Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pc gruntkowa - czy ktos ma, slyszal?


bgttgb

Recommended Posts

@kaszpir007 wiem po rozmowie że cena podstawowego zestawu to jest max i cen ostateczna dla moich warunków. Nie wchodzę w ich know-how ale po prostu trasy tak planują żeby nie jeździć w kółko po PL.

Wiem że u mnie 5 koszy by wystarczylo ponieważ mam mokry piach od -3,5m w dół. A PC PW nie chcę i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

@kaszpir007 wiem po rozmowie że cena podstawowego zestawu to jest max i cen ostateczna dla moich warunków. Nie wchodzę w ich know-how ale po prostu trasy tak planują żeby nie jeździć w kółko po PL.

Wiem że u mnie 5 koszy by wystarczylo ponieważ mam mokry piach od -3,5m w dół. A PC PW nie chcę i już

 

Ja kto mówią , kto bogatemu zabroni ...

 

Dla mnie wydanie nawet 33tys za samą pompę z DZ jak można wydać na to samo około 8000-10000 zł to zwykła rozrzutność

Jedno i drugie ogrzeje dom i ciepłą wodę. Przy pompie gruntowej na pewno trochę taniej , ale czy warte jest to ceny 4x wyższej ? Sądzę że nie ..

 

Ale wolny wybór , każdy sam decyduje na czym mu zależy i co chce ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir007 wiem po rozmowie że cena podstawowego zestawu to jest max i cen ostateczna dla moich warunków. Nie wchodzę w ich know-how ale po prostu trasy tak planują żeby nie jeździć w kółko po PL.

Wiem że u mnie 5 koszy by wystarczylo ponieważ mam mokry piach od -3,5m w dół. A PC PW nie chcę i już

Wybrałeś i zapewne będziesz zadowolony :)

Ja jednak nadal będę podkreslał, ze cenniki są "chłytowe" bo za średnie warunki glebowe uznają takie, które średnie w Polsce nie są.

Co do tego, ze ci wystarczy 5 sond to absolutnie wierzę, ale z innej przyczyny - budujesz bardzo oszczędny dom i realnie zapewne potrzebujesz mniej niż wskazuje cieplowlasciwe. No chyba, ze nie znam jakiś detali i w OZC masz to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny "zestawów" na stronie tego producenta o jakim mowa wyżej, dzisiaj ceny markowych pomp p-w są niższe o jakieś min. 10tys.zl.

Kiedyś tam, no właśnie z 10 lat temu pisałem, że pompa gruntowa będzie miała sens jeśli jest droższa od pompy p-w o max.2tys.zl.

Dzisiaj jest to też aktualne czyli gruntowa dalej nie ma sensu ekonomicznego.

 

No i ceny nie zeszły do poziomu lodówek, hehe

Wręcz podrożały...ja za moją (mniejszej mocy co prawda) płaciłem bodajże 9499netto ;) Od tamtego czasu gruntówki podrożały - nie jakoś drastycznie, ale podrożały. Jak ktoś nie jest w stanie zrobić DZ poziomego we własnym zakresie lub nie chce - to faktycznie nie mam sensu mysleć o gruntówce i lepiej PW zrobić. To ewidentnie widać z tego zbioru ofert :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kojarzę tego gościa z video. To Krzystof Nik, siedzi mocno w temacie Bosch/Buderus. Ogólnie uważam że ma rację. Natomiast męczy już mnie ta rozmowa o PC GW i PW. To jest jak konflikt Izrael vs Palestyna. Każdy ma swoje racje i najlepiej jak przy nich pozostanie. Po co przekonywać nieprzekonanych do swoich wyborów, Jest szeroka oferta na rynku i powinniśmy się z tego cieszyć. Każdy znajdzie coś dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bla,bla,bla ;)

Wywiad z instalatorem gruntowych :D

Zawodowcom puszczasz ten link ? Zawodowcom ???

:D

Jak gość chodził to piaskownicy to ja takim jak żabka po główkach skakałem ;)

Gruntowa, jeśli jest droższa od powietrznej pow.2tys.zl nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Taka jest prawda od dawien dawna.

Jeśli chodzi o "las,ciszę,śpiewające ptaszki, mam to samo przy powietrznej, kompletnie jej nie słyszę, czy to w domu czy będąc na tarasie.

Jedn.zewnetrzna mam za garażem, ot i cały sekret.

 

10 lat temu przerabiałem temat gruntowej, miałem fajną wycenę i to z odwiertami w cenie powietrznej.

Wybrałem powietrzną ,markową :)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kto mówią , kto bogatemu zabroni ...

 

Dla mnie wydanie nawet 33tys za samą pompę z DZ jak można wydać na to samo około 8000-10000 zł to zwykła rozrzutność

Jedno i drugie ogrzeje dom i ciepłą wodę. Przy pompie gruntowej na pewno trochę taniej , ale czy warte jest to ceny 4x wyższej ? Sądzę że nie ..

