Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam.

 

aśG to jest dachówka marsylska? Fajnie się prezentuje tylko rzeczywiście nie bardzo wiadać jaki to właściwie kolor. A co ze zdjęciami okien?

 

Mirabillis.

Fajnie że kolejne Lewkonie będą się budowały:D

Pamiętaj że niektóre zmiany w projekcie pociągają za sobą inne zmiany których nie jesteś w stanie przewidzieć. Tak było w naszym przypadku i z niektórych zrezygnowaliśmy.

Co do ścianki kolankowej to my podnieśliśmy o 24 cm tzn jeden bloczek ale na gotowo ile to wyjdzie to sam nie wiem. Ale już widać że bedzie wystrczająco i wiecej nie trzeba.

Podcień zlikwidowaliśmy razem z oknem, spiżarnia była dla nas priorytetem dlatego nawet jest powiększona kosztem łazienki.

Jak dla mnie to szkoda tego pokoju na dole na pralnie i suszarnie.My mamy takie pomieszczenie nad garażem po powiekszeniu go.

Podwójne okna na dole dają uroku tem projektowi :D

Tak uważam ale każdy robi zmiany według siebie i własnych potrzeb.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Ketrab dziekuje za odpowiedź i podpowiedź.Zakładam że wielu rzeczy nie damy rady przewidzieć,ja mam ogólnie problem z wyobrażeniem sobie pomieszczeń,ich wielkosci to dla mnie naprawde spory problem . Co do okien pewnie masz racje,musze sie nad tym zastanowic i przekonać męża a on ma swoje racje.Mamy ustalone że ja sie zgadzam na pewne rzeczy,które on sobie wymysli i na odwrót.Ale musze Ci sie przyznać że widziałam projekt z jednym oknem i całkiem to fajnie wygladało. Myśle że szkopuł tkwi w wyglądzie samych okien.Ale zobaczymy napewno będa zdjecia a Szanowne gremium bedzie je oceniać.Co do ścianki kolankowej to ja chciałąm zrobić nawet na 1,40,ale zostało na 1,20.Dlatego zdecydowałam sie na tak wysoką ścianke bo teraz mieszkamy w domu gdzie ma ona zaledwie 60 cm i jest potworna strata dla pokoju.Co do pomieszczenia na dole to nie wiem jeszcze tak do końca,ale my lewkoni w realu nie widzielismy i nie wiemy jak ten dom naprawde w środku wygląda,jak sie prezentuja pomieszczenia i co gdzie można ulokować.Raczej kieruje sie intuicją i wygodą,wole poczłąpac do suszarni w poziomie i wogóle chce żeby góra całkowicie była sypialniana. Na koniec mam pytanie odnosnie ogrzewania,planujemy zrobić podłogowe czy ktoś z Was wie coś na ten temat,jak to sie sprawdza,czy jest bezpieczne i funkcjonalne.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketrab dachówka to marsylka z Tondachu - angoba. Chcieliśmy glazurowaną, ale nie było takiego kolorów.

Co do okien zdecydowałeś jakie?

 

Wklejam moje.

Okno od strony wejścia.

http://images46.fotosik.pl/198/f2940d576a6af1f2med.jpg

 

... i wykusz

 

http://images42.fotosik.pl/110/7be2a2f7b0d68803med.jpg

 

Zioło jak będziesz miał gotową łazienkę to bardzo proszę o zdjęcia.

U nas instalacje wod -co zrobione tak że co do rozmieszczenie sprzętów już zdecydowaliśmy. Będzie tak: 2 umywalki -tak jak w projekcie - na środku ściany, wanna w rogu po przekątnej od drzwi, prysznic za kominem i ubikacja na kominie. Robiliśmy projekt i nawet to nieźle wygląda. Zobaczymy jak to będzie w realu.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirabillis powiem ci moją opinie na temat niektórych zmian w projekcie jakie planujecie zrobić.

Pralnia- my ją mamy w piwnicy czego bardzo załuję i gdyby była na parterze w miejscu gabinetu ( tak nazywam tą sypialnię dolną) też by nie było dobrze. Pralnia powinna być na górze. Moja koleżanka tak ma i jest to super rozwiązanie bo nie gania z ubraniami i poscielą z góry na dół. Dla tego też przenosimy pralnię na górę, obok łazienki. Nie chce mi się latac z ciuchami i kołdrami.

Okna- Zmienilismy tak jak mówisz na jedno po jednej stronie i jedno po drugiej. I tak było do momentu aż firma przyszła mierzyć otwory na okna i w ostatniej chwili zdecydowalismy spowrotem zrobić po dwa okna po każdej stronie. Okna wyglądały jak wystawa sklepowa. Z dwoma oknami domek wygląda lepiej, i w srodku też ciekawiej.

Podniesienie scianki kolanowej- bralismy to pod uwage, ale kiedys przeczytalam bloga kogos kto budował ten dom i żałował strasznie bo podniesli o dużo więcej niz metr i po położeniu dachu dom wyglądał jak taki grzybek który nie do końca ma naciągniętą czapkę i tak trochę stodołowato. Ale oni podkreslam mieli o duzo wiecej podniesione niż metr.

