Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pc gruntkowa - czy ktos ma, slyszal?


bgttgb

Recommended Posts

300 litrów baniaczek gruntówka grzeje do zadanych parametrów mniej jak godzinę.

Od "zera" (ok 15stC).

Twoja potrzebuje na to doby?

:lol:

 

Bardzo zielone ludziki...

 

Adam M.

Moja powietrzna o mocy 9kW grzeje 300l w ciągu doby ?

 

Faktycznie, bardzo zielony ludzik nie znający matematyki...:

 

t = [m · Cw · (t2 - t1)] : P

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiem.

Przecież masz pompę najlepszą we wszechświecie...

:lol:

 

Adam M.

 

Był dzisiaj kolega ,hydraulik który spina mi instalacje ,jest pod wrażeniem działania całości .A miał spore obawy co do wężownicy w baniaku,twierdził że nie da rady .Będzie plagiatował układ u siebie .Wziął namiary na was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Na forum nie ma sensu pisać.

 

To fakt.

 

A niektórzy już się przekonali, że na instalację, tego shitu pt. gruntowa pompa ciepła, muszą czekać do marca - kwietnia.

 

Adam, mam propozycję.

Załóż w ogłoszeniach drobnych (masz do tego prawo) wątek o gruntowej pompie ciepła Konceptus i tam informuj, pomagaj.

 

Dodaj w stopce link do tego wątku - ogłoszenia.

Nikt nie będzie mógł psioczyć.

 

Pomyśl, Adamie, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt.

 

A niektórzy już się przekonali, że na instalację, tego shitu pt. gruntowa pompa ciepła, muszą czekać do marca - kwietnia.

 

Adam, mam propozycję.

Załóż w ogłoszeniach drobnych (masz do tego prawo) wątek o gruntowej pompie ciepła Konceptus i tam informuj, pomagaj.

 

Dodaj w stopce link do tego wątku - ogłoszenia.

Nikt nie będzie mógł psioczyć.

 

Pomyśl, Adamie, pzdr.

Jak się ten szit klepie w garażu to i trzeba czekać, płakać i płacić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt.

 

A niektórzy już się przekonali, że na instalację, tego shitu pt. gruntowa pompa ciepła, muszą czekać do marca - kwietnia.

 

Adam, mam propozycję.

Załóż w ogłoszeniach drobnych (masz do tego prawo) wątek o gruntowej pompie ciepła Konceptus i tam informuj, pomagaj.

 

Dodaj w stopce link do tego wątku - ogłoszenia.

Nikt nie będzie mógł psioczyć.

 

Pomyśl, Adamie, pzdr.

 

Ja tego nie sprzedaję!

Ja to tylko montuję, jak ktoś potrzebuje.

Czasem coś w tych pompach udoskonalam...

Są naprawdę dobre!

 

Od około 2005 roku opisywałem kilka dobrych rozwiazań róznych problemów.

Ogrzewania, wentylacji, chłodzenia, termoizolacji itp.

Wielu się spodobały i zastosowali. Nie narzekają.

Szczerze?

W dupie mam - co ktoś sobie wybierze i sfinansuje.

To JEGO wybór i jego pieniadze.

Jak padnie na gruntówkę Konceptusa i po instalacji człowiek jest zadowolony - to mnie to cieszy.

Jak zrobi sobie bufor czy wentylację według moich rysunków, które dobrze działają - też cieszy.

Ja swoją robotę staram się wykonywać najlepiej jak się da.

 

Z pompami ciepła mam kontakt już ze 25 lat...

Popełniłem kilka na różnych czynnikach. Tak dla wiedzy i satysfakcji.

Nie muszę udowadniać, że nie jestem krokodylem.

A nieprzychylne opinie od ludzi co sobie coś "zrobili" (czytaj - zadzwonili, ktoś przyjechał, coś zmontował i wystawił fakturę) mam...no... TAM!

