Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

WItam serdecznie. Dziękuję serdecznie za podpowiedź odnośnie wstawienia fotek.

Oto nasza lewkonia. Jedno zdjątko sprzed miesiąca i dwa wczorajsze. Jak widać postępów w pracach brak.

http://img1.smyki.pl/0803/07/m/14212114457.jpg

http://img1.smyki.pl/0803/07/m/14204214457.jpg

http://img1.smyki.pl/0803/07/m/14201814457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj betisk-a śliczny masz już domek, chciałabym aby mój juz tak stał :D

Jaka to dachówka?

 

asG pytałaś o bank, przepraszam, że wczesniej nie odpisałam ale miałam urwanie głowy w pracy. Wzięłam kredyt w Euro-Banku, dopiero od niedawna udzielają kredytów hipotecznych i chyba w związku z tym mają całkiem dobrą ofertę. Ale przy braniu kredytu każda sytuacja jest inna i zawsze trzeba sprawdzić kilka ofert.

 

U mnie prace ruszą dopiero po Świetach bo jest trochę mokro, sporo ostatnio padało.

 

Pozdrawiam

Latte.m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betisk-a gratuluję domku! Masz schody jakie mi się marzyły .... ale majstry powiedziały że to dużo roboty z takimi będzie :cry: .... no i nie będę takich miała.... ale to nic... nie powód do płaczu. Ta ścianka kolankowa to chyba niewiele podniesona u Ciebie bo dom nie stracił na wyglądzie. Tak sobie pomyślałam.... :wink: hm.... nie wiem czy tak można.... jakbyś sfotografowała tą lewkonie którą mijasz jadąc na działke i ja tu zamieściła? Nie wiem czy tak bez zgody właścicieli.... :-? :-?

 

Roman dzięki za odpowiedź w sprawie okien.Wezmę twoje rady pod uwagę przy wyborze. Teraz jednak sen z powiek spędza mi dachówka... którą wybrać.... Tondach czy Creaton...Creaton czy Tondach... W Tondachu za dwa tygodnie ma być podwyżka no i jakbśmy chcieli ją zamówić to płatność od razy bo liczą cene z dnia zapłaty.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betisk-a gratuluję domku! Masz schody jakie mi się marzyły .... ale majstry powiedziały że to dużo roboty z takimi będzie :cry: .... no i nie będę takich miała.... ale to nic... nie powód do płaczu. Ta ścianka kolankowa to chyba niewiele podniesona u Ciebie bo dom nie stracił na wyglądzie. Tak sobie pomyślałam.... :wink: hm.... nie wiem czy tak można.... jakbyś sfotografowała tą lewkonie którą mijasz jadąc na działke i ja tu zamieściła? Nie wiem czy tak bez zgody właścicieli.... :-? :-?

 

Roman dzięki za odpowiedź w sprawie okien.Wezmę twoje rady pod uwagę przy wyborze. Teraz jednak sen z powiek spędza mi dachówka... którą wybrać.... Tondach czy Creaton...Creaton czy Tondach... W Tondachu za dwa tygodnie ma być podwyżka no i jakbśmy chcieli ją zamówić to płatność od razy bo liczą cene z dnia zapłaty.

 

Pozdrawiam!

Witam gorąco. Dziękujemy aśG.

A propos schodów, faktycznie wyglądają fajnie, ale żeby je obłożyć, materiału pójdzie sporo i pewnie sporo za to zapłacimy fachmanowi, bo układanie będzie niezłą zabawą. Dlatego nie wiem, czy takie zostaną :(

U nas ściana kolankowa, wg tego co wyczytałam w projekcie podnieśiona została o 20 cm, więc niedużo, ale...

jest jedno ale w tym wszystkim, co irytuje mnie straszliwie, a mianowicie okna połaciowe. ja przy wzroście 170 cm za chiny wyjrzeć przez nie nie mogę, chyba że stanę na palcach, ale co to za wyglądanie. Nie wiem, czy tak jest w projekcie, czy jest to jakoś przekombinowane. Do tego byli właściciele wstawili sobie w połać okna Velux-a , super tylko rączka do otwierania znajduje się pod sufitem. Wychodzę z założenia, że okna są po to żeby przez nie wyglądać i by je otwierać, a u nas z jednym i drugim będzie kiepsko :evil: .

