Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam w nowym roku:)

 

Po zalaniu law i wymurowaniu scian fundamentowych, pomalowaniu "czarnuchem" i zasypaniem piachem czekamy na wiosne:). Wykorzystujac ladna pogode na poczatku stycznie podpielismy sie pod wodociagi - na razie rura podciagnieta do garazu i zaslepiona, a zawor zakrecony. Latem skladalismy wniosek o podciagniecie zasilania, bo czas realizacji przez PGE to do 1.5 roku!:) A tu mila nieposdzianka, bo w styczniu zglosil sie Pan z PGE z planem i ustalalismy gdzie maja postawic postument z licznikiem itp...takze na wiosne bedziemy mieli juz prad w granicy dzialki:). Udalo nam sie jeszcze na jesieni kupic suporex (caly i polowki) oraz czerwona cegle na kominy.

Zanim zaczniemy budowe musimy jeszcze kupic desek calowek, szalunkowych pod strop, drewno na krokwy i murlaty itp...czyli kolejny spory wydatek. Na szczescie mamy znajomego ktory robi dachy i byc moze uda sie z nim dogadac ze moglby nam zrobic dach - on sam + ja + jeszcze ktos z rodziny - wiec koszty budowy dachu sporo spadna...i w zwiazku z tym zastanawiamy sie nad dachowka. Ale to jeszcze daleka droga to dachu..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich szczęśliwców posiadających ten śliczny dom.

 

Jako, że jesteśmy z mężem posiadaczami działki od południa bardzo przypadł nam do gustu właśnie ten projekt. Powiedzcie jak macie ustawione wasze chatki z wykuszem na południe czy może ktoś ma na wschód (czy ma jasno w salonie). My na wschód mamy najładniejszy widok i zastanawiamy się co z tym fantem zrobić.

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma tak zaprojektowane schody, że do garażu nie ma schodków?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym roku

widzę że ruch na forum się zaczyna mimo iż za oknem zima. U nas też pchamy wózek do przodu. Kupiliśmy wełnę mineralną na poddasze (isover supe mata) i styropian na podłogę i ściany zewnętrzne (termoorganica silver i platinum), bo cena dobra.

mery_r schody do garażu można chyba zlikwidować ale co zrobić później z dachem garażu czy połączyć (wyjdzie stodoła), czy podnieść obie ściany ale wtedy dom będzie wyższy. Jeżeli chodzi o wykusz to my nie mamy wykuszu tylko duży fix i jest na południe wydaje się to być idealną lokalizacją, ale oprócz wykuszu musisz też przemyśleć pozostałe pomieszczenia światło dzienne w domu jest bardzo ważne zarówno pod kontem urody ale też oszczędności energetycznych.

Kangurzyco podziwiam zapał projektowy ja go nie mam zupełnie, wyszła Ci mała ale bardzo funkcjonalna łazieneczka. Pralka ładowana od góry, mam taką sprawdza się w małych pomieszczeniach jestem z niej zadowolona mimo to następną kupię otwieraną od przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatakaw czyli wejście masz od zachodu tak??

ja mam zamiar nie robić pokoi nad garażem dwustanowiskowym to rozwiązuje problem stodółki :)

A i jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś z Was ma może sypialnię z wyjściem na balkon przy wiatrołapie tę z garderobą i może podzielić się jakimiś zdjęciami, czy da się tam ją upchać (podwójne łózko). Pozdrawiam

Edytowane przez mery_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dobrze ze forum ożyło ;)

 

Prohol życzymy wytrwałości na wszystkie czekające was prace i nerwy..

u nas sprawa z PGE też się szybciej potoczyła niż zakładaliśmy, jednak i tak na niektóre rzeczy (przetargi) tzreba było czekać..

 

Powiedzcie jak macie ustawione wasze chatki z wykuszem na południe czy może ktoś ma na wschód (czy ma jasno w salonie). My na wschód mamy najładniejszy widok i zastanawiamy się co z tym fantem zrobić.

mery r u nas domek stoi wejściem do południa a wykuszem do wschodu - wyaje nam się z to jest najbardziej optymalne usadowienie.. pokoje od przodu i salon bardzo ladnie będą oświetlone, oczywiście kuchnia od północy.. ano ale jakis kompromis był potrzebny.

 

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma tak zaprojektowane schody, że do garażu nie ma schodków?/

u nas jest 1 schodek i wcale głupio to nie będzie wyglądało, a myślę że czasami wręcz będzie bardziej funkcjonalnie.

