Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale w nocy był mróz o 7.30 rano było -13 stopni, a my wczoraj wymienialiśmy nadproże nad drzwiami tarasowymi, bo dzisiaj montuja u nas okna. Co może sie stać z tą zaprawą na którą mocowane było nadproze i wypełnione w środku przy takim mrozie. Jeśli macie jakąś wiedzę to podzielcie się. Trochę sie martwię. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona inwertorów Lewkoni 2g. Podzielcie się proszę swoimi uwagami odnośnie ilości okien dachowych w pokoju nad garażem. w projekcie przewidziane jest 7 sztuk. Czy to nie za dużo jak na jeden pokój? jakie rozwiązania przyjęliście w swoich domkach?

 

Witam serdecznie!!! Jest to mój pierwszy post na tym forum i myślę, że nie ostatni :D Wpierw dzięki wszystkim za wypowiedzi, ponieważ wiele się można od Was nauczyć i dużo wiadomości wykorzystać we własnej budowie :D Zaczynamy budowę domu w lewkoniach 2G lustrzane odbicie. W tym miesiącu kupujemy materiał no i czekamy cierpliwie na pozwolenie na budowę. Jeszcze nie mamy ekipy budowlanej zamówionej ale myślę, że to już niedługo . Co do zmian w naszym projekcie to:

-przeniesienie kuchni na stronę frontową domu (czyli kuchnia zamknięta jakby w salonie ) przez co likwidacja spiżarki (będzie w nowej kuchni) i powiększenie kosztem spiżarki łazienki oraz poszerzenie jej do 1,8m kosztem pom. gosp. (zmniejszenie szer pom. gosp.) oraz likwidacja ściany w pokoju; komin do kuchni będzie ten sam co do kominka;

- likwidacja kominów - komina w "starej kuchni" oraz komina między łazienką a pom. gosp (byłą kotłownią);

- wydłużenie garażu, ponieważ za garażem robimy kotłownię (aby max powiększyć kotłownię) a w miejscu "starej kotłowni będzie pomieszczenie gosp. ;

- zmiana tarasu;

- zimna piwniczka pod schodami;

- część pokoju nad garażem wydzielona na pralnię i suszarnię. To chyba tyle ze zmian, jest ich dosyć sporo, no ale myślę, że to ulepszy funkcjonalność naszego domku a nie pogorszy .

Nad garażem planujemy 4 okna dachowe (1 w pralni) i 3 w pokoju, który pozostanie. Ale sie rozpisałam. :oops: To tyle zmian, chyba, że jeszcze coś mi się przypomni. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beata1164 temat kotłowni za garażem należałby przemyśleć, piszesz ze wydłużacie garaż bo za garażem robicie kotłownie. Komin z takiej kotłowni będzie daleko od kalenicy a żeby ciąg miał dobry musi być wyciągnięty ponad szczyt dachu, wiesz jak to będzie wyglądało....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nomoz. Wiem, że komin dosyć będzie wystawał, ale garaż będzie wydłużony o 90cm a komin chcemy dać w miarę jak najbliżej kalenicy a ponadto widoczny on będzie za domem, gdzie jest tylko pole, także może nie straci ten domek uroku przez ten komin, przynajmniej mam taką nadzieję :) ,no ale okaże się to w praktyce. Na kominie też będzie klinkier także to jako tako też ozdobą będzie- chyba :D .

Aha co do pytania Bozena M to my dzisiaj zakupiliśmy "dach" bo do piątku jest promocja i mamy zakupionych 6 kominkow. Całkowity koszt dachu wyniósł nas 36000 (wszystko oprócz drzewa) do tego jeszcze 12 000 okna. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze okna montowane były przy temp. -10 w grudniu i jest OK. Pan osobiście pokazywał mi specjalną piankę. Mamy okna trzyszybowe, bo były w promocji w cenie dwuszybowych. Firma Jocz. Koszt okien białych ze szprosami niecałe 16 tys. zł. Okna dachowe firmy Rota (ładnie chodzą, klamka na dole). Zamontowaliśmy trzy sztuki: w dwóch sypialniach od frontu oraz w łazience. Jedna sypialnia, ta z tyłu, ma tylko okno balkonowe i też o dziwo jest dobrze naświetlona. Pokój nad garażem bez okien dachowych jest ciemny, ale u nas będzie salon audio, więc światła ma nie być. Polecam wszystkim świetlik, bo korytarz na górze jest dość ciemny.

 

U nas podłogi wylane, wszystkie instalacje też są. Za tydzień wchodzą tynkarze. Kaloryfertów nie mamy, bo instalujemy pompę ciepła i wszędzie jest podłogówka.

 

Polecam też dachówkę Nelskamp. Niemiecka, dość tania, podobno świetna w montażu. Jest nieco większa niż standardowe, ale na dachu lewkoni 2 pasuje idealnie. No i bosko wygląda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My również jesteśmy zainteresowani budową domu w lewkoniach. Jednak przed rozpoczęciem budowy bardzo chcielibyśmy zobaczyć ten dom. Czy ktoś buduje lub może już mieszka w takim domu w okolicach Kielc bądź w woj. świętokrzyskim? Prosimy o kontakt. ([email protected])
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka Nelskamp 26,50 zł/m2. Na dom i dwustanowiskowy garaż wyszło ok. 280 m2. W sumie dachówka, rynny, trzy okna dachowe Roto i świetlik wyszło 22 tys. zł brutto z 7% Vatem. Więźba 9500 zł.

 

Na razie czekamy na tynki, więc świetlik to na razie okienko w dachu, lecz widzieliśmy gotowe wykonanie w innych lewkoniach i super doświetla korytarz na górze. Nasz świetlik ma dodatkową żarówkę wewnątrz i w nocy będzie służyć jako dodatkowa lampa sufitowa (słaba, ale zawsze coś).

 

http://picasaweb.google.pl/102638657426142370097/Zwierzewo#

http://picasaweb.google.pl/102638657426142370097/Zdjecia#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich.

Dariuszbujas co do Twojego pytania to taki projekt oczywiście jest (jeżeli chodzi o garaż jednostanowiskowy). Dokładna nazwa to Dom w lewkoniach 2(P). Ja jestem właśnie w trakcie jego budowy. Co do garażu to myślę że w ramach adaptacji architekt może zmienić go na dwustanowiskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na stronie sprawdzałem, już wcześniej, ale moja watpliwość wynikała z tego, że gdzieś na forum niby doczytałem o takim gotowcu. Dziś już na 100% mogę potwierdzić, że takiego nie ma, bo zamówiłem projekt w lewkoniach 2p. nasza architekt już widziała co ma zrobić i przystała na wszelkie wymysły wiec nasza przygoda pomału się rozpoczyna. Jest to najlepszy moment, aby Wam Wszystkim powiedzieć GŁOŚNE WITAMY z okolic Wieliczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

 

Zamierzam budować dom wg projektu dom w lewkoniach z dachem dwuspadowym. Poszukuje osób z woj. pomorskiego, które są już szczęsliwymi posiadaczami takiego domu. Bardzo chciałabym zobaczyć dom w stanie "rzeczywistym'. Jeżeli są takie osoby w woj. pomorskim to proszę o kontakt na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...