Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam.

 

Co do pytania radkul to u mnie fachowcy mieli podzielone zdania. Ci od płytek mówili o 3 tygodniach od wylania , specjaliści od wylewek mówili że można wcześniej. U mnie w kotłowni płytki zostały położone po 2 tygodniach. Były tez zdania że można już po tygodniu kłaść.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących ten piękny dom, my z mężem niestety dopiero planujemy kupić projekt domu w lewkoniach z podpiwniczeniem z dachem dwuspadowym mieszkamy na podlasiu , zastanawia nas jak wygląda jadalnia i salon czy nie są one zbyt małe, jak ktoś mógłby przesłać nam zdjęcia tych pomieszczeń bylibyśmy bardzo wdzięczni. [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałagan przy wykończeniach jest straszny. U nas dodatkowo o nasze meble, które już musieliśmy gdzieś "zrzucić".

Dziś rozrysowałam łazienkę na dole i .......... klops. Jeżeli wc (podwieszane) będzie w tym miejscu, co w projekcie, to musi być naprawdę króciutki. W przeciwnym wypadku jego koniec wyjdzie prawie na środku. Teraz pewnie przenieślibyśmy wc obok kabiny na przeciw wejścia, a umywalkę w miejsce wc. Przenieślibyśmy, gdyby nie było podłogówek, wylewek, mediów itp.

 

A tak w ogóle, ciągle jesteśmy zachwyceni lewkoniami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosiłabym o zdjęcia bądź opinie dotyczące gotowego poddasza tego domku z dachem czterospadowym- chodzi mi w szczególności o garderoby, czy są funkcjonalne, jak wyglądają, ponieważ niedługo będą nam się budować ścianki działowe i nie wiem, co mam z garderobami zrobić - zawsze marzyła mi się garderoba, ale pokój również chciała bym mieć przestronny stąd taki dylemat. Za wszystkie zdjęcia, opinie na ten temat będę bardzo wdzięczna. Edytowane przez Beata1164
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

po długich i czasochłonnych poszukiwaniach kuchni dla nas trafiliśmy do studia kuchennego w Gliwicach, które oferuje Wolsztyńskie Meble Kuchenne :)

w przyszłym tygodniu przyjadą na pomiar potrzebny do zrobienia projektu :)

Zobaczymy czy podpowiedzą nam jakieś pomysły na urządzenie kuchni w lewkoniach.

Kuchnia jako pomieszczenie jest strasznie nieustawna. Pomieszczenie ma cztery ściany, ale żadna nie jest pełna....

Żonie zależy na jak największej ilości blatów, więc chyba zrezygnujemy z przejścia między kuchnią i salonem...

jeśli macie jakieś ciekawe pomysły to proszę o pomoc, a najlepiej jakbyście powklejali zdjęcia :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kuchnia będzie wyglądać następująco - stojąc w przejściu od strony korytarza, w lewo:

- słupek z piekarnikiem 60 cm

- dwie szafki dolne i wiszące, czyli 2 x 60 cm

- drzwi przesuwne do spiżarni chowają się za lodówkę

dalej na ścianie z oknem

- lodówka 60 cm

- zmywarka 60 cm

- szafka ze zlewem

- szafka z szufladami i półki na górze 80 cm

dalej skręcamy o 90 stopni w prawo

- wyspa (raczej półwysep) szafka 40 cm, płyta ceramiczna 60 cm, szafka 40 cm

 

na ścianie z kominem po prawej stronie od wejścia zmieści się mały stoliczek i da stołeczki.

Na moim albumie w Picasaweb jest WSTĘPNY projekt. Zapraszam

http://picasaweb.google.com/102638657426142370097/ProjektKuchni#5494540809418344818

Wyspa elegancko się zmieści, bo zlikwidowaliśmy podcień - będzie markiza.

Edytowane przez Gosiaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się, razem z mężem zakupiliśmy projekt Lewkonie z dachem czterospadowym i garażem jednostanowiskowym, bez piwnicy. (a miał być dach dwuspadowy). W zamierzamy wprowadzić kilka dla nas znaczących zmian, tak jak pewnie większość z Was, ale mamy jeszcze czas bo czekamy na papierki z gminy. A później do dzieła.. na dobry początek drut fi 6 i fi 12 na cały dom już zakupiliśmy...oby tak dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my też kupiliśmy projekt, z dachem dwuspadowym. Jesteśmy na etapie dokonywanie zmian. Chcemy urządzić dom w stylu nowoczesnym (zakładka 'stylizacja' na stronie Archonu i w związku z tym zdecydowaliśmy się na okna pojedyncze z przodu, szerokość 190 albo 210 cm. Poza tym zmieniamy:

- garaż dwustanowiskowy, o ile go poszerzaliście? wydaje mi się, że szerokość bramy musi mieć 5 m, łączna szerokość garażu wyjdzie gdzieś 6m.

