Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W LEWKONIACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Też mam taki dylemat.

Dużo osób radzi eko-groszek, ale faktem jest że jest coraz droższy, no i jednak trzeba ten piec obsługiwać, składować gdzieś groszek. Zastanawiam się nad innym ogrzewaniem, może elektryczne...

We wrześniu będę robić hydraulikę, wię muszę się zdecydować.

Postaram się dziś wkleić aktualne zdjęcie.

Pozdrawiam,

Latte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 935
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Widzę, że wszyscy budujemy lewkonie z dachem dwuspadowym i wszyscy jesteśmy na podobnym etapie (ale to pewnie dlatego, że to nowy projekt). Ciekawe gdzie Ci czterospadowcy?

 

Zioło super zdjęcie! Gratuluję postępów. Jak będziesz miał dachówkę to też coś wklej.

U nas faktycznie mury pną się do góry. Ci nasi fachowcy to nas zawsze mile zaskakują. Przyszli we wtorek ok.południa i od razu "chwycili za betoniarkę" i zaczęli murować. Idą jak burza. Do przyszłej soboty chcą zalać strop (te lane skosy :wink: ) Wczoraj wyłonił się pokój nad kuchnią i chociaż wg projekty najmniejszy, to wcale nie jest taki mały. Jak narazie to same pozytywy! Dziś mają kończyć ścianki działowe na górze, ale już widać że pokoje nie będą małe.

 

Co do ogrzewania to myśmy już chyba wszystko przerabiali. Najpierw myśleliśmy o solarach, potem długo była pompa ciepła - była bo już się wyleczyliśmy. Duży koszt, a efekt??? Nie wiadomo czy wspólmierny do kosztu. Teraz znów powróciły solary i ekogroszek i pewnie tak zostanie. Gazu wogóle nie będziemu podciągać do domu. Może z tym ekogroszkiem nie będzie tak źle, bądźmy dobrej myśli.

 

Latte.m ty też się pochwal dachóweczką. Widzę, że tempo masz niezłe. Za tydzień okna, we wrześniu hydraulika, w przyszłym roku pewnie przeprowadzka!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a miało być tak pięknie...

Mamy źle zrobioną ścianę z oknem nad wejściem (nad kuchnią też), tzn. nie źle, ale nie tak jak w projekcie. Może nie duży błąd, ale wg projektu te małe daszki nad tymi oknami powinny się opierać na ścianach które są na równi z górną krawędzią okna albo nawet poniżej, a my mamy nad całym oknem belkę betonową i ten daszek będzie oparty dopiero na tej belce. Kurcze nie wiem czy ktoś zrozumie o co mi chodzi (nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć)

Wydaje mi się Zioło że u Ciebie też tak jest zrobione. Wpatruję się w te twoje zdjęcia od wczoraj i pocieszam się, że może nie zepsuje to bryły domu. U Ciebie to ładnie wszystko wygląda i nigdy bym nie wpadła na to że może być inaczej.

 

Latte.m i Nomoz może zamieścicie jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AśG.

Chyba rozumiem o co Ci chodzi. I u mnie jest tak jak u Ciebie będzie bo to się bierze stąd, że jeśli jest wyższa ściana kolankowa to wyżej przychodzi cały dach. Też nad oknem mam belkę betonową na całej długości i daszek lukarny (murłata z daszku) opiera się na tej belce. Dla mnie wygląda dobrze. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda na żywo to zapraszam.

Dach już skończony więc pochwalę się wam, że od dnia 26. sierpnia STAN SUROWY OTWARTY ZAKOŃCZONY :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zioło gratuluję zakończenia ważnego etapu!!! Boję się, że u nas to przypadnie na grudnia :cry: . Jak narazie to tak się zapowiada bo... terminy...terminy...terminy...

No i dzięki za zaproszenie, ale ja to bym musiała być u Was codziennie bo ciągle miałam jakieś wątpliwości. I tak mamy jedną ścianę na górze źle wymurowaną, ale da się to naprawić. Z tą lukarną to może faktycznie nie będzie źle wyglądać - trzeba być dobrej myśli. Może wkleisz zdjęcie domu z dachówką bo zanim my się do Was wybierzemy to będziecie mieć już następny etap za sobą :lol:

P.S. A na kiedy planujecie stan surowy zamknięty?

 

A gdzie reszta budujących???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję AśG!

Na budowę zapraszam nawet codziennie.

