Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budować czy czekać?


AxLe

Recommended Posts

W twoim przypadku bateria wannowa za 600zł to czysty snobizm.

 

Do Yogi66. Może mnie źle zrozumiałeś. Nie mam nic przeciwko ludziom bogatym. Ludzi bogatych i mądrych darzę dużym szacunkiem. Właśnie tacy są w naszym kraju potrzebni. Snobem nie jest ten kto kupuje drogie rzeczy, tylko ten kto się z tym obnosi i chwali się tym dokoła i uważa że wszystko tańsze to dziadostwo. Ja ludzi bogatych nie nazywam od razu snobami. To ty się tak sam nazwałeś.

 

Zauważyłem że na tym forum są dwie grupy ludzi. Jedni bardzo bogaci dla których budowa domu to żaden problemem. I drudzy, ludzie nie tak zamożni, których marzeniem czasami nieosiągalnym jest zbudować własny dom. Oni wkładają w to ogromny wysiłek. Jedni dadzą rade zbudować inni nie. Wydaje mi się że autor tego postu AxLe raczej należy do tych drugich. Więc rady kol Yogi66 nie wiele pomogą takim ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kochani, nauczmy się poprostu szanowac wybory innych!

 

Jeden kupi rzeczoną baterię za 100 zl i bedzie zadowolony, a drugi za 2 tys i tez bedzie szczesliwy. Jak go na to stac, nikogo nie okradl, ani nie skrzywdzil tym zakupem to co komu do tego? Czy kupujac drozsze i markowe produkty jestesmy snobami, byc moze tak...ale wcale nie musi to zawsze oznaczac pejoratywnej oceny. Mozna sie "snobowac" rowniez w dobrym tego slowa znacezniu. Pewnie kazdy z nas chcialby sie czasem posnobowac i chcialby zeby bylo go poprostu stac na mercedesa, zamiast uzywanego lanosa, na łupek kamienny na dachu zamiast na blachę, na podłogi drewniane zamiast panele, na włoskie kafelki zmaist tubadzina, na kabine duscholuxa zamiast sanplastu, baterie axora zamiast...etc, etc

Na razie nei zauwazylam w tym watku ani jakos specjalnie na forum czysto egoistycznego chwalenia sie i obnoszenia ze swoim bogactwem, wyluzujmy kochani i dajmy żyć innym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku bateria wannowa za 600zł to czysty snobizm.

 

Do Yogi66. Może mnie źle zrozumiałeś. Nie mam nic przeciwko ludziom bogatym. Ludzi bogatych i mądrych darzę dużym szacunkiem. Właśnie tacy są w naszym kraju potrzebni. Snobem nie jest ten kto kupuje drogie rzeczy, tylko ten kto się z tym obnosi i chwali się tym dokoła i uważa że wszystko tańsze to dziadostwo. Ja ludzi bogatych nie nazywam od razu snobami. To ty się tak sam nazwałeś.

 

Zauważyłem że na tym forum są dwie grupy ludzi. Jedni bardzo bogaci dla których budowa domu to żaden problemem. I drudzy, ludzie nie tak zamożni, których marzeniem czasami nieosiągalnym jest zbudować własny dom. Oni wkładają w to ogromny wysiłek. Jedni dadzą rade zbudować inni nie. Wydaje mi się że autor tego postu AxLe raczej należy do tych drugich. Więc rady kol Yogi66 nie wiele pomogą takim ludziom.

 

art9 - Jesteś człowiekiem o niereformowalnym spojrzeniu na otoczenie.

Jakakolwiek dyskusja z Tobą jest pozbawiona sensu.

 

Wyrazy współczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zrobił tak: wybudował stan surowy wstawił okna zrobił 1 pokój izamieszkał przez 2 lata wykańczał sukcesywnie aż wszystko zrobił moja rada: postaw dom ,doprowadż prądwodę, zrób 1 pokój aby sie wprowadzic i powoli wykańczaj wykończenie to 30-40% wartości domu Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już działkę i połowę kwoty na wymarzony domek. Drugą połowę kasy uzbieram za (?) 4 lata. Co radzicie? Budować pomału czy czekać na uskładanie całej kwoty?

Jaki dom chcesz budować i ile masz kasy,Czy masz i jaką działkę.

Może coś poradzimy,aby te 50%starczyło.,by zamieszkać w cześciowo wykończonym domu.Dom to proste!.To nie kwewstja marzeń-to rozsądna decyzja i właściwy wybór.

czekam na private

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxLe , Pan Jan ci zaraz cos dobierze, technologie budowy w sam raz dla ciebie, z ...wielkiej płyty :lol:

 

P.S. Nie chodzi mi o celowe wyzłosliwianie sie, ale Panie Janie, za duzo tu Pana reklamy na tym forum, co post to reklama Pana firmy...

