Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nomoz piękny masz dom właśnie taki jaki z mężem wybraliśmy ale niestety narazie to tylko wybór projektu

może za rok na wiosnę uda nam się coś zacząć.Jednocześnie mam pytanie czy udało by się Twoją lewkonię obejrzeć w realu

ja jestem już zdecydowana ale mój mąż twierdzi że dobrze by było go zobaczyć.Proszę o kontakt [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam koleżanki i kolegów, towarzyszy z frontu budowy....spieszę donieść, że nasza chałupa się jakoś wykończyła, na szczęście my się nie wykończyliśmy i od około 3 miesięcy już zamieszkujkemy lewkonie....w wielkiej tej przygodzie podoba mi się jedno: całe to niebo o powierzchni ogrodu na wysokość aż do .... no tak, jak samoloty wysoko latają....należy do mnie....ogród, komary, kawa na tarasie.....jest pięknie, warto było, i nawet te wszystkie niedoróbki, niedociagnięcia, itd....nic mi to nie przeszkadza....

pozdrawiam gorąco!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdrościmy:)

u Mnie ekipa wykonuje sufity na poddaszu i gładzi ściany.

w międzyczasie zamówiliśmy kuchnię, wypłytkowaliśmy parter, a dzisiaj panowie zainstalowali kominek.

Także prace trwają i posuwają się do przodu.

Co do płytek to do małego pokoju na parterze zakupiliśmy płytki woodentic brown z Paradyża.

były bardzo krzywe... a przy przesunięciu płytek o 1/3 względem siebie nierówności nie dało się stracić. Kazałem ściągnąć położone płytki i złożyłem reklamację...

Nauczka z tego taka: polskie normy dopuszczają krzywizny płytek, do wysokości krawężnika.

z kolei Arkesia Paradyża która została ułożona na reszcie powierzchni nie wzbudziła żadnych wątpliwości co do wysokiej jakości.

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Strasznie długo nie było mnie na naszym formum, bo od ostatniego wpisu minął prawie rok.Pogmatwały nam sie sparwy z budową strasznie wiec my nasze lewkonie zaczelismy budowac dosyć późno bo w lipcu,teraz jestesmy na etapie dachu,rynien etc. Niewiele wprowadziliśmy zmian w projekcie tzn chyba tak standardowo jak wiekszość: wydłuzenie ścianki kolankowej,likwidacja podcienia,poszerzenie drzwi wejściowych bo beda ze wstawką,zamurowanie drzwi do kuchni, a tak ze poszerzylismy garaz na 4,12 m. Pozostały okna podwójne,choc planowałam pojedyncze i chyba popełniłam błąd bo starsznie mi sie to nie podoba, no ale trudno tak juz zostanie.Zdecydowałm sie też na swietlik w dachu bo jednak na klatce jest ciemno i po namowach kierbud. uznałam ze to dobry pomysł.Dach zrobilismy po swojemu czyli wylewany,ale dzięki temu po zamontowaniu schodów strychowych zyskamy dodatkowa powierzchnie na graty.Ogólnie starsznie sie ciesze ze juz zaczeliśmy,początkowo miałam wątpliwości co do słuszności wyboru tego projektu,ale teraz stwierdzam że jest ok. W tym roku budowe konczymy na dachu i rynnach w przyszłym okna,ocieplenie i byc może reszta. Jak patrze na wasze wykonczone domy to nie moge doczekac sie kiedy i ja w nim zamieszkam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam! my jesteśmy w sumie jeszcze zieloni bo dopiero chcemy kupić projekt Domu w Lewkoniach 2 P z dachem dwuspadowym. Szukamy kogoś kto w województwie świętkorzyskim postawił taki domek bo bardzo zależy nam na oglądnięciu go.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa,

 

