Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam serdecznie!

Zakupiliśmy z mężem projekt domu w lewkoniach 2(P) - wersja z piwnicą, zamierzamy budować dom w Otwocku Wielkim - 30 km od Warszawy.

Jesteśmy zainteresowani jak wygląda ten uroczy domek w realu. Bedziemy wdzięczni jak skontaktuje sie ktoś z nami kto buduje lub wybudował już dom w okolicach Warszawy. Miło widziane fotki wnętrz jak i zewnętrzne. Dzięki.

Podaję e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich,

mam zamiar budować Lewkonie 2, dach 2-spadowy bez piwnicy, mam pytanie zwłaszcza do wkacha oraz innych którzy zmieniali okna frontowe. Chcę z dwóch zrobić jedno większe ( po obu stronach wejscia) czy mogę sobie to zrobić "sama" w trakcie budowy, czy muszę wczesniej adaptować projekt?

 

Pomóżcie;)

 

 

edit:

dodam,że zamierzam wprowadzić kilka innych zmian (tj. likwidacja jednego balkonu od strony pólnocnej, likwidacja swietlików itp.) dla których nie muszę [chyba;/] adaptować projektu...

Edytowane przez Kangurzyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

mam zamiar budować Lewkonie 2, dach 2-spadowy bez piwnicy, mam pytanie zwłaszcza do wkacha oraz innych którzy zmieniali okna frontowe. Chcę z dwóch zrobić jedno większe ( po obu stronach wejscia) czy mogę sobie to zrobić "sama" w trakcie budowy, czy muszę wczesniej adaptować projekt?

 

Pomóżcie;)

 

 

edit:

dodam,że zamierzam wprowadzić kilka innych zmian (tj. likwidacja jednego balkonu od strony pólnocnej, likwidacja swietlików itp.) dla których nie muszę [chyba;/] adaptować projektu...

Archon chyba standardowo daje zgodę na zmianę m.in. okien.

My likwidowaliśmy północy balkon, zmieniliśmy trochę układ góry. I to robiliśmy na etapie adaptacji projektu. Okna zmieniliśmy w trakcie budowy, informując o tym kierownika. Potem miał nanieść poprawki na plan, ale generalnie nie robił problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odnośnie zmian w projekcie (dom w lewkoniach 2P) to my zlikwidowaliśmy tylko garaż i tylko ta zmiana jest naniesiona na projekt. Wprowadziliśmy też małe zmiany (likwidacja balkonu z tyłu domu, zamiana 2-ch okien z przodu domu na jedno po każdej stronie). Małe zmiany można zbrobić "samemu " bez adamptacji. Małe tzn. takie, które nie zwiększają lub zmniejszają kubatury domu. Jak ktoś oczywiście chce to może do projektu wprowadzić też małe zmiany, ale to oczywiście kosztuje. Im więcej zmian tym większy koszt adaptacji. Dlatego najlepiej uzgodnić z architektem i wprowadzić tylko zmiany istotne.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduję dom w lewkoniach i jestem już na etapie wylewek a więc zaczyna się wykończeniówka...

wiecie... patrząc na front tego domu dochodzę do wniosku że całą swoją wyjątkowość i duszę zawdzięcza on właśnie oknom które są zaprojektowane jako podwójne.

bardzo się cieszę z naszego wyboru ponieważ dom jest inny niż wszystkie i doskonale nadaje się do wiejskiej okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku już tak dawno na tą stronkę nie wchodziłam a tu się tak dużo dzieje - ile nowych domków powstanie SUPER!!!

Radkul masz rację co do tych 4 okien z przodu, domek wygląda optycznie większy i jest inny niż standardowe domki, fakt trochę więcej mycia będzie, no ale cóż coś za coś:).

talingua my mieszkamy na Śląsku, ale nie wiem czy pomożemy, bo budujemy domek z dachem 4-spadowym i mamy liczne zmiany w projekcie a domek jeszcze niewykończony, można zobaczyć w moim dzienniku, ale jak co to zapraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że jest inny... teraz jak mamy zrobione tynki to widać dopiero jaki efekt jest w środku

a takie duże pojedyncze okna sprawiają wrażenie domu z lat 80-tych.

