Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klub użytkowników kominków z płaszczem wodnym


Tommco

Recommended Posts

Drodzy płaszczowcy! W jaki sposób wspieracie kominek np podczas zimy gdy w nocy trzebaby dokładać a nie macie gazu w ziemi? Która firma ogerująca butle zgodzi sie na mały odbiór gazu? (tylko wsparcie kominka). Ostatecznie odwołano u nas prowadzenie nitki gazowej :evil: mimo, ze była juz zaplanowana... Uprzedzajac pytania-sam kominek nie uciągnie przy kilku-kilkunastogodzinnych przerwach w paleniu a w domu maluchy..... doradźcie mi cos konkretnego....

Dobrym rozwiązaniem jest kominek + zbiornik buforowy. Gdy wygaśnie w kominku to ciepło jest pobierane z bufora. Ewentualnie można się wspomagać kotłem elektrycznym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tylko żeby tak było to ten bufor musi być naprawdę spory, my mamy 300l, na którym utrzymywana jest temp. ok 60stC, po wygaśnięciu kominka bardzo szybko spada przy włączonej pompce CO.

Bufor jako wspólny wymiennik dla kominka, solarów, CWU i CO tak jak pracuje u nas, moim zdaniem to strzał w 10.

 

 

A może Ty coś doradzisz w mojej zagwostce przedstawionej kilka postów wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Grupę kominkowców-płaszczowców.

 

Rozważamy w nowym domu jako jedno z możliwych źródel domowego ciepła opcję kominka z PW + kocioł c.o. elektryczny (dla podtrzymywania przyzwoitej temperatury podczas naszych zimowych wyjazdów). To daje nam jedną instalację ale dwa źródła ciepła (gazu u nas nigdy nie będzie). Poczatkowo miał byc ekogroszek, i kominek z DGP - sentymentalnie, ale już odpadło. Potem była opcja DGP + awaryjnie piec akumulacyjny (dół) i konwektory (sypialnie na górze). Ale chcemy tez regu z GWC, a ponoć z DGP to nie za bardzo dobrze współpracuje.

Obecnie w stary domu od 7 lat mamy kominek z DGP, więc do palenia drewnem jestesmy przyzwyczajeni i jest ok. No i stanęło na tym, ze może płaszcz wodny + awaryjnie taki kocioł el. do podtrzymania ciepła na plusie =;) w dni weekendowych wypadów w zimie.

 

Mam jednak dwa pytania:

 

- (do tych co mieli DGP a maja teraz PW) - czy to prawda, że do kominków z płaszczem częsciej trzeba dokładać i szybciej wygasa?

Obecnie w naszym kominku jak napalę późno wieczorem, to rano przed wyjściem do pracy dokładam na żar drewnianego kloca i do popołudnia nam wystarcza.itd. Ale wiele osób mówi, ze w kominku z płaszczem wodnym już tak rożowo nie jest... Czy ktoś ma doświadczenia z obiema wersjami, i czy to prawda?

 

- i drugie pytanie. Wszędzie jest napisane że kominek z PW tak jak kotły na paliwo stałe, powinien pracować w układzie otwartym. Oglądając ofertę makrotermu, z którego jak widzę sporo osób tutaj korzysta, firma ta chwaili się, ze kominek moze pracowac w układzie zamkniętym. :roll:

 

 

z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak dwa pytania:

 

- (do tych co mieli DGP a maja teraz PW) - czy to prawda, że do kominków z płaszczem częsciej trzeba dokładać i szybciej wygasa?

Obecnie w naszym kominku jak napalę późno wieczorem, to rano przed wyjściem do pracy dokładam na żar drewnianego kloca i do popołudnia nam wystarcza.itd. Ale wiele osób mówi, ze w kominku z płaszczem wodnym już tak rożowo nie jest... Czy ktoś ma doświadczenia z obiema wersjami, i czy to prawda?

 

Co do tej kwestii to sprawa nie jest taka prosta, wszystko zależy jaki kto użytkuje wkład powietrzny i jaki wkład wodny. W domu mam zamontowany kominek z P.W. i jeśli późno wieczorem dołożę do kominka to rano tak samo na żar dokładam klocek i pali się dalej. Znajomy ma założony wkład powietrzny (lecz nie tam żaden nowy, tylko jakiś staruszek) i do kominka trzeba dokładac przynajmniej co godzinę lub 1,5 godz. bo inaczej wygaśnie.

 

- i drugie pytanie. Wszędzie jest napisane że kominek z PW tak jak kotły na paliwo stałe, powinien pracować w układzie otwartym. Oglądając ofertę makrotermu, z którego jak widzę sporo osób tutaj korzysta, firma ta chwaili się, ze kominek moze pracowac w układzie zamkniętym. :roll:

 

 

z góry dziekuję

Kominki Makrotermu (jak i wszystkie inne kominki pracują, a raczej powinny pracować w układzie otwartym - takie obowiązują w naszym kraju przepisy) lecz mogą współpracować z systemem zamkniętym (kominek podłączony w układzie otwartym i poprzez wymiennik ciepła podłączony do instalacji wykonanej w systemie zamkniętym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę w wyborze kominka. Mam wodne ogrzewanie podłog. na całości domu (200m2) i 300l zasobnik na wodę. Kominek ma służyć do ogrzewania domu i wodu żytkowej. Biorę pod uwagę 2 modele Edilkamina:

model 22 - moc użytkowa 26 kW, wydajnośc do wody to 15 kW

model 29 - moc użytkowa 34 kW, wydajnośc do wody to 20 kW.

Która moc w naszym przypadku jest ważniejsza - użytkowa czy oddawania do wody?

