Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[...] A co by było, gdyby ścianka kolankowa nie została podniesiona!!!!!???? O zgrozo!!!!!

O ile podnosiliście ściankę kolankową? Ja zamierzam o jeden pusatk - czyli 25cm.

U nas ściana kolankowa jest podniesiona o 20 cm. To za mało, ale pewnie duzo więcej nie możnaby było.

Widziałam jak nasz hydraulik o wzroście około 190 męczył się, robiąc instalację pod skosami. Dobrze, że mamy nieco mniej centymetrów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura!!!! :lol: :lol: :lol: ale sie cieszę!!! Przychodzą do nas ciągnąć mury już we wtorek!!! :lol: Byli umówieni na koniec maja, a tu taka niespodzianka. Wczoraj kierownik ekipy przyszedł do nas z taką wiadomością. Czytając wasze doświadczenia to wszystkiego się spodziewałam ale nie takiego przyspieszenia. :lol: :lol: :lol:

 

Teraz głowa pełna pytań. Bo niby wszystko wiemy jak chcemy zrobić ale czy to będzie dobrze?

 

Proszę napiszcie czy zmienialiście wysokość okna w kuchni - chodzi mi o wysokość od podłogi, czy pozostawiliście tak jak jest w projekcie? I jeszcze jedno pytanie- czy w salonie są jakieś belki na suficie? Robimy strop normalny - lany z betonu. Zdecydowaliśmy sie też na lanie z betonu poddzasza tzn. skosów i stropu nad poddaszem zamiast wykańczania płytami kartonowo-gipsowymi. Wiąże sie to z tym że ścianki działowe na poddaszu będą grubsze - pustak 25. No i ścianke kolankową podnosimy o 2 pustaki bo może o 1 pustak jak u betisk-i to faktycznie za mało.

Marku a jak u Ciebie sprawa ze stropem. Sa jakieś dobre wieści że zdążą na tego 26 -go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku a jak u Ciebie sprawa ze stropem. Sa jakieś dobre wieści że zdążą na tego 26 -go?

Cały czas przygotowują się do zalania, ale termin 26 maja jest moooocno zagrożony. Cały czas szalują i szalują. Faktem jest, że mają tego dużo, bo dodatkowo są do wyszalowania balkon, podciągi i sufit/podłoga nad częścią tarasową.

Jak postawili kolumny przed wejściem to wyszło, że otwór drzwiowy nie jest w środku pomiędzy nimi - tak w ogóle uzsykania symetrii tych kolumn w stosunku do drzwi jest bardzo trudne. Teraz drzwi u mnie zaczynają się zaledwie 2 cm od ściany wiatrołap/salon. Ale musieli rozbierać kawałek ściany, bo pierwotnie drzwi zaczynały się 16cm od tej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło :lol: :lol: :lol: Wczoraj wymurowali ściany zewnętrzne do połowy :lol: :lol: :lol: Już jakiś zarys domu jest. Proszę napiszcie mi .... jeśli tu czasem zaglądacie.... czy wysokość na partesze od podłogi do sufitu będziecie robić taka jak w projekcie czyli 2,74 m? Murarze nam mówią, że to bardzo wysoko i żeby zmniejszyć do 2,60 - 2,64 m

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarze nam mówią, że to bardzo wysoko i żeby zmniejszyć do 2,60 - 2,64 m

Tez mi fachowcy mówili, ze jakos wysoko i moze by tak zmniejszyc. Ale uwazaj, bo nie wszyscy sugruja z dobrego serca, ale tylko z wlasnej wygody. Zapytaj sie ich ile bedzie taniej na robociznie, bo w koncu to mniej roboty dla nich. Od razu zmienia zdanie ;)

Wyzsze pomieszczenie wizualnie powieksza przestrzen. Ja nie zmniejszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło :lol: :lol: :lol: Wczoraj wymurowali ściany zewnętrzne do połowy :lol: :lol: :lol: Już jakiś zarys domu jest. Proszę napiszcie mi .... jeśli tu czasem zaglądacie.... czy wysokość na partesze od podłogi do sufitu będziecie robić taka jak w projekcie czyli 2,74 m? Murarze nam mówią, że to bardzo wysoko i żeby zmniejszyć do 2,60 - 2,64 m

 

Pozdrawiam wszystkich!

