Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Tommco

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam jeszcze pytanie - czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry UPS (żeby mógł pracować na nim 6-8h) ?

 

ja nie kupowałem ups-a tylko kupiłem przetwornice z prostownikiem i do tego akumulator - wtedy o tym jak długo wszystko podziała decyduje to jaki duzy kupisz akumulator

był gdzies na forum dobry watek o ups-a i zasilaniu awaryjnym kominków ale nie mam linka pod ręką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany kominek z PW Makroterma. Jeszcze nie mieszklamy ale odpalalismy kominek ze trzy razy i za kazdym razem cieknie jakaś smolista substancja spod kominka. Zastanawiamy się czy to wina drewna czy kominek nie jest szczelny. Może ktos doradzi co robić.

 

sasiadka ma ten sam problem ja mam tez makroterma i nie mam zadnych wyciekow sadze ze to nieuszczelniony kominek znalezc nieszczelnosci zakleic specjalnym silikonem do 2000 stopni (on jest czarny) powinien byc dostepny w hurtowniach jak i sklepach sprzedajacych kominki

CMyK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie - czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry UPS (żeby mógł pracować na nim 6-8h) ?

 

ja nie kupowałem ups-a tylko kupiłem przetwornice z prostownikiem i do tego akumulator - wtedy o tym jak długo wszystko podziała decyduje to jaki duzy kupisz akumulator

był gdzies na forum dobry watek o ups-a i zasilaniu awaryjnym kominków ale nie mam linka pod ręką

 

To był chyba ten wątek:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie identycznie jak u Ciebie. Tylko u mnie po pierwszym odpaleniu szlag trafił tego "wojtusia" :-?.

 

Też mam tego nieszczęsnego wojtusia i coś mi się zdaje, że on jest jakiś trefny. Czasem, podczas wyłączania lub włączania pompy, wydaje z siebie pisk i gaśnie wyświetlacz. Pompy też oczywiście przestają działać. Do tej pory zawsze go "przyłapywałem" na tym - wystarczyło wyłączyć i włączyć i działał dalej. Ale ostatnio zdarzyło mu się to w nocy, no i oczywiście skończyło się na zagotowaniu kominka :evil: Z kominkiem nic się nie stało, naczynie uzupełniło wodę, po 15 minutach temperatura spadła do 60 st. Teraz przynajmniej wiem, że naczynie wzbiorcze działa jak należy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walus 1 określ dokładnie gdzie ten wyciek.Jeżeli poza kominkiem to faktycznie jakas nieszczelnośc . Ziemia jaki typ kominka makroterm 1 czy 2. Ja mam 1 i najniższa temperatura nastawy kominka jest 45 stopni,ale pompy CO i CWU włączają mi się przy temp ok 30 stopni. Wiech

 

Witam wszystkich! :D

Przy nowym kominku (Makroterm Akant 24 kW) u mnie ciekło w okolicach przednich nóg kominka, pomiędzy korpusem a frontem (jest tam zamalowany na czarno lub czarny silikon). Po kilku dniach i zmianie drewna na suche już nie cieknie.

Czy tak było tez u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zaawansowanych:

Jak doprowadzić powietrze do Makroterma by "nie wiało" z zewnątrz?

Gdzieś widziałem zdjęcie, na którym powietrze z zewnątrz, pod kominkiem, było doprowadzone rura spiro do samego wentylatora (szczelnie). Wydaje się, że takie rozwiązanie zapobiega wdmuchiwaniu zimnego powietrza z zewnątrz do pomieszczenia. Kominek pobiera powietrze bezpośrenio z zewnątrz (rura 110).

Niestety na wentylatorze nie ma kołnierza do którego można by przymocować rurę spiro lub np. kanalizacyjną 110.

 

Czy montowaliście przepustnicę pod kominkiem lub na wylocie rury doprowadzającej powietrze? (Cel: zatrzymanie zimnego powietrza w okresie niekorzystania z kominka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman W.Takich wycieków nie miałem.Ciekła mi smolista maż ale w samym kominku i raz przez nieszczelne drzwiczki,ale po wymianie uszczelki w drzwiczkach problem znikł.Zaznaczam że w kominku palę 4 sezon.Jedyny mój problem to że brudzi się szybko szyba oraz sam kominek który czyszczę co 2 tygodnie. Wiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman W.Takich wycieków nie miałem.Ciekła mi smolista maż ale w samym kominku i raz przez nieszczelne drzwiczki,ale po wymianie uszczelki w drzwiczkach problem znikł.Zaznaczam że w kominku palę 4 sezon.Jedyny mój problem to że brudzi się szybko szyba oraz sam kominek który czyszczę co 2 tygodnie. Wiech

 

Niektórzy mówią, że są kominki z czystą szybą (nieużywane) i z brudna (używane) :D

U mnie szyba jest brudna po kilku godzinach (temp. 52 C, drewno suche 3 lata). Palę non stop, popiól i czyszczenie co tydzień

 

Kominek przed obudową tutaj: http://images34.fotosik.pl/103/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekła mi smolista maż ale w samym kominku i raz przez nieszczelne drzwiczki,ale po wymianie uszczelki w drzwiczkach problem znikł.Zaznaczam że w kominku palę 4 sezon.Jedyny mój problem to że brudzi się szybko szyba oraz sam kominek który czyszczę co 2 tygodnie. Wiech

 

Uszczelkę wymienili na gwarancji, czy zrobiłeś to sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman W .Uszczelke wymieniałem sam po 2 latach.Nie wiem nawet czy obejmuje gwarancja na taki okres.Koszt ok 25 zł z klejem. Wymieniłem też uszczelke przy szybie po 3 latach .Koszt ok 20 zł.Pozdrawiam Wiech

 

Witam Wiech! :D

Na zdjęciach widać, że coś "namodziłeś" z doprowadzeniem powietrza do kominka.

    1. Co to jest to zielone przy wentylatorze?
    2. Rurę podłączyłeś na sztywno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...