Nie wiem czy usunięcie schodków i zmiany tym spowodowane przy dachu nie będą wymagały aranżacji projektu..

 

Kangurzyco podziwiam zapał projektowy ja go nie mam zupełnie, wyszła Ci mała ale bardzo funkcjonalna łazieneczka. Pralka ładowana od góry, mam taką sprawdza się w małych pomieszczeniach jestem z niej zadowolona mimo to następną kupię otwieraną od przodu.

Agatakw dziękujemy ;) akurat projektami zajmował się Kangur :-P

właśnie z tego powodu że na dole ta łazienka jest mała chcieliśmy zaprojektować zeby zobaczyć czy w ogóle coś tam sie pomieści, no i wyszło nawet schludnie i przejrzyście. Projekty kuchni i salonu tez zrobiliśmy żeby znać pzybliżone rozstawienie mebli - zeby wiedzieć gdzie punkty z prądem rozmieścić. Pralka ładowana od góry - bo na inną tam po prostu już nie będzie miejsca, a w kuchni nie chcemy mieć pralki.

czemu następnym razem kupić ładowaną od przodu ?

Edytowane przez Kangurzyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem nastepna wielbicielka domku w Lewkoniach. Bede budowala w lubelskim! W srodku sporo pozmienialam ale elewacja bedzie "lewkoniowa":)

Tylko okna chcialam pozmieniac na dole i wstawic dwa zamiast czterech. Wiem, ze jest duzo przeciwnikow tej opcji ale chyba jednak przy tym zostane. Lubie duuuuze okna, chociaz nie mozna odmowic czterem oknom posiadania specjalnego klimatu. Jestem na etapie zbierania dokumentow i dopiero zaczniemy na jesieni. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestnikow forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szczęśliwców posiadających ten śliczny dom.

 

Jako, że jesteśmy z mężem posiadaczami działki od południa bardzo przypadł nam do gustu właśnie ten projekt. Powiedzcie jak macie ustawione wasze chatki z wykuszem na południe czy może ktoś ma na wschód (czy ma jasno w salonie). My na wschód mamy najładniejszy widok i zastanawiamy się co z tym fantem zrobić.

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś ma tak zaprojektowane schody, że do garażu nie ma schodków?/

 

witaj mery_r

my mieszkamy w Lewkoni z takim ustawieniem o jakim piszesz

o wschodzie mamy słońce w kuchennym oknie i tarasowym, w południe w wykuszu a wieczorem od frontu.

jest to bardzo fajne rozwiązanie ponieważ od rana do wieczora mamy jasno w salonie.

latem zasłaniamy rolety zewnętrzne, żeby się dom nie nagrzewał zbytnio, ale zimą to czysta przyjemność siedzieć w promieniach słońca:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beatki, fajnie ze jest ktoś następny z lubelskiego kto będzie budował lewkonie :) też jesteśmy z lubelskiego

 

Jeśli chodzi o te okna to my tak samo postanowiliśmy zamiast 4 zrobić 2 i domek wcale nie stracił uroku.

Rozmiar tych okien od frontu mamy 180/150 (szer/wys) i wydaje mi się że są wystarczające, ani za duże ani za małe.

 

ścianke kolankową też podnieśliśmy względem tego co jest w projekcie, dzieki temu na górze nie tzreba na klęczka podchodzić do ściany :-P

Nie wiem dokładnie, nie pamiętam, ale kolankowa u nas jest albo na 100 albo na 120cm. Potem wystarczy wypuścić trochę więcej dachu na ścianę i nie będzie widać takiej wysokiej kolankowej.

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mery_r nasza lewkonia stoi wejściem od południa a wykusz wychodzi na stronę wschodnią. w tym ułożeniu salon jest dobrze oświetlony cały dzień, choć trochę mi brakuje promieni słonecznych wpadających po południu do wnętrza.decyzję o takim ustawieniu podjęliśmy z uwagi na ładniejsze widoki z tej strony i bardzo niechlujnych sąsiadów z drugiej. dodatkowym atutem jest ładnie oświetlony duży pokój nad garażem. Niestety taras jest raczej zacieniony, słońce oświetla go tylko wcześnie rano. Co do schodka w garażu my takiego nie mamy. mamy dwa schodki w korytarzu miedzy łazienka a kotłownią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam gorącą prośbę do tych, którzy już wybudowali. Przygotowuję dla siebie kosztorys budowy na 2012, aby rozsądnie rozłożyć sobie budżet.