Zdjęcie zamieszczam choć coś mi się widzi, że tylko ja te zdjęcia umieszczam na forum (przynajmniej od pewnego czasu). Na razie zamieszczam takie jakie mam bo czekam na deszcz, żeby umył dach i wtedy zrobię lepsze (te cienie na dachu to kurz z cięcia dachówek). Pozdrawiam i czekam na zdjęcia z Waszych realizacji.

http://images41.fotosik.pl/6/cfdea9928214a458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie wyszło bardzo mi sie podoba aż troche żałuje ze nie podniosłem jednego pustaka wyżej bo z zewnątrz wygląda naprawde super.

U mnie zaczeli strugać krokwie w pażdzierniku powinienem mieć dach he he.

Wtedy jeszcze naucze sie wklejać zdjęcia i nie bedziesz sam :).

Nie zakładasz okien dachowych ?

Moze kradną w waszych rejonach i czekasz na kompletne zamknięcie czyli okna i drzwi . Pozdrawiam i Gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO!!! ja nie mogę.. zioło... rewelacja. Super wam wyszedł ten dach! Gratulacje! Ja myślałam że dachówkę macie ciemniejszą, bardzo ładna! A ja żałuję że daliśmy pół pustaka wyżej.

Ja nie mogę się zmobilizować żeby wkleić jakie zdjęcie. Zresztą najpierw musze je zrobić, a jak mam chwile czasu to jest już ciemno.

My też nie zakładamy okien dachowych w pokojach. Będziemy mieć tylko jedno w łazience. Zastanawialiśmy się nad oknem w pokoju nad wejściem. Ten pokój jest najciemniejszy i taki "kiszkowaty" :lol: W sumie okno by nie zaszkodziło. Teraz mamy tam las stępli i jest ciemnawo, ale jak się rozszałuje to sie rozjaśni... a jak się wymaluje na jasno to będzie dobrze.... tak sobie to tłumaczę :wink: :wink:

 

Z naszych postępów to skosy mamy wylane!! :p

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Okna dachowe zamontowałem tylko w łazience i w pokoju obok łazienki bo tam zlikwidowaliśmy lukarnę i balkon więc nie byłoby światła dziennego. W pozostałych pokojach nie będzie okien dachowych, bo uważam, że te balkonowe są na tyle duże iż nie ma potrzeby dodatkowego doświetlenia.

Nadal czekam na zdjęcia Waszych domów.

AśG - nie martw się, że jest ponuro, bo u nas też tak jest, ale jak się pomaluje...

Mnie najbardziej martwi korytaż na poddaszu. Nie ma tam żadnego okna i obawiam się, że będzie ciemno, zwłaszcza, że nie jestem zwolennikiem drzwi do pokoi, które mają być sypialniami z przeszkleniami tylko pełnych. Chyba przez cały dzień będzie tam półmrok. A może zamontuję tam oświetlenie z czujką ruchu? Coś wymyślę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

[..]

Mnie najbardziej martwi korytaż na poddaszu. Nie ma tam żadnego okna i obawiam się, że będzie ciemno, zwłaszcza, że nie jestem zwolennikiem drzwi do pokoi, które mają być sypialniami z przeszkleniami tylko pełnych. Chyba przez cały dzień będzie tam półmrok. A może zamontuję tam oświetlenie z czujką ruchu? Coś wymyślę.

Pozdrawiam

Też się zastanawiałem jak ten temat ugryźć i myślałem już o świetliku, ale cena nie jest zbyt zachęcająca. Zobaczę z czasem jaki to będzie problem. Może jednak światło przechodzące z dołu i jasne ściany korytarzyka wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troszke umilkło... :) u mnie postawili więźbe kończą ścianki działowe kominy nie za bardzo wiem jak tu się wkleja zdjęcia nie bardzo mam czas sie tego uczyć odezwijcie sie na emla nomoz77(małpa) poczta.fm to wyśle pare fotek mojej lepianki.

jezeli mozecie wyslijcie zdjęcie domu od strony pokoju dziennego z zewnątrz. U mnie wyszedł spory dach a ten fajermur na balkonikiem po prostu ogromny :) ciekaw jestem jak to wygląda u innych

Moze zrobie przy szczycie te ozdobniki w to jakoś to zamaskuje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

[..]

Mnie najbardziej martwi korytaż na poddaszu. Nie ma tam żadnego okna i obawiam się, że będzie ciemno, zwłaszcza, że nie jestem zwolennikiem drzwi do pokoi, które mają być sypialniami z przeszkleniami tylko pełnych. Chyba przez cały dzień będzie tam półmrok. A może zamontuję tam oświetlenie z czujką ruchu? Coś wymyślę.

