Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Ooooo! Mirabillis!

 

Wlasnie obejrzalam sobie fotki Twoich Lewkonii i domek wyglada super. Poniewaz tez buduje domek z dachem dwuspadowym ponawiam pytanie! Jaka jest wysokosc Twojej scianki kolankowej? Waham sie miedzy 130 cm i o pustak nizsza.

 

Co radzisz?

 

Pozdrowienia

 

Hejka Beatki!

 

U nas scianka kolankowa ma dokładnie 130cm na czysto,dalismy 5 pustaków + 20 cm płatew. To daje 140cm - wylewka -ocieplenie- podłoga=130cm. Dom wcale nie starcił na wyglądzie ponieważ troche wydłuzylismy dach i proporcje zostały zachowane. Dla mnie osobiście tak wysoka ścianka kolankowa jest ok, od zawsze wiedziałam ze tak zrobie u siebie bo jestem zwollenikiem wysokich ścianek . Dzieki temu pomnieszczenia nie straciły na metrażu i są przestronniejsze, nie mam uczucia ze mi sufit na głowe leci.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja juz jestem po dolnej łazience, a widze ze niektórzy z was szukają inspiracji do tego pomieszczenia wiec i ja cos dorzuce. Łazienka jest wyzwaniem bo jest mała na takiej niewielkiej powierzchni trudno cos wyczarować .Kiedyś w padł mi w rece katalog casto i tam znalazłam 3 propozycje bardzo zbliżone do wielkości naszej lewkoniowej łazienki-może komus coś sie spodoba:

 

http://images49.fotosik.pl/1363/09c4d538458fb461med.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/1401/00b3fb0bad1251abmed.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/1409/bee3f32b1852b127med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj Mirabillis,

 

My też ostatnio jakoś rzadziej zaglądamy, tu, ale jeszcze żyjemy :)

 

ZASTÓJ....... niestety. Mamy umówionego elektryke żeby instalację rozprowadził ale gościu jest tak zajęty innymi pracami nadwornymi i korzysta z pogody, że mówi że do nas do środka przyjdzie dopiero jak będzie jakaś zlewa albo załamanie pogody... no i tak czekamy.

 

W najbliższych planach chcemy zrobić zjazd z drogi, kręgi betonowe już czekają, do rejonu dróg już zgłoszone, myślę że albo przed świętami albo po świętach damy radę :)

 

No i muszę dokończyć jakoś ocieplenie stropodachu na strychu bo w tamtym roku już zbrakło styropianu chęci i czasu :-P

 

Chętnie zobaczymy tą górną łazienkę jak już będzie gotowa.... ;)

 

Pozodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozmuniem Kangurki wasze bolączki z majstarmi . Ja przechodze to samo: na zduna czekałam 2 miechy, na glazurnika czekam juz 4 m-ąc miałbyc w styczniu przychodzi dopiero po świętach i tak jest ze wszystkim. Nikomu sie nie spieszy kazdy ma czas ale po pieniądze i zaliczki to kazdy jest pierwszy . Dolna łazienka termin przesuwany 3 razy miąłabyc juz w październiku a robilismy ja dopiero przed nowym rokiem - tez niby zrobiona ale brakuje np.kabiny bo zle zostało przyciete szkło i czekam juz miesciąc na dokończenie. Z półką pod umywalke tak samo dopiero w czerwcu bo stolarz zawalony robotą. Bardzo źle oceniam polskich tzw majstów są nie solidni, nie punktualni , przesuwaja terminy etc. O wiele szybciej wprowadzilibysmy sie do domu gdyby nasz plan wykończeniówki nie został storpedowany przez poszczególne ekipy.

Jak juz bede miała gotowe obie łazienki napewno cykne zdjęcia , teraz to nie ma sensu bo wystające kable , rozłupane gniazdka , wystające rury wod-kan. skutecznie oszpecają te wnetrza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Znów zastój na forum :-P

Witacjie.

U nas uliczka zrobiona (zapraszamy do dziennika), instalacja elektryczna zaczęta, do tego powoli składa się robota do nadrobienia.

 

W najbliższym czasie zamierzam skończyć ocieplać stropodach na strychu i położę na nim podłogę. Miała być lekka wylewka na styro, ale plany się zmieniły i będzie co innego.. ;) Jak zrobię to pokażę :-P

 

Powodzenia w Waszych wszystkich wiosennych pracach.

