Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Mam jeszcze jedną sprawę do poruszenia dotyczącą odkurzacza centralnego.

 

Czy nie boicie się, że w tych kanałach odprowadzających śmieci i kurz będą gromadzić się różne insekty. Po jakimś czasie to tak jak w normalnych rurach od odkurzacza zbiera się taki brud na ściankach tyle że taką krótką rurę to można umyć, a te w ścianach nie da się wyczyścić. Mogą się w nich zagnieździć rózne insekty np. w czasie naszych dłuższych wyjazdów na wakacje.

Pewnie przesadzam ale coraz częsciej o tym myslę i ciekawa jestem czy ktoś kto ma takie urządzenie nie ma z tym problemów.

 

Bożena M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze jedną sprawę do poruszenia dotyczącą odkurzacza centralnego.

 

Czy nie boicie się, że w tych kanałach odprowadzających śmieci i kurz będą gromadzić się różne insekty. Po jakimś czasie to tak jak w normalnych rurach od odkurzacza zbiera się taki brud na ściankach tyle że taką krótką rurę to można umyć, a te w ścianach nie da się wyczyścić. Mogą się w nich zagnieździć rózne insekty np. w czasie naszych dłuższych wyjazdów na wakacje.

Pewnie przesadzam ale coraz częsciej o tym myslę i ciekawa jestem czy ktoś kto ma takie urządzenie nie ma z tym problemów.

 

Bożena M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło - przegladałam Twoje zdjęcia i widzę, że na górze ścianki działowe nie masz z regipsów tylko murowane - my tez będziemy murować.

Ciekawa jestem jak z akustyką bo słyszałam, że regipsy bardziej wygłuszają niż mur - jakie jest twoje wrażenie, bo pewnie już mieszkasz i możesz coś o tym napisać.

Masz może zdjęcia z etapu - stanu surowego scianek działowych - kiedy jeszcze na skosach nie było regipsu jesli możesz to proszę wklej - chciałabym cos podpatreć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsmieszają mnie pytania typu ile pustaków albo ile kosztuje budowa domu. To tak jakbym zapytała kogos ile kosztuje nowy samochód? Wiadomo że zależy to od tego jaki to samochod Lexus czy Fiat i z jakim wyposażeniem. Rożnica może być nawet 100 tys i tak samo jest z domemTo tyle co chciałam na ten temat napisać bo mi to spokoju nie dawało.

 

Bożena: Ja mam odkurzacz centralny i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Mysle ze zadne insekty nie maja jak sie dostać do tych rur ponieważ nawet jesli wciagniesz jakiegos pająka do odkurzacza to on poleci do zbiornika a przed wakacjami mozesz usunąc jego zawartosc jesli mialoby cie to martwic. Po drugie, ten odkurzacz ma taką siłę ssania że jesli nawet pająk zrobi w tym pajęczynę w ciagu tygodnia to po włączeniu odkurzacza zaraz wyląduje w zbiorniku. Centralny odkurzacz ma wiele zalet a wad jak narazie nie zauważyłam. Lewkonie to wbrew pozorom duzy dom i sprzatanie tez zabiera ogromna ilosc czasu. Mi skrócił pracę o połowę. Polecam zakup dwuch kompletów żeby nie nosić 9 metrowej rury z przystawkami po schodach w tę i spowrotem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło - te drzwi do kotłowni muszą być jakies specjalne czy moga być zwykłe.

 

Ciekawa jestem czy dużo miałeś problemu z obniżeniem nadproża, bo ja chyba tez obniżę. Standardowe drzwi są zawsze tańsze od zamawianych na wymiar.

 

Zioło - przegladałam Twoje zdjęcia i widzę, że na górze ścianki działowe nie masz z regipsów tylko murowane - my tez będziemy murować.

Ciekawa jestem jak z akustyką bo słyszałam, że regipsy bardziej wygłuszają niż mur - jakie jest twoje wrażenie, bo pewnie już mieszkasz i możesz coś o tym napisać.

Masz może zdjęcia z etapu - stanu surowego scianek działowych - kiedy jeszcze na skosach nie było regipsu jesli możesz to proszę wklej - chciałabym cos podpatreć.

 

Ja mam zwykłe drzwi frontowe tyle tylko, że metalowe i nie są tak docieplone jak bym sobie tego życzył dla drzwi frontowych ale mnie nie przeszkazda - były niezbyt drogie.

Nadproże obniżyłem przy pomocy żeber na nadproża gotowych. Tak było najłatwiej.

Zdjęcia ze stanu surowego chyba mam ale w innym kompie i postaram się ich poszukać w najbliższych dniach i jakieś zamieścić.

Faktycznie mam ścianki z pustaka, ale trudno mi powiedzieć co bardziej wygłusza. Nie potrafię też powiedzieć jak te wygłuszają, bo mieszkamy raptem w trójkę w tym noworodek, który śpi z nami w pokoju, a do tego jak na razie w całym domu nie mamy zamkniętych żadnych drzwi wewnętrznych. Więc nie wiem, czy słychać będzie zza ściany odgłosy rozmów czy zabawy dzieci.