- powiększenie wiatrołapu, bo gabinet będzie używany służbowo/ przyjęcie klientów,

- usuwamy kominek, bo nam na nim nie zależy

- wykusz robimy na całej długości balkonu, z tym że jego ściany boczne będą pod kątem 90 stopni (wszystkie ściany przeszklone), z wykusza robimy wyjście na taras (na południe), nie będzie też tych drzwi tarasowych

- usuwamy podcień i okno oraz boczną ścianę kuchni, zrobimy tam chyba wyspę

- usuwamy drzwi do kuchni z holu

- wejście do kotłowni robimy od garażu

- garaż wydłużamy o 50 cm, tam gdzieś jest do drewno do kominka

- w kuchni nie będzie spiżarki, za to większa łazienka

- u góry będzie tylko jedna zmiana: łazienka będzie nad kuchnią, usuwamy balkon nad kuchnią

 

To chyba wszystko:) Będę wdzięczna za uwagi. Za parę dni wybieramy się do architekta, żeby nanieść te "duże" zmiany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy mieć kominka i wydłużamy prawą ścianę wiatrołapu (patrząc od wejścia), przesuwamy tym samym też do przodu wejście na hol/schody (tak żeby klienci nie widzieli wnętrza i z wiatrołapu wchodzili do gabinetu).

Z tym wejściem do kuchni to fakt, musimy się jeszcze zastanowić.

 

Prośba do osób, które usunęły przycień i okno (mają tam pełną ścianę), czy mogłabym prosić o wklejenie zdjęcia jak to wygląda? Lub przesłanie na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

My zlikwidowaliśmy podcień i okno tarasowe ale dodatkowo wydłużyliśmy cały salon o 60 cm ( jednocześnie pokoje na piętrze). Czyli ściana z wykuszem i wyjściem na taras jest dalej o 60 cm od wejścia do domu.

Co prawda widok ściany nie jest w całości ale coś widać i może pomoże.

 

http://images38.fotosik.pl/313/2659bf07bc5f69demed.jpg' alt='2659bf07bc5f69demed.jpg'>

 

Co do garażu to powiększaliśmy go i ma wymiary szerokość 5,70 m a długość 6,30 m . Szerokość bramy 5 metrów.

 

 

 

Pozdrawiam z nad morza.

Edytowane przez ketrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do zmian w naszym projekcie żeby się nie rozpisywać to

- oczywiście podniesienie ściany kolankowej o jakieś 2 pustaki

- poszerzenie garażu o jakieś 70 cm - zależy nam na tym bo z tyłu garażu (wewwnątrz) będzie przestrzeń oddzielona ścianą i będzie to skłądzin ka węgiel

- likwidacja okienka w spiżarni - będzie bardziej ustawna

- likwidacja drzwi z tyłu garażu

- zmiana rozmiaru okien frontowych (zamiast dwóch będzie 1 chyba 180tka)

- zmiana rozmiaru okien w garażu na mniejsze

- likwidacja drzwi z salonu na wschód

- oddzielenie kuchni od salonu ścianką - tak żeby było wejście do kuchni tylko od strony korytarza

- likwidacja kilku świetlików w dachu

- nie zamierzamy mieć kominka w salonie (przynajmniej narazie) - w związku z tym nie będzie on robiony - orientuje się ktoś czy wtedy ten cały komin trzeba robić (jako wentylacja) czy wtedy już go nie tzreba (bo np jest tylko pod kominek)

- schody na pięterko będą zrobione tak, żeby nie było na półpiętrze schodka zabiegowego (prawdopodobnie będzsie to wydunięcie o 1 schodek więcej na korytarz)

- nie wiem czy zauważyliście - ale w tym projekcie wszedzie (oprócz wejściowych i salonowych) drzwi są 80tki... dla nas trochę małe, więc zmiana na 90tki, a od garderoby z 70tek na 80tki

 

z najwazniejszych to tyle..

słuchajcie jeszcze mam kilka pytań może ktoś się orientuje ... w projekcie są ściany z ytonga 36.5 gr ściany - czy można swobodnie ten materiał zmienić na np suporexa 30 i później z zewnątrz jeszcze ze 12 styropianu? chodzi o kwestię nośności.. z tym ze u nas będzie jeszcze lżejszy dach - bo nie z dachówki a z blachy.

tak samo ścianki działowe na parterze - w projekcie są z płyt kartnowo gips - my chcemy z pustaka 12, da radę? trzeba zgłaszać to naszemu architektowi? czy wystarczą zgody na zmiany od archonu?

 

no i jeszcze inna sprawa - czy ktoś z was robił projekt szamba?? czy tylko naniesienie na mapkę? i tak samo projekt zjazdu z drogi powiatowej?

nasza Pani architekt powiedziała że i to i to będziemy musieli zrobić ( i że /o zgrozo/ będzie to nas kosztowało dodatkowo ok 2,5 tys zł...)

jak uważacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiamy się z mężem nad wyborem projektu i obecnie naszym faworytem są Lewkonie 2 z garażem jednostanowiskowym i z częściowym podpiwniczeniem. Przeglądałam powyższy wątek i było poruszane wiele tematów, które i u nas budziły wątpliwości. Nie znalazłam natomiast niczego o schodach...Czy Wy, jako (przyszli) mieszkańcy Lewkonii nie uważacie, że klatka schodowa jest za wąska? Z planu na stronach Archonu wynika, że szerokość schodów to 100 cm (plus minus :p).

 

Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję, że jak wybierzemy ostatecznie projekt to się uaktywnimy w wątku:)

 

Hecata z Krakowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hecata

w naszym projekcie (lewkonie z 4spadowym dachem bez piwnicy) jest klatka schodowa szer 100cm - ale w rzeczywistości taka szerokość jest jak najbardziej wystarczająca - bo w obecnym domu też tak mamy :)

 

oczywiście dowolnym pozostaje sposób zagospodarowania przestrzeni na klatce - czyli odległość poręczy i barierek będzie dodatkowo wpływała na szerokość klatki - ale to już zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...