 

 

Ps Mirrabilis jak tam twoje łazienki dużo im jeszcze brakuje do stanu gotowości?

Chętnie właśnie obejrzałbym zdjęcia z niedokończonych prac.. te wystające kable, rury kanalizacyjne.. ogólny bałagan. Takie właśnie mnie zdjęcia interesują bo ściągam z nich sprawdzone rozwiązania techniczne co gdzie i jak powinno być ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kangurzyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie

Po bardzo długiej nieobecności. Kilka razy próbowałam coś napisać ale pech kasował posty.

Dzięki Kangurzyco za wizualizację, ale niestety uświadomiły mnie one, że nie mamy takich samych otworów i nie mogę u Ciebie podpatrzyć rozmieszczenia mebli. Twoja kuchnia zrobiła się bardziej ustawna dzięki zastosowaniu ściany między pokojem a kuchnią, tam faktycznie jest dobre miejsce na stolik, ja mam pozostawione przejście. Człowiek nie może mieć ciastka i zjeść ciastka (a szkoda) też by mi się ta ściana przydała. Ale do urządzania kuchni coraz dalej, kolejne koszty wychodzą jak grzyby po deszczu.

Widzę jednak że większość "lewkoniowiczów", buduje i nie ma czasu dzielić się swoimi doświadczeniami. U nas też robota wre, a schody się piętrzą. Środek już wytynkowany, wygląda pięknie, okna wstawione po części. Zamówiliśmy sobie ciepły montaż w firmie jak się wydawało profesjonalnej, ale niestety Panowie uczą się na naszych oknach i jako nauczyciele występujemy my. Płakać się chce. OSTRZEGAM wszystkich którzy zdecydują się dokładać pieniądze do ciepłego montażu to dokładnie zorientujcie się że montażyści mają odpowiednie umiejętności, bo szkoda kasy i nerwów na takich partaczy za przeproszeniem. (W niedługiej przyszłości dodam kilka zdjęć jak wygląda "profesjonalny montaż okien":mad:)

Jutro od tygodnia tzn. przychodzi fachowiec do ogrzewania będzie kładł styropian (10 cm na dole 5 cm na górze) i rozkładał rurki, potem będziemy robić wylewki i będzie już prawie pięknie.

A mam pytanie jaki tynk planujecie na zewnątrz firma, struktura, kolor???, jaką bramę garażową polecacie Wiśniowski, Horman czy inną ???

POzdrawiam i wysyłam posta zanim mim się skasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj agatakaw :)

W końcu ktoś coś napisał..

no właśnie odnośnie kuchni od razu wiedzieliśmy że chcemy mieć odgrodzoną od salonu, pomijając fakt ustawności nie chcieliśmy żeby zapachu unosiły się po całym domu. Dodatkowo docelowo jedyny punkt otwarty w kuchni to będą drzwi, ale pewnie kiedyś tam się zamontuje przesuwne bo zajmują mniej miejsca.

 

Agatakaw to u Ciebie środek już pewnie całkiem pięknie wygląda, my bardzo chcielibyśmy w tym roku zrobić tynki ale nie wiem czy wyjdzie.. narazie elektryk nasz wstrzymuje. A z oknami tez mieliśmy przeboje i to nie małe, trafiliśmy na firmę wktórej okazało się że szefowi brakuje ludzi do pracy bo wszystkich wysłał zagranicą, dodatkowo oszukał nas na marce okien, i to bardzo zręcznie w taki sposób ze teraz nic mu nie idzie udowodnić (pamiętajcie ludziska żeby wszystko z interesantami ZAWSZE mieć na piśmie bo oszuści stoją na kazdym rogu).

 

Brama garażowa..? mamy wiśniowskiego (zakładał ten sam człowiek co od okien....) i to jakaś "cięta" z szerszej bo akurat udało mu się wyrwać na wyprzedaży (a my przecież wcale na wiśniowskiego się nie umawialiśmy itd itd itd.. dobrze ze przynajmniej kolor się zgadza) (możesz zobaczyć w naszym dzienniku budowy).

Ale z tego co czytałem to wydaje mi się ze jednak Hormana będzie lepsza niż wiśniowskiego.. i na pewno droższa.

 

Agata możesz powiedzieć jak kładliście tynki w środku? masyznowo?> tradycyjne czy wapienne? Firmą czy sami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chwila czasu (hi hi) więc piszę.