Instalację do odkurzacza mam ale jeszcze nie korzystam więc nie potrafię się wypowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Zioło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsmieszają mnie pytania typu ile pustaków albo ile kosztuje budowa domu. To tak jakbym zapytała kogos ile kosztuje nowy samochód? Wiadomo że zależy to od tego jaki to samochod Lexus czy Fiat i z jakim wyposażeniem. Rożnica może być nawet 100 tys i tak samo jest z domemTo tyle co chciałam na ten temat napisać bo mi to spokoju nie dawało.

 

Co w tym złego że zapytałem ile trzeba kupić pustaków na ten domek? Nie rozumie ironii z tym samochodzikiem??? :roll:

Mam nadzieje że nie pijesz do mnie :evil:

 

Może w pierwszym moim poście nie napisałem zbyt rzeczowo, ale chodzi mi o pustaki 300x250x220 przy grubości ściany 30- i nie chodzi mi tu o BARDZO dokładną liczbę, ale powiedzmy z tolerancja +\- 100 szt :lol:

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje.

Pozdr.

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weiher...

można by było sprawdzić w fakturach ile pustaków zostało zużyte...

ja budowałem na grubość ściany 25 także Ci nie pomogę...

jedno wiem napewno... mamy bogate czasy i nawet jak Ci braknie to kazdy dostawca Ci dowiezie...a jeślibyś miał za dużo materiału to masz prawo go zwrócić...

Ja też chciałem zamówić tyle ile trzeba i długo to liczyłem...

a brakło mi siedem palet ;)

pozdrowienia dla Lewkoniowiczów... za niedługo wiosna i powrót na budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weiher...

można by było sprawdzić w fakturach ile pustaków zostało zużyte...

ja budowałem na grubość ściany 25 także Ci nie pomogę...

jedno wiem napewno... mamy bogate czasy i nawet jak Ci braknie to kazdy dostawca Ci dowiezie...a jeślibyś miał za dużo materiału to masz prawo go zwrócić...

Ja też chciałem zamówić tyle ile trzeba i długo to liczyłem...

a brakło mi siedem palet ;)

pozdrowienia dla Lewkoniowiczów... za niedługo wiosna i powrót na budowę :)

 

Ok.

 

Skoro się nie da, to najwyżej dokupię jak braknie :wink:

 

Również przyłączam się do pozdrowień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

My też możemy już montować okna ale ta zima nas wstrzymuje chyba zbyt niskie temperatury na piankę. A jak tam drzwi już masz bo jak okna to i drzwi zewnętrzne.

Proszę obudzić się z zimowego snu bo forum zamiera.

Chciałabym powklejać zdjęcia ale nie wiem jak może ktoś da mi szybkie wskazówki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy zakup okien na kwiecień/maj. Teraz szukamy i oglądamy oferty różnych firm. Napiszcie proszę na jakie okna się zdecydowaliście i czym się kierowaliście przy wyborze. Będę wdzięczna za wszystkie porady i wskazówki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też możemy już montować okna ale ta zima nas wstrzymuje chyba zbyt niskie temperatury na piankę. A jak tam drzwi już masz bo jak okna to i drzwi zewnętrzne.

Proszę obudzić się z zimowego snu bo forum zamiera.

Chciałabym powklejać zdjęcia ale nie wiem jak może ktoś da mi szybkie wskazówki. :wink:

 

w tych czasach są już pianki które stosuje się do -10 st. C.

Kuzynowi który buduje obok mnie wprawiali okna przy minus 4 i jest wszytko ok:)

Drzwi zewnętrznych narazie nie wprawiam... ponieważ zdecydowaliśmy się na drewniane i obawiam sie zniszczenia. Poza tym nie zaleca sie podobno motować drzwi drewnianych zanim tynki nie wyschną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie, w końcu można działać na budowie i pewnie dlategio taka cisza na forum.

Odpiszcie proszę:

- ile macie kominków wentylacji kanalizacji wyprowadzonych ponad dach w projekcie sa przewidziane dwa, w których miejscach macie te rury,

- czy drzwi do łazienki na górze macie otwierane tak jak w projekcie na zewnątrz i jak to funkcjonuje.

 

Pozdrawiam. Bozena M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

My mamy jedno odpowietrzenie kanalizy ponad dach. I tak te rury łączą sie więc dwóch nie trzeba. To rada hydraulika.

 

Co do drzwi łazienki na górze to rzeczywiście te drzwi otwierane na zewnątrz to duże ryzyko że kogoś mozna uderzuć , poza tym są w ciagu komunikacyjnym. W obecnym mieszkaniu drzwi do łazienki mamy otwierane do środka i działa to dobrze, często te drzwi są otwarte. Planujemy tak samo zrobić i teraz. Drzwi będą otwierane do środka.

 

Co do grzejników to u mnie będą przewymiarowane ale jeszcze dokładnie nie wiem ile. Będzie kocioł kondensacyjny więc siłą rzeczy będą większe.

 

Poza tym u mnie trwa ocieplanie skosów i góry piętra wełną 15 cm + 10 cm. Strych będzie także ocieplony 15 cm. Właściewie to juz jest :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...