Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prohol ścianka kolankowa została podniesiona bodajże do czterech pustaków jesli dobrze pamiętam. Faktycznie - licząc na powyższym zdjęciu wychodzi że 4, wydawało mi się że 5, ale mam luki w pamięci.

4 pustaki po 24cm plus fugi - ścianka kolankowa na jakieś 105-115 cm.

kolankowa została podniesiona z tego względu ze w środku na poddaszu są murowane skosy na stropodachu, i zeby nie było za nisko to tak wyszło.

Z jednej strony dobrze, bo w pomieszczeniach jest wysoko - nie trzeba się "czołgać" w najniższych punktach pokojów, ale z drugiej strony przez okna dachowa to można popatrzeć sobie jedynie na niebo, linii horyzontu po prostu stojąc przed oknem - nie widać.

Ale z otwieraniem nie ma problemu.

 

Ściany zewnętzrne z suporexu grubość 30.

 

Dziekuje za informacje:). Troszke sie zmartwilem tymi oknami...moze warto rozwazyc podniesienie scianki o 1/2 pustaka, zawsze to kilka cm nizej, ale z drugiej strony robi sie nizszy strych:) ech...dylematy mnie czekaja na wiosne:)

 

ps. A z jakiej firmy bralas suporex? Ja sie zastanawiam nad h+h standardowy 26cm (na klej) + styropian 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Agatakaw

Jakie okucia polecam..? Nie znam się od strony profesjonalnej na stolarce okiennej, ale po opiniach innych i tym co wyczytałem w googlach Winkhauz jest dość znaną i dobrą marką okuć.

 

Agatakaw pięknie wykonana elektryka :) Zazdroszczę, bo my dopiero będziemy to robić jak fundusze pozwolą. Widze tablicę rozdzielczą 1x12 - jest wystarczająca na taki domek? Nie brakuje miejsc na moduły?

Mogłabyś powiedzieć jak wychodzi finansowo poprowadzenie instalacji po całym domu? Materiały plus robocizna.. elektryk liczy sobie od punktu czy godzi się na konkretną sumę od całości?

Widze ze masz też juz rozprowadzoną hydraulikę (my mamy jedynie na dole, piętro jeszcze nie ruszane.. szczerze mówiąc to teraz nie wiem jak podłączę pion z góry na dół.... :-P)

 

No i masz piękny ogródek... u nas przestrzeń wokół domu to narazie jedynie jakaś stara trawa i nic więcej..

 

No właśnie.. masz już instalacje a nie masz okien.. :-P trochę strach zostawiać dom otwarty

ps.Agatakaw też masz kolankową na 4 pustaki i tez nie masz wcale tak nisko te okna na poddaszu - pocieszyło mnie to :)

 

A z jakiej firmy bralas suporex?

Prohol

suporex braliśmy dośc popularny w naszych rejonach Grupy Prefabet (tak na żółto opakowane folią na palecie). Dobra cena w stosunku do jakości, jakoś nie wierzę w te wszystkie silikaty czy inne znane marki.

Styropian też planujemy 12.

 

jeśli rozważasz na klej, weź pod uwage że Cię to trochę "szarpnie", a przefcież i tak zamierzasz ocieplać styropianem na zewnątrz, więc problem mostków termicznych na fugach cementowych Cię nie dotyka. Weź pod uwagę że klejem murarze będą lepić też wszystkie niedoskonałości pustaka, więc tego kleju może Ci szybko ubywać..

ale niech się wypowie ktoś kto murował klejem..

 

Pozdrawiam

Kangur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Kangurzyco dzięki za podpowiedź, na razie jesteśmy z tymi oknami w lesie po prostu za duży jest chyba wybór i tak naprawdę jak sam pewnie wiesz nie ma idealnego wyboru każde rozwiązanie ma niestety jakieś wady.

A odnośnie okien na poddaszu to doświadczony kolega właśnie radził żeby montować te okna jak najniżej bo potem to sobie można niebo tylko zobaczyć, ale u nas to to najniżej też nie jest nisko niestety nie da się mieć wysokiej ścianki i nisko okna ( w sumie to dopiero Ty zwróciłeś mi uwagę że te okna są jednak wysoko).