Natomiast nasi znajomi projektanci stwierdzili, że najlepszym rozwiązaniem w salonie byłoby przesunięcie wykusza o jakiś metr w lewą stronę, bo po wstawieniu kanapy z prawej strony wykusza i okrągłego stołu w wykuszu, meble te będą prawie zachodziły na siebie.

Jeśli chodzi o tę lewkonię w mojej okolicy, to może kiedyś podjadę do właścicieli i pogadam o fotce, ale to gdy zrobi się troszkę cieplej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh!!! Roman, pięny ten twój domek wyszedł !!! Dachówka piękna. Jak deszcz spłuka ten pył to dopiero będzie błysk :o Gratulacje! Z tymi odcieniami dachówek to faktycznie problem. Właśnie tego się obawiamy że jak zamówimy i nam braknie to potem dokupiona będzie w innym kolorze. Właśnie mamy ten dylemat. Jak zamówimy Tondach to w razie gdyby nam brakło to na składzie mają dużo tej dachówki więc podjeżdżamy i kupujemy. Z dachówką z Creatona już tak nie ma bo zamawiąją dokładnie tyle ile się potrzebuje i koniec.... w razie braków trzeba czekać aż domówią, a co przyjdzie to też nie wiadomo.

 

Betisk-a byłam wczoraj u znajomych i pooglądałam ich okna dachowe. Mają ściankę kolankową na 3 pustaki i okno nie jest wysoko. Przy wzroście 170 można sobie wyglądnąć przez nie. Nie wspomne już o klamkach :roll: ktoś chyba to robił bez głowy. Beznadzieja. Latać z krzesłem żeby sobie otworzyć okno :cry: A co do wykusza to co piszesz o jego przesunięciu to w lewkoni 2 jest właśnie tak przesunięty. Kiedy zaczynacie wykańczanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Ja buduję w okolicach Krakowa.... tzn w takich okolicach że do Krakowa mam ok 50 km :D . Dekarzy już mamy nagranych, ale dzięki za pamięć. Nasi są trochę tańsi niż twoi..... miejmy nadzieję że nie będą gorsi. Teraz jak dach jest to co w planach, jakie prace w następnej kolejności. Pewnie okna.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,no... Roman! To ty zdolniacha jesteś :lol: ..... tylko ten czas..... zawsze go mało :roll: ale jak prace pójdą w takim tempie to pewno na zimę zamieszkasz. Odsprzątałeś się już? U nas na budowie tak mokro że wejść się nie da bo sie można utopić. Od września chcemy wyrównać kupy ziemi powstałe po wykopaniu piwnicy i się nie da wjechać koparką. Cały czas mokro.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich,

ja buduję lewkonię z garażem dwustanowiskowym. W przyszłym tygodniu bedą robić stropy, a jutro dostanę wycenę dachówki. Dachówkę wybrałem tak samo jak Roman, Robben ale kolor czarno-brązowy (wolałbym odwrotnie, bo ta jest praktycznie czarna). W tartaku więźbę mam już zamówioną, dekarz chce 16.000zł za położenie dachówek i wstawienie okien (może uda się stargować do 15.000). Jeszcze cieśla i będę dodawał te słupki z kosztami, ale już wiem, że nie będzie to mała sumka za ten daszek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Cieszę się że nasze grono się powiększa.

Marku witamy,witamy :)

My dachówkę wybraliśmy i zamówiliśmy .... jednak Tondach - Marsylka czerwona angoba.

http://www.tondach.pl/images/produkty/2112000000.jpg

Jest śliczna... :p :p :p

Z wycenu wyszło prawie 14 tyś. Budujemy dom bez garażu. Drzewa na więźbę ścięte i zawiezione do tartaku. Nie wiem dlaczego wszyscy mówią że ten dach będzie duży :cry: . W tartaku tak powidzieli i w składzie gdzie zamówiliśmy dachówkę też. Marku a na ile tobie zrobili wycene dachówki. Wiem ze te kwoty nie są porównywalne, ale może moja nie jest taka droga :wink:

Pozdrawiam wszystkich budujących!

Ps. Marku może zamieścisz jakieś zdjęcia...? Masz po dwa okna z przodu czy po jednym. Robiłeś jakieś większe zmiany w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja buduję z garażem dwustanowiskowym więc powierzchnia dachu będzie większa. Po podniesieniu ściany kolankowej i wydłużeniu krowkwi dach będzie miał około 300m2. Dachówkę Robena wycenili mi na 23.500zł. Do tego dojdzie 9szt. okien dachowych i cena robi się pokaźna.