Honoratko nie rób mi antyreklamy bo do sądu Cię podam.(żartuję)

:D .Mój system ni jak ma się do wielkiej płyty.

A tak nawiasem pytając

,powiedz mi jakiej firmy?

skoro tak często trafiasz na jej reklamę,to podaj jej nazwę proszę- :o

ale na private ,żeby nie było kryptoreklamy.

Honoratko nie bądź "psem ogrodnika".Ty jesterś teoretykiem , nie reformowalnym.Twoja postawa nic nie wnosi w poszerzanie horyzontów myślenia o budownictwie. Zapraszam na prezentację.Poznasz to zrozumiesz ,że można inaczej.Czy naprawdę jesteś tak ładna i miła jak na zdjęciu?

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxLe , Pan Jan ci zaraz cos dobierze, technologie budowy w sam raz dla ciebie, z ...wielkiej płyty :lol:

 

P.S. Nie chodzi mi o celowe wyzłosliwianie sie, ale Panie Janie, za duzo tu Pana reklamy na tym forum, co post to reklama Pana firmy...

Honoratko nie rób mi antyreklamy bo do sądu Cię podam.(żartuję)

:D .Mój system ni jak ma się do wielkiej płyty.

A tak nawiasem pytając

,powiedz mi jakiej firmy?

skoro tak często trafiasz na jej reklamę,to podaj jej nazwę proszę- :o

ale na private ,żeby nie było kryptoreklamy.

Honoratko nie bądź "psem ogrodnika".Ty jesterś teoretykiem , nie reformowalnym.Twoja postawa nic nie wnosi w poszerzanie horyzontów myślenia o budownictwie. Zapraszam na prezentację.Poznasz to zrozumiesz ,że można inaczej.Czy naprawdę jesteś tak ładna i miła jak na zdjęciu?

pozdrawiam :D

 

No, no. Widzę, że pan jan juz się bardzo zadomowił, nawet tak bardzo, że lekceważąco odzywa się do innych :roll:

 

Uwaga " Jan Przestrzelski - wybuduje Ci najlepszy dom" , tak brzmi pańska reklama na tym forum. Bardzo podobna do "Jan Nowak, ręce, które leczą" :wink:

 

Na forum zwracamy się do siebie na "ty", ale z panem wolę w trzeciej osobie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxLe , Pan Jan ci zaraz cos dobierze, technologie budowy w sam raz dla ciebie, z ...wielkiej płyty :lol:

 

P.S. Nie chodzi mi o celowe wyzłosliwianie sie, ale Panie Janie, za duzo tu Pana reklamy na tym forum, co post to reklama Pana firmy...

Honoratko nie rób mi antyreklamy bo do sądu Cię podam.(żartuję)

Może nie mam poczucia humoru, ale ten żart wydaje mi się mało smieszny.

Chyba to sprawa zgodna z tytułem forum...

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AxLe , Pan Jan ci zaraz cos dobierze, technologie budowy w sam raz dla ciebie, z ...wielkiej płyty :lol:

 

 

No, no. Widzę, że pan jan juz się bardzo zadomowił, nawet tak bardzo, że lekceważąco odzywa się do innych :roll:

 

 

 

Na forum zwracamy się do siebie na "ty", ale z panem wolę w trzeciej osobie

 

Honorata napisała wcześniej ,że należy szanować każdy wybór.

Dlatego zgodnie z regulaminem pkt.1 traktuję FORUM dyskusyjne MURATORA jako wymianę poglądów,opinii i doświadczeń na tematry budowy domów.

Wybrać jest trudniej im większy jest wybór , ale warto podjąć trud zapoznania się z każdą alternatywą. Dlatego nie rozumię Was :Elito,Jaśnie oświeceni itp.dlaczego notorycznie swoimi wypowiedziami kpicie z moich postów ,lub też ostrzegacie o łamaniu regulaminu?

Czy przez ileś tysięcy postów w Waszym wydaniu ,znalazł się choć jeden, który podałby sposób na budowanie ?

Poruszacie ciągle te same problemy ,adorując się wzajemnie.

Nie tego trzeba Forumowiczom .

Czy zadomowiłem się?.Owszem czasami czuję się potrzebny ,ale nie mam zamiaru Was wygryść. Moje rady praktyczne mogą się przydać.Z tego mogę czerpać zadowolenie. Nie chodzi mi o laury,tytuły,kubki znaczki itp.

