Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pc gruntkowa - czy ktos ma, slyszal?


bgttgb

Recommended Posts

Asolt wie co pisze, G13 odnosiła sie do Ciebie bo stwierdziłes ze nie nic lepszego od G12w.

Zejdz ze mnie, nikogo nie interesują Twoje złosliwosci, wejdz na HydePark i wygłaszaj swoje opinie.

Dziwne ze moderator jeszcze nie zareagował, byc moze oni tez wybiórczo nie chcą zauwazyc.

 

Przecież to ty odpisałeś na mój post tutaj.

Asolt zawsze wiec co pisze. :lol2:

No na ciebie zawsze inaczej "patrzyli". To nie ja ciebie obrażałem i wyzywałem m .in od ORMO czy złodziei. Gdzie byli wtedy moderatorzy? No, ale się dzisiaj dowiedziałem, że jest tutaj tolerancja dla wybranych.

PS. E-licznik. Dalej nie łapiesz.

PS2. Jak nie chcesz czytać co piszę to jest coś takiego jak ignorowani. Zresztą kiedyś już napisałeś, że nie odpisujesz na moje posty, tym bardziej to nie był post do ciebie. Nie rób z gęby cholewy, Dodaj mnie od tej listy będziesz miał spokój. Lepiej się poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przecież to ty odpisałeś na mój post tutaj.

Asolt zawsze wiec co pisze. :lol2:

No na ciebie zawsze inaczej "patrzyli". To nie ja ciebie obrażałem i wyzywałem m .in od ORMO czy złodziei. Gdzie byli wtedy moderatorzy? No, ale się dzisiaj dowiedziałem, że jest tutaj tolerancja dla wybranych.

PS. E-licznik. Dalej nie łapiesz.

PS2. Jak nie chcesz czytać co piszę to jest coś takiego jak ignorowani. Zresztą kiedyś już napisałeś, że nie odpisujesz na moje posty, tym bardziej to nie był post do ciebie. Nie rób z gęby cholewy, Dodaj mnie od tej listy będziesz miał spokój. Lepiej się poczujesz.

 

Jest jakis zakaz dla mnie ze nie mogę odpisywac na posty innych?, nic mi o tym nie wiadomo.

Policz ile bys stracił/zyskał majac G13 zamiast G12w pomijając fakt dopasowania sie do G13. Ja miałem G12w i mam G13, nie straciłem na tej zamianie jak wiekszosc przechodzących z G12w na G13, Ty bys zapewne stracił na takiej zamianie i stad zapewne Twoje stwierdzenie. Nie wnikam dlaczego taka strata ale da chcącego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis zakaz dla mnie ze nie mogę odpisywac na posty innych?, nic mi o tym nie wiadomo.

Policz ile bys stracił/zyskał majac G13 zamiast G12w pomijając fakt dopasowania sie do G13. Ja miałem G12w i mam G13, nie straciłem na tej zamianie jak wiekszosc przechodzących z G12w na G13, Ty bys zapewne stracił na takiej zamianie i stad zapewne Twoje stwierdzenie. Nie wnikam dlaczego taka strata ale da chcącego nic trudnego.

 

To nie jojcz i nie stękaj potem. Proste.

No przecież wszyscy wiedzą, że jak ty tak masz to musi być najlepsze. Zaiste genialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze robi. Ja też jak przejdę na pompę to mam będę grzać tylko w taniej. Co w tym dziwnego?

Teraz nie grzeje prądem a mam taryfę G12W. Nie ma nic lepszego.

 

Może się nie zrozumieliśmy...nie ma sensu inwestować dodatkowo w mocniejszą pompę i bufor, żeby grzać 100% w taniej taryfie. OK, kolega dopisał, że ten bufor już miał wcześniej, więc to trochę zmienia. Ale dalej mam wątliwości, czy ma sens dopłacać do mocniejszej PC (10kW zamiast 7kW) i dodatkowe "kosze" - które trochę jednak kosztują, zamiast zostać przy 7kW i zużywać 80% w taniej taryfie....Jak rozumiem, kolega zanim zdecydował się na tą wersję, to wszystko dokładnie przeliczył? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis zakaz dla mnie ze nie mogę odpisywac na posty innych?, nic mi o tym nie wiadomo.

Policz ile bys stracił/zyskał majac G13 zamiast G12w pomijając fakt dopasowania sie do G13. Ja miałem G12w i mam G13, nie straciłem na tej zamianie jak wiekszosc przechodzących z G12w na G13, Ty bys zapewne stracił na takiej zamianie i stad zapewne Twoje stwierdzenie. Nie wnikam dlaczego taka strata ale da chcącego nic trudnego.

 

Mam licznik dwukierunkowy od ponad roku więc w eLiczniku mogę sprawdzić, jaki miałbym profil zużycie w G13 (mam G12w) - więc mam dokłądne dane.