 

Ale wolny wybór , każdy sam decyduje na czym mu zależy i co chce ..

 

Z tego co rozumeim z cennika konceptusa to 33 k zł jest za całość z montażem, CWU, buforem itp. W kontekście tego Haiera całość zamknie się pewnie w 22-26 k zł. Wtedy różnica już nie jest taka duża. Chyba że się mylę i cena z 33 k za gruntówke to tylko odwierty i podpięcie pompy bez reszty potrzebnych rzeczy?

Edytowane przez pablopikaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje racje i najlepiej jak przy nich pozostanie. Po co przekonywać nieprzekonanych do swoich wyborów, Jest szeroka oferta na rynku i powinniśmy się z tego cieszyć. Każdy znajdzie coś dla siebie

 

Problem jest taki że większość tych co chce pompy gruntowe nie ma pojęcia że istnieją pompy PW. Inna rzecz że dużo tych co chce kupić lub kupiło to osoby które usłyszały od "fachowców" że pompy PW nie nadają się do naszego klimatu bo przy większych mrozach nie będą działały i że zamarzniemy i jedynie pompa gruntowa do naszego klimatu się nadaje ...

 

I sądzę że właśnie taki "mity" i takie bzdury wypowiadane często przez sprzedawców pomp gruntowych "łowią" im klientów ...

,

Bo sądzę że jakby zapytać , czy chce Pan wydać na pompę gruntową 30-40tys czy chce Pan wydać 10-12tys na pompę typu monoblock . na pompy które obie sobie poradzą podczas zimy i przy obu "nie zamarzniemy"

To sądzę że ich wybór mógłby być inny ...

 

Jeśli jest to natomiast świadomy wybór inwestora to czemu nie . Na pewno pompy gruntowe mają swoje zalety.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumeim z cennika konceptusa to 33 k zł jest za całość z montażem, CWU, buforem itp. W kontekście tego Haiera całość zamknie się pewnie w 22-26 k zł. Wtedy różnica już nie jest taka duża. Chyba że się mylę i cena z 33 k za gruntówke to tylko odwierty i podpięcie pompy bez reszty potrzebnych rzeczy?

 

Jak przy cenie monoblocka za 8000zł ma się "zamknąć" kotłownia w cenie 22-26 tys ???

 

Monoblock nie potrzebuje podłączeń gazowych , więc podłączenie może wykonać zwykły hydraulik a nie "specjalistyczna" firma , więc sporo taniej.

Sądzę że łącznie z bojlerem , osprzętem i montażem nie powinno to kosztować więcej niż 3-4 tys zł.

 

Czyli mamy około 11-12tys netto max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie jeszcze pod uwagę, że producenci pomp P-W wymagają jednego lub nawet dwóch przeglądów rocznie. A przeglądy są drogie. Oczywiście można ich nie robić... Ale to już każdy sam musi podjąć świadomą decyzję.

 

A te tanie pompy P-W... na przykład przytaczany tu Haier. Coz, tani ale wydajność spada bardzo wraz z temperatura. Gdzieś widziałem, że przy -7 Ma już tylko nieco ponad 4,1 kW.

 

Dodatkowo, przy pompie P-W monoblok wypadałoby jakoś zabezpieczyć się przed zamarznieciem wody w układzie. A to dodatkowy, niemały koszt.

Edytowane przez Lukasz11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Monoblock nie potrzebuje podłączeń gazowych , więc podłączenie może wykonać zwykły hydraulik a nie "specjalistyczna" firma , więc sporo taniej.

Sądzę że łącznie z bojlerem , osprzętem i montażem nie powinno to kosztować więcej niż 3-4 tys zł."

 

Czysty skandal, ze nie chcą tego za darmo dawać....

Przecież to tylko parowanie i skraplanie czynnika.

:lol:

A to już jest horror jakiś!

https://www.ceneo.pl/65904167#cid=28368&pid=171

Kran czerpalny 30zł kosztuje...

:lol:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie jeszcze pod uwagę, że producenci pomp P-W wymagają jednego lub nawet dwóch przeglądów rocznie. A przeglądy są drogie. Oczywiście można ich nie robić... Ale to już każdy sam musi podjąć świadomą decyzję.

 

A te tanie pompy P-W... na przykład przyłączany tu Haier. Coz, tani ale wydajność spada bardzo wraz z temperatura. Gdzieś widziałem, że przy -7 Ma już tylko nieco ponad 4,4 kW.

 

Dodatkowo, przy pompie P-W monoblok wypadałoby jakoś zabezpieczyć się przed zamarznieciem wody w układzie. A to dodatkowy, niemały koszt.

 

Nie wiem jak w monoblockach , ale co podczas tego przeglądu miałby serwisant robić ?

Sprawdzić połączenia gazowe ? Ale jak ? Rozebrać pompę i sprawdzić fabryczne połączenia ???