Pozdrawiam

Też się zastanawiałem jak ten temat ugryźć i myślałem już o świetliku, ale cena nie jest zbyt zachęcająca. Zobaczę z czasem jaki to będzie problem. Może jednak światło przechodzące z dołu i jasne ściany korytarzyka wystarczą?

 

My jesteśmy na etapie pomalowanych ścian i położonych parkietów, nie mamy wprawdzie jeszcze wstawionych drzwi , więc górny korytarz jest widny ( mimo przysłoniętych folią okien ). Ale pełne drzwi do pokoi, hmmm??? Będzie ciemnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betisk-a witamy po długiej przerwie!

Na forum znowu cisza. Ja nic nie piszę bo nic się nie dzieje. Panów od dachu nie widać... ani nic o nich nie słychać :evil: Mam nadzieję, że zima szybko nie przyjdzie.

Z tym przedpokojem na poddaszu to faktycznie problem. Nie wpadłam na to bo my mamy dom bez garażu i w miejscu drzwi do pokoju nad garażem mamy okno i świetnie doświetla przedpokój. Gdyby nie było tego okna to zdecydowanie założyłabym drzwi z częściowym przeszkleniem. Zresztą ja i tak myślałam o przeszklonych drzwiach bo.... nie żebym miała klaustrofobię....ale pokój z pełnymi zamkniętymi drzwiami to trochę taka klatka.

Zastanawiam się czy można robić prąd nie mając okien i drzwi? Złodzieje mogą zawitać. Trochę strach.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nomoz gratuluję. Piękna ta Twoja lepianka.

Nie bardzo rozumie o co ci chodzi z tym fajermurem bo przecież ten dom takiego nie ma. Może o dużą ścianę szczytową w sensie jej powierzchni. U mnie jest duża faktycznie choć trochę poprawiają jej wygląd ozdobniki i dla mnie wygląda dobrze. Jak zrobię zdjęcia w weekend od tej strony to zamieszczę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki Zioło za zdjęcie właśnie o tą ścianę mi chodziło u mnie jest troszke mnieszy balkon i zlikwidowałem drzwi boczne na taras może dlatego wydaje mi sie spory fajermur u ciebie wygląda bardzo dobrze zwłaszcza ze zrobiłeś te ozdoby w szczycie to troszke niweluje dosyć spory fajermurek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Ladne te Wasze domki sie buduja :p

 

Planujemy budowe lewkoni 2 na wiosne 2009. Obecnie robi sie adaptacja. Zmian planujemy sporo. Glowna to przeniesienie kominka na sciane zewnetrzna miedzy wyjsciem na taras a wykuszem.Likwidujemy podcien i drugie wyjscie na taras. Aby kominek sie zmiescil wykusz bedzie przesuniety a jednoczesnie doswietli ta czesc salonu ktora byla podcieniem. Niedaleko mnie stoi wybudowana lewkonia z dachem 4 spadowym i z zona ogladalismy parter. Stwierdzilismy ze mimo wszystko salon wydaje sie za waski dlatego wydluzamy go o 60 cm. Wejscie do salonu z holu bedzie w miejscu gdzie jest kominek a tam gdzie jest orginalnie wejscie bedzie wydluzona sciana. Spizarka byla priorytetem dlatego nawet ja powiekszymy kosztem lazienki ( nie bedzie prysznica). Garaz powiekszony i bedzie dwustanowiskowy. Jeszcze o ile sie da powiekszymy wiatrolap przesuwajac drzwi od pokoju. To tyle parter. :D

 

Poddasze. Czytalem juz sporo na forum o scianie kolankowej dlatego bedzie podniesiona. Pokuj nr 4 bedzie przerobiony w polowie na lazienke do naszej sypialni i garderobe. Balkon zlikwidowany. Nasza sypialnia bedzie pokojem nr 5. Pomieszczenie nad garazem bedzie duze wiec okolo 2/3 bedzie pokojem goscinnym a pozostala czesc na pralnie i hol. Ja rowniez zastanawialem sie jak doswietlic korytaz i schody. Likwidujemy drzwi na polpietrze i bedzie okno dachowe w czesci holu na garazem. Poza tym drzwi do pokoi na poddaszu raczej przeszklone niz pelne. To tyle o zmianach. Troche dlugi wyszedl mi post. :oops:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...