Mam zatem do Was pytanie, te ceny kompletnego dachu, które znajdują się w tym zestawieniu http://www.wycenadachu.pl/wycena/dom-w-lewkoniach są mniej więcej zbliżone do rzeczywistości? Jak to u Was wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ravo 77 raczej te wyceny są realne a robocizna za krycie dachówka dachu kopertowego to cena miedzy 55- 85 zł w zaleznosci od regionu i klasy wykonawcy.

 

anakonda widze że u Ciebie tak jak i u mnie szafka pod umywalke jest zawieszana, słusznie bo w takich maliznach takie rozwiązanie nie zmniejsza pomieszczenia.

 

mery_m przód domu od wschodu, salon od pólnocy dla niektórych takie usytuowanie pewnie nie do zaakceptowania . Niestety takie ułozenie domu było koniecznościa bo działke jest szeroka tylko na 23m, obawiałm sie takiego wymuszonego kompromisu ale zupełnie niepotrzebnie. Do południa słońce wpada od frontu pO południu zagląda do naszej sypialni (bo mamy tylko okno ścienne-zrezygnowałm z dachowego i bardzo dobrze ) jak i do kuchni a ponieważ jest otwarta przestrzeń zerka tez i do jadalni . Za to salon bedzie w lecie chłodniejszy co mnie za bardzo nie martwi -nie lubie upałów. Świetlik dodatkowo rozjaśnia klatke cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangurzyco jeśli macie jakąś wizualizację kuchni to chętnie bym obejrzała bo jest to chyba najważniejsze pomieszczenie w domku i powinno być super przemyślane, a niestety jeżeli mogę mieć jakieś obiekcje do lewkonii to jest to właśnie kuchnia (trochę mała i mało ustawna) no ale nie można mieć wszystkiego.

Odnośne pralki to wiesz ładowaną od góry mam od 10 lat i w malusiej łazience sprawdza się super, ale ma też jedną wadę musi być otwarta (przynajmniej u mnie) żeby się suszyła w środku dlatego nic na niej nie można postawić, każdy wchodzący gość spotyka się z "rozdziawioną japą pralki", po za tym ja bym chciała pralkę na podeście z taką szufladą na dole na chemię i żeby się nie schylać do wkładania i wyciągania prania. Ale na razie to niech ta pierze jak najdłużej.

Pozdrawiam i czekam na wizualizację kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatakaw niestety wizualizację kuchni robiłem w programie online z IKEI i nie zapisałem jej, więc został mi jedynie wydruk.. :( ale może dziś siądę zrobię jeszcze raz w innym programie to wkleję tutaj.

Póki co wklejam widok salonu.. nie jestem przekonany co do ustawienia mebli, wiadomo - to się będzie zmieniać jeszcze kilkadziesiąt razy.. ale ogólny zarys na starcie będzie wyglądał mniej więcej tak..

 

http://img851.imageshack.us/img851/7319/saloon.png

http://img706.imageshack.us/img706/424/saloon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej Kangurzyco!

 

Dzieki za powitanie! Tez jestescie w lubelskim? To kiedys trzeba bedzie te Lewkonie zobaczyc! :) Chociaz jak mowilam w srodku duuuuzo pozmienialam. Okna zostawie jak Ty 180-ki, nawet myslalam o szerszych ale chyba beda za duze, poszerzylam lewa czesc przedniej elewacji i z tej lewej strony dom jest dluzszy, wiec ta 180-ka z zewnatrz wyglada troche za krotko. Ze srodka jednak patrzac 180-ka jest w sam raz. Aj, i dopiero jestem na etapie poczatkowym a co bedzie pozniej........?

Wlasnie chcialabym wiedziec cos wiecej na temat scianki kolankowej domu z dachem dwuspadowym, np na przykladzie domu Tallingua albo kogos innego, bo chyba jednak elewacja wyglada troszeczke inaczej niz w domu z dachem czterospadowym. Juz nawet zapisalam zdjecia paru osob ale sie troche pogubilam.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatakaw zrobiłem skany wizualizacji kuchni, niby kuchnia nie jest duża, ale myślę że najpotzrebniejsze rzeczy się zmieszczą..

My jeszcze zamknęliśmy sobie ścianke między kuchnią a salonem a mały stolik do jedzenia chcielibyśmy mieć w kuchni no i myślę ze właśnie z tym stolikiem będą największe problemy zeby go zmieścić...

 

http://www.image-share.com/upload/1307/171.jpg

 

http://www.image-share.com/upload/1307/172.jpg

 

wszystko będzie wychodzić kiedys tam. Problem jest też z rozmieszczeniem kaloryfera - przynajmniej takiego małego, bo docelowo mają być na podłodze płytki i podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...