 

Nie wiem co przy monobloku miało by być sprawdzane , ale tą pompę może kupić i podłączyć każdy , więc nie wiem jakie były by te przeglądy i kto miałby je wykonywać i w jakim celu ...

 

Co do przeglądu , u mnie w pompie PW LG ustaloną miałem (jeszcze przed montażem) cenę 250zł raz na rok i tyle płaciłem. Zapłaciłem raz . Zapłaciłbym bym max 2x250zł , bo były by 2 przeglądu (3 lata gwarnajci) , ale ze względu na Covid drugi się nie odbył.

Ale patrząć na ten "przegląd" to jest to jedna wielka bzdura , taki sam sens jakbym do lodówki co rok wzywał fachowca do "przeglądu"

 

Ten Haier jest TANIĄ pompą i wiadomo że będzie miał gorsze parametry i osiągi niż pompy sporo droższe.

Przy małym domu z małym zapotrzebowaniu na energię ta tania pompa powinna dać sobie rade bez korzystania z grzałki , a jak nie to będzie czasami sie wspomagała grzałką.

 

To jest pompa budżetowa , więc wiadomo że są pewne kompromisy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy cenie monoblocka za 8000zł ma się "zamknąć" kotłownia w cenie 22-26 tys ???

 

Monoblock nie potrzebuje podłączeń gazowych , więc podłączenie może wykonać zwykły hydraulik a nie "specjalistyczna" firma , więc sporo taniej.

Sądzę że łącznie z bojlerem , osprzętem i montażem nie powinno to kosztować więcej niż 3-4 tys zł.

 

Czyli mamy około 11-12tys netto max.

 

Patrząc z mojej perspektywy tj. inwestora, który nie zna się na hydraulice i nie ma czasu na robienie samemu, ale czyta forum, żeby poznać różnego rodzaju opinie. W takim wypadku wysyłam po prostu zapytania o pompy ciepła do firm, które tym się zajmują i teraz:

- znajoma dostała ofertę na monoblok T-CAP 9 kw - 32 k zł brutto (sama pompa na allegro kosztuje 21 brutto)

- Haier za 10 k zł brutto - tutaj masz filmik, jak gość go montuje z całym osprzętem (m.in. robi na glikol) -

- pod filmikiem pisze w komentarzu, że łączna kwota to ponad 25 k zł (pewnie brutto)

 

Domyślam się, że jak wezmę majstra z okolicy, który pół życia montował piece na węgiel to pewnie nie będzie wiedział jak to działa.

Negocjacje z firmami, gdzie pokazujesz "że się znasz" też nie przebiegają za dobrze bo po prostu odmawiają i biorą innych klientów. Jak tu żyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z mojej perspektywy tj. inwestora, który nie zna się na hydraulice i nie ma czasu na robienie samemu, ale czyta forum, żeby poznać różnego rodzaju opinie. W takim wypadku wysyłam po prostu zapytania o pompy ciepła do firm, które tym się zajmują i teraz:

- znajoma dostała ofertę na monoblok T-CAP 9 kw - 32 k zł brutto (sama pompa na allegro kosztuje 21 brutto)

- Haier za 10 k zł brutto - tutaj masz filmik, jak gość go montuje z całym osprzętem (m.in. robi na glikol) -

- pod filmikiem pisze w komentarzu, że łączna kwota to ponad 25 k zł (pewnie brutto)

 

Domyślam się, że jak wezmę majstra z okolicy, który pół życia montował piece na węgiel to pewnie nie będzie wiedział jak to działa.

Negocjacje z firmami, gdzie pokazujesz "że się znasz" też nie przebiegają za dobrze bo po prostu odmawiają i biorą innych klientów. Jak tu żyć :(

 

Pompa typu monoblock nie wymaga uprawnień fgaz. Moze ją kupić każdy i każdy zamontować.

Montaż takiej pompy zapewne zleciłbym hydraulikowi i tyle ...

 

25tys z montażem za pompę która kosztuje 8000zł netto i wymaga jedynie połączeń hydraulicznych to zwykłe zdzierstwo , ale jak są chętni tyle płacić to czemu nie korzystać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza tylko jak takim haierem co ma przy -7 4kw mocy wykorzystywac np tania taryfe? Wtedy zapotrzebowanie domu musi wynosic 2 kw a gdzie ciepla woda? Mysle ze powinnismy porownywac pompy o tej samej mocy przy 0 i np -7 stopni

 

Ta pompa kosztuje 8000zł netto i cięzko wymagać od niej takiej samej mocy i parametrów jak w pompach 2-3x droższych ...

Plusem tej pompy jest to że może kupić ja każdy i każdy zamontować , bo sa tylko i wyłącznie podłączenia hydrauliczne , a na pewno może podłączyc to każdy hydraulik a nie jakaś specjalistyczna firma od pomp ..

 

To raczej pompa to pracy stałej i zapewne przy takiej pracy będzie ok.

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...