Który z nich byłby najbardziej właściwy?

dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę w wyborze kominka. Mam wodne ogrzewanie podłog. na całości domu (200m2) i 300l zasobnik na wodę. Kominek ma służyć do ogrzewania domu i wodu żytkowej. Biorę pod uwagę 2 modele Edilkamina:

model 22 - moc użytkowa 26 kW, wydajnośc do wody to 15 kW

model 29 - moc użytkowa 34 kW, wydajnośc do wody to 20 kW.

Która moc w naszym przypadku jest ważniejsza - użytkowa czy oddawania do wody?

Który z nich byłby najbardziej właściwy?

dzieki za pomoc.

Małe sprostowanie:

model 22 - moc użytkowa 20kW, przekazywana do wody - 15kW

model 29 - moc użytkowa 27kW, przekazywana do wody - 20kW.

 

Jeśli miałbym doradzać to bym zaproponował model 22 + zbiornik buforowy.

Zawsze bierze się pod uwagę moc użytkową (oddawaną do wody + oddawana poprzez szybę do pomieszczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

Co sądzicie o tym zestawie?

http://www.allegro.pl/item382581763_solary_kominek_wodny_kociol_kondensacyjny.html

Czy jest to w ogóle opłacalne.Czy firma Ulrich jest firmą godną polecenia?

Teraz troszkę inne pytanko.

Co sądzicie o kominkach firmy Lechma?Jaki Waszym zdaniem jest stosunek jakości do ceny?Czy w tych kominkach można bez obawy palić całymi dniami?

Jeśli nie Lechma to jakie Waszym zdaniem kominki można bez obawy zainstalować?

Mamy 137m2 powierzchni uyżytkowej. Jakiej wielkości (kw) powinniśmy mieć kominek?

Pozdrawiamy całą brać kominkową!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kominki Lechmy to dobry wybór to solidna konstrukcja, estetyczne wykonanie, oraz dobre parametry techniczne. Sprzedałem już ich ładnych parę sztuk i nie ma z nimi problemu, klienci sobie chwalą.

A co do doboru mocy wkładu to nie jest to taka prosta sprawa. Ogólnie jeśli przyjmiemy, że jest to nowy dom to w zupełności wystarczy wkład o mocy 12kW. Jesli potrzebna jest pomoc w doborze mocy wkładu, itp. to prosze o kontakt na priv lub tel (dostępny na mojej stronie www).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest inna opcja niz kominek z plaszczem plus kociol elektryczny lub gaz?Czy ktosc uzywa kotla olejowego?Myslelismy o kominku plus ekogroszek, ale to chyba jednak bez sensu.Maz zarzeka is ze bedzie palil w kominku caly czas, ale trzeba czyms dogrzac w zimie.Czy dogrzewanie elektrycznoscia duzo kosztuje?Czy ktos ma doswiadczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest inna opcja niz kominek z plaszczem plus kociol elektryczny lub gaz?Czy ktosc uzywa kotla olejowego?Myslelismy o kominku plus ekogroszek, ale to chyba jednak bez sensu.Maz zarzeka is ze bedzie palil w kominku caly czas, ale trzeba czyms dogrzac w zimie.Czy dogrzewanie elektrycznoscia duzo kosztuje?Czy ktos ma doswiadczenie?

Powiem w ten sposób:

Kominek z płaszczem wodnym może współpracować z wszystkimi innymi źródłami ciepła (jest to tylko kwestia odpowiedniego podłaczenia). Jeśli w kominku będzie palone codziennie to inne źródło ciepła (teoretycznie) nie jest potrzebne, aczkolwiek zawsze uświadamiam ludziom, że jeśli założą tylko kominek jako ogrzewanie to będą musieli siedzieć całą zimę w domu i nie będą mogli się na dłuższy czas ruszyć z domu. dlatego jesli zakładamy że będziemy palić głównie w kominku to można pokusić się np. o kocioł elektryczny jako alternatywne źródło ciepła (w sytuacji gdy chcemy wyjechać zimą na urlop, itp.) Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłem w tych rozważaniach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byloby mi to na reke :D Tylko jak z kosztami, jakie beda oplaty za prad jak bedziemy dogrzewac pradem np.nad ranem?Czy nie lepiej dolaczyc ogrzewanie olejowe?

Nie wiem jak wygląda sprawa kosztów ogrzewania, lecz ogrzewanie olejowe też nie należy do najtańszych, a pod uwagę należy wziać także koszt kotła olejowego + zbiorniki na olej oraz przygotowanie kotłowni pod kocioł olejowy (kafelkowanie kotłowni itp.) A biorąc pod uwagę koszt zakupu kotła elektrycznego to są to śmieszne pieniądze w porównaniu do olejowego.

O kosztach użytkowania niech wypowiedzą się użytkownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komtech, a gdzie sprzedajesz te kominki? Ja się trochę nie znam (trochę to w sumie mało powiedziane.....), więc wolałabym osobiście pogadać.

 

I proszę wybaczyć, ale może ktoś ma do polecenia pana/ekipę do prac hydraulicznych i do zamontowania takiego kominka? Oj słabo słabo u mnie z techniką :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komtech, a gdzie sprzedajesz te kominki? Ja się trochę nie znam (trochę to w sumie mało powiedziane.....), więc wolałabym osobiście pogadać.

 

I proszę wybaczyć, ale może ktoś ma do polecenia pana/ekipę do prac hydraulicznych i do zamontowania takiego kominka? Oj słabo słabo u mnie z techniką :roll:

Wiadomość poszła na priv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zastosować kominek Arysto 10 WW L DJ. Czy to dobry wybór. Głównie przypadłmi do gustu jego wzór : szyba z przodu i z boku bez szprosu. Może znacie inne kominki z PW o takim wyglądzie. Dodatkowe pytanie : czy można gdzieś dostać zbiornik z trzema wężownicami ?

:o a po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...