Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

No właśnie jak zauważyłaś Mirabillis zima zawitała i ciszej na forum

u nas papierkologia w końcu załatwiona, jeszcze tylko pozwolenie na budowę muszę podbić i odebrać dziennik budowy, na wiosnę geodetę i hajda z kopaniem! :wave:

 

a no właśnie pytanie do was - jak sobie liczy geodeta stawki przy tyczeniu budynku na działce? od każdego palika/rogu domu? czy jak?

bo słyszeliśmy że właśnie od każdego wymierzonego palika, a w lewkoniach będzie ich z 16 :eek:

 

Mirabillis możesz powiedzieć ile wyszedł Cię dach? robocizna i materiały? jesli dobrze widzę - to masz blachodachówkę.. może ruukki? chociaż Ty masz dwuspadowy, a my czterospad,więc i materiały i robocizna więcej wyniosą.

pytam bo właśnie mamy zamówioną juz ekipę, zrobili nam kosztorys i powiedzieli ile robocizna, no i chcielibyśmy porównać jak to jest z innymi regionami w kraju.

 

ewiś co do ściany trójwarstwowej.. nie lepiej dwuwarstwowoą i ocieplić styropianem?

My będziemy mieli ze zwykłego suporexu 30cm i styropian i ma wystarczyć ;) tylko jeszcze zastanawiamy się czy na zaprawę czy na klej..

 

Hejka

 

Kangurzyco - my kupilismy na dach blachodachówke HPS CORUS 8004 z 30-letnią gwarancją i płaciliśmy za m2 35 zł,dostalismy wysoki rabat na ten materiał.Mielismy mozliwośc kupienia mat-pladura z KRUPPA w cenie 25 zł , ale chcielismy kupic cos naprawde dobrego i trwałego.W sumie wyszło nam: 320m2 blachy, 4 okna fakro 07 z szybami samoczyszczącymi ,wyłaz,świetlik fakro, 30arkuszy plaskich blach, 15 gasiorów,10 opk wkretów, 5 taśm dekarskich ,20 uszczelek w kosze i rynny metalowe galeco miedź. Za dach z oknami zapłaciliśmy 22500 zł + rynny 3500ł +kominki wentylacyjne 510zł+12000 robocizna-razem 38510 zł. Wiem ze planujesz strop lany więc moge powiedziec ze u nas poszło :

1)stal na dach 1640 zł

2) beton na dach- 24 kubiki b20 15 cm- ok 6300zł

3) ocieplenie dachu,skosów i szczytów 3850zł (na skosy 15 cm na podłoge 20 cm styropianu)

4)krokwie +łaty 5700zł

5) beton wylewany na ocieplenie 4 cm -cos ok 1000 zł

czyli podsumowując : 18500 zł

 

kompleksowo za dach zapłacilismy 57010 zł + 5000 zł robocizna dla ekipy od stanu surowego= 62010 zł

W sumie ekipe od stanu surowego mielismy za 35 tyś, ale gdyby dach nie był wylewany to panowie wzieli by 30 tyś.Musze powiedziec ze bardzo jestem zadowolona z ich pracy, nie mielismy większych problemów z nimi.Bardzo solidna firma, nikt nie musiał nad nimi stać i ich pilnować.Gdyby ktos potrzebował sprawdzonej i uczciwej firmy z podkarpacia to polecam ich z czystym sumieniem.

Dodam też że podbitki nie robilismy dopiero w przyszłym roku.

 

 

Ewiś- ja przyznam sie ze takiej wersji lewkoni jak Twoja nigdzie nie widziałam.Osobiscie uwazam że właśnie wejscie jest wizytówką domu,wiec jeśli pozbawisz go najatrakcyjniejszego elementu czyli balkonu z balustradami opartego na filarach to może on duzo stracić na wyglądzie.W sumie to te balkony sa całym urokiem domów,w lecie pieknie ubrane w kwiaty zima pewnie jakimś oświetleniem.Ale to jest twój dom,twoja wizja i twoje decyzja i nikogo innego.

 