Co do ogrzewania podłogowego- super sprawa, mieszkamy od stycznia i sprawdza się! DO tej pory nie zauwazylismy zadnych minusów. Mamy podłogowe w łazienkach, wiatrołapie i kuchni.

To są tylko moje opinie, co do reszty nie mam zdania. Kazdy robi według siebie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

aśG

Dzięki za zdjęcia.A możesz coś powiedzieć o swoich oknach??

My zdecydowaliśmy się na okna plastikowe profil Veka Perfecline 3 szybowe ciepłochronne kolor złoty dąb dwustronny . Różnica w cenie była ok 1500 zł między 2 szybowymi. 2 szyby będątylko w garażu , kotłowni i na strychu.

 

Mirabillis

Jeśli chodzi o grzanie podłogowe to tak samo jak wspomniała Dorcia będzie w łazienkach , holu , wiatrołapie , kuchni i jeszcze planujemy częściowo zrobić w salonie przy wyjsciu na taras gdzie będę płytki.Garaż powiększyliśmy do 6 metrów więc znalazło się miejsce na pralnie obok pokoju nad garażem. I nie trzeba będzie latac po piętrach z praniem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ketrab my też mamy okna plastikowe z Oknoplastu (też VEKA). Profil nazywa się Orion plus, a kolor to Amarena dwustronny. Kolor ten jest jaśniejszy niż złoty dąb. W cieniu wyglądają tak jak złoty dąb w słońcu. Są takie jakby cały czas rozświetlone słońcem. A... i dwie szyby.

 

Mirabillis my mamy po dwa okna z przodu i nie wyobrażam sobie tego domu z pojedyńczymi oknami. Dla mnie cały urok w tych oknach. Ale to już twoja decyzja. Co do podłogówki to będziemy mieć chyba tak jak Ketrab - wiatrołap, przedpokój, kuchnia, łazienki i w salonie częściowo bo też będziemy mieć trochę płytek przy wyjściu na taras.

Ściakę kolankową podnosiliśmy, chyba o 1,5 kostki. Dokładnie nie pamiętam, ale podniesiona jest na pewno. Nie zepsuło to bryły domu.

Pralnię mamy na parterze. Tak jakby w miejscu kotłowni - bo kotłownie mamy w piwnicy. Uważam że dobrym pomysłem jest pralnia nad garażem.

Ale Ci wszyscy mieszamy w głowie :roll: :roll:

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie krycia dachu, więc już troszkę mam zrobione:) Jeśli chodzi o parter to trochę go pozmienialiśmy, bo tam gdzie w projekcie jest spiżarnia i łazienka zrobiliśmy jedna całość jako łazienkę z jednym schodkiem do pralni. a tam gdzie jest kotłownia przez środek idzie ściana i mamy spiżarkę, a za ściana pralnie( wejście z łazienki).

żeby kochani była bardziej ustawna my mamy zamurowane do połowy bezpośrednie przejście z salonu do kuchni ( zrobione coś jak lada w barze:), bo nie widziałam innego wyjścia.teraz można tam coś postawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na zastąpienie dwóch mniejszych okien w salonie i gabinecie na jedno większe. Czy możecie się podzielić Waszymi doświadczeniami w tym zakresie? Chodzi nam o wymiar tych powiększonych okien i ich odległość od ścian zewnętrznych budynku oraz drzwi.

 

Rezygnujemy także z balkonu w pokoju nad kuchnią, bo będzie w nim łazienka. I tu też pytanie o rozmiar okna.

Z góry dzięki za podpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do salonu to my mamy dwa okna od strony wejścia.

 

Jeśli chodzi o pokój nad kuchnią to także zlikwidowaliśmy balkon.Pokój podzielony jest na łazienkę i garderobę z wejściem od pokoju 2/05. Łazienka będzie większa 230 cm od ściany z łazienką 2/03 wg projektu.Wymiar na okno w murze ma 90/160 cm do łazienki a do garderoby 60/160 cm.

 

Tak wygląda z zewnątrz.

http://images50.fotosik.pl/204/8d95a35ef4678c98med.jpg' alt='8d95a35ef4678c98med.jpg'>

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie prace idą do przodu :)

mam już górny wieniec i za 3 tyg. przyjeżdżają górale robić dach :)

koszt dachu szacuję na ok 65 tys z dachówką ROBENA i robocizną...

 

potrzebowałbym pomocy bardziej zaawansowanych budowniczych w stworzeniu kosztorysu dla banku...

a może ktoś ma kosdztorys z archonu i mógłby sie podzielić?

 

ile zapłaćiliście za poszczególne elementy w komplecie z robocizną i materiałem?

np.

instalacja CO bez pieca

stolarka okienna i drzwiowa

posadzki/tynki

prace wykończeniowe - płytki, malowanie

instalacja elektryczna

wykonanie ocieplenia wraz z elewacją

termoizolacja dachu...

