Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pc gruntkowa - czy ktos ma, slyszal?


bgttgb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie, nie zrozumiałeś mnie. Zostaw badania. Bo te były robione dla określonych warunków/w określonych warunkach.

 

Mnie chodzi o nieprzewidywalność kosztów montażu koszy. Bo albo ktoś zrobi solidne (drogie) badania gruntu do tych 10 m i będzie wiedział co (ile $$) go czeka albo dopiero na miejscu się okaże ile trzeba koszy i złotówek na zrobienie DZ.

 

Przy poziomym DZ - każdy wie czego się może spodziewać.

Przy pionowym DZ - tak naprawdę rolę grają metry i też wiadomo czego się spodziewać.

 

A przy koszach?

 

 

Firma ma taką tabelkę - https://konceptus.com.pl/dolne-zrodlo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

 

I jeszcze jedno, uwierz, że Waszą drogą, co do konstrukcji PC, poszli też inni. Nie mam hiper-extra sterownika, kolorowych ikonek, wykresów, kuriozalnie liczonych COPów, soft-startu, falownika etc. Mam za to cały sterownik przygotowany do taniej taryfy i innych udogodnień.

Mam pompę dobraną do MOICH wymagań i konstrukcji budynku.

 

Przy mocy pompy ok. 11 kW (gdy DZ oscylowało w okolicach 5C) i zapotrzebowaniu na CO w domu w okolicach 1 kW pompa nigdy nie taktowała. Załączała się 2-3 razy na dobę (licząc z CWU). I bufora nie mam.

 

 

No i to już ponad 10 lat temu...sam mam tegi typu model u siebie......jestem ciekaw, na ile by wycenili dzisiaj to samo co chciałem te 10 lat temu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci 22 grosze w taniej taryfie?, czy mozesz podac jaka to taryfa i jaki dystrybutor. Nie słyszałem ostatnio o obnizkach energii.

Ja rozumiem ze to reklama, ale przydałoby sie chociaz troche wiecej dokladnosci.

 

dokłądnie to samo rzuciło mi się w oczy...aktualnie chyba najtaniej w taniej taryfie to 0,272 (razem z dystrybucją i opłata jakościową rzecz jasna) w niektórych regionach Tauronu...Akurat skończyła mi się gwarancja ceny w G12w i od 1.09 mam nowe ceny...wyższe rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem ci jednoznacznie ,dostałem wycenę na całość .7koszy ,pompa 10kw, montaż ,wpięcie w instalację,uruchomienie ,osobny rozdzielacz pod chłodzenie pasywne w okolicach 40 tysięcy. Zadzwoń do pana Jerzego ,jest bardzo komunikatywny ,wydaje mi się że cena za odwiert uzależniona będzie od ich ilości .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dom będzie grzany już tej zimy Konceptusem?

 

Daj znać również (a może przede wszystkim?) w temacie o temp. DZ.

Zapisuj temp. DZ po godzinie używania i publikuj.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?172357-Temperatury-dolnego-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a/page276

 

pzdr

 

Sam jeszcze nie wiem ,mieszkać jeszcze nie będę ,być może będę już utrzymywać temp w okolicach kilkunastu stopni ,montaż pompy w grudniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie DZ na pewno dam znać ,chłopaki co wiercili śmiali się że ,,będzie grzało'' .Ponoć cały myk tego rozwiązania polega na szybkiej regeneracji.

Od strony wykonawczej jest to trudne ,wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia ,na mokrym terenie wymaga stosowania rur osłonowych.Nie ma szans aby tego typu dolne żródło zrobić samemu.Ogrom pracy to jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator który pracuje u mnie na budowie twierdzi że bardzo tanio. Interesował się odwiertami nie mniej jak ja.

Mój kolega ,prowadzący hurtownie art hydraulicznych twierdzi że taka cena jest wręcz niemożliwa w przypadku gruntówki,obawiał się nawet o wiarygodność firmy dopóki nie przesłałem mu linka do ich strony .Obydwoje pracują w branży ,nie rozumiem dlaczego twierdzisz że zapłaciłem drogo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiem....też bym tak może uważał ponad 10 lat temu, gdybym nie wgłębił się w temat...

Wiele razy był podniesiony argument, że cena może być podobna do pw. Ja tutaj tego nie widzę, dlatego twierdzę, że ta oferta wcale nie jest taka rewelacyjna. Dla mnie nie jest.

Możesz napisać ile z tego to koszt DZ a ile cała reszta? Bo ja swoje kwoty mimo upływu lat doskonale pamiętam....wiem też, jakie mam temperatury DZ pod koniec okresu grzewczego i mam nadzieję, że bedziesz też podawać swoje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ,nie mam rozdzielonej ceny między Dz a pompą ,na razie wpłaciłem 14 tys.Początkowo dostałem ofertę na 30 tys(5 sond z pompą 7 kw ) ,postanowiłem zwiększyć do 7 a Konceptus zaproponował pompę 10kw ,za duża dla mnie ,wiem, ale mam bufor 1000l i będę grzał w taniej taryfie ,do tego doszło przygotowanie instalacji pod chłodzenie pasywne .Realna oferta firmy była 31 tys .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ,nie mam rozdzielonej ceny między Dz a pompą ,na razie wpłaciłem 14 tys.Początkowo dostałem ofertę na 30 tys(5 sond z pompą 7 kw ) ,postanowiłem zwiększyć do 7 a Konceptus zaproponował pompę 10kw ,za duża dla mnie ,wiem, ale mam bufor 1000l i będę grzał w taniej taryfie ,do tego doszło przygotowanie instalacji pod chłodzenie pasywne .Realna oferta firmy była 31 tys .

 

A dom z jakim OZC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam OZC:confused:

Dom parterowy z poddaszem użytkowym 160m2 przyzwoicie docieplony .

Wg ciepła właściwego maksymalna potrzebna moc grzewcza 5,5 kw

11000Kwh całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie.

Cwu dodatkowo 3 kw ,ale tu biorę poprawkę.

Edytowane przez LukaszP66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam OZC:confused:

Dom parterowy z poddaszem użytkowym 160m2 przyzwoicie docieplony .

Wg ciepła właściwego maksymalna potrzebna moc grzewcza 5,5 kw

11000Kwh całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie.

Cwu dodatkowo 3 kw ,ale tu biorę poprawkę.

 

Troche dziwna taka rozbieżnosc, czyli 5,5 kW do 11000 kWh, ale to tylko CW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...