Odnośnie elektryki to rzeczywiście jest zrobiona super, nie ma się czego przyczepić koszt robocizny to ok. 2 500 (nie wiem dokładnie bo się jeszcze nie rozliczaliśmy ponieważ kilka rzeczy jeszcze Pan elektryk kończy właśnie między innymi tablica rozdzielcza na dole nie jest założona tam będzie 36 chociaż obwodów będzie 24 ale Fachowiec powiedział, że powinien być zapas). materiały kosztowały nas ok. 5 000 z tym, że sam kabel przyłączeniowy do budynku 90 metrów 2 000.

Mam nadzieje, że zabicie deskami tych otworów pozwoli zabezpieczyć instalacje przed złodziejami, okien już na pewno teraz nie wstawimy więc muszę mieć nadzieje, że będzie ok.

Ogródka to u nas jeszcze nie ma dopiero w wyobraźni to co widać to praca męża - szkółka roślin, ale jak już ogarniemy dom to ogród na pewno powstanie suuuper bo to jego marzenie, zresztą moje też. Mam taką właśnie wizję poranna kawa na własnym tarasie z widokiem na ogród aaaachh... Marzenia są piękne.

 

Odnośnie suporeksu to u nas też Grupa Prefabet tyle, że na klej. Czy lepiej niż na zaprawę to nie wiem u nas poszło 3 palety kleju (a chałupa wielka), mnie się wydaje że majster musi budować dokładniej jeżeli jest klej, ale podobno zaprawa tworzy dodatkowe rusztowanie, ach te dylematy budowlane.

O mostkach termicznych to nie ma co mówić bo to styropian przykryje u nas plan 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jednak w tym roku zrezygnowalismy z budowy scian fundamentowych, w nocy przymrozki po kilka stopni i nie chcemy ryzykowac. Czasowo nic nas to nie zbawi a jednak bedziemy pewniejsi jak wszystko zostanie postawione przy dodatniej temperaturze:). Takze obecny stan prac to zalane lawy:) Planujemy jeszcze w tym roku kupic bloczki i pustaki, gdyz obawiamy sie podniesienia cen wiosna ( vat 24%, pb95 - 6zl itd ?)), chociaz z drugiej strony strasza druga fala kryzysu i moze byc duza podaz a maly popyt na materialy budowlane spowoduje jeszcze obnizke cen...ech. Jak sadzicie? Warto teraz kupowac pustaki czy jednak sie wstrzymac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witam

Cisza na forum jak makiem zasiał zima na dobre zagościła chyba u każdego a w dodatku święta za pasem. My na ten rok zakończyliśmy inwestycje, decyzja co do okien została podjęta i zaliczkowana, okienka mają przywieźć na budowę w przyszłym roku w okolicach marca stanęło na oknach drewnianych - dębowych Stolbudu w kolorze lazur dąb, okucia Winhausa . Zdecydowaliśmy się tynkować przed oknami po rozmowie z Panami sprzedającymi i montującymi okna.ż Panowie od okien namówili nas też na ciepły montaż, który podobno zabezpiecza dobrze okno przed niszczeniem i likwiduje mostki cieplne wokół okna.

Obecnie na rynku są bardzo duże rabaty na stolarkę okienną i chyba się nie przepłaci.

My zdecydowaliśmy się na drewno, ale byliśmy też w salonie oknoplastu i również nam się podobały dokładnie wykonane, miła obsługa i dużo tańsze, ale czego się nie robi żeby spełnić swoje marzenia ach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...

Witajcie,

Niezły zastój na forum się zrobił. Chyba wszystkich zmroziło ;)

Póki zima, to ja się bawię komputerowo, zrobiłem wizualizację tej malutkiej łazienki na dole..

http://img525.imageshack.us/img525/3407/lazienkadol1.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/7732/lazienkadol3.jpg

 

Trzeba powoli rozmieszczać meble żeby było wiadomo gdzie punkty z prądem rysować.

 

A nawiasem mówiąc.. na zewnątrz mróz, a u nas na budowie w środku temperatura w okolicach 0...

a nic jeszcze nie ocieplane. ściana 30 ;)

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...