Radkul- teoretycznie masz racje bo blachy z powłokami polietsrowymi a wczesniej akrylowymi sa dostępne w Polsce od 20 lat.Ale np.w Niemczech czy Szewcji historia blach powlekanych jest znacznie dłuzsza niz u nas.Choc u naszych zachodnich sasiadów na dachach króluje dachówka to sa oni wiodącymi producentami blach powlekanych na świecie.Taki gigant jak KRUPP któy opatentował powłoki paldur produkuje tez blachy z dodatkiem powłoki magnazowej aby zabezpieczyc ją dodatkowo przed korozją. Wogóle z blach robia takie powłoki że oczy by nam wyszły z orbit,tylko niestety u nas przylgneła do blach etykietka słąbych i kiepski pokryć dachowych.Jest mnóstwo firm które sprzedają badziewny towar,a jedyne kryterium przy wyborze to cena.Ale ludzie sami sa sobie winni,nie zwracają uwagi na jakość towaru,gwarancje etc.a póżniej jest rwanie włosów z głowy.Niestey za dobry towar trzeba zapłacić,dobre i tanie nie idzie w parze.Dachówke tez możesz kupić za 20 zł /m2 ale i też za 60 zł,róznica napewno jest widoczna.Ja decyzje o zakupie blachy podjełam wspólnie z mezem i naprawde dołożyliśmy starań aby kupic materiał klasowy,trwały i na lata. HPS produkuje mało znana w Polsce angielska firma CORUS, która od 40 lat produkuje stal powlekaną,.Ten materiał jest nowością tylko u nas, ale w Europie jest znany od lat i najwazniejsze że sparwdzony.Niestey do naszej pięknej Ojczyzny technika dociera ze znacznym opóżnieniem,a w pokryciach dachowych to juz przepaść.Nie wróze temu materiałowi spektakularnego sukcesu,poniewaz jest drogi,i zgadzam sie z Toba ze mnóstwo firm koncentruje się na tym by srzedać materiał,jakośc schodzi na dalszy plan.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas geodeta zainkasował 1000 zł za tyczenie domu drogi dojazdowej i wjazdu.

 

Mirablis: widzę, że podobnie jak my masz lane skosy i ściany na poddaszu robione z pustaka 25. mieliśmy mały kłopot z drzwiami balkonowymi w pokoju nad wejściem. przez pogrubienie ścianki nie było by miejsca na otworzenie drzwi i schowanie klamki. Mieliście tez taki kłopot? My w efekcie przesunęliśmy drzwi balonowe o 5 cm. jak to było u was.

 

Po długich rozważaniach wybrałam kocioł kondensacyjny niestety tutaj znowu sprawa komina powraca. Czy ktoś może podzielić się swoimi rozwiązaniami i jaki ma komin do takiego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas geodeta zainkasował 1000 zł za tyczenie domu drogi dojazdowej i wjazdu.

 

Mirablis: widzę, że podobnie jak my masz lane skosy i ściany na poddaszu robione z pustaka 25. mieliśmy mały kłopot z drzwiami balkonowymi w pokoju nad wejściem. przez pogrubienie ścianki nie było by miejsca na otworzenie drzwi i schowanie klamki. Mieliście tez taki kłopot? My w efekcie przesunęliśmy drzwi balonowe o 5 cm. jak to było u was.

 

Po długich rozważaniach wybrałam kocioł kondensacyjny niestety tutaj znowu sprawa komina powraca. Czy ktoś może podzielić się swoimi rozwiązaniami i jaki ma komin do takiego pieca.

 

My akurat nie mielismy problemu z drzwiami balkonowymi,poniewaz nasz wykonawca pomyslał za nas i nie zrobił sciany na równo,tylko zostawił 5 cm scianki tak aby mozna było zamontowac swobodnie drzwi.Mozna to zreszta zobaczyc na niektórych moich zdjęciach,zwłaszcza tych które ostatnio wklejałam.

Co do pieca nie pomoge Tobie,poniewaz ja akurat bede miec miec piec z zasobnikiem eko-groszek,ale wydaje mi sie ze powinnas zasięgnąc opini u producenta np.Viessman-to chyba obecnie wiodący producent kotłów etc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow mateoosh naprawde świetnie,widać że wszystko jest przemyslane i tworzy spójna całośc co w otwartych przestrzeniach, jest bardzo wazne i bardzo trudne. czerwony kolor jest trudny bo mozna przedobrzyc i nadac wnetrzu przytłaczający charakter,u ciebie jest dobrany idealnie.bardzo mi sie podoba brawo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jakim sposobem montowaliscie okna -tradycyjna metoda czy tez na tzw.ciepły montaż.bardzo duzo sie o tym teraz mówi i pisze ,a ja właścieiwie nie wiem jaka jest róznica.czy mieliście jakies problemy z montażem okien,bo słyszałam ze wiele firm nie lubi ciepłego monatzu i podobno trezba dopłacac do takiej usługi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

żona gdzieś podziała pena z wizualizacją, ale w przyszłym tygodniu będzie już montaż, więc będą i realne zdjęcia....

po montażu szafek będziemy jeszcze czekać na blaty marmurowe ale zdjęcia wrzucę :)

nam się podobają właśnie drzwi ze szklaną listwą, ale pionową. I znowu problem.... kochani murarze sprawili, że otwory drzwiowe mamy 204 cm wysokie.... a drzwi z pionową listwą szklaną nie da się dociąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...