Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Nie zmieniam konstrukcji dachu - nie powiększam go ani nie zmniejszam. Wizualnie te 20 cm mniej na "mniejszym" od domu garażu pewnie będzie dobrze wyglądało. Nie potrafię jeszcze powiedzieć w szczegółach bo teraz montuja mi konstrukcję dachu a na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze troche poczekać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cóż tak ucichło na forum. Czy wszyscy tak strasznie zajęci budowaniem, że nikt nie pisze, czy może jesteście na urlopach?

Nomoz jak twój dach? Przerobiłeś coś czy zostawiłeś jak w projekcie? Może jakieś fotki zamieścisz?

AśG kiedy ruszasz z murami poddasza?

Marek jak twoja budowa? Też nic sie nie odzywasz. Czy dach skończony?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! My ruszamy za ok 2-3 tygodnie. Trochę się to odwleka ale już widoki są. Zioło ile dałeś w końcu pustaków na ściankę kolankową? My przymierzamy się do 4. Ty już pewnie masz wymurowane. Mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie bo nie mam kiedy podjechać popodglądać twojej budowy :lol: :lol: Najbardziej jestem ciekawa jak wyszły pokoje na poddaszu - wielkości.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło dzięki za zdjęcie! Super!

Mam prośbę do Ciebie, czy moglibyśmy, przyjechać do Ciebie oglądnąć dom na żywo? O ile nie będzie to stanowiło problemu to nam pasowała by np. niedziela. Chcielibyśmy zobaczyć jak te skosy wychodzą bo wczoraj mój mąż był na budowie innego domku (podobnego) i wrócił przerażony, że te pokoje na poddaszu są strasznie ścięte, a też mają ściankę kolankową na 4 kostki. Bylibyśmy wdzięczni za możliwość obejżenia twojego domu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Zioło Piekny domek sam chętnie bym zobaczył jak wyglądają te cztery pustaki na ściance kolankowej, napisz prosze ile jest wysokości śk. bez wieńca w tym momencie u Ciebie bo nie widze dokładnie z czego ty to budujesz.

U mnie zalana płyta w nastepnym tygodniu ścianka kolankowa i dach troszke mam opóźnienie fachowcy przeskoczyli na inną budowe :( Też się mocno zastanawiam nad tą ścianką kolankową. Ja projekt jak już pisałem mam z lewkoni cztetrospadowej i zastanawiam sie czy w dwu spadowej też są słupy na poddaszu czy więźba oparta jest na ścianach działowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

AśG - nie widzę problemu co do możliwości zobaczenia domku na żywo, ale nie wiem czy będę dał rady przyjechać na budowę w niedzielę, ale może w sobotę?. Poza tym w tym tygodniu jestem na budowie codziennie popołudniami więc zapraszam. Może podasz na maila jakiś kontakt telefoniczny to się odezwę - e-mail: ziolo1979(małpa)gmail.com lub podaj swojego maila to podam ci mój numer tel. Zamiast nawiasu i słowa małpa wpisz @ - celowo tak podaję.

Nomoz. Buduję z suporeksu 24x24x59cm więc ścianka bez wieńca ma 1,0m wysokości w tym momencie. Po wykonaniu podłóg będzie o 10 cm mniej. Poza tym w projekcie z dachem dwuspadowym są cztery słupy 16x16cm, a ścianki są projektowane jako działowe o grubości 10cm. O ile dwa słupy można by było zlikwidować i wybudować ściany nośne w tych miejscach i oprzeć dach na scianach to dwa pozostałe słupy są ustawione na stropie, gdzie pod spodem nie ma ściany nośnej. Ciężar dachu oparty na słupach ten strop przeniesie, ale z dodatkowym ciężarem w postaci grubych ścian może być już problem. W żadnym przypadku nie da się oprzeć dachu na ścianach działowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zioło napisałam Ci telefon na maila. Możesz mi podać też do siebie? Telefon podałam do męża bo z nim sie lepiej umawiać bo u niego z czasem jest raczej krucho, to niech sam decyduje kiedy możemy sie spotkać. Myślę że ta sobota jest realna, ale to sie już dogadacie. Ja się dostosuje :lol: :lol:

 

Mam jeszcze takie pytanie do Ciebie. Czy dół dachu wychodzi u Ciebie w jednej lini z balkonem? Bo na tym zdjęciu niezbyt widać, ale chyba nie jest w jednej lini. No i czy Nomoz dobrze liczy wysokość ścianki? Będzie na gotowo120 cm? Nie znam sie na tym. Ja myślałam już nawet żeby dać 5 pustaków na tą ściankę ale to chyba będzie beznadziejnie wyglądać z zewnątrz. Popsuje bryłe budynku.