Ani mnie to zieje ani grzębi! (Chmielewska) :lol:

Opowiadanie o cudownosci innych urządzeń przez ludzi, co ich w środku nie widzieli i bladego pojecia nie mają - czemu działają - czasem mnie bawią.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie zapotrzebowanie domu w zimie wychodzi 2,4kw ponad 3/4 czasu pompa będzie się nudziła .

Przy grzaniu podłogówki do 28 stc bo tyle potrzebowałem średnio tej zimy na zasilaniu ,jej cop powinien wynosić powyżej 4 .

Z cwu nie powinna zjeść więcej niż 16-18 kwh na dobę ,zobaczymy co wyjdzie.W planach mam zamontowanie ciepłomierza .

Będę zdawał relację na bieżąco odnośnie zużycia prądu i temp DZ.

Poniżej link do zapotrzebowania mojego domu.

https://cieplo.app/wynik/i5zh

 

Niech ci wychodzi jak najlepiej. Strzeże życzę powodzenia. Bo przecież każdy kto inwestuje w jakieś źródło ciepła oczekuje oszczędności. Zastawia mnie tylko dlaczego masz 12kW przy obciążeniu ok.3kW. Fakt też jest taki że pewnie nastawiasz się na IItar. Wystarczyła by 6kW i też była by duuuuużo za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam dla czego jesteś taki uszczypliwy ?

Masz wszystko opisane powyżej .Do tej pory ogrzewałem się grzałką w buforze 12kw ,czasami kotłem na paliwo stałe .

Pompa robi to samo z tym że zamiast 12 kwh pobiera 3 ,widzisz chyba różnicę .

 

Wszystko zgoda. tylko Ja grzejąc CWU do 45 *C PC pobiera 0,9---1,1kWh/doba PC puszczona w samopas. Za miesiąc 25---35kWh w zależności od zużycia CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany odnośnie pracy pompy od konceptusa ,poborem energii ,temp Dz w sezonie zimowym itp to piszcie na priw ,postaram się na bieżąco odpowiadać .Na forum nie ma sensu pisać.

Adam jest zły ,Konceptus jest zły ,gruntowe są złe .Ciągle ta sama narracja tych samych zielonych ludzików .:(

Powietrzne są zajebiste ,na dworze -20 a one za darmo grzeją .

Idę kielicha łyknąć

 

Cały problem pojawia się wtedy gdy nachalnie się reklamuje swe produkty. A ów gość właśnie taki jest. Jak będziemy prowadzić merytoryczną rozmowę to na pewno nikt tu nie będzie nic negował. Z nim takiej rozmowy prowadzić nie można. Ja rozmawiam ale z ludźmi kulturalnymi którzy znają wady jak i zalety jednych i drugich produktów. Bo chyba o to chodzi aby mieć porównanie. Osobiście byłem zdecydowany na PC PW pomimo tego że działkę mam 56ar. i wodę na ( -90cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zuzywa.

GROMADZI.

Zielonego pojęcia nie masz o gruntówkach ze sporym buforem.

 

300 litrów baniaczek gruntówka grzeje do zadanych parametrów mniej jak godzinę.

Od "zera" (ok 15stC).

Twoja potrzebuje na to doby?

:lol:

 

Bardzo zielone ludziki...

 

Adam M.

 

I tu widać PROSTACTWO- Brak merytorycznej rozmowy. Moje jest NAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ

Wyobraź sobie że TCap grzeje taki baniak max 25min. Tak jak podawałem 0.9---1,1kWh/doba

No ale cóż

PS. Hm 25lat z PC?

No może 2 lata temu pisałeś że kolega cię poprosił abyś mu pomógł. TO było wtedy jak pisałeś że w Stanie Wojennym w wieku 29lat wzieli cię do wojska.

Zapewne to już wykasowane.

Bądź poważny. Nawet 2 lata temu twój SZef sprostowania pisał . A ty swoje dalej i dalej.

Pieniądze to nie wszystko-Kolego.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...