My zlikwidowaliśmy tylko wyjście na taras obok wykusza, ponieważ utrudniało nam to ustawność pokoju

Również buduję z dachem czterospadowym i również na Śląsku:)\

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radkul widzę, że po nazwie nie poznałeś nas. To my wtargnęliśmy kiedyś na Waszą budowę. Ja z mężem i mój tata tak bez zaproszenia - jeszcze raz przepraszam za to :yes: Od tego zaczęła się przygoda z lewkonią, jeszcze była opcja Kalia 3 natomiast męża te wymiary przestraszyły (stanowczo za duży) dlatego też zostaliśmy przy lewkonii :)My jak dobrze pójdzie to od jutra a na pewno przy dobrej pogodzie od poniedziałku będziemy dach robić, a raczej nam cieśla:) Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego wykańczania oczywiście budowy nie siebie:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... no to teraz już wiem

jak Wy byliście to chyba jeszcze dachu nie było....

teraz już myślimy o wprowadzeniu się jesienią, choć jeszcze dużo pracy zostało....

no ale zobaczymy jak pójdzie....

z nadmiaru zajęć nie mamy czasu wymyślać pomysłów na wykończenie... nawet kominek jest problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talingua mam nadzieję, że nie zniechęcisz się do projektu po zobaczeniu naszego bałaganu. Wczoraj się załamałam jak zobaczyłam jak fachowcy zagospodarowali sobie salon. Nie ma gdzie stanąć. Nie wiem czy przy wykończeniówce inni też mieli taki bałagan. Normalnie katastrofa!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh... no to teraz już wiem

jak Wy byliście to chyba jeszcze dachu nie było....

teraz już myślimy o wprowadzeniu się jesienią, choć jeszcze dużo pracy zostało....

no ale zobaczymy jak pójdzie....

z nadmiaru zajęć nie mamy czasu wymyślać pomysłów na wykończenie... nawet kominek jest problemem

 

 

tak masz rację, jak byliśmy to dachu jeszcze nie było tylko część więźby. My do wprowadzki będziemy jeszcze lata mieli, no ale cóż na razie gdzie mieszkać jest a rzeczywiście jakby doszło do kryzysowego stadium to się przyspieszy wszystko:yes:. Z wykończeniem też będziemy mieli sporo problemów, bo już teraz na tym etapie w realu dużo rzeczy inaczej wygląda aniżeli się myślało, np z kominkiem już też będzie problem, bo za wielki nie może być (połowę salonu by zajął) no i prawdopodobnie jak będzie to chyba narożny, no ale do tego czasu to jeszcze pare lat chyba minie. Życzymy miłego wykańczania oraz aby wam sie w planowanym terminie udało wprowadzić. Pozdrawiamy serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talingua mam nadzieję, że nie zniechęcisz się do projektu po zobaczeniu naszego bałaganu. Wczoraj się załamałam jak zobaczyłam jak fachowcy zagospodarowali sobie salon. Nie ma gdzie stanąć. Nie wiem czy przy wykończeniówce inni też mieli taki bałagan. Normalnie katastrofa!

 

Pozdrawiam!

Nie, nie, projekt jest super:) A bałagan chyba taki jak wszędzie:) Jeszcze raz dziękujemy za możliwość zobaczenia waszego domku. Macie super łazienkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do budujących:

po jakim czasie można zacząć płytkować powierzchnie wylewki jastrychowej półsuchej?

Konkretnie chodzi o garaż i kotłownię - pomieszczeniach co do których mi zależy aby były jak najszybciej wykończone.

Fachowiec który u mnie będzie układał płytki utrzymuje wersję, że po czterech dniach można spokojnie płytkować powierzchnię pod którymi nie ma ogrzewania podłogowego.

Czekam na podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...