Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te się miałam zapytać o tą ściankę kolankową - myśmy nic nie podnosili.

A co do Oleny to już do niej pisałam na priv z prośbą o przysłanie jakichś zdjęć ale to było jakieś 2 tyg.temu i nic :( Ale nie dziwię się jak się dziwczyna urzadza to nie ma czasu zaglądać na forum. Też bym nie miała. No ale może kiedyś tu zajrzy.....Na forum archonu było chyba parę jej zdjęć (tzn. jej domku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Latte.m! Już myślałam że zostałam sama na placu boju! Nie wiem jak to jest z tymi budującymi lewkonie bo kilka osób jest. Na forum archonu pojawiają się i nie wiem czemu tutaj nie chcą się dopisać ( a może nie wiedzą)

Zerknij sobie na to forum, tam Olena zamieściła dużo zdjęć wnętrz. Są superowe! Dzięki niej podjęliśmy decyzję co do kuchni - wejście do spiżarki robimy z korytarza, dzięki temu będziemy mieć fajny ciąg mebli na tej ścianie co miało być wejście do spiżarki. Naprawde super są te zdjęcia i dużo dają, bo tak to na papierze to naprawce inaczej to wszystko wygląda.

 

A co u Ciebie? Ruszasz w tym roku? Pogoda taka niespecjalna, co prawda nie ma ulewnych deszczy, które by przeszkadzały robotnikom, ale raczej mokrawo.

My chcieliśmy troche obsypać fundament i wyrównać teren ale nie ma kiedy bo cały czas mamy błotko na działce i koparka by się zakopała.

 

Pozdrawiam i do następnego napisania! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nikt tu nie zagląda :( Zostałam sama na placu boju :cry: Nie szkodzi, wierzę że ktoś się znajdzie kto zechce budować ten domek. Zamieszczam moje, a raczej nasze z mężem postępy. Zdjęcia z października.Wejście do domku (którego jeszcze nie widać :))

 

http://images31.fotosik.pl/44/370fa0b6e6c3ee9cmed.jpg[/img]

 

I widok od ogrodu z wejściem do piwnicy.

 

 

http://images34.fotosik.pl/44/b34f75a44f1dae0amed.jpg

 

Niestety nie potrafię zamieścić zdjęcia ze strony archonu, które pokazuje jak ten domek ma wyglądać, ale jakby ktoś był zainteresowany to powyżej był podany link do strony.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ja u siebie tez powiększę spiżarnię (tak do okna w kotłowni)

 

Mam pytanie Ad 5: czyli u Ciebie do kuchni wchodzi sie tylko z przedpokoju?

 

Ja u siebie zlikwidowałam wykusz, bedą 2 drzwi podwójnych w salonie.

 

ścianę kolanową też podnosze o jeden bloczek, bedzie funkcjonalniej.

 

Roman77 Jak możesz to wrzuc więcej zdjęc. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wejście do kuchni z korytarza.Nie instaluję drzwi.

Jestem przeciwnikiem łączenia kuchni z salonem, a juz kuchnia w salonie to dziwactwo i nie praktyczne.Ale to moje prywatne zdanie.

Zlikwidowałem dodatkowe drzwi w salonie bo są zbędne i robią salon gdzie nie można żadnego mebla postawić.W budynku instaluję wentylację mech. i odkurzanie centralne.Robię sam CO i ewentualnie służę pomocą techn.

Zdjęcia jak zrobię zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie postanowione że nie robimy wejścia do spiżarki z kuchni.Wtedy mam całą jedną ściane i druga to ta z oknem. Wejście do jadalni pozostawiam tylko zmniejszyliśmy go o 30 cm :wink: Zawsze to "troche" :D dłuższa ściana w kuchni. Ty masz o tyle lepszą sytuacje że masz wydłużoną kuchnie a to już troche więcej ścian.

To połączenie jadalni z kuchnią to sprawa gustu. Ja zawsze marzyłam o takim układzie. Będąc w kuchni nie jest się odciętym od reszty domowników. A brudne naczynia, które innym przeszkadzają to wydaje mi się że to nie jest taki problem, są zmywarki gdzie można je załadować i nie ma. A poza tym w tym naszym domku to zlewozmywak jest centralnie naprzeciwko dzwi wejścowych tak że jak będzie sterta garów w zlewie to i zlikwidowane przejście do jadalni nic nie da bo i tak każdy wchodzący ją zobaczy.

Latte.m zobacz sobie na strone archonu. Jak wejdziesz na dom w lewkoniach albo w lewkoniach 2 to tam jest takie forum i tam jest dużo zdjęć wnętrz. Mi one bardzo dużo dały. Ludzie mają tak odwalone kuchnie że :roll: . Może one pomogą ci podjąć decyzje co do tego przejścia.

Pozdrawiam i życze podjęcia dobrej decyzji przy niezbyt dużej eksploatacji mózgu :lol: :lol: pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kuchni, ja umiejscowiam kuchenkę, zlew, zmywarkę po lewej stronie. Zostawiam dostęp do okna.Okna w kuchni, spizarce, kotłowni, mam h=1,5 i na normalnej wysokości h=80 (oczywiście w kotłowni wyżej).h=110 parapetu dziwnie mi wygląda.Jeszcze ze dwa tygodnie i kładziemy dachówkę.Teraz stawiają kominy z klinkieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...