Zmian wiele nie wprowadziłem:

- podwyższona ściana kolankowa o 25cm

- zamurowane wyjście boczne na taras

- zamurowane przejście do kuchni z salonu

- wejście do kuchni poszerzone o 10cm

 

Póki co fachowcy przygotowują się w dalszym ciągu do zalania stropów. I jak widać mam podwójne okna.

 

http://img232.imageshack.us/img232/5383/strophh7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie! Jakaś tak cisza w tym naszym wątku... zresztą u nas na budowie narazie też. Dachówkę mamy już na placu, pustaki też. Końcem maja przychodzą ciągnąć mury :lol: Już nie mogę się doczekać :p :lol: W ubiegłym tygodniu w końcu udało nam się obsypać fundamenty... od października czekały.

A co tam u Was słychać?

Roman jak okna - zaprawione? O elektryka nie będę pytać - czytałam w innym miejscu :evil: - nie będę cie denerwować.

Latte.m fundamenty wykopane? Pewnie już zalane bo pogoda sprzyja. A betisk-a u ciebie jak prace wykończeniowe, rozpoczęliście? Marku ty strop pewnie masz już zrobiony. Może jakieś zdjęcia? :wink:

Pozdrawiam was serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku ty strop pewnie masz już zrobiony. Może jakieś zdjęcia? :wink:

Strop to dla mnie temat drażliwy. Najpierw fachowcy zapewniali, że do końca kwietnia strop i wieniec będzie zrobiony. Później tylko schody na piętro, ściana kolankowa i 17 maja się żegnamy. Mamy już maj i udało im się zalać strop tylko nad garażem. Reszta daleko w polu, a mają jeszcze dodatkowo do poprawki ocieplenie fundamentów i inne drobne poprawki. Na 26 maja mam umówionego cieślę, a na 14 czerwca dekarza. Jeżeli się nie wyrobią i cieśla nie będzie mógł wejść to od nowa będę musiał szukać cieśli i dekarza, bo ci nie mają już wolnych terminów. Ogólnie porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej!!! Jak czytam wasze ostatnie posty to jestem przerażona :roll: :roll: Co ci fachowcy ... albo "fachowcy" wyprawiają z nami inwestorami :evil: :evil: No ale przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać bo widze że każdy ma z nimi jakieś problemy.

Roman adres wysłałam na priva i z góry dziękuję. Twój dom ma już z pewnością niezły wygląd. Dobrze że znasz się na elektryce i chyba nie tylko, to jakoś pooowoooli możesz posuwać sie do przodu bo Marek to ma już całkiem przechlapane.

Marku nie chciałam Cie drażnić tym pytaniem o strop. Myśle że nie będzie tak źle.

U nas ze spraw budowlanych.... to wczoraj posadziliśmy ok 150 małych iglaczków do doniczek :wink: Jak podrosną będziemy sadzić na działce.

Pozdrawiam i udanych zmagań z budowlańcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gorąco.

U mnie aśG prace wykończeniowe ruszyły pełną parą i dlatego nie mam zbytnio czasu zaglądać na forum.

Z prac wykończeniowych mamy do przodu ocieplenie poddasza, zabudowany kominek, przerobioną hydraulikę w górnej łazience i pierwszą warstwę gipsu ( na większości ścian). Wnętrze nabrało kształtu, szczególnie poddasze. Gdy nie było ocieplenia myślałam sobie; Ale tu będzie wysoko, ile przestrzeni. Po założeniu ocieplenia i k-g; Ale te pomieszczenia niskie, ale małe. A teraz, gdy gładź jest na ścianach i jest bialutko jest super!!! Pomieszczenia odzyskały swoje wymiary. Niestety nie mogę tego powiedzieć o górnej łazience. Dla mnie jest ona katastrofą. Każdy , kto do niej wchodzi mówi: Uuuu jaka duża, ale jaka nieustawna. I to jest niestety fakt. Pocieszam się, że w wannie się leży, a nie stoi, a z wc wstaje się pod kątem, a nie wyprostowanym, bo byłoby kiepsko. A co by było, gdyby ścianka kolankowa nie została podniesiona!!!!!???? O zgrozo!!!!!

Kończę, bo zaraz zmykam na budowę. Może uda mi się zrobić jakieś fotki, to w wolnej chwili je wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...