Choć troszkę przykro ,że nie wiele jest osób które stanęły w obronie mojej postawy.

Natomiast w postach prywatnych jest sporo takich ,którzy przestrzegali mnie iż FORUM to beton i samoadoracja.Nie ma w nim miejsca na konstruktywną dyskusję i wymianę doświadczeń .

Czyżby mieli rację?

pozdrawiam wszystkicvh ,Tych z Olimpu i tych z kilkoma postami.

W gruncie rzeczy to mamy wspólny cel -mam nadzieję.

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by się Pan odniósl do swojej wypowiedzi, ktora została przeze mnie skrytykowana.

Jeszcze raz cytat z pańskiej wypowiedzi

"Honoratko nie bądź "psem ogrodnika".Ty jesterś teoretykiem , nie reformowalnym.Twoja postawa nic nie wnosi w poszerzanie horyzontów myślenia o budownictwie."

 

A nie wygłaszać mowy wielce gnębionego przez beton forumowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by się Pan odniósl do swojej wypowiedzi, ktora została przeze mnie skrytykowana.

Jeszcze raz cytat z pańskiej wypowiedzi

"Honoratko nie bądź "psem ogrodnika".Ty jesterś teoretykiem , nie reformowalnym.Twoja postawa nic nie wnosi w poszerzanie horyzontów myślenia o budownictwie."

 

A nie wygłaszać mowy wielce gnębionego przez beton forumowy.

Oczywiście, chodfziło mi o to ,że Honoratka buduje dość długo i namawia do podobnego stylu innych.Natomiast poprzez swoją ironię w stosunku do mojej metody,podając nazwę "wielka płyta" zniechęca go do zapoznania się właśnie z tą metodą,która mogłaby rozwiązać jegoi problem.

A więc sama nie znalazła sposobu na szybkie i tanie budowanie i odstrasza innych od skorzystania z innych metod..

Pies ogrodnika sam nie zje i drugiemu nie da.

Podobnie Ty Majko w nie pierwszym poście z nie wiadomych przyczyn dopatrujesz sie zła w moim działaniu.,sugerując ironicznie iż oto odezwał się ten którego sposób jest najlepszy.

Jest to sposób alternatywny,nie ustępujący innym i nie gorszym

Nie czuję się gnębiony.To nie o mnie chodzi .Stwierdzam fakty widoczne gołym okiem. Brak budowania pozytywnego myślenia.Więcej zastraszania,narzekania, i samozadawalania sie z podjętych decyzji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie, jak pisałam, nic mi do tego jaki system budowy domów Pan poleca, moze jest i dobry, tego nie wiem i z tym nie polemizuje (zdanie o wielkiej plycie bylo , co chyba oczywiste, tylko forma żartu).

 

Mój post, dotyczy tego, o czym Pan dokladnie wie, wiec prosze nei udawac swietego oburzenia i robic miny niewiniatka, czyli krytyki wiekszosci Pana postow i wogóle bytnosci Pana na tym forum.

Zainteresowanych odsylam do lektury postow Pan Jana, co post, to reklama dotyczaca techiki budowania jaka Pan poleca, i to natretna. Doskonale zdjae sobie sprawe, ze na forum oprocz budujacych inwestorow, ejst tez duzo ludzi z tzw. branzy, ale chyba kazdy tutaj widzi roznice pomiedzy np.Jareko, Zbychem a tym co tu Pan uprawia...

 

Niniejszym koncze polemike i nei zmaierzam znizac sie do poziomu odpowiadania na inwektywy pod moim adresem (hmm, swoja droga jestem budujacym swój dom teoretykiem i jeszce do tego niereformowalnym, ciekawe ??? :evil: ) bo jest bezcelowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że kolega Jan nie przyjmuje do wiadomości żadnej krytyki czy nawet wątpliwość. Jeżeli więc nie jest to reklama proszę o rzetelne podowanie plusów i minusów proponowanej metody. Tak więc ja nie przyjmuję do wiadomości stwierdzenia: "przecież moja metoda ma same zalety...".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A największą zaletą jest sam Pan Jan który jak kiedyś pamiętam bardzo natrętnie chciał ją wypromować na tym forum. Mnie osobiście odstraszył tą natarczywością. Być może sam przez to zrobił sobie u mnie złą reklamę - nie lubię jak chce się mnie na siłę przekonać... Wychodzi na to, że nie tylko ja mam takie odczucia... Tak tak Panie Janie, dobre chęci nie wystarczą, a przez nieumiejętne działanie można zarżńąć kurę dającą złote jajka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...