Jest kilka % taniej dla G13 -tego nie kwestionuję. Ale jak nałożę na to moją produkcję PV, to ta różnica robi tak mała, że niewarta uwagi.

No ale może mam niestandardowy profil zużycia energii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, kolega zanim zdecydował się na tą wersję, to wszystko dokładnie przeliczył?

Liczbę koszy przewymiarowałem celowo ,dla pewności coby pompa 7 kw pracowała w optymalnych warunkach ,zwiększenie pompy zaproponowała firma .

Dla mnie to logiczne ,to on-of ,załącza się ,dobija bufor i tyle .Nie liczyłem dokładnie ,poprzez ciepło właściwe ,razem z cwu wychodzi max 9kw,

poprosiłem asolta o pomoc.

Wersja z pompą 10kw nie jest wiążąca ,jak będzie taka potrzeba to wstawię nawet 15kw

Edytowane przez LukaszP66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko sobie napiszę, jakie są moje doświadczenia. Zanim zabrałem się za CO, to sobie w audytorze OZC przeliczyłem wszystko. Pewnie popełnilem sporo błędów, ale mniej więcej wiedzialem czego się mam spodziewać. Wiedziałem czego chcę (około 6,5kW razem z CWU jeśli dobrze pamiętam, dla -20/23). Rozesłałem ponad 20 zapytań ofertowych - odnośnie PC. Wszystkie firmy dostały ten sam zestaw danych odnośnie grubości ocieplenia, pdłogówki itd. Jak któraś firma miała dodatkowe pytania - dostawała odpowiedź. Najmniejsza zaproponowana mi PC miała moc 6kW, największa to nawet 15kW, a najczęściej proponowana do mojego domu to 9-10kW. Ostatecznie zdecydowałem się na 7,6kW - bo byłą tylko 500zł droższa od 6kW i był to bardzo dobry wybór. Mam dobrane prawie idealnie z małym zapasem. (co okazało się pewnej mroźnej nocy podczas zimy)

 

Mógłbym wybrać te 15kW - tylko po co mi PC 2xmocniejsza niż potrzebuję? I sporo droższa?

A ty w odpowiedzi na to, czy to przeliczyłeś, to piszesz, że możęsz wstawić nawet 15kW. Nie ukrywam, firma która ma ci montować bardzo się ucieszy :D

Widzisz, jaka jest różnica, kiedy przycodzisz do firmy i wiesz czego naprawdę potrzebujesz?? Całe szczęście, że chociaż teraz odezwałeś się do Asolta. Lepiej późno niż wcale...

 

Z tego co czytam, to te "kosze" może i są fajnym rozwiązaniem, ale w przypadku większych mocy i/lub przewymiarowania DZ są już z mojego punktu widzenia zwyczajnie drogie. I nie widzę tutaj jakoś ich przewagi. No, ale zobaczymy jeszcze, jakie będziesz mial później temperatury DZ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Wszystkim,

tak sobie czytam o pompach ciepła i nie mogę nigdzie znaleźć informacji o konkretnym wykorzystaniu rzeki do grzania domu przez umieszczony w niej wymiennik ciepła bądź przez czerpnie i zrzutnie w niej umieszczone. mam 70m lini brzegowej rzeki typowo górskiej (tu się chwalę) i chiałbym tą możliwość jak najsensowniej wykorzystać. Jeśli temat był już wałkowany - to usuńcie post, a ja szukam dalej.

 

Pozdrawiam - Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, ale nie otrzymałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a na forum też nic nie znalazłem.

@Owczar dzięki za odpowiedź, ale to Twoja odpowiedź kojarzy mi się mniej więcej z tym: "Cześć, chciałbym kupić mały miejski samochód - polecicie coś? -Owczar - najpierw musisz zrobić prawo jazdy... " :D

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz był krótkim wyjaśnieniem do odpowiedzi wyżej. Jeśli zechcesz zrobić to zgodnie z literą prawa to Ci się odechce :)

 

A o wykorzystaniu wody jako Dz widziałem sporo publikacji, w tym naukowych. Jak wybierałem rozwiązanie do siebie, to z ciekawości czytałem.

 

A z technicznych aspektów, to zależy jaką rzeka i czy jest ryzyko zamarzania?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wystawię bilbordu, że wrzuciłem coś do rzeki to nikt nie będzie wiedział. A jeśli się sprawa rypnie zimą, to zostaje awaryjny kominek, a na wiosnę zrobienie poziomego DZ w działce.

 

A teraz kwestia rzeki: szerokość ok 5 metrów głębokość ok 50cm, jest to rzeka o bystrym nurcie - podchodzące pod typ górski. Rzeka nie zamarza, ani nie wysycha. I nawet latem jest ku****ko zimna.

Bardzo skomplikowany jest dobór kolektora? Spodobała mi sie idea wrzucenia grzejników do wody - czy mógłbym je zamulić w dnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...