 

Wysoko??? U nas jest 2,73 - 2,75 m i wcale nie ma wrażenia kosmicznej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku i Betisk-o dzięki za odpowiedzi. Też jestem tego zdania co wy. Chociaż druga strona medalu to wyższe pomieszczenie - większa powierzchnia do ogrzania. :roll: Sama nie wiem.Zobaczymy jak to nam wyjdzie bo ściany już wymurowane, jeszcze dojdzie wieniec. Czasem to się zastanawiam po co ci murarze zadają pytania jak robić, przecież jak nic nie zgłaszamy zmian to powinni robić zgodnie z projektem. Nie wiem może chcą doradzić albo Marek ma racje i chcą "doradzić" dla własnej wygody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

Dzięki za odpowiedzi co do wysokości. Zobaczymy co nam to wyjdzie. Teraz czekamy na zbrojarzy. Mają przyjść w przyszłym tygodniu. Ale załamaliśmy się ceną stali :roll: :roll: masakrycznie droga. Zresztą wszystko droższe niż na jesień ubiegłego roku. Do tego co mieliśmy przeznaczone na ściany i dach trzeba dodać jakieś 25- 30 %. Za wymurowanie ścian (tylko parter) wzięli nam 4,4 tyś. Ufff.... :roll: :roll:

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jaka cisza! Wszyscy na budowach?

Marku masz już zalany strop? Chyba tak.... U nas zbroją od środy i faktycznie jest tego dużo. W lewkoniach 2 są filary trapezowate, do tego łuki :roll: :roll: Wczoraj i dziś zajmowali się wejściem. Mam nadzieje że to super wyjdzie bo widzę że całe serce w to wkładają. Tylko ile za to wezmą :cry: :cry: , aż się boję? Powiedzieli nam w sumie 15 tyś (zbrojenie to które teraz robią, ściany na poddaszu i drugie zbrojenie - skosy) ale pewnie nie wiedzieli ile pracy ich czeka z tymi łukami i filarami. Ile tobie Marki wzięli zbrojarze?

A jak tam reszta budujących???

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka cisza! Wszyscy na budowach?

Marku masz już zalany strop? Chyba tak.... U nas zbroją od środy i faktycznie jest tego dużo. W lewkoniach 2 są filary trapezowate, do tego łuki :roll: :roll: Wczoraj i dziś zajmowali się wejściem. Mam nadzieje że to super wyjdzie bo widzę że całe serce w to wkładają. Tylko ile za to wezmą :cry: :cry: , aż się boję? Powiedzieli nam w sumie 15 tyś (zbrojenie to które teraz robią, ściany na poddaszu i drugie zbrojenie - skosy) ale pewnie nie wiedzieli ile pracy ich czeka z tymi łukami i filarami. Ile tobie Marki wzięli zbrojarze?

A jak tam reszta budujących???

Pozdrawiam!

 

Ja nie miałem osobno zbrojarzy. Robili to ci sami co stawiali bloczki - czyli mam to w cenie. Strop mam już zalany. Co więcej aktualnie cieśla zajął się dachem. Mimo, że ekipa budowlana jeszcze nie skończyła swojej roboty, wpuściłem cieślę, bo później to już czasu by nie miał. Jak to określił: terminy, terminy, terminy...

http://img151.imageshack.us/img151/158/ogolnylr2.jpg

 

A łuki jakie im wyszły to zobaczę jak zdejmą formę zrobioną z desek.

Wejście:

http://img208.imageshack.us/img208/7776/wejsciezp1.jpg

 

Nad tarasem:

http://img259.imageshack.us/img259/2091/tarashc5.jpg

 

Teraz mam inny problem z tą ekipą, a właściwie to nie mam z nimi problemu, bo ich nie ma! Od piątku nie pojawiają się, bo złapali następną budowę. U mnie została im końcówka - czyli nie wiele do wyciągnięcia, a na nowej budowie nowa duża kasa. Po ciesli, 16 czerwca ma przyjść dekarz, ale jak widac nie mam jeszcze kominów i może być mały zgrzyt. Obiecali pojawic się pod koniec tygodnia - zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących lewkonie.

Ja również wybrałem ten dom, choc go lekko zmodyfikowałem dla swoich potrzeb.

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów w budowaniu... i nie tylko.

Zioło

Witam sąsiada!! A ty gdzie budujesz, na tym osiedlu nowych domów?

 

Marku gratuluję postępów i oby dalej do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda zadałem to pytanie na forum archonu ale może tam nie wszyscy użytkownicy, którzy tu zaglądają śledzą tamto forum więc pytam.

 

Interesuje mnie pokój nad wejściem, a szczególnie miecz z konstrukcji dachu. Chcę przesunąć drzwi wejściowe do pokoju maksymalnie do ściany z pokojem nr 2/06, zmieniając drzwi prawe na lewe, ale chyba ten miecz może w tym nieco przeszkadzać. Ściankę kolankową troche podniosę (o jeden bloczek) ale i tak nie wiem czy to załatwi sprawę. Jak macie zdjęcia jak to wygląda to proszę o zamieszczenie ewentualnie o sugestie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...