Wraz z córką i zięciem planujemy rozpocząć budowę domu. Ponieważ jest to nasza pierwsza przygoda z domem, mamy bardzo wiele wątpliwości. Wstępnie wybraliśmy już projekt: Dom w Lewkoniach 2P z dachem dwuspadowym. Jednak zarówno nasza dociekliwość jak i niepewność, nie pozwalają nam na podjęcie ostatecznej decyzji. Przeczytałem cały powyższy wątek i dużo rzeczy się wyjaśniło. Jednak nie wszystko. Z tego co Państwo piszecie, parę razy zdarzyło się, aby osoba, która wybudowała już dom, była na tyle uprzejma, aby umożliwić oglądniecie go. Wiem, że zazwyczaj takie posty pozostają bez odpowiedzi, ale może zrobią Państwo wyjątek. Interesuje mnie oglądnięcie domu wybudowanego w województwie małopolskim, najlepiej w okolicach Krakowa.

Jeśli ktoś byłby chętny aby podzielić się z nami swoim doświadczeniem i umożliwić zobaczenie domu na własne oczy będziemy bardzo wdzięczni. Podaje mój mail: [email protected] oraz telefon: 609441464.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was ponownie sory że się powtarzam ale czy ktoś z was zgodziłby by się na to abym z mężem miała możliwość obejżenia domu z dachem dwuspadowym ,chcemy go obejrzeć przed rozpoczęciem budowy .

witam, ja się chętnie zgodzę, mamy lewkonie z dachem dwuspadowym i bardzo nam się to podoba, zapraszam do Brzozy pod Bydgoszczą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wybierał wersję dachu z ramą HEB? Gdzie można taką ramę zamówić (najlepiej okolice krakowa)?

 

 

 

Witam My wybraliśmy wersję z HEB. Już jest na dachu;) Kupowaliśmy w Lublińcu w zakładzie budowlanym Insbud, no ale Kraków jest daleko, może spróbujcie popytać w pobliskich zakładach budowlanych albo gdzie stal sprzedawają. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Chciałam się pochwalić zdjęciami z naszej budowy, na początek wstawię jedno zdjęcie aby sprawdzić czy link działa jeżeli bedzie wszystko ok to powstawiam następne. To jest zdjęcie jeszcze z sierpnia, kiedy nie było jeszcze stropu górnego-w tej chwili montowane są krokwie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d86dbc3b8b9aee99.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam!!! Mam prośbę - czy mógłby mi ktoś podać ile zużyliście wełny, waty szklanej na ocieplenie poddasza (przy krokwiach) w lewkonii z dachem czterospadowym? I na jaką grubość ocieplaliście dach? Jesteśmy na etapie ocieplania tych krokwi i dosyć ciężko jest wyliczyć ile tej wełny przychodzi no i mamy dylemat odnośnie grubości (czym grubiej to na pewno będzie cieplej no ale znowu kosztem pomieszczeń, czego też bym nie chciała, no a z drugiej strony nie chcielibyśmy przepłacać cena też istotna i to baaaaaardzoooooo)!!!! Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do ocieplenia poddasza wełną mineralną , to my zrobiliśmy w ten sposób że daliśmy 15 cm miedzy krokwiami i na przekładkę 10 cm pod aluminiowy stelaż do którego były przykręcane płyty k-g. Stelaż wychodzi poza krokwie na 10 cm i nie zabiera wcale dużo pomieszczenia, a powiedział bym że prawie wcale. Co prawda ja mam dach 2 spadowy.

Doszedłem do wniosku że warto troszeczkę zabrać pomieszczenia kosztem dużo lepszej izolacji na poddaszu. Ważne jest także o jakich parametrach izolacji termicznej zamierzasz użyć wełny. Kierownik budowy doradził aby użyć wełny o współczynniku przewodności cieplnej mniejszym jak 0.04 i tak zrobiłem. Co do ceny to niestety ale dobra izolacja musi kosztować i na te sprawy nie zamierzałem oszczędzać. Trudno mi powiedzieć co do ilości bo juz nie pamiętam poza tym mam dach 2 spadowy ale wykonawca może ci podpowiedzieć ile rolek może zużyć a jak zabraknie zawsze można chyba dokupić.To tyle mich rad. W razie pytań jestem do usług.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...