 

bardzo by mi to pomogło bo ciężko mi to odpowiednio zrobić gdyz boje sie problemów z transzami

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na zastąpienie dwóch mniejszych okien w salonie i gabinecie na jedno większe. Czy możecie się podzielić Waszymi doświadczeniami w tym zakresie? Chodzi nam o wymiar tych powiększonych okien i ich odległość od ścian zewnętrznych budynku oraz drzwi.

 

Rezygnujemy także z balkonu w pokoju nad kuchnią, bo będzie w nim łazienka. I tu też pytanie o rozmiar okna.

Z góry dzięki za podpowiedzi :D

Pierwszą decyzją jeśli chodzi o projekt były zmiany na górze. Zrobiliśmy dwa symetryczne pokoje nad salonem. Łazienka pozostała bez zmian. Natomiast po dawnym pokoju nad kuchnią 'z tego co zostało' powstało pomieszczenie - garderoba z małym okienkiem dachowym.

Zamiast dwóch okien w salonie/pokoiku na dole zrobiliśmy jedno duże - 210 cm. I decyzji nie żałujemy.

http://images50.fotosik.pl/205/527e92f3e0f9616bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podwójne okna w lewkoni dodają uroku temu domkowi, dworkowy wygląd ale każdy robi jak mu się podoba bo gusta są różne i każdy broni swojego :).

 

Ona_ Lewkonia czy przypadkiem nie załóżyliście odwrotnie drzwi wejsciowych takie otwierane na zewnatrz stosuje sie przeważnie w szkołach i urzędach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podwójne okna w lewkoni dodają uroku temu domkowi, dworkowy wygląd ale każdy robi jak mu się podoba bo gusta są różne i każdy broni swojego :).

 

Ona_ Lewkonia czy przypadkiem nie załóżyliście odwrotnie drzwi wejsciowych takie otwierane na zewnatrz stosuje sie przeważnie w szkołach i urzędach?

A my z mężem właśnie tego dworkowego charakteru chcieliśmy uniknąć, dlatego decyzja o zmianie okien. Obecnie w mieszkaniu mamy okna też ponad 2 m i zieleń za nim, może dlatego też trudno byłoby mi się przestawić na takie 'wąskie' :wink:

A jeśli chodzi o drzwi. Gdzieś na forum toczył się wątek z tą problematyką.

Nam tak po prostu wydawało się lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę absolutnie urazić osób które zrobiły jedno okno zamiast dwuch bo każdy kieruje się swoim gustem. Ale jak patrzę teraz na zdjęcia to jeszcze bardziej cieszę się że jednak w ostatniej chwili przerobilismy spowrotem na dwa. W ogole to pewnie się powtarzam ale Dom w Lewkoniach to chyba najfajniejszy i najbardziej praktyczny dom. Jest po prostu super! I mieszkając już tyle czasu nadal nie zmienilibysmy nic a nic!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole to pewnie się powtarzam ale Dom w Lewkoniach to chyba najfajniejszy i najbardziej praktyczny dom. Jest po prostu super!

Dorcia i tutaj się z Tobą zgadzam w 100%. Co prawda jeszcze nie mieszkamy, ale nie zamieniłabym tego domu na inny i bardzo się cieszę, że z takiego ogromu wybraliśmy właśnie ten projekt.

 

Co do tych okien z przodu domu to myślę, że każdy powinien sobie zdecydować sam. Są na tym forum zdjęcia takie i takie. Można sobie pooglądać i wybrać. Nam sie podoba dworkowy styl tego domu i dlatego mamy po dwa okna. Zresztą budując nawet się nie zastanawialiśmy nad tymi oknami. Jak ktoś chce zmienić styl domu to jego wola i jego gust. Oj już nie mogę sie doczekać zamieszkania w lewkonii.

A jak reszt budujących?

Zioło, Nomoz wy pewnie już się pakujecie i odliczacie dni do przeprowadzki.

 

Zioło, przejeżdżaliśmy w niedzielę niedaleko Twojego domu i mieliśmy myśl żeby wpaść, ale już było późno, a pewnie i tak byśmy Was nie zastali.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi w sprawie okiem:))) My zdecydowaliśmy się ostatecznie na jedno okno 160 szer. 150 wys. Ponadto na górze zamiast pokoju nad kuchnią będzie łazienka. Likwidujemy tu balkon i wstawiamy okno 150/150. Takie samo będzie poniżej, tj. w kuchni (w projekcie jest 150 szer. 140 wys.).

 

W tym miejscu chcę pochwalić pracownię Archon. Napisałam maila z prośbą o poradę w sprawie okien. Pani odpisała mi i wysłała nawet rysunek, więc mam gotowca.

 

Na budowie jesteśmy na etapie kończenia kończenia ścian na parterze. Za tydzień będą stropy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Lewkowiczów :)

 

Bardzo podoba mi sie ten projekt, ale jeszcze go nie zakupiliśmy. Czy może buduje się ktoś z Was w woj. łódzkim i byłaby możliwość obejrzenia domku. Myśle, że pomogłoby to podjąć ostateczną decyzję o zakupie projektu.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...