Karnurze tynki robione były maszynowo cementowo-wapienne (chyba), wyszły moim zdaniem ślicznie (różnica między ścianą otynkowaną a surową powala z nóg), są gładkie i równe dlatego też nie widzę potrzeby dodatkowego inwestowania w gładź. Mąż robił ogród u tynkarza a ten Pan u nas tynki i wylewki jeszcze ma zrobić.

U Was tynki nie zrobione, ale ocieplenie sufitu na poddaszu porządnie wykonane (kładliście styropian?).

A odnośnie nierzetelnych wykonawców to fakt trzeba bardzo uważać. a jeszcze jedno jak mobilizujecie ekipy żeby za sobą sprzątały zaczyna mnie wkurzać ten bajzel zostawiany przez fachowców. Idziesz na budowę i sprzątanie w kółko papiery, folie, papierosy, jakby się nie dało tego do worka spakować. Nie wspomnę już, że jak potrzebny jest kawałek deski i styropianu to biorą przeważnie z poukładanej kupki najlepszy materiał 20 cm deski potrzeba a tnie z 2 metrowej koszmar. Ostatnio przyjechał Pan poprawiać montaż okien nie miał drabiny to sobie styropian przytargał ach. Przecież to wszystko kosztuje.

A jeszcze szybko link do zdjęć po tynkowaniu.

https://picasaweb.google.com/110628116355610420900/Kwiecien2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJP9xbbr0Z7JFg&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie agatakaw tynki bardzo zacnie see prezentują:)

rozmarzyliśmy się z kangurzycą kiedy u nas tak będzie.....

 

U nas ocieplenie sufitu nad poddaszem jest styropianem 10tką a na styro płyta wiórowa. Fakt.. na dzień dzisiejszy jedyna taka ładna podłoga na całej naszej budowie bo wszędzie jedynie chudziak albo cienka warstwa wylewki.

 

U nas przy budowie największy bajzel zostawiali dekarze.. robili zaledwie tydzień czasu a śmieci zostało po nich co nie miara i to w każdym kącie (np resztki obierek po cebuli albo innych spożywczych rzeczy - nie wspomnę o puszkach po rybach których zapach rozchodził się po całym parterze...)

no i nie wspomnę i niecenzuralnych ryzunkach ścianach.

 

ale nijak ich nie upominałem bo już nie miałem siły bo to nic nie dawało. Pilnowałem żeby tylko robili dobrze robotę.

 

Niestety mamy takich fachowców ("fachowców") że nie dość że trzeba na każdym kroku pilnować to jeszcze po nich sprzątać. A to oni od nas kasę biorą.

 

Dlatego najlepiej jak najwięcej rzeczy na budowie robić samemu :) :) :)

a doświadczenie bezcenne :)

 

Pozdrawiamy wieczornie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o ile bloczków podnieśliście ściankę kolankową??? Bo ja myślę o czterech bloczkach, ale nie wiem czy to nie będzie za dużo!!

Jestem na etapie szukania hydraulika. Ile was kosztował i w ile tygodni zrobił całą hydraulikę w domu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie u nas również cztery pustaki i na to wieniec. Wysokość odpowiednia żeby swobodnie pod skosami zagospodarować przestrzeń. Okno - no cóż ja przy wzroście 170 na czubku palca oglądam co nie co.

Wykańcza mnie sprzątanie placu po budowie. Gruz, dechy, skrawki styro i papy. Masakra. Ale poranki na tarasie przy słonecznej pogodzie bezcenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

U nas budowa wielkimi krokami idzie na przód w zeszłym tygodniu rozłożone zostało ogrzewanie a dziś Panowie skończyli wylewki. Domek nabiera uroku, jest jeszcze masa roboty, ale każda wykonana praca przybliża nas do końca (ach).rta

Marta w nas też 4 pustaki + wieniec jeszcze nie praktykowałam po wylewkach, ale przed faktycznie dużo miejsca było pod skosami, okna dachowe (u nas jest jedno w łazience a drugie w jednym z pokoi faktycznie dość wysoko) w poniedziałek będę mogła coś powiedzieć po wylewkach.

Okna dachowe to pomyłka, dziura w dachu moim zdaniem, jak nie ma musu to lepiej nie robić, moim zdaniem oczywiście ( sama mam 2 szt+wyłaz na dach wynik kompromisu).

POzdrawaniam ilink do podłogówki gdyby kogoś interesowało: https://picasaweb.google.com/110628116355610420900/Maj2012Ogrzewanie?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLT71tH6l7r1Tg&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...