 

P.S. Przyłączam sie do do prośby Nomoza o wklejenie zdjęcia od przodu.

 

Ale cię męczymy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj męczycie, męczycie.

Co do ścianki kolankowej to mniej więcej jest tak: 100cm pustaki + 25cm wieniec + 14cm murłata - 10cm podłoga - ok. 10-15cm od góry więc będzie jakieś 1,15-1,20m.

 

Krokwie nie dochodzą do balkonu. Są jakies 40-50cm powyżej (jak dobrze pamiętam). Trochę się to zniweluje jak będzie wylewka na balkonie, ale dla mnie wygląda to dobrze i nie uważam, że daje to efekt za wysokiego dachu.

 

Jak zrobię zdjęcie z przodu to zamieszczę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz wczoraj byłem u Lewkoniowiczów i w środku na gotowo czyli po wylewce i panelach od góry oczywiście regips 100 cm ścianki kolankowej co ciekawe dach schodzi sie do wysokości balkonu oni niby nie podnosili ścianki.\dach wypuszczony tyle co w projekcie i sam juz nie wiem:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zioło za zdjęcie i wyjaśniło sie wszystko ze ściaanką kolankową właściciele zrobili tak jak w projekcie czyli ścianka +wieniec+murłata=89 cm zgodnie z projektem.

W środku mają 96 cm do skosu od podłogi na gotowo dlatego że na ścianke kolankową położyli regips co odsuneło go na jakieś 3 cm i do wysokości regipsu od końca scianki kolankowej też jest kilka centymetrów wysokość do skosu. Ja prawdopodobnie zrobie na 105 cm tak mi wychodzi z maksa.

Jeszcze raz dzieki za zdjęcie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Coś na wątek spadł..... Nikt nic nie pisze..... Co tam chłopaki u was słychać na budowie?

Zioło jeszcze raz dzięki za możliwość zobaczenia Waszego domku na żywo. Zaczęliście już kryć? Pogoda w tym tygodniu sprzyjała dachowym robotom to pewnie postępy macie niezłe. Do nas przychodzą w przyszłym tygodniu.

 

Nomoz a u Ciebie jak? Co w końcu zdecydowałeś z tą ścianką kolankową? Bo pewnie już masz wymurowaną? Może jakieś zdjęcie :lol: :lol:

 

A u reszty...no cóż reszta to tu chyba nie zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie :D

 

Dawno nie zaglądałam na forum bo mi komputer w domu padł. Zaglądałam czasem na forum w pracy ale nie mogłam się zalogować. Dopiero teraz odzyskałam dostęp do sieci.

 

Mam Lewkonię z dwuspadowym dachem. W tej chwili jestem na etapie kładzenia dachówki, właściwie to już końcówka. Za jakiś tydzień dwa będą okna, nie mogę się już doczekać.

 

Jak zgram zdjęcia to wkleję.

 

Mam pytanie, czym zamierzacie ogrzewać Wasze domy?

Pozdrawiam,

Latte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nareszcie coś drgnęło na tym forum.

Jeszcze nie zdecydowałem czym będę ogrzewał dom. waham sie pomiędzy eko-groszkiem, a gazem. Z jednej strony chyba taniej będzie groszkiem, ale z drugiej strony coraz trudniej ten groszek kupić i też jest coraz droższy. Muszę to jeszcze przekalkulować co zostawiam sobie na okres zimowy.

Chętnie poczytam opinii innych na ten temat.

AśG - widziałem, że ściany poddasza ruszyły. Niech się mury pną do góry.

Pozdrawiam wszystkich budującyh i czekam na zdjęcia Waszych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...