Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pc gruntkowa - czy ktos ma, slyszal?


bgttgb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem ile ,nie mam rozdzielonej ceny między Dz a pompą ,na razie wpłaciłem 14 tys.Początkowo dostałem ofertę na 30 tys(5 sond z pompą 7 kw ) ,postanowiłem zwiększyć do 7 a Konceptus zaproponował pompę 10kw ,za duża dla mnie ,wiem, ale mam bufor 1000l i będę grzał w taniej taryfie ,do tego doszło przygotowanie instalacji pod chłodzenie pasywne .Realna oferta firmy była 31 tys .

 

No i wszystko jasne. Mi osobiście się to nie podoba. Mocniejsze urządzenie, po to tylko, żeby grzać tylko w taniej taryfie? Zapłacisz 9tys więcej, żeby zaoszczędzić trochę na grzaniu w taniej taryfie? Do tego bufor? Do gruntówki większa moc, żeby grzać tylko w taniej taryfie?

A na wieśku wszyscy psy wieszali, że do każdej instalacji w ciemno montowali bufor....może są tu jeszcze tacy co pamiętają...

Coś mi tu bardzo nie pasuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Mi osobiście się to nie podoba. Mocniejsze urządzenie, po to tylko, żeby grzać tylko w taniej taryfie? Zapłacisz 9tys więcej, żeby zaoszczędzić trochę na grzaniu w taniej taryfie? Do tego bufor? Do gruntówki większa moc, żeby grzać tylko w taniej taryfie?

A na wieśku wszyscy psy wieszali, że do każdej instalacji w ciemno montowali bufor....może są tu jeszcze tacy co pamiętają...

Coś mi tu bardzo nie pasuje....

 

Bardzo dobrze robi. Ja też jak przejdę na pompę to mam będę grzać tylko w taniej. Co w tym dziwnego?

Teraz nie grzeje prądem a mam taryfę G12W. Nie ma nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Mi osobiście się to nie podoba. Mocniejsze urządzenie, po to tylko, żeby grzać tylko w taniej taryfie? Zapłacisz 9tys więcej, żeby zaoszczędzić trochę na grzaniu w taniej taryfie? Do tego bufor? Do gruntówki większa moc, żeby grzać tylko w taniej taryfie?

A na wieśku wszyscy psy wieszali, że do każdej instalacji w ciemno montowali bufor....może są tu jeszcze tacy co pamiętają...

Coś mi tu bardzo nie pasuje....

Moja sytuacja jest odmienna ,to Konceptus dostosowuję się do mnie ,nie odwrotnie .Mam już bufor z kotłem stałopalnym ,korzystna cena jak i poprawa sytuacji finansowej spowodowała że zakładam pompę .

IMG_20200514_125152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem ci jednoznacznie ,dostałem wycenę na całość .7koszy ,pompa 10kw, montaż ,wpięcie w instalację,uruchomienie ,osobny rozdzielacz pod chłodzenie pasywne w okolicach 40 tysięcy. Zadzwoń do pana Jerzego ,jest bardzo komunikatywny ,wydaje mi się że cena za odwiert uzależniona będzie od ich ilości .

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, ta cena nie obejmuje zasobnika na CWU? Bo miałeś już swój bufor? Mam rację?

 

Bo jeśli mam, to trzeba jeszcze doliczyć, dla zwykłego śmiertelnika, który robi od przysłowiowego zera, jeszcze ok. 2500-5000 zł. (w zależności jaki się wybierze) za zasobnik ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak? Podasz wyniki badań. Ja tutaj widzę grzejących w G12(w). G13 tylko dla Taurona. Ile to obszaru Polski? Faktycznie większość. Dziwne, że nie wiesz. Pracujesz tam jeszcze?

Po za tym mam e-licznik, tam można dużo rzeczy. :p

 

Masz w opisie ze jestes z Tarnowa, to teren Tauronu dawnego Enionu, gdzie taryfa G13 była wprowadzona kilkanascie lat temu, oczywiscie z pewnymi obostrzeniami których dawno juz nie ma, mozesz skorzystac z G13, do tego sie odniosłem. Wiem ze nie dopisałem ze wiekszosci przypadków na terenie Tauronu, ale czy tak trudno sie domyslic chodziło mi o to gdzie taka taryfa jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w opisie ze jestes z Tarnowa, to teren Tauronu dawnego Enionu, gdzie taryfa G13 była wprowadzona kilkanascie lat temu, oczywiscie z pewnymi obostrzeniami których dawno juz nie ma, mozesz skorzystac z G13, do tego sie odniosłem. Wiem ze nie dopisałem ze wiekszosci przypadków na terenie Tauronu, ale czy tak trudno sie domyslic chodziło mi o to gdzie taka taryfa jest?

 

Tak mam Tauron. Mamy blisko dlatego znamy się.

Napisałem , że mam e-liczniki. Można dużo.

Moja wypowiedź o G12(w) była ogólna. Nie załapałeś. Nic dziwnego.

Poza tym nie każdy ma Tauron. Nie wiem jak Tuliszków. Nie znam regionów Taurona tak jak ty. Ta miejscowość to rejon Tauron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie była ogolna, pisałes o swojej taryfie, nie odwracaj kota ogonem.

 

Bardzo dobrze robi. Ja też jak przejdę na pompę to mam będę grzać tylko w taniej. Co w tym dziwnego?

Teraz nie grzeje prądem a mam taryfę G12W. Nie ma nic lepszego.

 

Faktycznie masz coś z banią.

:bye:

PS. E-licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam Tauron. Mamy blisko dlatego znamy się.

Napisałem , że mam e-liczniki. Można dużo.

Moja wypowiedź o G12(w) była ogólna. Nie załapałeś. Nic dziwnego.

Poza tym nie każdy ma Tauron. Nie wiem jak Tuliszków. Nie znam regionów Taurona tak jak ty. Ta miejscowość to rejon Tauron?

 

Energa obrót ,taryfa G12r cena 0,2168zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt pisze, że G13 lepsza. Musisz zmienić. ;)

 

Asolt wie co pisze, G13 odnosiła sie do Ciebie bo stwierdziłes ze nie nic lepszego od G12w.

Zejdz ze mnie, nikogo nie interesują Twoje złosliwosci, wejdz na HydePark i wygłaszaj swoje opinie.

Dziwne ze moderator jeszcze nie zareagował, byc moze oni tez wybiórczo nie chcą zauwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...