tygodniu (taką mam nadzieję). Drzwi zewnętrzne zamówione - czekają na wylewki. Zaczęliśmy też ogrodzenie, elektrykę. Hydraulik i tynkarz umówieni.

 

Idzie wolno i czasami z problemami, ale z każdej nowej zrobionej rzeczy cieszę się jak dziecko:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co prawda długo się nie odzywałem, ale czasem zerkałem na to forum.

Wiosna idzie i czas zwiększyć tempo budowania, choć cały czas buduję.

Mogę się pochwalić, że kocioł przywieziony, teraz tylko podłączyć i będzie można grzać, osadnik ścieków wykonany. Zezłościli mnie tylko z drzwiami frontowymi, bo miały być już, a już to powiedzieli mi, że niestety producent dopiero uruchamia produkcję tych drzwi i będą dopiero za PIĘĆ tygodni. Mogą mi przywieźć w innym kolorze. A ponieważ ja nie chcę w innym kolorze to musze czekać :evil:

Mam teraz zagwozdkę bo chciałem kupić wełne na oceplenia ISOVER, ale prubują mnie przekonac do URSY, która jest podobno o takich samych właściwościach, a jest tańsza. Musze o niej poczytać. Jesli ktoś już rozstrzygał te kwestie to proszę o rady i pomysły.

Moje pytanie: jaka wełnę zastosowaliście do ocieplenia poddasza?

Pozdrawiam

Zioło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Widzę, że grono budujących się powiększa. Super! Witam wszystkich serdecznie. Pogoda wreszcie zaczyna sprzyjać więc niebawem zaczną wyrastać kolejne lewkonie :wink:

My też powoli budzimy się z zimowego zastoju budowlanego. Na razie robimy rozeznania cenowe. Zbieramy wyceny okien - i tutaj "niespodzianka" - koszt takich jakie nam sie marzą oczywiście jest wyższy niż sie spodziewaliśmy - ponad 20 tyś. Ale to już nie powinno dziwić :cry:

Zastanawiamy sie nad szprosami. Niektórzy odradzaja, że szprosy wyblakną, że się źle prezentują od środka..... a mi sie tak podobają!!!! Tylko ten koszt. Same szprosy to dodatkowo prawie 3 tyś.

Proszę napiszcie czy będziecie zakładać okna ze szposami?

Zioło nie ma, Nomoz ma a oba domy ładnie wyglądają.

Ona_lewkonia pochwal sie oknami. Jakie masz i ile kosztowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie czy będziecie zakładać okna ze szposami?

Zioło nie ma, Nomoz ma a oba domy ładnie wyglądają.

Ona_lewkonia pochwal sie oknami. Jakie masz i ile kosztowały?

 

zamówiliśmy 'okna z krakowa', kolor złoty dąb, bez szprosów

http://images47.fotosik.pl/97/4bf7c3490e943f00.jpg

jeszcze oklejone - 13.400

brama też już jest:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...