Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Ketrab, my drzwi nie robilismy. Jeszcze je sobie poszerzylismy i podwyższylismy. Dzięki temu będąc w salonie jest super widok na holl i na schody na górę. Parter wydaje się taki wielki...Robi niezłe wrażenie. Moii znajomi zrobili drzwi wachadłowe w tym miejsu i tydzień temu je wyniesli na strych. Praktycznie na dole mamy tylko drzwi do łazienki i do wiatrołapu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

 

Dzięki zioło. Prace na budowie idą pomyślnie.

To przy salonie to będzie taras.Nie robiłem tak jak w projekcie tylko krótszy i wychodzący za budynek z drugiej strony. Majster zaproponował takie rozwiązanie techniczne, że jest murowany razem z fundamentem domu. A że to tak wysoko to przez to że teren w tym miejscu jest najniżej na działce. Mam sporo ziemi z wykopu więc będzie czym go podnieść .

Co do drzwi z salonu do holu to widzieliśmy takie podwójne chowane w ścianie u znajomych i żeby na takie się zdecydowac to trzeba to zaplanować już przed murowaniem ścian dlatego pytałem. Ale za to trzeba na takie drzwi zostawić dużo miejsca , a że to ściana nośna więc może być sporo kombinacji i utrudnień.Więc z tego chyba nic nie będzie a zwykłe otwierane to brak miejsca.

Dzięki zioło i Dorcia za odpowiedż.Jeszcze raz obejrzałem wasze zdjęcia z wnętrz i wygląda ok. Właśnie jak często te drzwi będą zamykane?

Wychodzi na to że będzie bez drzwi ku niezadowoleniu żony :evil:

 

Pozdrawiam z nad morza

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie rozpoczyna sie murowanie scian i musze jeszcze ustalic pewne wymiary. Dlatego mam pytanie o okno w kuchni. Na jaka wysokosc na gotowo od podlogi macie u siebie?? CZy 90 cm jak w projekcie czy wyzej.A jak wyzej czy wielkosc okna taka sama czy inna.

I jeszcze jedno pytanie o okna. Do wlasciecieli lewkoni co maja po dwa okna od frontu w salonie i pokoju na dole. CZy wymiar pomiedzy nimi robiliscie 54 cm jak w projekcie czy wiecej bo patrzac na zdjecia roznych lewkonii zamieszczonych tu na forum i forum archonu odnioslem wrazenie ze przerwa miedzy tymi oknami jest wieksza u niektorych.

 

Pozdrawian z nad morza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzieki za odzew w sprawie okien. U nas okno w kuchni bedzie 10 cm wyzej jak w projekcie ale wymiar samego okna bedzie ten sam. Tak samo podnioslem okna w spizarce i kotlowni. Salon zgodnie z projektem.

 

Co do dylematow budowlanych to jest ich sporo i wcale nie ubywa :o :o

 

Pozdrawiam z nad morza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AśG. Ja za tynki płaciłem 24PLN za m2 z materiałem. Ja miałem zapewnić tylko prąd i wodę. Tynki cementowo-wapienne.

 

 

Pierwsza ekipa krzyknęła nam 34 zł/1m2 z materiałem: cementowo-wapienne. Ze względu na opóźnienie ekipy, znaleźliśmy innych 'fachowców'. I od tygodnia 'kładą się' tynki: 28 zł/1m2 z materiałem: cementowo - wapienne, docierane ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oj nie widziałam odpowiedzi

 

 

Pierwsza ekipa krzyknęła nam 34 zł/1m2 z materiałem: cementowo-wapienne. Ze względu na opóźnienie ekipy, znaleźliśmy innych 'fachowców'. I od tygodnia 'kładą się' tynki: 28 zł/1m2 z materiałem: cementowo - wapienne, docierane ręcznie.

 

Ona_lewkonia dzięki za informacje. Nam powiedzieli 18 złm2 sama robocizna. Też cementowo wapienne.

Orientuje sie ktoś ile trzeba doliczyć do m2 za materiał? My tak liczymy 9 zł? Mam nadzieję że sie nie przeliczymy :-? :-? :-?

 

Dorcia 1981 spróbuj jeszcze raz. Musisz najechać na zdjęcie. Dać właściwości i skopiować adres z rozszerzeniem JPG. Albo to co wkleiłaś tylko nie poprzedzaj tego tylko daj na początku i na końcu .

Jak chcesz to mogę wkleić za Ciebie. A swoją drogą pooglądałam twoje wnętrza i zazdroszczę :wink: - ale tak pozytywnie :wink: Super firanki w sypialni i ładne płyteczki w łazience. Czy salon masz zmieniony (chyba na podstawie lewkonii czterospadowej) bo jakoś nie mogę sie w nim połapać.

 

A jak reszta budujących i wykańczających się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...